Léčba obezity Schüsslerovými solemi

Nejdůležitější úlohou tkáně je distribuce a skladování živin v organizmu, proto jí musíme přisoudit velkou důležitost i při obezitě, vždyť hraje mimořádnou roli nejen v příjmu jednotlivých živin, ale i při vyloučení jejich zplodin (odpadních látek). Dlouhá léta moderní lékařská věda nevěnovala zvláštní důležitost tkáním – mysleli si totiž, že její úlohou je propojení jednotlivých orgánů (jater, střev, ledvin, žaludku atd.) a jejich soudržnost. Dnes však už víme o těchto věcech více, avšak musím každému připomenout, že už v polovině 19. století byl někdo, kdo v této oblasti věděl více a obeznámil s těmito poznatky veřejnost: dr. Wilhelm Heinrich Schüssler.


Jestliže není zajištěno odvedení určených toxických zplodin z organismu a není dostatečně intenzivní, např. nedostatečným působením Silicey, vždyť v první řadě tato tkáňová sůl je zodpovědná za kvalitu tkáně, tak se tyto zplodiny uloží a uskladní v tkáních. Takže jedním nejdůležitějším základem našeho zdraví je nejmaximálnější propustnost této bariéry pro jednotlivé živiny. Problémem je však obsah jednotlivých syntetických látek v našich potravinách, které organismus nedokáže už tak dokonale a úplně odbourat.

Význam Schüsslerových solí pro tkáně

Tkáňová blokáda

K tomu, aby se organizmus dokázal vypořádat s různými toxickými látkami a aby je dokázal účinně odvést, detoxikovat – potřebuje dostatečné množství Natria sulphurica. V případě, kdy nedojde k detoxikaci a vyvedení toxických zplodin z organizmu, tak dojde k jejímu množení. Může k tomu dojít jak v teplých, letních měsících, tak v chladném zimním období, např. kvůli neustálému vyrovnávání teplot nebo kvůli zrychlenému metabolizmu. Toto může způsobit bolesti končetin a hlavy, což může být předzvěstí chřipky. Dostatečný a včasný přísun této tkáňové soli do organismu může přispět v prevenci případné choroby. Jestliže není pro organizmus dostatek Natria sulphurica, tak se tekutiny plné toxických látek rozšíří do těla, což má za následek jejich ukládání do tkání; výsledkem jsou nateklé oči, ruce a prsty, ale nejdříve jsou tehdy viditelné oteklé nohy.


Další klíčovou tkáňovou solí je Silicea, která je schopna opakovaně rozpouštět krystaly kyseliny močové, tím zbavuje zátěže tkáně. Dotýká se to v první řadě takových měkkých tkání, jako jsou svaly, vazy, šlachy, tukové a spojovací tkání, a také nervů a cév. Na odbourání volných kyselin je potřeba další tkáňové soli Natrium phosphoricum. Silicea je zodpovědná i za regulaci pocení, tak napomáhá organizmu zbavit se toxických látek přes kůži.

Vodní blokáda těla

Je vám zřejmě známý fakt, že je tělo schopné žít měsíce bez pevné stravy, avšak bez vody je to o dost méně; 3 až 4 dny. Ve vodě se nalézají velmi důležité minerální látky v rozpuštěném stavu, z čehož vyplývá, proč bychom měli pít vodu v její pradávné formě, která účinně napomáhá v detoxikaci organizmu. Nejdůležitějším regulátorem vodního hospodářství organizmu je tkáňová sůl Natrium muriaticum, které napomáhá vyloučení toxinů přes ledviny. Dále stimuluje a napomáhá k regeneraci tkání po detoxikaci, tím že podporuje dělení buněk. Ióny natria navážou toxické látky jedovaté pro organizmus a pak se vyloučí z organizmu. Proto je Natrium muriaticum tak mimořádně důležité v případech nemocí z otrav. Odbourání alkoholu je v tom také, takže pro všechny, co pravidelně pijí alkohol, je dobré vědět o mimořádném účinku této tkáňové soli. Samozřejmě i tu platí zásada, že problémům je lepší předcházet než je léčit. Alkohol je ještě stále vážný jed, který náš organizmus jen s velkým úsilím dokáže neutralizovat.


Blokáda trávicího systému

Dva nejdůležitější orgány našeho trávení jsou játra a střeva, které mohou často citlivě reagovat na pro ně škodlivé toxické látky. V tomto procesu může přijít ke slovu velmi důležitá tkáňová sůl Kalium sulphuricum, kterou označujeme za biochemický lék jater. Jedna z hlavních funkcí této soli je podpora okysličení buněk a tím i podpora metabolizmu. Vytáhne takové toxické látky z buněk, které nebyl organizmus schopný vyloučit. Při přesycení buněk toxiny dochází k drastické reakci organizmu, což se projeví alergiemi na různé látky, přecitlivělými reakcemi a různými kožními projevy. Je už dávno známo v alternativní léčbě, že jednotlivé kožní problémy nebo dermatitidy souvisí s dysfunkcí trávicího systému. To se dá řešit a tak snížit zátěž kůže touto tkáňovou solí.


