Homeopatická poradna 2011

Vilma: Dobry den, dotaz - dcera temer 12 let, od prazdnin boli stridave hlava a bricho. neni to spojene s dalsimi potizemi, chapu to jako hormonalni projev zacatku dospivani. Ale bricho kolem pupiku ji trapi casto, poradite neco pro zklidneni projevu? Dekuji.

 vilcakul: pro Vilmu: v tomto případě se pravděpodobně jedná o projevy hormonální sféry, ale je třeba tyto potíže řešit komplexně, proto doporučuji návštěvu homeopata v blízkosti bydkliště a homeopatickou konstituční léčbu.

 Silvie: Dobrý den,můj 22měsíční syn v poslední době špatně spinká,v noci se stále budí a nechce spát myslím že za to můžou zoubky.Poradítemi nějaké homeopatika? Děkuji

vilcakul: pro Sylvií: jestli za nespavost mohou zoubky, tak je indikovano homeopatikum Chamomilla vulgaris v potenci C9, 3x denně 3 kuličky rozpustit na lžičce v trošce vody a kápnout dítěti do pusinky. Po 5 dnech lék vysadit a počkat na reakci.


vilcakul: pro Janu: v tomto případě můžete zkusit Aconitum C30 1-3 dávky (po 3 kuličkách po 2-4 hodinách), jestli došlo k prochlazení po změně počasí vllivem šloku. Dalším lékem je Belladona C30, když je dítě velmi horké, červené a potí se. Stejné dávkování jako Aconitum a poté počkat na reakci.

 


Jana: Dobry den, prosim o radu s vyberem leku. Dvoulety syn ma horecky 39. Je zahleneny a velice neposedny chvilemi az mirne agresivni. Ma zizen a chce vodu nebo dzus. Na rtu se mu dnes udelal velky, zluty puchyr. Dekuji

 

tahání stehenního svalu, bolesti zad, mravenčení končetin
(Lukáš Vondra, 20. 12. 2011 15:05)

Dobrý den,

je mi 31 let a po půlročním obíhání doktorů s problémy zad, tahání zadního steheního svalu a mravenčení v končetinách jsem už bezradný. Byly mi doporučeny ještě homeopatika a proto bych se chtěl na vás obrátit a poprosit o doporučení vhodných homeopatik. Níže popisuji své problémy a jak jsem se je půl roku snažil léčit.

Mé problémy:

- tahání zadního stehenního svalu
- mírná bolest kyčle při sportovním zatížení, delší chůzi nebo delším stání
- následné bolesti zad zejména při sezení v oblastí lopatek (větší bolest na pravé straně)
- časté mravenčení pravé ruky (méně častěji i pravé nohy)

Půlroční léčba a vyšetřování bez účinku:

- bez sportu (sportoval jsem každý den, nejčastěji fotbal 4x týdně, dále tenis, sqaush, jízda na kole, plavání, lyžování, ...)
- vyšetření zadního stehenního svalu - magnetická rezonance - žádný problém se nenašel
- rentgen kyčle - žádný problém se nenašel
- léčba akupunkturou po dobu jednoho měsíce - bez účinku
- léčba fyzioterapií - protahovací cviky po dobu jednoho měsíce - bez účinku
- léčba fyzioterapií - baňkování 4x - bez účinku
- neurologie - CT vyšetření páteře - žádný problém se nenašel
- neurologie - EMG - radikulopathie S1 neprokázána
- neurologie - neurotopický nález negativní
- neurologie - RES - strukturální léze v obl. LS pat. neprokázána, porucha pef. nervu či radikulopathie negativní. Doporučení z neurologie - zkusit rázovou vlnu.

Prosím o doporučení vhodných homeopatik.

Děkuji.

 
Re: tahání stehenního svalu, bolesti zad, mravenčení končetin
(vilcakul, 27. 12. 2011 20:47)

Dobrý den, podle Vámi popisovaných symptomů byste měl vyhledat kvalifikovaného maséra nebo chiropraktika. Po tomto zasáhu nebo podstoupené terapií je možené doporučit homeopatka nebo podstoupit celkovou homeopatickou konstituční léčbu.


dlouhotrvající rýma u 3 měsíčního mimina
(Daniela Bönischová, 19. 12. 2011 9:44)

Dobrý den, již dva měsíce má můj syn trvalou rýmu. Je světlá, řídká, při vysání vysavačem je jakoby napěněná,ale hned zprůhlední. Dost kýchá, v noci ucpaný noc, chrochtání. Již třikrát bylo odloženo první očkování,přesto rýmu lékařka zatím nijak neřeší. Zkusila jsem dát fenistil kapky a mírně se to na noc zlepšilo. Je možné nějaké jiné vyšetření /výtěr nosu, testy aj/. Děkuji


Re: dlouhotrvající rýma u 3 měsíčního mimina
(vilcakul, 27. 12. 2011 20:43)

Dobrý den, samozřejmě i jiné vyšetření je možné, ale můžete zkusit navštívit s miminkem homeopata, který mu podle charakteristických symptomů rýmy předepíše indikovaný homeopatický lék.

 
Rinitída u psa
(Mária M., 15. 12. 2011 14:41)

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať či máte skúsenosti aj s liečbou psov prostredníctvom homeopatie. Môj pes má totiž už dlhšie jeden problém a tým je rinitída a veterinár skúšal už takmer všetko , ale žiadna zmena. Ide o to, že psík má stále výtok z nosa - vodnatý(hlavne ak je vonku) a má hlieny. Veterinár povedal, že ide o nádchu - rinitídu. Chcela by som Vás poprosiť o nejaké homeopatiká pre psíka. ďakujem


Re: Rinitída u psa
(vilcakul, 27. 12. 2011 20:40)

Dobrý den, zkušenost s léčbou zvířat nemám, ale doporučuji vyhledat veterináře, který praktikuje homeopatií a věřím, že bude pejskovi určitě pomoženo.


alopecie, nízká úroveň imunity u dítěte- prosím o radu
(Iva R., 13. 12. 2011 23:35)

Syn 8 let,velmi nízká úroveň slizniční imunity -od 3 měs ekzemtic. pokožka, kontaktní alergie mléko,lepek. Úprava stravy - bez mléka a lepku - z části doplněno makrobiotikou, čištění střev, jater, ledvin, sleziny. Alergické projevy nyní nejsou, před 2 lety v souvislosti s nástupem matky do práce - výskyt lysiny na hlavě. Vlasy dorostly v průběhu 4-6 měsíců zcela- doplňovýny minerály, vitamíny - matka přestala pracovat. Před 6 měsíci výskyt 1 lysiny na opačné straně, v průběhu 2 měsíců i rozšíření na původní lokalitu nad uchem vpravo. Vyšetření na endokrinologii bez zjištěné příčiny - doplňování vit, minerálů, posilování ledvin,odkyselování, harmonizace meridiánů,i včetně masáže hlavy a kraniosakrál. terap. Plocha lysin se stále zvětšuje - u syna se projevují úzkost, strach, zlost, agrese. Časté infekty hor a dol. cest dýchcích, v raném dětství laringitidy, slabá konstituce nižšího vzrůstu-obtížně přibírá, snadný výskyt modřin, studené končetiny, málo pije, chť na sladké. V minulém roce aplikována opakovaně 6 měs. enzymoterapie. Mockrát děkuji za Vaši radu.


Re: alopecie, nízká úroveň imunity u dítěte- prosím o radu
(vilcakul, 27. 12. 2011 20:38)

Dobrý den, v tomto případě doporučuji homeopatickou konstituční léčbu, protože se jedná o komplexní případ postižené konstituce dítěte na všech úrovních. Podaři-li se Vám najít dobrého homeopata, tak lze během 1 až 2 let dosáhnout úplné vyléčení dítěte. Indikovaný homeopatický lék musí být předepsán podle charakteristických symptomů dítěte na mentální, emocionální a fyzické úrovni.


Rozsáhlá kožní pigmentace.
(Honza, 12. 12. 2011 19:37)

Dobrý den.Prosím o radu,zda je možné homeopatickou cestou léčit kožní změny(pigmentace kůže) na dolních bércích,které vznikly nedostatečnou cévní funkcí.Nohy mám po operaci žil.Lékař mi řekl,že stav je nevratný, a tak bych chtěl vyzkoušet ještě tuto cestu.Jedná se více méně o kosmetický defekt.Předem Vám děkuji za odpověď.


Re: Rozsáhlá kožní pigmentace.
(vilcakul, 27. 12. 2011 20:34)

Dobrý den, je těžké posoudit, jestli je tento proces ještě vratný, ale i přesto můžete zkusit homeopatickou konstituční léčbu, pro niž byste měl navštívit homeopata v blízkosti Vašeho bydliště.


Předmenstruační syndrom
(Martina, 12. 12. 2011 12:49)

Dobrý den,je mi 42 let a už druhým rokem mám problémy před menstruací.Několik dní před samotnou menstruací mám mírně zakrvavený výtok,jsem unavená,špatně spím a v noci se nadměrně potím po celém těle a hlavě.Menstruaci mám často velice silnou.Je možné vyzkoušet nějaký homeopatický lék? děkuji za odpověď.


Re: Předmenstruační syndrom
(vilcakul, 27. 12. 2011 20:29)

Dobrý den, samozřejmě je možné podstoupit v tomto případě homeopatickou léčbu. Doporučuji vyhledat homeopata a podstoupit homeopatickou konstituční léčbu, která bude založena na předpisu indikovaného homeopatického léku dle Vašich charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni.


Zrasty
(Slavka, 10. 12. 2011 16:19)

Dobry den. Som po operacii cyst na vajecnikoch a zistili mi vacsie mnozstvo zrastov. chcela by som sa spytat, ci neexistuju nahodou nejake homeopatika na zrasty. Dakujem velmi pekne...


Re: Zrasty
(vilcakul, 27. 12. 2011 20:26)

Dobrý den, homeopatikum na srůsty jako takové asi není, i když jsou některé vhodné homeopatické léky v této indikaci. Tento problém by měla řešit homeopatická konstituční léčba, která by měla odstranit sklon organizmu k této potíži. Proto doporučuji vyhledat homeopata v blízkosti Vašeho bydliště a požádat ho o léčbu.

 

Homeopatika a porod

(Sisi, 6. 12. 2011 9:40) 
Dobrý den, jsem nyní ve 38tt, přesněji 37+2. Je to již mé třetí těhotenství. Jelikož jsem měla předešlé dva porody vyvolávané, tak se obávám, aby tato situace opět nenastala a to z důvodu délky vyvolávání. První porod 5 dní a druhý 3 dny. Jaká homeopatika a dávkování by mi mohlo pomoci? 
Předem děkuji za odpověď.


Re: Homeopatika a porod
(vilcakul, 6. 12. 2011 20:39)

 Dobrý den, v tomto případě můžete použít homeopatika doporučené v mém článku, který najdete v sekci "Homeopatie a žena".

 

Brnění
(Lenka, 5. 12. 2011 21:44)

Dobrý den,prosím Vás existuje nějaké homeopatikum,které by zmírnilo brnění zubů(parézu?),která je následkem boreliozy?Děkuji

 
Re: Brnění
(vilcakul, 6. 12. 2011 20:36)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil detoxikaci organizmu nosodou Borelie, postup a další přípravky na léčbu tohoto stavu najdete v mém článku v sekci "Homeopatie a borelióza".


Homeopatika a operace píštěle
(Ilona, 5. 12. 2011 16:28)

Dobrý den, otec je po operaci 2 píštělí u konečníku, stahují mu rány takzvanou "ligaturou" aby se zahojily. Píštěle ho trápí asi 13let, po celou dobu mu občas vytékal hnis. A i nyní po operaci pořád vytéká. Má velké bolesti, jednu píštěl má hlubokou 6cm. Vždy mu to každý týden stahováním podráždí a on trpí, nespí, chodí hodně často i v noci na malou. Na přeléčení žádné antibiotika nedostal. Koupila jsem mu tabletky na podporu hojení Biomineral D6 calc sulph. A také mi v bylinkářství jedna paní co se zabývá homeopatickou léčbou poradila co by mohlo pomoci. Otec u paní byl dostal Silicea D6 Silicea c30 crab apple. Paní mu pověděla, že tyto homeopatika by měli způsobit, že se vyhnisá ven vše co tam ještě je, a co způsobuje problém. Jenže tím tátu docela vystrašila, ted se to bojí užívat protože si myslí, že by se mu rány mohly zase otevřít, nebo začít hnisat víc, což nechce. Bojí se to trápení co si ted zažívá by bylo o to delší. Já také nevím co je lepší. Mohli byste poradit prosím ?? Děkuji moc za odpověď


Re: Homeopatika a operace píštěle
(vilcakul, 5. 12. 2011 21:30)

Dobrý den, doporučený lék je indikovaný při tomto problému, takže ho můžete zkusit třeba v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 5 dní. Poté můžete lék vysadit a počkat na reakci, při zlepšení není třeba lék užívat, po opětovném relapsu můžete zase 5 denní kůru zopakovat.


červená skvrna na tváři
(Jasanka, 28. 11. 2011 20:18)

Dobrý den,
můj muž má problém s krajinou před uchem - udělaly se mu tam tři vnitřní pupínky /má to vždy, pupínky nikdy nevyskočí na povrch, jen udělají velký kruh, jsou tvrdé a pak zase zalezou, někdy po nich zůstane hyperpigmentované místo/. Má to již několik let, nikdy nikdo nenavrhl řešení, které by pupínky dostalo pod kontrolu. Alergologicky vyš. nula, citrusy raději nekonzumuje, měl pocit, že po nich je to horší, ale nejsou příčinou...Minulý týden se mu pupence slily ve velké červené místo, velikosti asi dlaně (před pravým uchem). Dostal na to od OL antibiotika Klacid, potírali jsme pro jistotu i Canestenem /co kdyby prý kvasinka?/ a proti svědění měl Fenistil -gel. Po týdnu braní antibiotik místo není tak rudé, ale bohužel se rozlézá do plochy a svědí a svědí, leze i na ucho a k čelisti.....mám strach, aby to nešlo do oka nebo dovnitř.
Běhání po lékařích nikam nevede, objednán na kožní za 3týdny.....ooo,hrůza a nevíme, co dál ??? ? Podotýkám, že není absolutně změněný povrch kůže, žádné pupínky, puchýřky nebo něco, jen je povrch zrudlý, jakoby malinový a na pohmat tuhý.
Prosím, co máme nasadit za homeo, vím, že diagnosa na dálku je těžká, pošlu klidně foto, bude-li kam.... Děkuji předem a MOC!Re: červená skvrna na tváři
(vilcakul, 30. 11. 2011 23:27)

Dobrý den, tento následný stav po alopatické léčbě je typický pro potláčení symptomu, tudíž se v tomto případě nejdná o jeho léčbu. Doporučuji vyhledat zkušeného homeopata a homeopatickou konstituční léčbu, která by měla tento problém trvale odstranit.


pulsatila
(daniela, 28. 11. 2011 14:50)

prosim vas aby ste mi poradili, ako mam podat mojej dcerke Pulsatilu 9ch. Ma opakovane prechladnutia hornych dychacich ciest s bolestou ucha, momentalne bez teploty.


Re: pulsatila
(vilcakul, 30. 11. 2011 23:24)

Dobrý den, v tomto případě můžete homeopatikum užívat 3x denně 3 kuličky po dobu 5 dní, poté můžete lék vysadit nebo snížit na užití na 2-1x denně 3 kuličky. Postup závisí od účinku homeopatika, při zlepšení můžete homeopatikum vysadit, při neovlivnění stavu bych raději doporučil homeopatikum Echinacea purpurea v potenci D4, 3x denně 3 kuličky po dobu 2 týdnů, poté týden pauzu. Kůru můžete v případě potřeby kdykoliv zopakovat.

 
dávkování homeopatik
(Romana Kabelková , 27. 11. 2011 8:32)

Dobry den, byli jsme u mUDR homeopatičky, dost neprijemna pani...na otazky mi rekla, at si to radsi pisu, kdyz si to nepamatuju a ze koukam jak tele...tak jsme se uz na nic neptala. Dala malemu Thuju na nosni mandle , UT a CT, dale na imunitu CITOMIX, kazdy den a CALCAREA carbonica 15 CH - v nedeli.......MAM DoTAz....napsala mi rano dam citomix, pak thuju neb calcareu, ALE nevim co vecer????? To se dava jen 1x denne? dekuji za radu RK


Re: dávkování homeopatik
(vilcakul, 30. 11. 2011 23:20)

Dobrý den, nemyslím si, že by si takovýto přístup lékařky zasluhoval nějakou pozornost. Její přístup je typický, z pozice autority a nese známky francouzské homeopatické školy. Doporučil bych vyhledat homeopata s ohleduplným přístupem a pochopením problématiky dítěte, která se dá vyřešit jediným indikovaným homeopatickým lékem a ne směsicí různých léků.


