Rostlina

Abrotanum

Vyhublost při dobré chuti k jídlu, hlavně na lýtkách. Soustavná (kontinuální) hektická horečka s problémy uzlin a sliznic. Anémie, bledost, vpadlé oči a zestarlý vzhled. Nespavost, vnitřní neklid nervového původu. Rudé a opuchnuté klouby s pálením doprovázející ztuhlost. Bolesti v týlu, zádech a kříži, které se zhoršují vlhkosti, chladem a mlhou. Zástupné problémy.: např. revma namísto hlenu nebo krvácení ze zlaté žíly. Sklon ke krvácení začínající z nosu, střev nebo z močového měchýře. Zácpa se střídá s průjmem. Angiomy.

Aconitum nappelus

Lék pro použití v akutních případech, symptomy se objevují náhle prudce po vystavení pacienta suchému chladu, hlavně když se přitom zpotí. Je to lék první volby při zápalech a horečkách. Charakteristický pro tento lék je neklid, úzkost a strach. Pacient je velmi žíznivý, chce studené nápoje. Velké zhoršení v noci, nespavost, neklidný spánek.

Actea racemosa (Ploštičník hroznatý)

Etiologie: Onemocnění dělohy, úzkost.


Indikace: Těhotenská nevolnost ráno, uvolněný děložní sval, slabé porodní bolesti, velmi silné poporodní bolesti, zvonění v uších, bolestivost očních dutin; křeč lýtka.


Charakteristiky: V první řadě působí na svaly a nervy; při přecitlivělosti na bolest. Při užití před porodem usnadní porod.


Symptomy: Nervózní, vzrušivá pacientka, lhostejnost, únava; bolestivé pulzující bolesti, proto pláče, omdlí nemocná; bledý, horký obličej, vyčerpaná; bolesti vaječníků píchající do kříže; kusovitá, slabá menstruace, bolest zad, třes noh, sotva dokáže chodit.


Zhoršení: během menstruace, alkoholem, v noci, vlhkým počasím.


Zlepšení: zabalením, tlakem, když něco drží.

Aesculus hippocastanum (Kaštan koňský)

Indikace: hemeroidy, poruchy jaterní funkce.


Charakteristiky: cévní blok objevující se po celém těle, líné trávení, činnost střev; podrážděný nemocný.


Symptomy: Suchá, tvrdá stolice, tmavé fialové barvy, vypouklé uzlovité hemeroidy, bodavá, píchavá bolest. Pálivá bolest v oční kouli, ústech. Bodavá bolest hrdla, leptající bolest žaludku, pálení žáhy. Citlivost v oblasti jater. Bolest a slabost v tříslech.


Zhoršení: ráno při probuzení, pohybem, stojem, po vyprázdnění stolice.


Zlepšení: chladným vzduchem, koupelí, létem, po krvácení.

Agaricus muscarius (Muchomůrka červená)

Účinkem atropinu se objeví charakteristické symptomy (rozšířené zornice, suché sliznice, pocit tlukotu srdce, začervenání).


Etiologie: onemocnění mozku, alkohol, duchovní vyčerpání.


Indikace: záškuby, neuralgie, přecitlivělost páteře, lumbago, pocit píchání v oblasti sleziny při běhu. Svědění pohlavního orgánu.


Charakteristiky: lék mladých hysterických žen. Hovorná, veselá, skleslá, každého obejme. Symptomy se objevují napříč (např. pravá paže, levá noha).  Vždy je žíznivá. Na kůži se objevují modřiny i na sebemenší bouchnutí.


Symptomy: Závrať, delirium, poruchy koordinace, úhlové pohyby, nejistá chůze. Všechno zapomene. Pohybuje hlavou sem tam. Při čtení mu písmena plavou před očima. Třes, drobné a rychlé záškuby víček a jazyka, chvění, záškuby, které vymizí při spánku; svědění nosu. Potíže s dýcháním kvůli suchosti úst. Stolice páchnoucí po česneku, s hodně plyny. Noční pocení.


Zhoršení: chladným vzduchem, před bouří, duchovním vyčerpáním, alkoholem, dotekem, ráno, při menstruaci.


Zlepšení: jemným pohybem.

Více článků...

Strana 1 z 5

Začátek
Předchozí
1
LED televízory