Blokáda metabolismu tuků

Zvýšený příjem tuků nevede bezpodmínečně k obezitě, ale měli bychom se zaměřit na kvalitu a ne na kvantitu. Měli bychom proto vyhledávat nenasycené mastné kyseliny a spotřeba tuků by neměla přesáhnout 30% maximální potřeby energie, i z toho by mělo být 10% esenciálních mastných kyselin. V odbourání tuků může být nápomocna tkáňová sůl Natrium phosphoricum, které má velmi důležitou roli v acidobazické rovnováze, odbourávání tuků a cukru. Jelikož všechny tyto tři úrovně mají důležitou roli ve snižování hmotnosti, tak má tato tkáňová sůl velmi důležitou roli v úspěšném snížení váhy. Při překyselení organizmu nedokáže organizmus dodat pro metabolismus tuků dostatečné množství Natria phosphorica, dojde k zvýšené hladině tuků, což se projeví různými symptomy: akné, hnisavé vyrážky a mastná tvář. Tento problém může dojít tak daleko, že se začnou tvořit lipomy.


Blokáda bílkovin

Proteiny jsou velmi důležité pro náš organizmus. Přestože trávicí proces bílkovin je mimořádně složitý a komplexní, přesto by nebyl možný bez tkáňové soli Calcium phosphoricum, takže i to má klíčovou roli v kontrole naší váhy.  Při nadměrné spotřebě bílkovin dojde k nedostatku důležitých minerálních solí, hlavně vápníku v organizmu. Po mnoho letech může i tento fakt vést k osteoporóze.


Blokáda uhlovodanů

Jsou to třetí nejdůležitější látky pro náš organizmus, zahrnujeme sem cukry, škroby a buničinu. V těle se díky různým biochemickým reakcím přemění na energii, přičemž se rozpadnou na uhlík, vodu a hydrogen. Jak Ferrum phosphoricum, tak Kalium phosphoricum podporují spálení glukózy. K tomuto procesu však potřebuje enzym amiláza vápník, aby dokázal rozložit uhlovodany. Proto je potřeba při narušeném metabolizmu glukózy tkáňová sůl Calcium phophoricum.

Při dietě a půstu dojde ke ztrátě určitých elektrolytů a stopových prvků:


- nedostatek Kalia muriatica se projeví bílým povlakem na jazyku

- nedostatek Ferra phosphorica se projeví slabou závratí

- nedostatek Kalia phosphorica se projeví zápachem úst

- nedostatek Natria sulphurica se projeví páchnoucími větry

- nedostatek Magnesia phosphorica se projeví neutišitelnou touhou po čokoládě


Podporné tkáňové soli při léčbě obezity

Calcium carbonicum – při velké touze po vejcích, slaných jídlech.


Calcium phosphoricum – má velkou touhu po šunce, salám, masu, rybě, silně kořeněných a slaných jídlech, a také uzené věci.


Ferrum phosphoricum je všeobecným stimulantem trávicího systému.


Kalium jodatum – na všeobecnou podporu trávení, nejlepší lék na štítnou žlázu.


Kalium muriaticum je důležité z pohledu metabolismu uhlohydrátů, vždyť poskytuje důležitou podporu při spalování cukru v organizmu – tím napomáhá i v hospodaření s energií.


Kalium phosphoricum je potřeba, když pocítíme neutišitelnou touhu na ořechy, oříšky hned po jídle.


Kalium sulphuricum – pocit plnosti, s touhou po hořkých jídlech.


Magnesium phosphoricum – silná touha po čokoládě (i u alkoholu!)


Natrium muriaticum – silná touha po silně slaných a kořeněných jídlech, a také velká žízeň spojená s vlčím hladem.


Natrium phosphoricum – všeobecný vlčí hlad, ale s obzvláště silnou touhou po pečivu z bílé mouky, smetanových věcí a silně tučných jídlech.


Natrium sulphuricum – na všeobecnou podporu při dietě, posiluje naše vylučovací orgány.


Silicea terra – zmírňuje vlčí hlad po zákuscích.


5 zásad zdravé stravy


Jezte méně masa a uzenin.

Snižte příjem tuků (máslo, oleje, margarin).

Jezte o hodně méně sladkostí.

Jezte o hodně více ovoce, zeleniny, sálat a potraviny z celozrnné mouky.

Pijte méně alkoholu.


Dávkování a užívání Schüsslerových solí

Všeobecné doporučení je: čím je akutnější problém, tím častěji užíváme tkáňovou sůl. Čím je stav chroničtější, tím méně často užíváme tkáňovou sůl. Tkáňové soli užíváme podle popsaných indikací, které nám produkuje organizmus svými symptomy.


Receptura na dietní mix

Calcium carbonicum D6

Calcium phosphoricum D6

Kalium muriaticum D6

Kalium phosphoricum D6

Kalium sulphuricum D6

Natrium muriaticum D6

Natrium phosphoricum D6

Natrium sulphuricum D6

Silicea D6

Příprava dietního mixu

Přiveďte k varu 1 až 1,5 dcl vody a vylejte ji do poháru. Po vychladnutí přidejte do poháru z každé tkáňové soli 10 kuliček (5 tablet) a zamíchejte, až se rozpustí. Užívejte tento mix 2x denně 1 lžičku roztoku, dopoledne a odpoledne. Při užití podržte roztok trošku v ústech, aby se co nejvíce molekul vstřebalo přes sliznici, čím se dostane co nejrychleji do krevního řečiště. Roztok se může uskladnit i lahvičce a může se dát do ledničky. Po využití mixu je třeba připravit nový roztok dle popsaného postupu.


Kúru užívejte minimálně 8 týdnů (2 měsíce)!

Je doporučeno vynechat 1 až 2 dny kůru, během tohoto dne můžeme v případě potřeby zkusit užít jen jednu tkáňovou sůl.


Zdroj:

Vass Zsolt, Egészséges és természetes fogyás a Schüssler-sókkal (Zdravé a přirozené hubnutí Schüsslerovými solemi)


volný překlad © 2014 vilcakul

LED televízory