Echinacea augustofolia
(lisa, 21. 11. 2011 14:47)

Prosím, můžu podávat Echinaceu ředění 9 Ch 2-letému dítěti. Můžu homeopatikum podávat celou zimu jako prevenci proti nachlazení?

Děkuji za odpověď


Re: Echinacea augustofolia
(vilcakul, 21. 11. 2011 21:43)

Dobrý den, v této potenci bych nedoporučoval podávat Echinaceu, imunostimulační účinky mám ověřené při potenci D4, s dávkováním 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů, poté je třeba na 1-2 týdny užívání vysadit. Poté se může kůra kdykoliv v případě potřeby zopakovat. Vyšší potence léku jsou už trošku hlouběji působící, čímž je jejich podání omezeno na určitou dobu a také pro prevenci bohatě stačí potence D4 a není třeba hlouběji ovlivňovat konstituci dítěte.


jak dávkovat echinaceu?
(Mirka, 16. 11. 2011 17:22)

Dobrý den, přítel (47 let, vána 90kg) si objednal homeop. přípravek Echinacea angustifolia 5ch, jako prevenci chřipky a nachlazení. Neobdržel však doporučení o dávkování. Můžete nám prosím poradit, jak tento přípravek dávkovat - kolik kuliček denně? Velice Vám děkuji za odpověď.


Re: jak dávkovat echinaceu?
(vilcakul, 20. 11. 2011 18:29)

Dobrý den, osvědčené dávkování je 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů, poté na týden vysadit. Kůra se může v případě potřeby zopakovat.


rýma
(Katerina sanabria, 16. 11. 2011 17:13)

Dobry den ,me holce 9 mesicu zacinaji rust zoubky a furt ma rymu,takovoo ze ve dne ji tece z nosu jak z kohoutku,a v no ci se ji ucpe noc zaschnou je nudle a nemuze dychat ma ktomu i kasel suchy spis davivy.Muzete mi poradit co ji dat? Nechci ji cpat driakama z lekarny ,Dekuji K


Re: rýma
(vilcakul, 20. 11. 2011 18:27)

Dobrý den, tyto potíže by mělo řešit homeopatikum Chamomilla vulgaris v potenci C9, 3x denně 3 kuličky rozpuštěné v trošce vody a podané dítěti na umělé lžičce. Doba užití 1 až 2 týdny, poté je třeba lék vysadit, což můžete udělat i dřív, jakmile nastane zlepšení stavu. Chamomilla je lékem číslo 1 na prořezávání zoubků u miminek a tím souvisejícím stavem, což může být i suchý kašel, suchá rýma.


anestezie
(Dana, 9. 11. 2011 9:04)

Dobrý den, poraďte mi prosím jaké homeopatikum mám podat pejskovi před uspáním, budou mu čistit zuby. Děkuji za odpověď.


Re: anestezie
(vilcakul, 13. 11. 2011 20:58)

Dobrý den, nevím na co chcete před anestezií podat homeopatikum. Mělo by se podat jen v případě nějaké potíže po zákroku, což dopředu nelze určit. Předpis homeopatika bych založil na stavu po zákroku.


Suché oko
(Lenka, 9. 11. 2011 11:25)

Dobrý den, vůbec se i netvoří slzy, mám špatné rohovky, pravé oko mi hnisá. Jaké homeoapatika jsou v hodná? Děkuji za odpověd..

 
Re: Suché oko
(vilcakul, 13. 11. 2011 20:55)

Dobrý den, tento problém vyžaduje návštěvu homeopata a předepsání indikovaného homeopatického léku podle Vašich charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni.

 
THYREOIDINUM D12 10g
(vlasta, 7. 11. 2011 21:02)

Kde seženu toto homeopatikum? Díky za rady

 
Re: THYREOIDINUM D12 10g
(vilcakul, 13. 11. 2011 20:53)

Dobrý den, tento lék v této potenci a gramáži seženete jen v německých homeopatických lékárnách, kde si tento lék můžete objednat online.

 
Ešte Kurdlipid
(Tigi, 3. 11. 2011 14:12)

Dobrý deň ešte raz, podarilo sa mi zohnať z Ruska Kurdlipid, všade sa spomína užívanie potencie C6, môj má však C12. Môžete mi prosím poradiť ako ho správne užívať pri nadváhe, zvýšenom TK a hraničnom cholesterole? Ďakujem

 
Kondylomy
(Selenka, 6. 11. 2011 16:27)

Od 1/2011 mám kondylomy. lekárka mi na ne predpisuje krémy, zatiaľ bez úspechu. Od 4/2011 mám hnačky. Homeopatka mi na kondylomy poradila liek Thuya 30Ch 1 x týždenne 1 guličku. Aký homeopatický liek podľa Vás pomáha na odstránenie kondylomov? Ďakujem


Re: Kondylomy
(vilcakul, 6. 11. 2011 17:16)

Dobrý den, na tuto potíž existuje vícero homeopatických léků, ale indikovaný lék se dá vybrat jen podle Vašich charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Je-li tímto lékem Thuja, tak určitě vyléčí i tento problém. Hlavními homeopatickými léky na tento problém jsou: Natrium sulphuricum, Nitricum acidum, Thuja a další.


Re: Ešte Kurdlipid
(vilcakul, 6. 11. 2011 17:18)

Dobrý den, jako v každém léku by v krabičce měl být přibalen návod k užití. Podle všeho by užití mělo být stejné jako při potenci C6, to je 2-3x denně 3 kuličky po dobu 6 dní, 7 den pauza. Doba trvání kůry 1 až 2 měsíce.


Pleseň na nohe
(Tigi, 3. 11. 2011 13:26)

Dobrý deň, dá sa pomôcť od plesne na nohe homeopaticky? Diagnózu nemám stanovenú lekárom, len dedukujem: v oblasti päty sa mi olupuje koža (aj nad hranicou päty, smerom k členku), je načervenalá a svrbí , niekdey až páli. Mám pocit, že ložiská vznikli z nejakých tmavších tuhších škvŕn / uzlíkov. Nie som si istá, či sa jedná o pleseň, počula som že tá začína okolo prstov, tie však mám v poriadku. Ďakujem

 
Re: Pleseň na nohe
(vilcakul, 6. 11. 2011 17:09)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil vyhledat homeopata a konstituční homeopatickou léčbu, která by měla odstranit sklon k těmto potížím.

vilcakul: pro Karola: Dobrý den, v tomto případě bych doporučil návštěvu homeopata, který předepíše indikovaný homeopatický lék podle charakteristických symptomů dítěte na mentální, emocionální a fyzické úrovni.

Karol: Dobrý večer, 3-leté dceři zjistili na výtěru (v úterý) z nosu i krku zlatého stafilokoka. Ve středu měla celý den 38-39. Jen zábaly a homeopatika. Od čt působí zdravě. Jen týden má kašel. Dnes se jí objevila vyrážka. Jen pár pupínků v obličeji, 1 větší na zadečku a na prstech a u zápěstí L ruky. Nesvědí jí to. Můžete mi poradit homeopatikum? Může to souviset se stafilokokem? Děkuji


vilcakul: pro Alici: Dobrý den, myslím si, že homeopatickou konstituční léčbou je možné docílit i Vaše vyléčení, minimálně zmíŕnit potíže a zkvalitnít úroveň života a bytí.


vilcakul: pro Petru: Dobrý den, v tomto případě by mohlo pomocí homeopatikum Lycopodium clavatum v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 5 dní, poté je třeba lék vysadit a zhodnotit účinek homeopatika na danou potíž. Dalším vhodným lékem může být Natrium sulphuricum, které je vhodné na potíže objevující se po úrazu hlavy.


Alice: Dobrý den. Mám neustále porážděnou kůži v okolí očí. Několikrát jsem byla přeléčena ATB kapkami pro zánět očí, způsobený zlatým stafylokokem. Od té doby mám neustále problém s podrážděním kůže. Lékaři si mne přehazují jako horký brambor. Oční tvrdí, že to je ekzem ( neprokázaly se žádné alergie ), kožní krčí rameny, že to může být rezistence na stafylokoka. Léčbu nemám žádnou, kůže mne svědí a pálí, poté popraská a oloupe se. Týden mám klid, týden se trápím. Před dvanácti lety jsem se léčila pro akutní leukemii, jsem stále v remisi, léky neberu žádné. Vlastně pouze Euthyrox ( štítná žláza ). Mám pocit, že ani není zájem mi pomoci. Požádala jsem, zda se ze stěrů kůže dá zjistit onemocnění. Lékař se na mne koukal jako na pitomce. Mohu docílit homeopatiky zvýšení imunity ?


Petra: Dobrý den, moje babička (70 let) si stěžuje na špatné trávení zeleniny hlavně papriky, občas má průjem, občas se cítí plná. Je možné doporučit nějaké homeopatikum?Děkuji Petra


vilcakul: pro Jitku: v této indikaci se osvědčilo homeopatikum Chelidonium majus v potenci D3, 3x denně 30 kapek 1/4 hodiny před jídlem.


Jitka: Dobrý den, občas mívám mírné žlučníkové epizody, hlavně po dobrém jídle, snažím se mu vyhýbat, ale teď se chystám s manželem na posvícení. Můžete mi doporučit nějaké homeopatikum pro případ obtíží? Děkuji Jitka

 

vilcakul: pro Ivu: Dobrý den, homeopatie by mohla pomoci, jen musíte homeopata vyhledat a požádat ho o léčbu. V každém případě nic neztratíte, když podstoupíte homeopatickou konstituční léčbu - to je můj názor.


Iva: Dobrý den , mám opakované ucpání močovodu z důvodu srůstů nebo cyst , gyne.operována 4x , ženské orgány již nemám je mně 40 let . Pomůžou mně homeopatika nebo jenom kudla Děkuji za radu

vilcakul: pro silvu: Dobrý den, jelikož se jedná o komplexní problém na všech úrovních, tak bylo vhodné vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu. Vhodný indikovaný lék můžete být předepsán jen podle Vašich charakteristických symptomů na mentální, emocioníální a fyzické úrovni.


silva: mám aritmii a lečim se i na panickou uzkost,jaky leky bych mohla uživat?děkuji za odpověd


vilcakul: pro Petru: Dobrý den, nejlepší by bylo navštívit homeopata, aby mohl předepsat ten nejvhodnější lék. Symptomatický by jste mohli vyzkoušet některý z následujících léků: Alumina - suchost sliznic, nemá nucení na stolici, problémy s vyprázdněním, zhoršují brambory, Nux vomica - zácpa s neúčinným nucením na stolici, střídání zácpy a průjmu, zhoršují stimulanta, Bryonia alba - zácpa s tvrdou a suchou stolicí, všeobecné zhoršení pohybem, Lachesis mutus - páchnoucí stolice, zácpa s pocitem stažení konečníku, stále nutkání v konečníku, ale ne na stolici, Natrum muriaticum - pálivé bolesti a píchání po stolici, stolice je tuhá a kouskovitá, Opium - úporná zácpa bez nucení, okrouhlé a tuhé černé výkaly, stolice se vysouvá a vrací zpět, Phosphorus - velmi páchnoucí stolice a větry,velká ochablost po stolici, Selen a ještě mnoho dalších.


Petra: Dobrý den, moje skoro čtyřletá dcerka, strašně špatně chodí na velkou. Někdy je to až sedum dní co jde a pak je toho hrozně moc a většinou tužžší. Laktulosa moc nepomohla a ani probiotika, všechnoto bylo jen krátkodobé nebo vůbec. Jaké homeopatika by mohla pomoci? Děkuji

molusky
(Šárka, 23. 10. 2011 17:45)

Prosím o radu, téměř tříletá dcera má molusky, má jich asi dvacet, dáváme Remasa caps od Fin clubu asi měsíc na posílení a asi měsíc bere homeopatika Dulcamara 9CH 5kuliček ráno a večer a Thuja occidentalis 15CH 10kuliček jednou týdně, zatím se nezdá, že by to nějak zabíralo, změny k lepšímu nepozoruji, mám dávat dál nebo zkusit jen jeden z nich či nějaký jiný homeopatický lék? Ještě dotaz, zda nevadí, že ty kuličky spolkne nebo rozkousne a spolkne, zda se tím účinnek nějak neničí, moc děkuji za odpověď.Šárka


Re: molusky
(vilcakul, 2. 11. 2011 20:57)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil návštěvu homeopata a předepsání indikovaného homeopatického léku. Dalším možným postupem je rozpuštění homeopatik ve vodě, čím dosáhnete hlubší účinek homeopatik nebo zvýšení potence. Homeopatika by se měla rozpustit v ústech pod jazykem, půl hodiny před a po podání homeopatika nic nejíst a ani nepít.

 
časté onemocnění dítěte
(lucinda21, 24. 10. 2011 11:45)

Dobrý den,
synovi je 5 let, před rokem mu brali nosní mandli, poté bral autovakcínu. Trpí často na záněty středního ucha, virozy, kašel, zelená rýma. Antibiotika zaberou, ale brzy poté opět onemocní. Mohu zkusit oscillococcinum nebo něco jiného? Alergik není, mléko podávám sušený sunar 1x denně a přidám syrovátku.


Re: časté onemocnění dítěte
(vilcakul, 2. 11. 2011 20:51)

Dobrý den, tuto situaci můžete řešit návštěvou homeopata a homeopatickou léčbou dítěte. Já mám už několik let vyzkoušenou terapii s homeopatikem Echinacea purpurea nebo angustifolia v potenci D4, 3 x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů, poté vynechat týden. Kůra se může kdykoliv v případě potřeby zopakovat.Nespavost miminka - 5 měsíců
(Veronika, 25. 10. 2011 15:16)

Dobrý den, mohla bych podávat nějaké homeopatikum svému skoro 5-ti měsíčnímu synovi, ke kterému v noci vstávám tak po 30- 60 minutách? Do 3. měsíce spal klidně i 8. hod a usínal sám, nyní vyžaduje chování. I přes den špatně spí, je stále dřáždivý, vzbudí ho sebemenší zvuk. Večer když ho uspím na rukou a přendám do postýlky, tak je za chvíli vzhůru a celé nanovo ... V noci ho uklidní někdy dudlíček, někdy chce napít čaje, někdy vyžaduje mlíčko, ale většinou v náručí. Přes den je pak podrážděný z nevyspání a já už také :)


Re: Nespavost miminka - 5 měsíců
(vilcakul, 2. 11. 2011 20:44)

Dobrý den, tato změna je možná způsobena očkováním, které asi dítě absolvovalo. Dalším možným důvodem mohou být zoubky, které tlačí dáseň a jsou pro dítě bolestivé. Dítě je podrážděné, nespí a chce se chovat v náručí. Někdy se u těchto pacientů objevuje i průjem podobný špenátu. V tomto případě bych doporučil homeopatikum Chamomillu vulgaris v potenci C9, 3x denně 3 kuličky rozpustit v trošce vody a na umělé lžičce podat miminku do pusinky. Doba užívání 5 dní, poté lék vysadit nebo v případě potřeby nejdříve snížit dávkování na 2x denně, pak 1x denně. Jestliže během 5 dní dojde k výraznému zlepšení stavu dítěte, tak můžete vysadit homeopatikum hned. Kůru je možné v případě potřeby zopakovat. Lék by se neměl užívat déle než 14 dní, jestli během této doby nedojde ke zlepšení, tak je potřeba jiného indikovaného homeopatického léku a raději vyhledejte homeopata.


Expirační doba homeopatik
(Eva, 2. 11. 2011 11:23)

Moc prosím o radu. Moje dcera bude očkována a objednala jsem si pro ní přes svou homeopatku potencované vakcíny (konkrétně na Infanrix-IPV+Hib). Přišlo mi odsypané potřebné množství v pytlíčkách a já se homeopatky zeptala, jakou mají exp. lhůtu, když to tam není napsané. Bohužel jsou prý prošlé, ale nemusím se vůbec bát, že by i svému dítěti to klidně dala!! Já se však bojím a to hodně, poněvadž jde o lék malému, půlročnímu kojenci. Já nikdy nepoužívám prošlé léky, doma hlídám lékárničku a prošlé hned nosím ke zlikvidování do lékáren..Prosím, mylsíte, že to mohu použít nebo ne? Máme jít na očkování za 14 dní a toto mi udělalo čáru přes rozpočet, protože se již nestihnou objednat jiné v záruce! Nebo myslíte, že to mohu dceři dát, že se nic nestane a také že homeo pomohou tak, jak mají???
Moc děkuji za brzkou odpověď.


