Recenze

Mlieka v homeopatickej praxi

Klinická materie medika s prípady

Autor: Philip Bailey

Překlad: Daniela Dubajová a Vladimír Petroci

Vydavatelství: Modrý Peter, Francisciho 30, Levoča, vydané v roce 2012, obsah 196 stran


Minulý rok vyšla dávno očekávaná kniha věnovaná homeopatickým lékům z mlék. Autorem této knihy je i nám známý homeopat Philip Bailey, kterého jsme měli možnost poznat na letní škole Alternativy na Seči a na semináři v Praze, jehož tématem byly homeopatické léky z mlék. Už tam bylo oznámeno, že vydavatelství Alternativa vydá tuhle knihu, ale nakonec tuto knihu vydal dr. Vladimír Petroci.

Vitální přístup

ANNE VERVARCKE : VITÁLNÍ PŘÍSTUP
Vydal: Avrat František - Nová dimenze, Přerov 2010, 136 stran

Anne Vervarcke velmi osobitým způsobem vysvětluje svůj "Vitální přístup" při odebírání případu. Základním rysem této metody je hledání vitálního narušení na jednotlivých úrovních prožitku.

Používá k tomu pět úrovní - což je schématické znázornění jednoty těla a mysli lidské bytosti.

Číslo 5 vyjadřuje v geometrii i numerologii symbol lidské bytosti a její schopnost neustálého obnovování života na úrovni těla a mysli. 

Homeopátia a minerály

Homeopatické léky jsou vyrobeny z různých substancí z rostlinné, živočišné a minerální říše. Základní knihou, která pojednává o minerálních lécích v homeopatii je kniha dr. Jana Scholtena Homeopatie a minerály. Tuto knihu můžeme považovat za úvodní práci o těchto lécích, i když si myslím, že toto téma by si zasloužilo širší rozpracování, které by mohlo pojednávat asi o 150 minerálních lécích. Samozřejmě je to ohromná výzva, která tak brzo nebude naplněná, protože Jan Scholten objevuje pro homeopatickou komunitu nové léky, myslím tím na nové léky ze skupiny lantanoidů nebo v poslední době na jeho výzkum homeopatických léků z rostlinné říše.

Sankaranovo schéma

V poslední době jsem se více zaobíral metodou dr. Rajana Sankarana, který patří k nejznámějším homeopatům současnosti. Této slávy dosáhl svou prací na poli homeopatie, do které zavedl nové pojmy, přístupy a poznatky. Důležitou pomůckou metod dr. Rajana Sankarana jsou jeho schémata, které nedávno vyšly v češtině. O jejich vydání se zasloužil pán František Avrat, který je přeložil a vydal na své náklady, za což mu patří náš dík.  

Kousnutí na duši

Pavoučí léky v homeopatické léčbě

Massimo Mangialavori, Hans Zwemke

Vydala ELFA, nakladatelství Jitky Studničné, Binova 12 v Praze 8, v roce 2010 jako svou 23. publikaci, 215 stran

Massimo Mangialavori společně s Hansem Zwemke vydali nepřehlédnutelnou homeopatickou publikaci o některých pavoučích lécích. Massimo (přeloženo doslova "největší") Mangialavori (přeloženo doslova "žrout práce") se opravdu s vervou zhostil svého cíle, ve kterém nám nabízí vodítka a kritéria jak postupovat a nekompromitovat přitom vědu, zároveň však moci rozšířit nástroje homeopatie.

Více článků...

Strana 1 z 2

Začátek
Předchozí
1
LED televízory