Homeopatie a autismus

Autismus - je naděje IV.

Případ č. 1 (Bjorn)

Z určitých případů se můžeme velmi hodně naučit; jak o problému, s kterým se potkáme, tak nám poskytne vhled do průběhu léčby latentních poruch a také to jak máme takovéto problémy řešit. Případ Bjorna pro mě velmi hodně odkryl o fungování autistických dětí. V deseti letech mu ještě formálně nediagnostikovali autismus, ale měl vážné poruchy chování, které začaly před 8 a ½ roky. Za uplynulých 8 let s ním rodiče navštívili jednu instituci za druhou, od dětského lékaře k psychiatrovi, psychologovi, vychovatelce a poradny. Napsali už o něm svazky poznámek, provedli na něm mnoho vyšetření. Podle slov matky byla tato pomoc dodneška o ničem.

Autismus - je naděje III.


Souvislosti mezi autismem, epilepsií, agresivním chováním, lehkou mozkovou dysfunkcí a poruchou vývoje

 

Mé předpoklady o autismu snadno dosvědčují to, proč má 25% autistů i epilepsii. Podle některých odborníků může toto číslo dosáhnout i 50%, protože epilepsie není vždy vyjádřena, ale na EEG je viditelná. Na druhé straně hodně epileptiků vykazuje i autistické rysy. Podle mé hypotézy můžeme považovat nahromaděný stres v neocortexu za příčinu autismu i epilepsie. V případě epilepsie stres postupně roste, dokud nepronikne ven formou záchvatu. To snižuje napětí, dokud nezačne znovu růst, až dojde k novému záchvatu.

Homeopatická léčba autismu

Případ Laurocerasus

Laurocerasus officinalis (Prunus laurocerasus) - vavřínovec (bobkovišeň) lékařský, čeleď Rosaceae.
Vavřínovec (bobkovišeň) lékařský je dokonalý lék pro oživované děti po porodu, výborně funguje na asfyxii a cyanózu novorozenců. Zabírá na křečovité záchvaty kašle při onemocněních hrudníku a srdce. Kašel se projevuje hojnou expektorací, jako želé, také může být s příměsí krve. Pomáhá při prudkých bolestech žaludku se ztrátou řeči a při křečích svalstva obličeje a jícnu. Průvodním znakem je zimnice, která se střídá s horkostí. Dušnost se zhoršuje, když se pacient posadí. Většinou si tiskne ruku na srdce. Námaha vyvolává bolest u srdce. Spánek je hluboký, s chroptivým dýcháním. Fialová pokožka na studených a lepkavých nohou. Paličkovité prsty.

Autismus - je naděje II.

Je důležité pochopit, že autistické spektrum je důsledkem vícero příčin, je to tzv. multikauzální choroba. To, kdy se vyvine choroba nebo jak bude vážná, záleží v zásadě na citlivosti každého jednotlivce.

Autismus - je naděje I.

Když se narodí zdravé dítě, je to zázrak; přesto zachování zdraví dítěte je uměním.

(dr.Tinus Smits)

Moji pozornost o autismus vzbudily moje zkušenosti, které jsem získal při neutralizaci vedlejších účinků očkování u dětí. Brzo vymizelo velmi hodně poruch chování, když jsem detoxikoval očkování, ještě i tehdy, když ke mně dítě přivedly s úplně jinými potížemi. Během mé léčitelské praxe se pro mě stalo jasné to, že za změny nálad, agresi, neklid, poruchy pozornosti a hyperaktivitu z nedostatku pozornosti jsou zodpovědná očkování, která jsou aplikovaná v hojném počtu a příliš brzo. Když se několika mým malým pacientům s autismem viditelně zlepšil stav po detoxikaci očkování, upoutalo to můj zájem a časem se stalo mým přesvědčením, že autismus má alespoň částečně spojitost s očkováním.

LED televízory