Re: Expirační doba homeopatik
(vilcakul, 2. 11. 2011 19:01)

Dobrý den, expirace léků je daná ze zákona a většinou je doba expirace 5 let. Takže v případě, že jste dostala homeopatika v pytlíčkách, tak to ještě nemusí znamenat, že jsou prošlé neboli neúčinné. I tyto homeopatika můžete podat a měly by fungovat stejně jako ty, co byly teď vyrobené. Další rozdíl je v tom, že homeopatika neobsahují žádné chemické látky, které by podlehaly rozkladu nebo by byly jinak činné, takže jsou účinné jako homeopatikum i po době expirace. A také nemají žádné vedlejší účinky v tom smyslu, že se jedná o velmi zředěné léky, ve kterých je neměřitelné množství účinné látky.


nadváha
(Vlaďka, 5. 10. 2011 20:28)

Zdravím a ráda bych také vznesla dotaz.
Pídím se po homeopatiku původem z Ruska. Nyní ho dodává na trh firma OLLO, ale v našich lékárnách nejsou známa. Tam jsou víceméně odebírány homeopatika z Francie. Jde mi o to, že nemohu sehnat homeopatikum Kurdlipid. Mohu požádat o radu na kterou lekárnu poblíž Prahy bych se mohla obrátit a požádat o zaslání tohoto Kurdlipidu? Lekárna v našem městě je zavedena na jednoho dodavatele a tak je to pro mě problém. Kurdlipid má být dobrý na snížení váhy a kladné vedlejší účinky jsou také velice příznivé pro organismus jako např. snížení hladiny cholesterolu atd. Velice děkuji za info, které by mě nasměrovalo na konkrétní lékárnu.


Re: nadváha
(vera, 10. 10. 2011 7:47)

Reklama na kurdlipid je dobrá. Mě pomohl trochu na žlučník. Pokud jde o váhu ta šla nahoru. Prostě jako všechno. Bez úpravy stravy a cvičení to máte marné.A koupila jsem ho na jedné adrese na nettu.


Re: Re: nadváha
(vilcakul, 11. 10. 2011 22:05)

Dobrý den, abych uvedl věci na pravou míru, za první zmínku o Kurdlipidu na internetě může má maličkost. Do té doby o tomto homeopatiku nikdo v Československu neslyšel a ani nevěděl. Veškeré dostupné materiály o tomto léku v češtině byly uveřejněny na mých webovách stránkách. Byla jen otázka času, kdy si někdo z tohoto homeopatika udělá kšeft. Teďka si po zadaní Kurdlipidu do vyhledávače najdete minimálně 2-3 odkazy na prodejce Kurdlipidu, kteří ale neprodávají originální přípravek Kurdlipid doveezený z Ruska. Já sám mám doma originál Kurdlipidu dovezeného z Mosky, ale ani jeden se neshoduje s přípravky nabízenými na internetě. Takže je na každém zájemci, aby si vybral sám, co si chce koupit a kde. Všechny mé články na toto téma se týkají Kurdlipidu dovezeného z Ruska.


Re: Re: Re: nadváha
(sarah361, 13. 10. 2011 20:02)

kde tedy mohu koupit homeopatikum kurdlipid u nás v ČR.? Děkuji za odpověď.


Re: Re: Re: Re: nadváha
(Terezie, 14. 10. 2011 13:30)

Také bych ráda sehnala kurdlipid, ale bohužel nikoho v Rusku nemám, aby mi jej dovezl... dohl byste sem dát kontakt na někoho kdo by nám jej sehnal? Děkuji


Re: Re: Re: nadváha
(iva, 14. 10. 2011 13:35)

Pisala som Vám na mail, ale neviem, ci je funkčný, preto sa opýtam aj takto, dá sa Kurdlipid objednať u Vás? Aká je cena? Bola by som rada, keby ste mi napísali aj nejaké bližšie informácie. Vopred ďakujem


Re: Re: Re: Re: nadváha
(vilcakul, 14. 10. 2011 17:38)

Dobrý den, emaily jsem dostal a taky jsem na ně odpověděl, mám originálního Kurdlipidu dovezeného z Ruska už jen tři kusy, takže na vyzkoušení to bude stačit. Nechal jsem si ho dovézt z Moskvy, protože originální přípravek se u nás nedá sehnat a Rusové to nikde nedováží a ani s nikým nekomunikují. Jedině to můžete ještě zkusit přes ruské obchody ve větších městech, které prodávají originál ruské věci jako matrošku a tak. :-)


Re: nadváha
(Jindra , 21. 10. 2011 8:34)

Mám zájem o kurdlipid můžete zprostředkovat prodej. Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


uzkosti
(silva, 17. 10. 2011 22:17)

mám aritmii a lečim se i na panickou uzkost,jaky leky bych mohla uživat?děkuji za odpověd


Re: uzkosti
(vilcakul, 23. 10. 2011 10:40)

Dobrý den, jelikož se jedná o komplexní problém na všech úrovních, tak bylo vhodné vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu. Vhodný indikovaný lék můžete být předepsán jen podle Vašich charakteristických symptomů na mentální, emocioníální a fyzické úrovni.


ankylozující spondylitida (bechtěrev)
(Michal, 4. 10. 2011 21:53)

Dobrý den léčím se již 10 let ale stále mě trápí bolesti v křížových kostech, mohla by pomoct homeopatická léčba ? a jestli ano na koho se obrátit v Brně. Děkuji.


Re: ankylozující spondylitida (bechtěrev)
(vilcakul, 11. 10. 2011 21:56)

Dobrý den, tento stav je ovlivnitelný homeopatickou léčbou, při správně vedené léčbě se dá dosáhnout výrazné zmírnění potíží. Znám několik pacientů, kteří díky homeopatií dokázali normálně fungovat s touto diagnózou. Homeopata v Brně najdete v "Seznamu homeopatů". Vybrat si musíte vybrat sama podle referencí na některého homeopata, já to nemohu posoudit.

kyčle
(Vera, 27. 9. 2011 23:11)

Dobrý den, dcera má 4 měsíce, je plně kojená. Při kontrol¨ách kyčlí má stále nedorostlá jadýrka. Dá se to zlepšit homeopatickou léčbou? Děkuji


Re: kyčle
(vilcakul, 11. 10. 2011 21:52)

Dobrý den, určitá možnost léčby by tu byla s homeopatikami v nízké potenci ze skupiny Calciových solí, další možností jsou tkáňové soli. Samozřejmě záleží i na příčině tohoto stavu, která může zavinit tento stav a nemusí být ovlivnitelná homeopatickou léčbou.


Falešná březost
(Dana, 19. 9. 2011 12:31)

Dobrý den, poraďte prosím, jaký lék mám dát naší fence, která má zvětšené prsní žlázy a malinko jí teče mléko. Štěňata nečeká. Může jít jak o falešnou březost, tak o zánět? Hledala jsem v knížkách, našla jsem léky Phytolacca, Lac caninum, Pulsatilla,.... Potence by měla být 30 CH a výš? Děkuji za odpověď a přeji hezký den.


Re: Falešná březost
(vilcakul, 19. 9. 2011 21:40)

Dobrý den, uvedené léky se používají v této indikaci, takže nezbývá nic jiného než vybrat nejpodobnější stavu fenky a podat ho. :-)

Nějaké info najdete v následujícím článku na odkazu, když ho nakopírujete do internetového prohlížeče: http://vilcakul.extra.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=251

 
KURDLIPID
(Dáša, 17. 9. 2011 11:18)

Dobrý deň,prosím ,viete mi poradiť,kde sa dá zohnať tento liek?
Dakujem.


Re: KURDLIPID
(vilcakul, 19. 9. 2011 21:32)

Dobrý den, když mi pošlete svůj email, tak Vám mohu napsat podrobnější info.


nechutenství
(Markéta, 16. 9. 2011 9:40)

Můžete mi prosím poradit, mám 4 leté dítě a trpí velkým nechutenstvím.
děkuji


Re: nechutenství
(vilcakul, 19. 9. 2011 21:30)

Dobrý den, v tomto případě by nezaškodilo vyšetření dítěte a stanovení diagnózy, tedy hlavně příčiny tohoto stavu. Jestli se jedná o psychický problém, tak je řešitelný homeopatií a proto byste měla s dítětem vyhledat homeopata.

 
Bakterie v moč. trubici
(Adéla, 11. 9. 2011 16:03)

Dobrý den, doporučil by jste mi nějaká homeopatika na bakterie v močové trubici?konkrétně enterococcus faecalis..antibiotika mi nezabrala, pořád mě pálí v moč. trubici.Děkuji adéla

 
Re: Bakterie v moč. trubici
(vilcakul, 12. 9. 2011 21:11)

Dobrý den, tyto potíže má vícero homeopatických léků, takže nejlepší by bylo vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu. Symptomaticky bych myslel na homeopatické léky: Arsenicum album, Berberis vulgaris, Camphora, Cannabis sativa, Cantharis vesicatoria, Mercurius solubilis, Mercurius corrosivus, Nux vomica, Prunus spinosa, Silicea terra, Sulphur sublimatum, Thuja occidentalis a další.

 
3 leté dítě slintá..
(Zuzle K, 12. 9. 2011 1:08)

Dobrý den, 3 letý syn slintá jako kojenec, musím ho pořád převlékat, existuje nějaká pomoc v rámci homeopatie? Moc děkuji za odpověď


Re: 3 leté dítě slintá..
(vilcakul, 12. 9. 2011 21:01)

Dobrý den, tento stav by potřeboval vyšetření u homeopata a předpis indikovaného homeopatického léku podle charakteristických symptomů dítěte na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Symptomaticky mě napadá homeopatikum Mercurius solubilis, které má v obrazu léku velké slinění, zápach s úst, s otiskem zubů na jazyku. Tento typ je jako "lidský teploměr" - reaguje na každou změnu teploty, ať už k teplu nebo chladu. Ale podle jednoho symptomu bych nedoporučil homeopatický lék, na to je to málo informací pro předpis.


Růst vlásků u tříleté holčičky
(Katka, 31. 8. 2011 20:54)

Poprosím vás o radu... Mám dcerku, které jsou 3 roky a velmi pomaličku jí rostou vlásky. Takže má stále krátké a nikdy nebyla stříhána. Zdá se, že vlásky se zahušťují, protože od narození samozřejmě přibyly. Jen bych ráda znala váš názor a případně, zda je něco na podporu růstu vlasů?? Paní doktorka říkala, že jí opravdu téměř nerostou, jen velmi malinko, ale že to tak někdo má.
Velmi vám děkuji za čas, který věnujete mé odpovědi.
Zdravím. Katka


Re: Růst vlásků u tříleté holčičky
(vilcakul, 7. 9. 2011 20:56)

Dobrý den, v tomto případě by bylo vhodné vyšetření u homeopata a předepsání indikovaného homeopatického léku. Tím by se dala tato predispozice organizmu odstranit nebo výrazně zmírnit.


Re: Re: Růst vlásků u tříleté holčičky
(Katka, 11. 9. 2011 21:51)

Naše dětská paní doktorka nám právě poradila Siliceu 9Ch. Zatím jsme ji nezačali používat. Má to význam zkoušet? Nebo lépe vyhledat homeopata na konstituční léčbu. Může již zmíněná silicea pomoci? Děkuji. Katka


Re: Re: Re: Růst vlásků u tříleté holčičky
(vilcakul, 12. 9. 2011 20:56)

Dobrý den Siliceu zkusit můžete, ale já bych byl určitě pro komplexní vyšetření dítěte a předpis indikovaného homeopatického léku podle jeho charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Dalším aspektem může být i dědičnost stavu dítěte od rodičů, dítě přijme za svůj stav, který je intenzivnější při početí. Takže někdy se dají příčiny stavu dítěte najít u rodičů a k tomu je potřeba konzultace.

 
Schizofrenie
(Renata Andělová, 9. 9. 2011 19:48)

Dobry den,posim Vas ,mohl by jste mi doporucit homeopatikum na schizofrenii,kt.by snizovalo i pridruzujici uzkosti
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
Klasickou medicinou se 7 let lecim a uzivam i prirodni antidepresivum.Dekuji


Re: Schizofrenie
(vilcakul, 12. 9. 2011 20:52)

Dobrý den, v tomto případě je potřeba kompletního vyšetření u homeopata a předpis indikovaného homeopatického léku podle Vašich charakteristických rysů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Jen tak můžete dosáhnout co nejlepších výsledků s homeopatickou terapií, symptomaticky si nemyslím, že by se dalo dosáhnout výrazného zlepšení stavu s touto diagnózou. Dalším důležitým aspektem je i to, že léčba musí probíhat pod dozorem homeopata a v případě potřeby i s konzultací ošetřujícího lékaře.


Čepy na mandlích
(Anna, 6. 9. 2011 16:37)

Dobrý den. Mám čepy na mandlích. Je možné vyléčení homeopatiky?


Re: Čepy na mandlích
(vilcakul, 7. 9. 2011 21:01)

Dobrý den, tato potíž je léčitelná homeopatií, proto doporučuji vyhledat homeopata v blízkosti Vašeho bydliště a požádat ho léčbu.


silicea?
(monika, 1. 9. 2011 16:27)

na padání vlasů a akné?poradíte mi prosím.tyto potíže se snažím léčit siliceou už 3 rokem po porade s homeopatem ,ale nějak se to pořád nedaří.v jakém ředění by měla být?CHtěla bych vyzkoušet nějaké jiné hom. ale potř.poradit a znát v jakém ředění.


Re: silicea?
(vilcakul, 7. 9. 2011 20:59)

Dobrý den, v tomto případě Vaše léčba tímto lékem není správná, protože kdyby byla Silicea vaším konstitučním lékem, tak už po několika měsících byste neměla co řešit. To, že léčba už trvá 3 roky je znakem toho, že berete nesprávný lék a měla byste změnit homeopata. Indikovaný homeopatický lék by měl být předepsán podle Vašich charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni.

 
Restless legs syndrom
(Dana, 29. 8. 2011 14:10)

Dobrý den, který homeopatický lék lze použít na syndrom neklidných nohou? Napadá mě Causticum, ale potřebovala bych znát případné další léky pro srovnání. Mockrát děkuji za odpověď a přeji Vám hezký den :-))


Re: Restless legs syndrom
(vilcakul, 30. 8. 2011 21:30)

Dobrý den, já osobně bych nebral tento jev odděleně od osobnosti pacient, ale snažil bych se najít indikovaný homeopatický lék na celkový stav pacienta na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Symptomaticky bych určitě uvažoval o Arsenicu albu, Kaliu carbonicu, Rhusu toxicodendronu, Tarentule hispanice a Zincu metallicu a mnoho dalších.


oddálení menstruace
(Jana Bohackova, 24. 8. 2011 14:27)

Dobry den, chci se zeptat zda existuje nejake homeopatikum na oddaleni menstruace? Dekuji.


Re: oddálení menstruace
(vilcakul, 24. 8. 2011 21:28)

Dobrý den, v homeopatií mi takový prostředek není znám. Slyšel jsem o tomto efektu při předávkování vitamínem C, většinou se jako první příznak objeví průjem. Ale samozřejmě na každého člověka má určitá látka jiné působení, je to i o vnímavosti pacienta a citlivosti na danou látku.


Možný reflux u 8 měsíčního kojence?
(Petra Drozdová, 15. 8. 2011 14:02)

Dobrý den,
také prosím o radu. Má dcerka se už delší dobu budí ze spaní se záchvaty křiku a pláče a je kolikrát k neuklidnění. Nejdřívej jsem to připisovala růstu zubů (čtyři na jednou) ale zuby jsou venku a dcerka stále křičí, ale i si strká stále prsty do úst.........je to už méňě časté ale je to hlavně ze spaní. Přes den je docela spokojená a usměvavá. Mám podezření, že se jí vrací žaludeční šťávy zpět do jícnu. Jednou se stalo, že i jako polikala k tomu všemu křiku a řevu. Když byla menší tak zvracela hodně a i obloukovitě.....u pediatra mi napsali zahušťovadlo.....to docela pomáhalo. Čím byla větší, tím se to zlepšovalo. Přešli jsme částečně na pevnou stravu a zvracet přestala. Opravdu jen zřídka si ublinkne a to spíš po MM.
Chtěla bych vědět jestli by na to byli nějaké homeopatika?
Děkuji předem za odpověď.


Re: Možný reflux u 8 měsíčního kojence?
(vilcakul, 21. 8. 2011 13:23)

Dobrý den, jestli se jedná o potíž zaviněnou růstem zubů, tak by mohlo pomoci homeopatikum Chamomilla vulgaris v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1 týdne. Poté je třeba homeopatikum vysadit a počkat na reakci organizmu. Tento lék má též zvracení po mléku, zhoršení v noci, přecitlivělost na bolest, podrážděnost a další charakteristické rysy, které možná jsou i u Vašeho miminka.

