Homeopatie a infekční choroby

Homeopatická léčba horečky

V případech bakteriální nebo virové infekce je zvýšená teplota prvotní samostatnou a přirozenou obrannou reakcí organizmu proti nákaze, protože tito choroboplodní činitelé nesnesou vysokou teplotu v těle a proto jich mnoho umírá.

 

Náš organizmus je schopen v rámci určitých mezí v závislosti na rezervách imunitního systému bojovat proti těmto organizmům: když jsme celkově zdrávi, tak organizmus snese vysokou teplotu bez problémů, horší je to v případech, kde jsou i jiné potíže, které se skryjí za horečkou.

 

Horečka by se jako přirozená reakce imunitního systému neměla co nejdříve potlačit. Prostředky na snížení teploty by měly být použity až po dosáhnutí maxima horečky a v první řadě bychom měli upřednostnit přírodní prostředky a postupy. V případě potřeby samozřejmě můžeme použít alopatické prostředky a co nejdříve vyhledat lékaře.

Homeopatie a chřipka

Onemocnění chřipkou popsal poprvé Hippokrates v roce 412 před naším letopočtem, v té samé době vzpomíná ve svých spisech princip podobnosti, který je základním pilířem homeopatie. Takže onemocnění je alespoň tak staré jako tato terapie, která nám slouží v prevenci a léčbě chorob. S použitím homeopatických léků je možné urychlit průběh choroby, zmírnit symptomy, minimalizovat následné komplikace, zkrátit dobu rekonvalescence. 

Za světové epidemie klasické chřipky vděčíme většinou virům typu A a B, které způsobují z roku na rok největší počet onemocnění.

Homeopatická léčba dětských infekčních chorob


Klasické infekční dětské nemoci způsobené viry se skutečně zvykly objevovat v mladším věku, obecně jsou mírného průběhu a poskytují imunitu na celý život. Výjimkou z toho je spála, kterou zapříčiňuje bakterie Streptokoku. Když se tyto nemoci objeví v dospělém věku, tak jsou symptomy často netypické a většinou jsou vážnější. Tyto mírné nemoci jsou jakoby cvičením, tréninkem pro imunitní systém, možná znamenají přípravu pro účinnou obranu před vážnými infekcemi. Kvůli očkování už dnes nevidíme tolik takových nemocí nebo jen sem tam, ale je jisté, že úplně nevymizely.

LED televízory