 

zhoršená paměť, vyhřezlá ploténka, kouření
(Markéta Hejná, 14. 8. 2011 15:24)

Dobrý den,
prosím o radu. Je mi šedesát let, jsem spisovatelka a redaktorka. V nadpisu jsem uvedla tři věci a také opravdu o ně jde.
a) Poslední rok pozoruji výrazné zhoršení krátkodobé paměti. Na Alzheimra to Bohu díky nevypadá, ale přesto mi to znesnadňuje život.
b) Také rok bojuji s bolestmi od vyhřezlé plotýnky v bederní části páteře. Někdy je to lepší, někdy horší... Operaci odmítám, snažím se cvičit.
c) Ke svému smutku nedokážu přestat kouřit, zkouším autosugesci, a protože mám středně těžké perzistentní astma bez záchvatů, vím, že by mi nekouření či omezení významně vylepšilo kvalitu života. I jsem byla v Centru pro léčbu závislostí.... nepomohlo. Znovu to zkouším. Možná existuje homeopatikum ku pomoci?
Srdečný dík předem!
Zdraví
Markéta Hejná


Re: zhoršená paměť, vyhřezlá ploténka, kouření
(vilcakul, 14. 8. 2011 22:06)

 Dobrý den, v tomto případě bych také doporučil homeopatickou konstituční léčbu. Ta by za prvé měla zlepšit vaši paměť a posilnit vůli k tomu, abyste přestala kouřit. A na vyhřezlou ploténku potřebujete dobrého chiropraktika nebo maséra, který tento problém napraví, popřípadně podpornou terapii tkáňovámi solemi ze skupiny Calcia (vápník). Dále by nezaškodily obklady páteře a hlavně oblasti vyhřezlé ploténky kostivalou tinkturou v 7-8% alkoholu. Bolestem může ulevit homeopatikum Calendula officinalis v potenci C9, 3x denně 3 kuličky denně po dobu 1-2 týdnů, popřípadně homeopatikum Hypericum perforatum ve stejné potenci a dávkování.

 

polycysticke vaječniky 
(eva, 12. 8. 2011 9:39)

dobry den, možete mi poradiť homeopatika pri liečbe polycystickych vaječnikov a zarastaniu? dakuje


Re: polycysticke vaječniky
(vilcakul, 14. 8. 2011 21:59)

Dobrý den, v tomto případě by byla vhodná homeopatická konstituční léčba, protože se jedná o komplexní problém organizmu, hlavně hormonální sféry. Homeopatická konstituční léčba by měla odstranit sklon organizmu k těmto potížím, ale pro předpis indikovaného homeopatického léku je potřeba vyšetření a volbu léku vykonat na základě vašich chrakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Symptomaticky je vhodný úzký okruh homeopatických léků jako je Apis mellifica, Kalium bromatum, Bovista, Bufo, Colocynthis, Iod, Lachesis, Platina, Rhus toxicodendron, Thuja a Sycotic co.

 
nález na plíci
(Jarka, 10. 8. 2011 15:16)

Dobrý den,našli mi na plíci malé nádorky a že nejsou životu nebezpečné, přesto mně posílají na operaci na odběr vzorku, jestli je to zhoubné nebo ne.
Doporučil by jste mi operaci, nebo rovnou se zaměřit na homeopata?


Re: nález na plíci
(vilcakul, 10. 8. 2011 23:22)

Dobrý den, rozhodnutí je samozřejmě na Vás, ale i pro homeopatickou léčbu je důležité stanovit diagnózu a povahu onemocnění. V každém případě bych doporučil homeopatickou léčbu ať už před operací nebo po ní.


vysoký cholesterol
(Marta Popelková, 9. 8. 2011 14:02)

Prosím o radu, zda existují homeopatické přípravky na snížení cholesterolu. Užívám předepsaný Simgal ale bolí mě z toho svaly a vzhledem k tomu že jsem po operaci ramene mi to vadí. Děkuji za odpověď, Popelková


Re: vysoký cholesterol
(vilcakul, 9. 8. 2011 20:38)

Dobrý den, samozřejmě homeopatické léky indikované na tuto potíž existují. Ale já osobně bych byl pro homeopatickou konstituční léčbu, vždyť tento stav nemůže být indikací pro homeopatický lék, protože je důslkedkem vnitřní nerovnováhy organizmu. Konstituční homeopatický lék je vybrán podle Vašich charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Pro léčbu byste měl vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu. Ze symptomatických homeopatických léků na tuto potíž bych uvažoval o lécích: Chelidonium majus, Carduus marianus, Cholesterol a Kurdlipid.


Dotaz
(Jana Otýpková, 6. 8. 2011 9:52)

Dobrý den.
Prosím o radu.
Ovlivňují léky konkrétně lexaurin a jiné léky na uklidňění a doplňky stravy konkrétně L-tryptofan účinky homeopatik?
Prosím o zaslání odpovědi na e-mail Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


Re: Dotaz
(vilcakul, 9. 8. 2011 20:32)

Dobrý den, v tomto případě se dá říct, že vše co potlačuje symptomy pacienta, tak ovlivňuje účinnost homeopatik a také volbu indikovaného homeopatického léku.


Dlouhodobá - chronická bolest zubu
(Kateřina, 28. 7. 2011 18:28)

Obracím se na vás s prosbou...
Asi před 2ma roky mě najednou začal intenzivně bolet zub ( 5ka dole vlevo ). Vyhledala jsem svého zubaře, ihned zub vyvrtal a otevřel..., zub stále zlobil a měla jsem ho otevřený asi 3 měsíce, protože nesnesl žádný uzávěr. Po 3 měsících se zadařilo, že zub sice stále pobolíval, ale bolest byla snesitelná a téměř odezněla. Podotýkám téměř, protože o sobě stále dával vědět, ale naučila jsem se s tím žít. Nyní se zub kvůli přemostění nabrousil, můstek padl výborně, jen ta 5ka mě opět trápí. Zubař chce můstek vyndat, sám nechápe co s tím zubem může být, jeví se jako zdravý, netuším co by dál dělal...
Ale mně se do toho moc nechce. Tuším, že bude u zubu nějaký chronický nedoléčený zánět / moje domněnka /, který se lékaři nepodaří vyléčit a jen opět ještě více rozbouří už tak bolavý zub. Současná bolest je opět snesitelná. Jen prostě nemohu na levé straně více méně kousat:(
Prosím, poradíte mi co v tomto případě dělat?

Velmi vám děkuji.

Katka


Re: Dlouhodobá - chronická bolest zubu
(vilcakul, 31. 7. 2011 18:22)

Dobrý den, v tomto případě by byla vhodná návštěva homeopata a předepsaní indikovaného homeopatického léku. V této indikaci se mi symptomaticky osvědčil homeopatický lék Hecla lava v potenci C30, v akutních případech s častějším podáváním, tj. 3x denně 3 kuličky po 6 hodinách. V případě, že bolest ustoupí, tak je třeba dávkování snížit na 1-2 dávky denně, a po pár dnech při ústupu potíží vysadit. V chronických případech můžete zkusit tento lék ve stejné potenci 1x týdně 3 kuličky. Dalšími vhodnými léky by mohla být Calendula officinalis nebo Chamomilla vulgaris v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů, při zmírnění snížit dávkování a pak úplně vysadit při zlepšení.


Re: Re: Dlouhodobá - chronická bolest zubu
(Kateřina, 31. 7. 2011 22:07)

Velmi se omlouvám, budu se ptát asi hloupě, ale potence C30 je klasické 30CH?? Omlouvám se... Katka


Re: Re: Re: Dlouhodobá - chronická bolest zubu
(vilcakul, 3. 8. 2011 21:16)

ano, je to CH30


Časté průjmy
(Terézia, 1. 8. 2011 17:03)

Dobrý den,potřebovala bych od Vás radu,
poslední dobou mám průjmy.Docela mě to zatěžuje, když jsem třeba ve škole nebo o víkendu jsme jeli na návštěvu a já u nich ,,proprůjmovala,, celou noc.Omezuje mě to a od téhle doby se bojím někam jezdit.I do té školy.Okolí mi říká, že je to nervové, ale necítím se ve stresu.Bojím se, aby to nebyla např. Crohnova choroba.Na kolonoskopii se bojím, tak bych Vás chtěla poprosit o nějakou radu ohledně homeopatik.


Re: Časté průjmy
(vilcakul, 2. 8. 2011 22:19)

Dobrý den, tento problém by potřeboval vyšetření a předpis indikovaného homeopatického léku. Proto bych doporučil, co nejdříve vyhledat homeopata v blízkosti vašeho bydliště a požádat ho o léčbu.


Re: Re: Časté průjmy
(Terézia, 2. 8. 2011 22:38)

Moc děkuji, pokusíím se v nejbližší době vyhledat.


Přetrvávající padání vlasů, lámavost, řídkost, suchost
(Sabina, 27. 7. 2011 0:35)

Dobrý den,
již dva roky mi hodně padají vlasy, používala jsem nejrůznější výživu jak vnitřní tak vnější. Ovšem nyní jsou mé vlasy o 75procent ridší než před dvěmi lety. Je mi 19 let.
V lékarně mi teď nabídli tří-měsíční kúru na chronické padání vlasů.
Pokud mi můžete poradit nějaká homeopatika či snad léčbu, která by mi mohla pomoci budu Vám velmi vděčná.Re: Přetrvávající padání vlasů, lámavost, řídkost, suchost
(vilcakul, 31. 7. 2011 18:15)

Dobrý den, jelikož se jedná o postižení, které má tendenci ke zhoršení, tak bylo nejlepším řešním vyhledat homeopata a požádat ho léčbu. Homeopatická konstituční léčba je schopna odstranit tuto potíž s pozitivním efektem na celý organizmus a mentální stav.

 

vilcakul: pro Monu: Dobrý den, objevení se prújmu může být znamením účinku léku, doporučil bych lék vysadit a počkat minimálně týden na odeznění reakce. Samozřejmě "potivých" léků je vícero, takže by bylo možná vhodné předepsat indikovanější lék, jestliže se pocení nezmírní po 1-2 týdnů užívání homeopatika.


Mona: Dobrý den,můj syn 3,5 roku se v noci hodně potí musím ho převlékat třeba i 3x za noc,v lékárně mě doporučili silicea 15ch,5 kuliček 1xdenně,užíváme ho dnes 3 den,ale od včerejška má malý průjem,může to způsobovat tento lék,protože nevím z čeho by to mohl jinak mít děkuji za odpověd

 

bolest močového měchýře
(Jana, 23. 7. 2011 15:46)

Dobrý den, potřebovala bych poradit s výběrem homeopatika. Můj problém je, že jsem dlouho měla zúženou močovou trubici)nyní docházím na rozšiřování) a poškodila se mi sliznice v močovém měchýře, často trpím bolestmi močového měchýře, vyzkoušela jsem už různé preparáty ale zatím nic dlouhodobě nezabralo. Děkuji za odpověď


Re: bolest močového měchýře
(vilcakul, 24. 7. 2011 22:09)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil homeopatikum Calendula officinale v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Samozřejmě by bylo nejlepší vyšetření u homeopata a předepsání indikovaného homeopatického léku. Dalšími vhodnými homeopatickými léky na problémy s močovými cestami jsou Equisetum, Petroselinum, Asparagus, Cantharis, Staphysagria, Causticum a Pulsatilla. Z gemmaterapie se osvědčily přípravky z brusinky, jalovce a břízy. Z léčivek má největší věhlas v této indikaci celík zlatobyl a medvědice lékařská.

 
Játra a žlučník
(Pavla Tvrdá, 22. 7. 2011 9:17)

Dobrý den, prosím o radu, Již rok mám bolesti na pravé straně pod žebry. Biorezonanční přístroj BICOM odhalil EB virus v játrech, dle sono mám játra zvětšená. Ve žlučníku jsou kameny / 4 malé/. Chirurg doporučil operaci žlučníku, zvětšená játra neřešil, homeopat říká, že problém by se tím neodstranil, že původ potíží je v játrech. Na operaci se mi nechce, myslím, že žlučník by mě v těle být. Užívám gemnoterapii, Rowachol - údajně rozpuští kameny a ostropestřec. Držím dietu. Co bych ještě mohla užívat z homeopatických léků, abych dosáhla zlepšení? Bolest je trvalá a moc mě sužuje. Děkuji za odpověď.


Re: Játra a žlučník
(vilcakul, 24. 7. 2011 21:56)

Dobrý den, v tomto případě bych uvažoval o homeopatické konstituční léčbě, která by mohla být doplněná gemmoterapií nebo orgánovýmí homeopatickými léky. Pro stanovení homeopatického konstitučního léku je potřeba analýza charakteristických symptomů pacienta na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Mezi nejlepšími prostředky na játra z gemmaterapie patří černý rybíz, orgánové homeopatické léky jsou Chelidonium majus, Carduus marianus a Taraxacum officinalis. Více se dočtete v článku na této webové stránce v sekci "Homeopatie a játra".

 
Zánět spojivek
(Jana Klimešová, 19. 7. 2011 22:55)

Dobrý den, můj 13 měsíční syn trpí od narození neustálými záněty oka, které se projevují hnisavým zelenožlutým výtokem, má zalepené oko. 3x absolvoval sondáž, u jednoho oka zabrala, u pravého nikoli a v květnu byl s pravým okem na operaci. Slzné cesty pravého oka měl srostlé a tak mu tam lékaři voperovali stent. Bohužel zlepšení stavu se nekonalo. Neustále se opakují záněty oka, k tomu se po operaci přidali rýmy, kterými do té doby netrpěl. Rýmu má vždy déle než 2 týdny, velmi hustou, občas žlutozelenou. Lékaři mu na záněty očí předepisovali kortikoidy a antibiotika (Maxitrol, Ophtaquix, Kanamycin), na rýmu většinou Pamycon a jednou dokonce celková ATB. Po aplikaci léku vždy došlo ke zlepšení, po jejich vysazení se problém přibližně po týdnu vrátil a my vše absolvovali nanovo. Na očním jsme už pravidelní hosté, jsme tam každý týden. Chtěla jsem se zeptat, zda bych mu mohla pomoci některými homeopatiky. Děkuji za odpověď.


Re: Zánět spojivek
(vilcakul, 21. 7. 2011 22:04)

Dobrý den, stav je možné řešit homeopatickými léky, ale bylo by třeba s miminkem navštívit kvalifikovaného homeopata. Symptomaticky by mohly pomoci homeopatika Natrum muriaticum nebo Chamomilla.

 
Homeopatika z placenty
(Kristina, 15. 7. 2011 8:57)

Dobrý den,
chtěla jsem se zeptat, zda máte zkušenosti s homeopatiky z placenty a případně jaké. Očekávám narození potomka a zvažuji to, ale není to úplně levná záležitost, navíc vyrábí pouze nějaká firma v Německu.
Předem děkuji za odpověď,
Kristina

 
Re: Homeopatika z placenty
(vilcakul, 21. 7. 2011 22:01)

Dobrý den, ještě jsem o homeopatiku z placenty neslyšel, takže neznám ani jeho indikaci.


kojení
(Irena, 10. 7. 2011 18:26)

Dobrý den, zajímalo by mě, zda mohu dlouhodobě (př. 3 měsíce a více) užívat homeopatika na podporu kojení. Užívám teď ricinus communis 5ch 3x denně. Mám pořád málo mléka (i když je užívám) avšak když jsem je přestala brát, tak mám pocit,že je to ještě horší. Popř. zda by jste mi doporučil ještě jiná homeopatika na podporu kojení. Děkuji

 
Re: kojení
(vilcakul, 21. 7. 2011 21:50)

Dobrý den, v této indikaci můžete zkusit i jiné homeopatika na podporu laktace: Pulsatilla, Lac caninum, Urtica urens a další.


nadmerné ochlpenie
(Barbora, 9. 7. 2011 1:17)

Dobrý deň chcela by som vás poprosiť trpím nadmerným ochlpením a potrebovala by som pomôcť a naordinovať nejaké vhodnú homeopatickú liečbu ktorá by pomohla mohli by ste mi niečo odporúčiť? za odpoveď ďakujem a prajem pekný deň


Re: nadmerné ochlpenie
(vilcakul, 21. 7. 2011 21:39)

Dobrý den, v tomto případě byste měla vyhledat homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu. Symptomaticky se tento stav moc ovlivnit nedá, protože se jedná asi o poruchu hormonálního razu.


Ztráta důvěry v sebe a k druhým
(Eva, 6. 7. 2011 19:43)

Dobrý den, chtěla jsem poprosit, zda je možné indikovat homeopatický lék na můj problém. Problém se objevil již v mém dětství, kdy od nás odešel otec a já to velmi těžce nesla, zůstala jsem na něm viset a nedokázala jsem se s tím nikdy pořádně vyrovnat. Nyní se to projevilo v mém partnerském vztahu.Dříve jsem bývala otevřená, spontánní a veselá, nyní jsem ztratila sebedůvěru a obecně i důvěru k lidem a zvlášť mužům, někdy mám i problém v komunikaci s lidmi, cítím se pod tlakem a nedokážu být uvolněná a spontánní.Mám stálé obavy, že mne partner opustí kvůli jiné ženě, žárlím a řekla bych, že jsem někdy až paranoidní. Nedokážu být sama sebou ze strachu, že mě takto lidé a partner nebudou přijímat. Prosím alespoň o zmínku nějakých konkrétních homeopatik, které by mohly pomoci v mém případě. Srdečně děkuji


Re: Ztráta důvěry v sebe a k druhým
(vilcakul, 6. 7. 2011 22:09)

Dobrý den, Váš problém je tak komplexní, že potřebuje vyšetření u homeopata a předepsaání indikovaného homeopatického léku. Pro předpis tohoto léku musí homeopat znát Vaše charakteristické rysy na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Těžko se bude tento problém řešit symptomatický, protože se jedná o hluboký a dlouhodobý psychický problém.

 

 

Žádám o radu

(Míla, 3. 7. 2011 12:55)

Je mi 55 let .Při výšce 162 cm jsem vážila vždy asi 70-75 kg.Asi před rokem jsem během 5-6ti měsíců zhubla až na 45 kg.Skončila jsem na kapačkách,absolvovala všechna možná vyšetření,další pobyt v nemocnici a další vyšetření.Při prvních vyšetřeních mi našli žaludeční vředy se kterými jsem měla potíže už dříve.Ty už jsou zahojené a mimo jich žádné vyšetření nic neobjevilo. Tím jsem se pro odborníky stala ukončeným případem a i přes přetrvávající stav - přesto, že jím mnohem více než před ztrátou váhy ( i 6-8krát denně ) vážím pořád kolem 45-46 kg a trápí mne velká únava.Až na mé naléhání mne doktor poslal na psychiatrii s tím ,že problém může být jedině tohoto rázu.Léčení mělo probíhat pouze podáváním tlumících prostředků na nervy což nijak nepomohlo.Vyzkoušela jsem i bylinky,léčitele -jak se říká "Tonoucí se stébla chytá" a zatím bez výsledku.Prosím o radu kam se ještě můžu obrátit.Děkuji Míla 

 
Re: Žádám o radu
(vilcakul, 5. 7. 2011 22:29)

Dobrý den, s těmito potížemi byste měla vyhledat kvalifikovaného homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu. Symptomaticky lze těžko léčit tyto problémy, ale indikovaný homeopatický lék by měl Vaše problémy vyřešit, i když to bude trvat i několik měsíců.
 

Opět zánět u kořene zubu.
(Jitka, 29. 6. 2011 15:06)

Dobrý den,před 3 týdny jste mi doporučil nějaká homeopatika na zánět u kořene zubu.Nyní již skoro 2 týdny užívám Mercurius solubilis 9CH 3 krát 3 kuličky.Boulička se mi trochu zmenšila,ale nezmizla.Mám ještě pokračovat dál nebo ve vyšší potenci či zkusit Siliceu.Děkuji za odpověď.Jitka

 
Re: Opět zánět u kořene zubu.
(vilcakul, 5. 7. 2011 22:25)

Dobrý den, zkuste raději Siliceu C9, 3x denně 3 kuličky a výplach úst měsíčkovým odvarem po dobu jednoho týdne. Nejlepší by byla návštěva homeopata a předepsání indikovaného homeopatického léku.

 
zánět mandlí
(P. V., 22. 6. 2011 18:35)

Dobrý den,
již dva roky chronickým zánětem mandlí, dělají se mi čepy a mandle neustále pobolívají, nemám teploty. Jednou je to lepší jednou horší. Pravá mandle mě bolí víc. Přez léto je zlepšení , ale vím o nich! Pomůže mi Lymphomiosot? A jak bych ho měla užívat. Děkuji

 
Re: zánět mandlí
(vilcakul, 23. 6. 2011 22:36)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu. Homeopatikum Lymphomyosot můžete zkusit, užití je popsané v letáčku léku.

 
Zánět spojivek
(Josef, 22. 6. 2011 17:24)

Dobrý den, mám 5ti letého syna, kterého vlastně od narození trápý zánět spojivek. Je citliví na slunce. Večer mu z oka vyplachujeme žlutý hnis, oko má zarudlé a vnitřní stranu koutku nateklou. Jedná se u něho jen o levé oko, pravé je v pořádku. S jarem a příchodem slunce se stav zhoršuje. Spánek má neklidný a ve spánku se vsteká a kope kolem sebe. Můžete mi prosím poradit, co bychom mohly vyzkoušet. Předem děkuji za odpověď.

 
Re: Zánět spojivek
(vilcakul, 23. 6. 2011 22:28)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu. Symptomaticky by možná mohlo být vhodné homeopatikum Natrum muriatikum v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1 týdne. Poté je třeba lék vysadit a počkat na reakci organizmu. Lék můžete vysadit i dřív, jestliže se reakce na lék objeví dříve. Vně se často používají koupele očí nebo výplach heřmánkem.

 
potence?
(Pavlína, 22. 6. 2011 17:10)

Jak mám rozumět tomu, když je v radách, jak užívat to konkrétní homeopatikum: potenci jednou týdně? Co je to ta potence? A ještě mě zajímá ředění. Který je silnější lék CH5 nebo CH30?
Děkuji za odpověď.


Re: potence?
(vilcakul, 23. 6. 2011 22:25)

Dobrý den, potencí se značí to, kolikrát bylo homeopatikum ředěno a dynamizováno (potencováno). Ředěním se myslí to, v jakém poměru je roztok ředěn, D je ředění 10:1, C ředění je 100:1. Z materiálního pohledu (vědeckého) se zdá potence C5 silnější, protože obsahuje více materiálního z původní látky. Potence C30 z pohledu homeopatie je silnější, přestože z materiální látky není moc přítomno, protože je více energeticky nabitá, je vícekrát ředěná a potencovaná. Homeopatikum slouží k přenosu informace, která nezávisí na matérii a má dát impuls organizmu k vyléčení. Proto se nízké potence mohou užívat častěji, protože svým účinkem ovlivňují více fyzickou úroveň, vyšší potence od C30 působí i na emocionální a mentální úroveň.

 
tlaková kopřivka
(Monika, 21. 6. 2011 14:07)

Dobrý den,
již téměř dva roky trpím tlakovou kopřivkou, stav se stále zhoršuje. Zjistili mi alergii na roztoče, nicméně léky nepomáhají. Myslíte, že by mi mohla homeopatie pomoci? Kopřivku mám každý den...


Re: tlaková kopřivka
(vilcakul, 23. 6. 2011 22:13)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu.

 
Dotaz
(R.K., 20. 6. 2011 17:40)

Lze kombinovat Silicea a Carcarela phosphorica? Drobná hubená dívka skolioza, astma potravinová alergie úrazy bolí časté zlomeniny, nesmělá, introvert, únava ale mezi dětmi čilá.

Odpovědět
Re: Dotaz
(vilcakul, 20. 6. 2011 22:40)

Dobrý den, v tomto případě bych byl zastáncem homeopatické konstituční léčby, proto bych doporučil návštěvu homeopata, který předepíše nejindikovanější homeopatický lék. Nevylučuji samozřejmě možnost konstituční léčby např. lékem Silicea ve vyšší potenci podanou 1x v delším časovém odstupu. Během této léčby je možné užívat v nízké potenci např. tkáňové soli, takže by mohla 3x denně užívat i Calcareu phosphoricu v potenci D6. Samozřejmě vše závisí na okolnostech a charakteristických symptomech dítěte na mentální, emocionální a fyzické úrovni.

 
Bolest uší
(Šárka, 14. 6. 2011 15:18)

Dobrý den,u dcerky se s každou rýmou projeví i zánět středního ucha,i přesto, že se snažíme jakkoliv být už připravený.Chtěla jsem se zeptat, zda je možné používáním homeopatik tomu předejít?Dceři jsou 4 roky.Děkuji

 
Re: Bolest uší
(vilcakul, 14. 6. 2011 22:10)

Dobrý den, samozřejmě se dá předejít těmto problémům homeopatickou léčbou, jen je třeba vyhledat homeopata a podstoupit homeopatickou konstituční léčbu dítěte, která odstraní sklon organizmu k těmto potížím.


Užití homeopatického léku
(Jana, 26. 5. 2011 11:03)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, při homeopatické léčbě, pokud lék používám jen jednou, tak nesmím pit kávu jenom ten den nebo jak je to omezeno (přip. i při delším uživání, např. 3 dní), můžete mi prosím upřesnit, děkuji. A ještě, lze pit černý čaj? Děkuji za odpověď.


Re: Užití homeopatického léku
(vilcakul, 26. 5. 2011 21:25)

Dobrý den, během léčby by se neměla pít káva až do kontroly u homeopata. To samé platí i pro černý čaj a jiné stimulanta. V případě potřeby je povolená 1 až 2 kávy denně, ale jestli je na tyto látky pacient citlivý, tak by se měly během léčby úplně vysadit.


Re: Re: Užití homeopatického léku
(Jana, 12. 6. 2011 14:59)

Dobrý den, co přesně znamená, jestli je pacient citlivý na tyto látky? Jak se to projevuje? A jak je s alkoholem, taký se nesmí? Děkuji za odpověď.


Re: Re: Re: Užití homeopatického léku
(vilcakul, 14. 6. 2011 22:07)

Dobrý den, myslí se tím na přecitlivělost na určitou látku. Např. když se někomu po kávě rozbuší srdce nebo zvýší tlak, prostě jakákoliv neadekvátní reakce organizmu na tuto látku může narušit účinek homeopatika. S alkoholem je to stejné, pokud pár skleniček nezpůsobuje žádnou neadekvátní reakci, tak to není problém, jen by člověk měl zůstat jen u těch pár skleniček :-)

 

vilcakul: pro Petru: V tomto případě bych doporučil návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu. Symptomaticky můžete zkusit homeopatikum NUx vomica C200 1x 3 kuličky a počkat minimálně měsíc na reakci organizmu.


Petra: Dobrý den,prosím o radu.Je mi 26 let, 3 roky jsem pracovala 12 hodin denně,žila hektickým-pracovním životním stylem se špatnou stravou a málem spánku,stále ve stresu.Začínalo to být neúnostné,tak jsem udělala pracovní změny,mám odpočinek,snažím se o zdravou stravu,sport,nicméně již přes rok mě trápí potíže s trávením a nelepší se to,spíše horší.Mnoho lidí mi říkalo,že to je zpětně spojené se stresem,neustále mám pocit nevolnosti,břicho mě nebolí,pouze cítím nafouknutí,často mě to nutí k říhání,při jídle se mi občas dělá nevolno,nebo po jídle,za rok jsem zhubla přes 10 kilo,protože díky tomuto problému mě trápí i nechutenství.Často se mi udělá špatně z ničeho nic a často následují návaly špatné nálady a únavy.Myslíte,že by mi pomohla nějaká homeopatická léčba,nebo co by jste mi mohl poradit


Helena: Dobrý den, prosím vás poradíte mi nějaké homeopatikum na odhlenění, syn - 13 měsíců už měsíc pořád kašle opakovaně rýma zelená žlutá, pak chvilku bílá, vzápětí zas zelená žlutá, kašel také střídavě lepší, pak zas suchý dráždivý, už nevím jak dál. Bez teplot. Děkuji moc za vaši radu!!! Helena


vilcakul: pro Helenu: Dobrý den, jestli došlo po podání homeopatika ke zlepšení stavu, tak byl lék zvolen dobře. Cibulová šťáva může být vhodná, v této indikaci se často používá jitrocelový sirup nebo šťáva z černé ředkve.
Helena: Dobrý den, můj roční syn v noci příšerně kašlal, dusilo ho nemohl ani zabrečet ani se pořádně nadechnout, paní dr řekla že je to "virozka", naordinovala Sinecod a Ibalgin na horečku, měl 40 v noci, já jsem nasadila Pulsatillu 9CH po 6 kuličkách 3xdenně, může podle vás pomoci cibulová šťáva? Kolečka cibule prokládaná cukrem a šťáva z toho? Respektive zvolila jsem správné homeopatikum, dodám že po otevření okna se mu zlepšilo dýchání a pak už tolik nekašlal. Děkuji moc moc za odpověď. Helena
vilcakul: pro Ivanu: Odpopvěď na svou otázku najdete v komentářích.


vilcakul: pro Naďu: Dobrý den, podle dr. Ramakrishnana by přicházela v úvahu kombinace homeopatik Scirrhinum CH200 a Conium v potenci CH200 formou plussingu (metodou stupňování). Metoda stupňování spočívá v tom, že se lék Conium CH200 (10 kuliček) rozpustí v 11 čajových lžičkách pramenité vody, pak se v jednom cyklu (v rozmezí cca 2 a 1/2 hodiny) denně po 15 minutách užívá 1 lžička, po deseti lžičkách se poslední nechává na druhý den a k ní se přidá 10 čajových lžiček pramenité vody a protřepe. Tím máte připravený lék na druhý den a celý týden se užívá tímto způsobem. Druhý týden se stejným způsobem užívá homeopatický lék Scirrhinum CH200 v nové lahvičce.

Naďa: Dobrý den, je mi 39 let a mám rakovinu prsu s metastázemi do lymfatických uzlin. Uzliny jsou tvrdé, nacházejí se v axile, nadklíčku i podklíčku. Nemoc není senzitivní na hormony. Je vhodné podávání Scirrhinum C 200 + Conium C 200 ? Mám doma tyto homeopatika ze zahranicí a ráda bych znala Váš názor na způsob užívání a ředění. Děkuji

(míla, 3. 6. 2011 8:04) 

Dobrý den,vracím se k Vám s prosbou,kde obstarat lék san.sor. na který jsem se Vás tázala ohledně potence LMf.To f značí fluxní průtokové potencování.Potřebovala bych znát i přibližnou cenu-balení je 13ml.Pro mne je to veliký rebus.Neznám anglicky.Děkuji za pochopení a pomoc.

 
Re: kde je možné zakoupit lék
(vilcakul, 6. 6. 2011 19:25)

Dobrý den, jak jsem už psal, tento lék je z Ameriky, takže se zkuste nakontaktovat na firmu Homeolab a objednat si od nich tento lék. Tento lék se dá objednat i z Rakouska na www.remedia.at, kde ho mají v ředění LM 3 až 8. Originální značení potence léku, který máte, nedokážu rozluštit, protože potence LM se většinou dělají jen do potence LM 30.


Duševní problémy
(Standa, 3. 6. 2011 1:47)

Dobrý den,
na pocit citového ublížení "v souladu" s pocitem neprojevené naštvanosti, strachy (fobie) hlavně sociální, snížený zájem, smutek, sklíčenost, slabou vůli a psychosomatické problémy ( pocit stažení v břišní dutině , bolest hlavy ) dalo by se doporučit nějaké homeopatikum , homeopatika ? Je dobré kombinovat i více mono homeopatik ? Předem Vám moc děkuji za odpovědi


Re: Duševní problémy
(vilcakul, 6. 6. 2011 19:18)

Dobrý den, homeopatika jsou vhodná i na řešení tohoto problému, ale pro předpis indikovaného léku je nutné vyšetření. Lék bude předepsán podle Vašich chrakteristických symptomů na mentání, emocionální a fyzické úrovni, takže se nedá doporučit jen tak. Pro předpis indikovaného léku je to málo informací, takže to může být pokryto vícero homeopatickými lékmy, např. Staphysagia, Carcinosinum a mnoho jiných. Na řešení Vašeho stavu postačí jeden nebo dva léky, ale nejdříve je třeba podat ten indikovaný, aby se vyřešil Váš současný stav, poté může být potřeba ještě jiného léku po delším časovém úseku a vyčerpání všech potencí předchozího indikovaného léku.


sociální fobie
(Josef Blaha, 2. 6. 2011 21:07)

Zdravím. Někde jsem se dočetl, že homeopatika pomáhají při léčbě sociální fobie. Můžete mě něco doporučit?
Děkuji

 
Re: sociální fobie
(vilcakul, 6. 6. 2011 19:12)

Dobrý den, homeopatika jsou vhodná i na řešení tohoto problému, ale pro předpis indikovaného léku je nutné vyšetření. Lék bude předepsán podle Vašich chrakteristických symptomů na mentání, emocionální a fyzické úrovni, takže se nedá doporučit jen tak.

 
Zánět u kořene zubu
(Jitka, 2. 6. 2011 9:45)

Dobrý den,díky kazu mně odumřely nervy v zubu.Kanálky byly vyčištěny,zaplněny.Mám bouličku v dásni,dle rtg tam mám u kořene zubu nějakou dutinku,zřejmě zánět.Antibiotika nezabrala na vstřebání.Prosím o radu co by mi mohlo pomoct,aby se zub nemusel vytrhnout.Četla jsem,že na vstřebávání je dobrý Mercurius solubilis,ale nevím potenci a dávkování,nebo něco jiného?Děkuji předem za odpověď.Jitka


Re: Zánět u kořene zubu
(vilcakul, 6. 6. 2011 19:10)

Dobrý den, v této indikaci se používá homeopatikum Silicea terra v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Toto homeopatikum se nesmí používat, je-li v organizmu nějaký czí předmět, např. umělé cévy, pacemaker atd. Samozřejmě je vhodné i Mercurius solubilis ve stejném dávkování a potenci. Doporučil bych i homeopatikum Caledula officinalis v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1 týdne nebo užívání měsíčkového čaje.


Nesnášenlivost průvanu, bolest ucha, přecitlivělost
(Zuzka, 1. 6. 2011 21:21)

Dobrý den, 6 let trpím na "bolesti uší", vystřelují do krku, obličeje. Dříve jsem mívala v létě úlevu, nyní ne. Byla jsem vyšetřena snad na vše, nikdo si se mnou neví rady, zkusila jsem , kromě mnohého jiného, už i homeopata. Dnes jsem se dostala ke článku na vašich stránkách "Zánět mastoidního výběžku Publikováno: Sunday, 09.03. 2008 - 19:09:19" Je to poprvé, co shledávám podobné příznaky s těmi svými. Vyjímkou je, že nemám žádný výtok z ucha, žádné zarudnutí a žádné vyrážky. Předpokládám, že článek se týká akutních případů a ne někoho, kdo má tyto problémy 6 let.
Ptám se, zda jsou informace z tohoto článku aplikovatelné i na mě a zda vidítě nějaké řešení. Samozřejmě trpím i dalšími neduhy, postupně se cítím čím dál hůř a to mi bude teprve 30 let. Stále hledám řešení, stále slýchám různé teorie proč to tak je a co mám změnit, změn jsem už udělala hodně, ale zatím mi vůbec nic nepřineslo úlevu. Ale hledám dál.
Děkuji Vám za odpověď.


Re: Nesnášenlivost průvanu, bolest ucha, přecitlivělost
(vilcakul, 6. 6. 2011 19:02)

Dobrý den, samozřejmě jsou tyto informace aplikovatelné i na Váš stav. Na zkoušku si můžete vybrat homeopatikum, které se nejvíce podobá Vašemu stavu a užít ho v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Během této doby by mělo dojít ke zmírnění projevů, při objevení se zlepšení můžete lék postupně vysazovat a nakonec úplně vysadit před uplynutím 2 týdenního intervalu. V případě, že lék nevyvolá žádnou změnu a následné zlepšení, tak je třeba jiného indikovaného léku. Nejlepší by byla návštěva kvalifikovaného homeopata, který by měl předepsat takový lék, který během jednoho měsíce přinese zlepšení a ústup těchto potíží.


Kuří oko
(Lenka, 27. 5. 2011 17:34)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jaká homeopatika by mi pomohla,abych se zbavila kuřího oka na polštářku u prsteníčku u nohy. Je bolestivé při došlapu, tvoří se na něm zrohovatělá kůže, po pedikúře je uvnitř černá tečka (to se mi vždy uleví a nějaký čas to nebolí), nohy nemám nijak horké a boty jsem si taky nikdy nekupovala nekvalitní. 1x mi ho odstraňovali chirurgicky,ale vrátilo se mi, tak jsem na něj zkusila brát Antinomiun crudum 9ch a leptala jsem ho Kolodiem forte. Bradavičky, co jsem na noze měla z bazénu zmizely,ale kuří oko zůstalo.Moje matka má také kuří oko, 3x jí ho odstraňovali chirurgicky a ani to nepomohlo. Děkuji vřele za odpověď!!!


Re: Kuří oko
(vilcakul, 6. 6. 2011 18:55)

Dobrý den, v tomto případě by byla vhodná návštěva homeopata, který Vás vyšetří a následně doporučí indikovaný homeopatický lék. Symptomaticky je tento problém těžko léčitelný, závisí to vždy od celkového stavu pacienta na mentální, emocionální a fyzické úrovni. V této indikaci jsou hlavními symptomatickými léky: Antimonium crudum, Lycopodium clavatum, Phosphorus, Phosphoric acid, Psorinum, Sepie, Silicea.

Ivana: Dobrý den,chtěla jsem se optat na homeopatika, která bych měla podat dítěti před očkováním,děkujikde je možné zakoupit lék

re: očkování
(vilcakul, 31. 5. 2011 21:31)

Nejlepším řešením by bylo podání potencované vakcíny, kterou Vaše dítě dostane. Prvotně by měla stačit potence 30K, kterou dítěti rozpustíte ve vodě a několikrát protřepete. Pak jí stačí dát do úst trošku roztoku před očkováním a pak ještě jednou podat následně po očkování. Další podávání záleží na stavu dítěte po očkování.
Ale asi nebudete mít tuto potencovanou vakcínu po ruce, takže nám zůstanou už i Vám známá homeopatika: Thuja, Sulphur, Hypericum perforatum, Ledum palustre, Silicea. V podání a v jeho četnosti se názory rozcházejí, ale určitě nic nepokazíte preventivní dávkou před očkováním a po. Není jisté, že Vaše dítě bude nějak reagovat na toto očkování, sem tam se objevují horečky, bolestivost v okolí vpichu po jehle, zápal a podrážděnost dítěte. Samozřejmě se může objevit i něco jiného, ale většinou pomáhají studené obklady a větší pozornost, kterou dítěti po očkování věnujeme.
Takže k tomu podání homeopatika jenom všeobecné informace: 1 dávka vybraného léku např. Thuja v potenci 9C nebo 15C – 3 x denně 3 kuličky alespoň 1-2 dny před očkováním. Po očkování podávat Silicea C9 nebo C15 – za týden až 14 dní nebo můžete zkusit tuto kombinaci: Thuja C9 až C15 – 1-2 dny 3 x denně 3 kuličky před očkování, po očkování Sulphur C9 až C15 – 7 – 14 dní. V každém případě záleží na reakci dítěte po očkování, když se objeví a neustoupí do 1-3 dní, pak je jí třeba řešit.

Osvědčeným receptem jedné naší čtenářky je následující schéma užití homeopatických léků při očkování:
2hod před očkováním Thuja occ. 9CH 5 granulí
večer po očkování Sulphur 9CH 5 granulí
48hod po očkování Sulphur 9CH 5 granulí


menstruace
(Bára, 31. 5. 2011 13:17)

Dobrý den, zhruba 3 měsíce mám menstruaci po 10-14 dnech i mimo mám špinění. je mi 35 let a gynekologicky jsem prý normální. prosím poraďte homeopatika. Mám už i bolesti hlavy. jsem po dvou císařských řezech. Velice děkuji. Bára


Re: menstruace
(vilcakul, 31. 5. 2011 21:26)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu. Vyšetření je nutné k předepsání indikovaného homeopatického léku podle charakteristických symptomů pacienta na mentální, emocionální a fyzické úrovni.

 
homeopatika po zátěžovém testu oxytocinem
(katka, 31. 5. 2011 18:57)

Dobrý den,
ráda bych se zeptala, jestli mužu použít caulophylum po zátěžáku i arnicu montanu? pustili mě domu, ale mám pocit, že děloha je dost pořád stažená a navíc mám pocit pohmoždění po vyšetření...jsme ve 38.tt...


děkuji moc
katka

 
Re: homeopatika po zátěžovém testu oxytocinem
(vilcakul, 31. 5. 2011 21:22)

Dobrý den, jestli máte pocit pohmoždění, tak je ta Arnika indikovaná. Můžete ji užít v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 5 dní. Homeopatikum Caulophyllum můžete užít jednorázově v potenci C30, 3 kuličky.
Ještě můžete udělat i následující cyklus na přípravu dělohy na porod:
Stačí zahájit přípravu dělohy v termíně blízkému zralosti těhotenství, to je po 35. týdnu.

První den je třeba užít jednu dávku Pulsatilla C30, je to lék na nepravidelnou činnost dělohy a nakonec těhotenství se maminka často dostane do stavu Pulsatilly – stane se přecitlivělou, touží po utěše, podpoře a péči.

Od dalšího dne po dobu pěti dní Caulophyllum D nebo C12 jednu dávku. Je to lék na zmírnění normotonních bolestí, tonizuje dělohu, napomáhá k zralosti děložního hrdla. Stačí nízká potence, vždyť chceme ovlivnit děložní svalstvo na fyzické úrovni.

Uděláme si jeden den pauzu.

Znovu následuje užití jedné dávky Pulsatilla C30.

Po dobu pěti dní užíváme Cimicifuga D nebo C12 jedenkrát denně. K tomu, aby porod probíhal dobře, musí se děloha stát schopnou uvolnit se i v přestavkách mezi bolestmi. To dosáhneme tímto lékem, který zároveň učiní hrdlo dělohy i zralejším, připravenějším na porod.

Následuje jeden den pauza.

Pak zase po jednom dni Pulsatilla zase Caulophyllum pět dní, následující týden zase Cimicifuga, střídavě do spuštění porodu.


ucpaný slzný kanálek, žlutý výtok z oka
(Lenka, 30. 5. 2011 15:31)

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaká homeopatika jdou použít při ucpaném slzném kanálku u 4měsíčního miminka, má neustálý žlutý výtok z oka, po ránu očičko zalepené, zlepšení nastává po použití antibiotických kapek, při vysazení se potíže opět zhoršují, chtějí nás poslat na výplach slzných cest, čemuž bych se chtěla vyhnout.
Předem děkuji za odpověď

 
Re: ucpaný slzný kanálek, žlutý výtok z oka
(vilcakul, 31. 5. 2011 21:17)

Dobrý den, v této indikaci se osvědčilo homeopatikum Natrium muriatikum, v potenci C9, 3 x denně 3 kuličky rozpustit v trošce vody a kápnout dítěti do pusinky, po dobu 5 dní. Během této doby by mělo dojít k reakci, poté je třeba lék vysadit a počkat na účinek homeopatika pár dní. Dalším lékem podle popisovaných symptomů by mohla být Chamomilla vulgaris, ve stejné potenci a dávkování.


Užití homeopatického léku
(Jana, 26. 5. 2011 11:03)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, při homeopatické léčbě, pokud lék používám jen jednou, tak nesmím pit kávu jenom ten den nebo jak je to omezeno (přip. i při delším uživání, např. 3 dní), můžete mi prosím upřesnit, děkuji. A ještě, lze pit černý čaj? Děkuji za odpověď.

 

Re: Užití homeopatického léku
(vilcakul, 26. 5. 2011 21:25)

Dobrý den, během léčby by se neměla pít káva až do kontroly u homeopata. To samé platí i pro černý čaj a jiné stimulanta. V případě potřeby je povolená 1 až 2 kávy denně, ale jestli je na tyto látky pacient citlivý, tak by se měly během léčby úplně vysadit.


DOPLNĚK K OTÁZCE OHLEDNĚ DÁVKOVÁNÍ
( mila, 24. 5. 2011 6:24)

manžel lék používá 5x denně.Po operaci je bral 8x denně.VÝROBCE-HomeoLab N.Y

 
Re: DOPLNĚK K OTÁZCE OHLEDNĚ DÁVKOVÁNÍ
(vilcakul, 24. 5. 2011 19:51)

Dobrý den, takže podle uvedeného je toto homeopatikum z Ameriky, bohužel na jejich webové stránce jsem nenšel odkaz na tento lék a ani na uvedenou potenci. Podle dávkování se jedná asi o ředění LM v nějaké nízké potenci, která se může užívat i několikrát denně.

http://www.homeolab.com/DATA/PRODUIT/1_en.pdf
http://www.homeolab.com/DATA/PRODUIT/2_en.pdf
http://www.homeolab.com/DATA/PRODUIT/7_en.pdf
http://www.homeolab.com/DATA/PRODUIT/11_en.pdf

http://www.homeolab.com/


Re: Re: DOPLNĚK K OTÁZCE OHLEDNĚ DÁVKOVÁNÍ
(mila, 25. 5. 2011 8:55)

Děkuji mnohokrát za pomoc,objednáme z Rakouska potenci 3 a uvidíme jaké to bude mít označení.Dám Vám pak vědět k čemu jsme dospěli.Přeji hezký den.Jsem moc ráda,že tato poradna existuje,moc mi to pomohlo.

 
askaridoza
(irena, 23. 5. 2011 21:23)

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,co by ste doporučil na askaridozu.Vnuk ma 8let.Dekuji moc za odpověd'.


Re: askaridoza
(vilcakul, 23. 5. 2011 22:36)

Dobrý den, v tomto případěš bych uvažoval o Cině nebo o nějaké střevní nosodě. Samozřejmě by to chtělo návštěvu homeopata a předepsání indikovaného léku.

 
prosím o radu ohledně potence léku
(mila, 23. 5. 2011 16:16)

Moc prosím o radu,jedná se o lék sanquis soricis.Manžel je po operaci rakoviny plic a tento lék mu velmi pomáhá,chodí na chemoterapii a je naprosto bez jakých koliv nepříznivých učinků.Ztratil se nám kontakt na homeopata a neumíme to objednat podle označení LMMf.lék byl zakoupen bud v Rakousku-remedia,nebo ANGLIE-HELIOS.Budu vám velmi vděčná za brzkou odpověd,lék už dochází a další léčba pokračuje.Děkuji


Re: prosím o radu ohledně potence léku
(vilcakul, 23. 5. 2011 22:23)

Dobrý den, když tak mi napište doporučené dávkování léku, který používáte. V každém případě by měl být na léku výrobce, takže nejlépe by to šlo objednat od něj. V Helios mají tento lék od potence 6C do 10 M, v Remedii je v potencích C až do 50M a v LM ředění do LM8.

 
jak určit správnou potenci léku ze zahraničí
(Jana, 10. 5. 2011 23:03)

Prosím o radu. Dostala jsem ze zahraničí lék Sanguis Soricis LMMf.
jiné označení na léku bohužel není, jedná se o tobolky. Chtěla bych si lék opět objednat,ale jaká je potence. Odpovídá označení LMMf našemu C6?
prosím o odpověď na mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
děkuji moc. Jana


Re: jak určit správnou potenci léku ze zahraničí
(vilcakul, 11. 5. 2011 22:11)

Dobrý den, tak v tomto nevím určitě, ale homeopatika se značí římskými číslicemy: L - 50, M - 1000, LM potence se dělají jen do LM30, takže fakt nevím, co to může být za potenci. Když tak napište, z které země to je.

 
Re: Re: jak určit správnou potenci léku ze zahraničí
(Jana, 23. 5. 2011 12:16)

Dobrý den,
údajně je lék zakoupený v Rakousku.

 
Re: Re: Re: jak určit správnou potenci léku ze zahraničí
(vilcakul, 23. 5. 2011 19:56)

Dobrý den, tento lék je na internetě dostupný jen na www.remedia.at, tam Vámi uvedená potence není. Takže nemohu pomoci, i když by mě velmi zajímalo, na co ten lék používáte. :-)

 
homeopatika na klidne spinkani u deti
(jana, 12. 5. 2011 20:24)

dobry den,chtela jsem se zeptat,jestli existuji homeopatika na klidne spani u batolat???Casto se budi a neklidne spi,mam 2 vnoucky dva a pul roku a jeden rok,prosim o radu,dekuji jana

 
Re: homeopatika na klidne spinkani u deti
(vilcakul, 16. 5. 2011 15:59)

Dobrý den, v tomto případě by bylo dobré určit příčinu jejich nespavosti, potom podle toho vybrat vhodný homeopatický lék. Např. nespavost kvůli dentici by mohla indikovat Chamomillu vulgaris, kvůli větrům a trávicím problémům Lycopodium clavatum, kvůli nočním můrám třeba Stramonium atd.

 
Nespavost
(Lenka, 12. 5. 2011 11:34)

Dobrý den,
manžel trpí již přes 10 let nespavostí. Již navštěvoval i psychiatra, který mu předepisoval různé léky na spaní, ale z obavy ze závislosti je pak postupně začal vysazovat, protože po delším užívání přestaly zabírat. Zkoušel také různé bylinky (hypnox, dormian...), melatonin z USA. Manžel je schopen třeba 4 dny téměř v kuse nespat i když už je mu pak velmi zle (bolest očí, nevolnost...). Večer před spaním má strach, že neusne a prostě neusne. Ráda by jsem vyzkoušela nějaká homeopatika, ale bez lékařského předpisu, protože manžel již na doktory rezignoval a myslí, že mu již není pomoci. Předem děkuji

 
Re: Nespavost
(vilcakul, 16. 5. 2011 15:56)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil návštěvu homeopata kvůli vyšetření, protože tento stav se asi bude těžko řešit symptomaticky.


Slabá funkce slinivky břišní
(Radka, 10. 5. 2011 13:20)

Dobrý den,
díky neustálému stresu (který už naštěstí polevil) mám oslabenou slinivku břišní. Špatně trávím tuky, při stresu i cukry, nemám problém s nadváhou, ale s kůží - suchá, náchylná k ekzémům. Podle knihy Přehledný průvodce homeopatií jsem si našla homepatikum Syzygium jambolanum D2. Bohužel, není možné jej u nás sehnat. Dá se tento lék něčím nahradit?
Děkuji


Re: Slabá funkce slinivky břišní
(vilcakul, 11. 5. 2011 22:14)

Dobrý den, tento lék je dostupný na dobírku z Homeo lékárny Nitra, kontakt a email najdete v Menu pod odkazem: Homeopatické lékárny.


angína
(edita, 10. 5. 2011 19:53)

Dobrý den, můj dvouletý syn trpí opakovanně angínamy, ve výtěru se nic nenajde,crp má kolem 60. Jsou nějaká homeopatika, která je možná užít při prvních příznacích, popř.preventivně?
Děkuji.


Re: angína
(vilcakul, 11. 5. 2011 22:08)

Dobrý den, v tomto případě můžete preventivně i při nemoci užívat homeopatikum Echinacea angustifolia nebo Echinacea purpurea v potenci D4, 3 x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů, poté je třeba udělat 1-2 týdenní pauzu a kůru můžete kdykoliv s podobým schématem dávkování zopakovat.

ADHD

(Inka, 26. 4. 2011 12:25)

Dobrý den, mám tříletého vnuka s ADHD, nechceme ho zatěžovat léky, které mají nežádoucí účinky a jsou návykové. Přečetla jsem si různé články a zjistila jsem, že by mohla pomoci i homeopatická léčba. Na koho se máme obrátit nebo jaká homeopatika vyzkoušet. Děkuji za odpověď.


Re: ADHD
(vilcakul, 27. 4. 2011 21:30)

 Dobrý den, v tomto případě bych uvažoval o postvakcinačním syndromu, takže pozornost bych upřel na detoxikaci očkování. V každém případě bych detoxikoval očkování, která u dítěte vyvolala nějakou vážnou reakci. Poté by mohla následovat homeopatická konstituční léčba podle potřeby a stavu dítěte. V každém případě byste měli vyhledat odborníka znalého detoxikace očkování izopatií a následné homeopatické konstituční léčby.

 

Inkontinence feny
(Renata, 21. 4. 2011 13:52)

Dobrý den, mám adoptovanou kastrovanou fenku výmarského ohaře (9 let) bohužel trpí po kastraci trpí inkontinencí. Léky od veterináře moc nezabírají a taky se mi nechce cpát do ní hormony. Dal by se tento problém řešit homeopatiky? Případně jakými. Děkuji

 
Re: Inkontinence feny
(vilcakul, 27. 4. 2011 21:26)

Dobrý den, v tomto případě můžete zkusit homeopatikum Staphysagria v potenci C9, 3x denně 3 kuličky rozpuištěné v trošce vody. Pro urychlení hojení, zmírnění bolesti se ještě může 5 dní užívat Calendula officinalis, v potenci C9, 3x denně 3 kuličky.

 
Trhání zubů moudrosti
(Martina, 18. 4. 2011 19:34)

Dobrý den, čeká mne trhání dolních osmiček, můžete mi prosím poradit jak ulehčit zákrok a předejit případným komplikacím. Děkuji předem za odpověď.


Re: Trhání zubů moudrosti
(vilcakul, 27. 4. 2011 21:22)

Dobrý den, v tomto případě poslouží homeopatika: Arnica montana v potenci C9, 3x denně 3 kuličky 1 až 2 dny před zákrokem, hned po zákroku a poté ještě 3 dny. V případě zánětu nebo poranění nervu můžete Arniku vyměnit za homeopatikum Hypericum perforatum ve stejném dávkování a potenci po dobu tří dní. Pro urychlení hojení, zmírnění bolesti se ještě může 5 dní užívat Calendula officinalis, v potenci C9, 3x denně 3 kuličky.


PŘEJÍDÁNÍ SE
(DAGMAR, 16. 4. 2011 21:13)

DOBRÝ DEN , MOC PROSÍM O POMOC, TRPÍM ZÁCHVATOVITÝM PŘEJÍDÁNÍM SE A POTOM OBČAS JDU ZVRACET.UŽÍVÁM ASENTRU ANTIDEPRESIVA , CHODÍM TÉŽ K PSYCHOLOŽCE, ALE VŠE JE MARNÉ. STÁLE MYSLÍM NA JÍDLO A HROZNĚ MOC HO DOKÁŽI SNÍST, PROSTĚ SE PŘEJÍDÁM , KAŽDÝ DEN , MĚŘÍM 165 CM A VÁŽÍM 92KG.TAK JSEM SE CHTĚLA ZEPTAT , ZDA EXISTUJÍ HOMEOPATIKA NA MOJE VELKÉ TRÁPENÍ.PŘEDEM MOC DĚKUJI ZA VAŠÍ ODPOVĚD.DAGMAR JE MI 53 LET


Re: PŘEJÍDÁNÍ SE
(vilcakul, 27. 4. 2011 21:18)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil homeopatickou konstituční léčbu spojenou s užíváním Kurdlipidu, který se velmi osvědčil v této indikaci. Proto byste měla vyhledat homeopata v blízkosti Vašeho bydliště a požádat ho o léčbu.


Zánět střeva
(Michaela, 8. 4. 2011 13:21)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, co by ste mi doporučil na zánět tlustého střeva. Zánět mám cca 16cm a je autoimuní. Antibiotika mi zatím nepomohla žádná. Děkuji moc za odpověď a přeji příjemný den.

 
Re: Zánět střeva
(vilcakul, 10. 4. 2011 23:04)

Dobrý den, určitě bych doporučil homeopatickou konstituční léčbu, tudíž návštěvu homeopata v blízkosti Vašeho bydliště.

vilcakul: pro LenkuZ: v tomto případě by mohlo být vhodné homeopatikum Calendula officinale v potenci C9, 3 x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Dalšími vhodnými léky může být Arnica montana nebo Hypericum perforatum ve stejné potenci a dávkování.

LenkaZ.: Dobrý den, která homeopatika by mohla ulevit od bolesti zubů po nasazených rovnátek?


vilcakul: pro Nelu: Dobrý den, lékú na migrénu je vícero, ale pro správný předpis je třeba vícero informací o Vašem stavu jak na fyzické, tak na emocionální a mentální úrovni.


Nela: Dobrý den, je nějaký lék, nabolest hlavy, migrénu, ktré mohu použít i při kojení? Děkuji


vilcakul: pro Inku: odpověď na Váš dotaz najdete v komentářích. :-)


vilcakul: pro Ilonu: tento stav potřebuje homeopatickou konstituční léčbu pod vedením homeopata znalého problématiky.


Inka: Dobrý den, mám tříletého vnuka s ADHD, nechceme ho zatěžovat léky, které mají nežádoucí účinky a jsou návykové. Přečetla jsem si různé články a zjistila jsem, že by mohla pomoci i homeopatická léčba. Na koho se máme obrátit nebo jaká homeopatika vyzkoušet. Děkuji za odpověď.


Ilona: Dobrý den, mám cukrovku 2.typu na lécích a začal se mi zvyšovat krevní tlak. Lze poradit homeopatikum na snížení tlaku popř. i na kompenzaci cukrovky,nechce se mi do dalších léků. Děkuji


vilcakul: pro Katku: můžete mu zkusit podat Hypericum 30C, 3 kuličky v jedné dávce rozpustit v trošce vody a vstřiknou stříkačkou pejskovi do tlamy. Můžete zkusit akutně podat každdou hodinu 3 x po sobě, při zlepšení a zmírnění potíží můžete lék vysadit nebo snížit dávkování na 1 x po 6 hodninách, tak 2-3x, ale pak byste měla lék úplně vysadit.


Katka: Dobrý den, na léčení problémů s bolestmi zad u našeho psa jsem dostala - hypericum perforatum - 15ch a 30ch. Nevím už ale jaké dávkování tenkrát měl. Nemůžete mi prosím poradit, začíná mít bolesti - je to na něm vidět a nerada bych zase chodila na injekce k veterináři, protože je to asi 2 měsíce, co už je dostával...Děkuji za jakoukoli radu.

vilcakul: pro Martinu: Dobrý den, bez antibiotik můžete zkusit některou terapii alternativní medicíny. Pro předpis vhodného homeopatického léku je třeba vyšetření, takže nejlepší bude vyhledat homeopata v blízkosti Vašeho bydliště.

 

vilcakul: pro Šarku: Dobrý den, v tomto případěš bych doporučil zkusit homeopatickou konstituční léčbu, která by mohla stav upravit. V každém případě je třeba podstoupit homeopatické vyšetření a po něm zahájit léčbu adekvátní Vašemu stavu co nejdříve.


vilcakul: pro Irenu: Dobrý den, dané homeopatika můžete používat v potenci C9, 3 x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Možná by nezaškodily nějaké soli Calcia, popřípadně Smphytum officinale (kostival).

 

Martina: Dobrý den, syn 11let má stále nateklé mandle, ale angina to není, bolí ho to nejvíce ráno, nemůže pít ani jíst. Dělá mu to velké problémy. Během dopoledne to celkem odezní, ale další den se to znovu opakuje již několikátý den cca 6-tý. A toto se opakuje několikrát do roka + klasické anginy - antibiotika. Prosím o radu bez antibiotik. Děkuji Martina


Sarka: Dobry den, mohu se prosim zeptat na neco na hyper-prolaktinémii, mikro adenom hypofyzy? dekuji!


Irena: Dobrý den, často mě bolí záda, mám vyhřezlé nějaké krční ploténky, nyní začali problémy i s křížem. Kdysi jsem brala magnesii phospohoricu a arnicu montanu. Koupila jsem si je znovu, ale nevím dávkování. Poradíte mi. Děkuji


vilcakul: pro Helenu: v této indikaci je symptomatický vhodné homeopatikum Staphysagria C9, 3 x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Při zlepšení stavu je třeba lék postupně vysazovat nebo úplně vysadit. V případě, že to stav neovlivní, tak je třeba jiného léku a nejlepší by byla návštěva homeopata.


Helena: Dobrý den, prosím vás, existují nějaká homeopatika na přeléčení častých zánětů močového měchýře? Celou zimu často nemocná, už tak po páté ATB, (chřipka, angína, zánět močáku), po nástupu do práce po mateřské dovolené. Je to pro kamarádku. Děkuji předem za čas a odpověď. Helena


vilcakul: pro Petru: poradit mohu i na dálku, jen potřebuji více informací o Vašem stavu. Napište mi na email vilcakul(zavináč)post(tečka)cz.


vilcakul: pro Helenu: můžete ještě zkusit Kalium sulphuricum C9, 3 x denně 3 kuličky, po dobu 5 dní. To se nejvíce podobá Pulsatille a má žlutou rýmu.


PETRA: DEKUJI ZA ODPOVED, BOHUZEL ZIJI V ZAHRANICI A V NEJBLIZSI BUDOUCNOSTI NEMAM SANCI VYHLEDAT HOMEOPATA... NENI SANCE PORADIT TAKTO? PREDEM DEKUJI


Helena: Dobrý den, syn 9 měsíců má pořád rýmu, jen ho to přejde a zas je zpátky, žlutá hustá, 5 dnů jsme užívali Pulsatilla 9ch pak přestávka, co mám zkusit teď? Děkuji mockrát.


vilcakul: pro Marii: Dobrý den, v této indikaci se používá jeden starý osvědčený recept: čerstvé listy z tabáku a lojové svíčky. Pak je třeba pacienta každý třetí den zabalit na postiženém místě, v tomto případě na plících těmito listy, na ně jsou nakapány lojové svíčky a pacientka v musí v tomto zábalu dva dny ležet. Pro homeopatickou léčbu doporučuji neprodleně návštěvu homeopata a homeopatickou konstiční nebo klinickou léčbu.


Marie: Mám vodu na plicích.Lékaři ji odčerpávají, ale ne vše. Špatně se mi dýchá.


vilcakul: pro Petru: Váš stav je třeba řešit komplexně homeopatickou konstituční léčbo, proto byste měla vyhledat homeopata v blízkosti vašeho bydliště.


petra: DOBRY VECER, MAM PROBLEM S NEDOSTATECNOU FUNKCI STITNE ZLAZY, NADVAHOU A PODRAZDENOSTI,PORADIL BYSTE MI NEJAKE HOMEOPATIKUM???


vilcakul: pro Kankovou: nejlepší bude návštěva homeopata a předepsání indikovaného léku.


KANKOVÁ: DOBRÝ DEN, SYN 7LET MÁ NEUSTÁLOU RÝMU ŽLUTOZELENOU, A TO PO CELÝ ROK UZ JSEM Z NEJ NESTASTNÁ, PROTOŽE NIC MU NEZABÍRÁ PROSÍM O RADU DEKUJI

 

Kvasinky
(Martina, 31. 3. 2011 17:50)

Dobry den.Mam neustaly problem s vaginalnou mykozou a citala som,ze dobr e na to zabera homeopatikum Candida albicans 30CH.Ccela som sa spytat kde sa to da kupit a ako to pouzivat??Dakujem za odpoved

Re: Kvasinky
(vilcakul, 31. 3. 2011 22:32)

Dobrý den, i tento problém tu vícekrát odezněl, takže stejný postup jako v předchozí odpovědi, buď homeopatická konstituční léčba nebo izopatie nosodou Candida albicans, ale muselo by být potvrzeno, že se jedná o tuto kvasinku.


Alergická rýma
(LUCIE, 31. 3. 2011 11:32)

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, co byste doporučil na alergickou rýmu v pylové sezoně. Trápí mně záchvaty kýchání, vodnatá rýma a bývám z toho vyčerpaná. Spostu let beru Antihistaminika, často mi je paní doktorka střídá, ale nějak mi to nezabírá. Ctěla bych vyzkoušet nějaké homeopatika. Jaký máte názor na spray a tablety luffeel. Moc děkuji za odpověď..

 

Re: Alergická rýma
(vilcakul, 31. 3. 2011 22:42)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil vyzkoušet homeopatickou konstituční léčbu nebo izopatii tím alergenem, který Vám způsobuje největší problémy. Slyšel jsem teď o úspěšné léčbě alergiků homeopatikem z ambrózie peřenolisté ((Ambrosia artemisiifolia). Klasická medicína zkouší něco podobného tzv. desenzibilizací pacienta na daný alergen nebo podáváním imunopreparátů s hyposenzibilizačními alergeny. :-)chlamydie
(Petr, 30. 3. 2011 22:01)

Dobrý den,zjistili mi plicní chlamydie.Díval jsem se po různých typech léčby a zjistil jsem,že např.u boreliozy je hodně "propagovaná " nosoda.Chtěl jsem se zeptat,zda nosoda je účinná i v případě chlamydií,nebo jstli zkusit jiný typléčby:Děkuji

 

Re: chlamydie
(vilcakul, 31. 3. 2011 22:30)

Dobrý den, tento problém se tu už párkrát objevil, takže jsem buď doporučoval homeopatickou konstituční léčbu nebo izopatií nosodou Chlamydia pneumoniae, která se dá objednat přes internet: http://www.remedia.at/homeopatia/Chlamydia-pneumoniae-Nos/a5114.html. Postup je stejný jako při léčbě boreliózy, o které si můžete přečíst články na této stránce.


nosni mandle
(Mirka, 30. 3. 2011 18:00)

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda jdou homeopatii léčit nosní mandle nebo alespon zmírnit potíže při zvětšenyých nosních mandlí.Problémy má moje čtyřletá dcera,opakované rýmy,z toho pak chytne kašel,chrápaní v noci,spaní s otevřenou pusou a mluvení,jako by měla rýmu i když jí třeba zrovna nemá.Děkuji za odpověd´Mirka

re: nosní mandle
(vilcakul, 31. 3. 2011 21:48)

Dobrý den, v tomto případě jsem většinou zastánce homeopatické konstituční léčby, která by měla tuto predispozici odstranit. Většinou je v těchto případech nalezen ve výtěru z hrdla Streptokok a v krvi zvýšené ASLO, tento stav se klasická medicína pokouší řešit antibiotickou kůrou, avšak s mizivým efektem.¨Proto bych doporučil s malou navštívit homeopata a řešit to homeopatií.


 hyoscyamus niger, cypripedium pebescens
(Ludmila, 27. 3. 2011 15:00)

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat na generálie, emocionální ä mentální symptomy léků hyoscyamus niger a cypripedium pubescens. Předem děkuji za odpověď.

 
Re: hyoscyamus niger, cypripedium pebescens
(vilcakul, 28. 3. 2011 21:44)

Dobrý den, lék Cypripedium pubescens neznám a ještě jsem o něm ani neslyšel, že by ho někdo podal. Jeho obraz léku najdete v MM od Boericke v češtině.

Hyoscyamus niger

Blín černý (lilkovité), jejímž hlavním alkaloidem je hyoscyamin, který má farmakologický účinek velmi blízký atropínu.

Etiologie: Výtok v šestinedělí; leknutí; zklámání v lásce.

Indikace: Epilepsie, šilhavost, koktání.

Charakteristiky: Manické stavy doprovázené hádkámi, sexuální excitací. Chlípnost, ukazuje svůj pohlavní orgán, ochytává ho.

Symptomy: Střídání křečí, třesu a záchvěvů, poté následuje otupělost. Dělá grimasy, protáčí oči, hraje si s prsty. Má pocit jakoby chodil ve vzduchu. Směje se bez příčiny. Je žárlivý, podezřelý, nadává, pere se a kouše. Před křečí cítí pachy. Oko je přecitlivělé na světlo; rudý, popraskaný jazyk, do kterého se často kousne při hovoru. Má pocit, že nedokáže polknout tekutinu, ale tuhou stravu ano. Časté bolestivé močení, hlavně v noci nebo po porodu. Křečovitý kašel v noci, s pocením. Nespavost kvůli nervozitě nebo často procitne.

Zhoršení: Následkem emocí, žárlivostí, dotekem, chladem, vleže, spánkem.

Zlepšení: V sedě, teplem, když se předkloní.


zánět nosohltanu
(kocouch, 25. 3. 2011 10:13)

Prosím o radu,jaká homeopatika na chronický a vleklý zánět nosohltanu - měkké tkáně v oblasti vstupu do nosu v ústech..


Re: zánět nosohltanu
(vilcakul, 28. 3. 2011 21:39)

Dobrý den, i v tomto případě bych doporučil homeopatickou konstituční léčbu, protože symptomaticky má tento symptom hodně léků a bylo by to jen plýtvání času, abyste je jeden za druhým zkoušel. Pro předpis indikovaného léku je třeba vyšetření pacienta, z něhož homeopat vybere nejvhodnější lék podle charakteristických symptomů na fyzické, mentální a emocionální úrovni.

 
syndrom PFAPA / homeopatika
(Monika, 24. 3. 2011 15:18)

Dobrý den, mám velkou prosbu, existují homeopatika, která by pomohla mému 2,5 letému synovi od syndroma PFAPA? Má za sebou vyšetření na Imunologii, z výsledků je naprosto zdravé dítě, přesto má každý měsíc vysoké horečky bez jiných dalších příznaků. Díky za jakoukoliv radu, pomoc. Hezký den
Monika

 
Re: syndrom PFAPA / homeopatika
(vilcakul, 28. 3. 2011 21:35)

Dobrý den, v tomto případě můžete vyzkoušet homeopatickou konstituční léčbu, která by mohla něco s tímto problémem udělat. Pro předpis indikovaného léku je třeba vyšetření dítěte, z něhož homeopat vybere nejvhodnější lék podle charakteristických symptomů dítěte na fyzické, mentální a emocionální úrovni.

 
Ředění leku
(Lenka, 24. 3. 2011 13:57)

Dobrý den, chci se zeptat, ředění C je to samé co CH?
Děkuji za odpověď.

 
Re: Ředění leku
(vilcakul, 28. 3. 2011 21:31)

Dobrý den, ano je to stejné, C se značí normálně a Boiron má CH.


Nespavost u 6 mesíčního chlapečka
(Kamila, 23. 3. 2011 14:35)

Dobrý den, mám 6měsíčního chlapečka, už od porodnice špatně spinká, museli jsme jej několik hodin houpat, aby v noci usnul (vždy hodně plakal), přes den spinkal málo (asi jen šest hodin dohromady). Teď je to tak, že večer usne v 8, položím ho do postýlky, chviličku se protahuje a usne. V noci se budí 2x na kojení, ráno vstává v 6 hodin. Přes den nespinká od 3 měsíce vůbec, je ospalý, ale sám neusne (jen v kočáře nebo u kojení). Od narození je hodně zahleněný, musím odsávat několikrát za den hleny, většinou velké kusy). Nejsem si jistá, jestli to s tím nemůže souviset. Jinak je zdravý, ve vývoji je napřed asi o měsíc. Prosím, poraďte nám, strašně mě to zmáhá. Děkuji:)

 
Re: Nespavost u 6 mesíčního chlapečka
(vilcakul, 28. 3. 2011 21:30)

Dobrý den, tento stav může být zaviněn i očkováním, myslím hlavně na to zahlenění. V tomto případě můžete zkusit homeopatikum Chamomillu vulgaris v potenci C9, 3 x denně 3 kuličky rozpuštěné v trošce vody na umělé lžičce po dobu 5 dní. Samozřejmě by bylo vhodné vyšetření u homeopata a předpis vhodného indikovaného léku.

 
ekzém u 5 měsíčního dítěte
(Jana, 20. 3. 2011 9:39)

Dobrý den, u syna se obejvil jakobyekzém červené skvrny na pravém hrudníku jen kolem pravé bradavky.Před asi 10d jsme byli na 1.hexa vakcíně, dávali jsme před očk.thuju a poté sulfur, nevím jestli to má souvislost.Aktuálně i hůř sí během dne jen po 30 min pak pláče a je unavený. Vím, že existuje potencovaná vakcína, že se musí objednávat až Rakousku, je to pro mě složité, nedalo by se pomoci i jinak. jiř před očkováním měl zase na tváři červenou vyrářku taky jen na pravé straně tehdy zabrala chamomila dávala jsem jen 3 kuličky 1xdenně asi 3 dny před 3-4 týdny, mohu navázat na chamomilu a v jakém dávkování. Aktuálně ho trápí i zoubky a s tím nervozita..díky za pomoc


Re: ekzém u 5 měsíčního dítěte
(vilcakul, 22. 3. 2011 23:40)

Dobrý den, samozřejmě můžete zase zkusit podávání Chamomilly vulgaris ve výšší potenci, zkuste buď jít o potenci výš nebo lék, který máte doma, rozpustit ve vodě. Jestli jsou po očkování velká zhoršení na mentální a fyzické úrovni nebo je viditelný vývoj dítěte zpět, tak by bylo vhodné vykonat detoxikaci vakcín.


Zvětšení prsou
(Zuzana, 19. 3. 2011 23:17)

Vedle ostatních vážných problémů se tento dotaz zdá nedůležitý... Ale napadlo mě se zeptat. Po dvou odkojených dětech se mi výrazně zmenšila prsa. Nemám chuť brát ani "přírodní" preparáty na bázi fytoestrogenů, mám dojem, že i byliny mohou být dvojsečnou zbraní. Kdesi jsem četla, že snad i zde může homeopatie pomoci. Jaké jsou prosím vaše zkušenosti?

 
Re: Zvětšení prsou
(vilcakul, 22. 3. 2011 23:34)

Dobrý den, v této indikaci by možná mohla být vhodná Pulsatilla pratensis v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Samozřejmě by stav mohl být upraven i kvalitními masážemi poprsí. Z gemmaterapie by mohl být vhodný malinovník, který poporuje ženskou hormonální soustavu.

 
Oční tik
(Hana, 19. 3. 2011 19:05)

Dobrý den, ráda bych se zeptala,který preparát by mohl pomoci na oční tik u 4 letého dítěte. Před rokem se tento tik objevi (byla jsem těhotná s druhým dítětem), syn prodělal silnou virozu s teplotami kolem 40 st a na to za 14d se objevil tik, pozoruji, že vždy po oslbení viroze atd se objeví a zmizí např. až za měsíc dva......někdy je tik jen mírný a objeví se občas. Podávali jsme asi před 3 týdny na zklidnění chamomilu 9 a myslím, že pomohla bral nejdříve 3 kuličky na noc pomohlo to s usínáním a zklidněním a posléze i jednorázově dvakrát chamomilu 30. Chci se zeptat zda kůru mohu zopakova a v jakém, dávkování jak dlouho,aby byl účinek trvalejšěího charakteru.Nyní má nastoupit do školky,tak bych chtěla předejít tomu, že se tik znovu prohloubí , nyní se objevuje jen občas. Vyšetření u očního lékaře bylo předčasem a nález byl vpořádku. Je to spíše rece na oslabení organismu, stres. Jaké dávkování byste doporučili a lze zvládnout jen s chamomilou či i jiný preparát. Jinak je syn šikovný, jen grafomotorika je oslabená, nechce kreslit ani mu to nejde, manžel měl jako dítě dysgrafii, dalo by se některými preparáty pomoci předejít těmto potížím a harmonizovat CNS. Děkuji mnohokrát za pomoc H.


Re: Oční tik
(vilcakul, 22. 3. 2011 23:29)

Dobrý den, v tomto případě můžete zkusit jednorázové podání homeopatika Chamomilla vulgaris v potenci C200, 3 kuličky v jedné dávce. Samozřejmě můžeme myslet v tomto případě i na postvakcinační syndrom, takže by bylo třeba zvážit reakce dítěte na očkování a v případě potřeby je detoxikovat.

opar
(Adéla, 19. 3. 2011 15:25)

Dobrý den, prosím o radu, jsem na začátku těhotenství a udělal se mi genitální opar, ale ne poprvé, trpím na to. Koupila jsem si homeopatika Rhus toxicodendron 15CH, můžete mi poradit dávkování? Neublíží mi to, když jsem těhotná? Užívám ještě Coryzalia na rýmu, nevadí to? Děkuji za odpověď


Re: opar
(vilcakul, 22. 3. 2011 23:25)

Dobrý den, užívání homeopatik v těhotenství by neměl být problém, proto můžete zkusit ten Rhus toxicodendron C15 třeba 1x-2x 3 kuličky týdně po dobu 1-2 týdnů. Během této doby by mělo dojít k ústupu potíží, při zlepšení stavu můžete snížit dávkování nebo lék úplně vysadit. Když homeopatikum neovlivní Váš stav, tak je potřeba jiného léku a nejlepším řešením by byla návštěva homeopata. To samé platí pro přípravek Coryzalia na rýmu, užívejte jej podle návodu po dobu 5 dní, během té doby by mělo dojít ke změně stavu.

 
Štítná žláza
(Leona, 18. 3. 2011 23:58)

Dobrý den, poradili byste mi prosím, jaká homeopatika jsou vhodná při hypofunkci štítné žlázy? I když mám krevní test v pořádku, nezávisle na sobě mi ji potvrdili asi 4 lékaři (podle vlasů, očí,..) Mám snad všechny příznaky a cítím se příšerně, jsem zoufalá. Děkuji moc!!


Re: Štítná žláza
(vilcakul, 22. 3. 2011 23:16)

Dobrý den, tento stav by potřeboval vyšetření a předpis indikovaného homeopatického konstitučního léku, který by měl tento problém zmírnit. Proto bych doporučil vyhledat homeopata v blízkosti Vašeho bydliště. Symptomaticky může být vhodné Iodum v potenci D6, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Dalším vhodným lékem může být Fucus vesiculosus v potenci D6, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Můžete je zkusit po sobě, pak by se mělo udělat vyšetření, jestli to ovlivnilo funci štítné žlázy.

 
Ztuhlost
(Jarmila, 18. 3. 2011 20:52)

Syn užívá cca 20 let psychofarmaka. Posledních asi 5 let cítí ztuhlost v celých zádech a otáčet se musí jen celým tělem.Hlavu nemůže předklánět ani zaklánět a točit do stran.Poslední dobou je dost zimomřivý. Jinak je klidný a na bolesti si neztěžuje.Byla by pro něho nějaký vhodný homeop. lék?Prosím o radu a děkuji. J.

 
Re: Ztuhlost
(vilcakul, 22. 3. 2011 23:11)

Dobrý den, tento stav by potřeboval vyšetření a předpis indikovaného homeopatického konstitučního léku, který by měl tento problém odstranit. Proto bych doporučil vyhledat homeopata v blízkosti Vašeho bydliště. Popřípadně by mohly být vhodné masáže nebo baňkování.


Dva samovolné potraty
(Nella, 18. 3. 2011 12:55)

Dobrý den.
Chtěla bych poprosit o radu. Je mi 39 a mám dvě děti. Chtěli bychom s manželem ještě jedno, ale nedaří se. Během posledního roku a půl jsem dvakrát samovolně potratila. Dle lékaře je nejspíše na vině věk nebo stres, vyšetření prý až po třetím potratu. Já už ale další potrat nechci. Prosím poraďte. Děkuji. Nella CH.


Re: Dva samovolné potraty
(vilcakul, 22. 3. 2011 23:09)

Dobrý den, tento stav by potřeboval vyšetření a předpis indikovaného homeopatického konstitučního léku, který by měl tento problém odstranit. Proto bych doporučil vyhledat homeopata v blízkosti Vašeho bydliště.

 
Fimóza u syna, 5 let
(Zuzana, 5. 3. 2011 23:27)

Dobry den, ráda bych Vás požádala o radu. Syn, 5,5 roku, má dle pediatra a chirurga zúženou předkožku (dirka je maličká, nelze přetáhnout, po 6 týdnech kortikoidů zvětšení na 4mm). Naštěstí jsme dostali půl roku času a další pokus. Můžete poradit homeopatický lék, nebo je nutná/možná? konstituční léčba? Syn je velmi živý, bystrý, ale celkem snadno se unaví (a pak je ještě divočejší:). Vyžaduje hodně pozornosti, žárlí na bratra (3 roky). Je zvídavý a učí se rychle spousty věcí, jen je asi trochu zaseklý v období vzdoru. Naprostá většina mých návrhů na cokoliv je bez uvažovaní NE. Nebude dělat cokoliv, co dělají ostatní (ve školce). Upřímně, některých aktivit se účastní, ale není to takovéto spontanní dětské - Jé hurá, jdeme do toho. Je váhavý, má odstup. Trvá mu, než si na něco zvykne, ať už to je nový svetr, návyk, prostředí, lidé... Pak si ale vytvoří silnou vazbu a těžko se čímkoliv loučí (věci, lidé). Dříve mu dobře zabrala Chamomilla na koliku, silné období vztekání (snadno se naštve i dnes). Dostává nepravidelně Arnicu na úrazy hlavy:) (nic vážného). Myslím, že dobře zabralo Aconitum při náhlé bolesti ouška v noci (indikace byl pobyt na chladném větru), každopádně ráno byl zcela bez obtíží. Jinak využíváme hlavně bylinky, naštěstí nikdy neměl antibiotika, je částečně očkován, vše bylo s odkladem.

 
Re: Fimóza u syna, 5 let
(vilcakul, 8. 3. 2011 19:06)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil návštěvu homeopata a konstituční homeopatickou léčbu. Popřípadně můžete ještě zkusit podání homeopatika Chamomilla ve vyšší potenci 30C až 200C, jednorázově 3 kuličky a poté počkat alespoň měsíc na vývoj stavu. Hlavními homeopatickými léky na fimózu jsou: Arnica montana, Calcarea carbonica, Cannabis sativa, Cantharis, Cinnabaris, Digitalis, Hamamelis, Hepar, Lycopodium clavatum, Mercurius, Nitric acid, Rhus toxicodendron a Sulphur.


Re: Re: Fimóza u syna, 5 let
(Zuzana, 19. 3. 2011 22:49)

Dobry den a dekuji moc za odpoved. Muzete mi poradit nejakeho homeopata, konzultovala jsem tento problem telefonicky s panem doktorem Tomasem Karhanem, ktery mi rekl, ze na fimozu nic nema a doporucil mi konzultaci u chirurga:/.


Re: Re: Re: Fimóza u syna, 5 let
(vilcakul, 19. 3. 2011 22:56)

Dobrý den, homeopata můžete vyhledat v "Seznamu homeopatů" vlevo v Menu. A jak jsem Vám už psal předtím, zkuste konstituční homeopatickou léčbu, nic tím nepokazíte a chirurgický to můžete řešit i po uplynutí dané doby.


Re: Re: Re: Re: Fimóza u syna, 5 let
(Zuzana, 19. 3. 2011 23:02)

Páni, díky za tu bleskovou reakci. Mnohokráte děkuji, zkusím váš seznam. Ještě jednou díky za vaše odpovědi zde, sice nejsem homeopat, ale vaše odpovědi se mi líbí, snažíte se pomoci přesto, že opravdu je většinou třeba pacienta vidět či také konstituční léčba. Přeji mnoho úspěchů. Z.


Crohnova choroba
(Tomáš, 19. 3. 2011 22:41)

Dobrý den,

nevím, zda se mohu obráti na Vás či mi poradíte někoho jiného, ale mám dotaz, zda jsou homeopatika pro podporu léčby či zmírnění Crohnovy choroby (chronické onemocnění střev) a popř. jaká to jsou.

Děkuji Vám za odpověď.Re: Crohnova choroba
(vilcakul, 19. 3. 2011 22:59)

Dobrý den, v některých případech pomůže homeopatická konstituční léčba a v poslední době byly dosáženy úspěchy v léčbě této choroby homeopatickými léky ze skupiny Lantanoidů.


Radiace
(Simona Urbancová, 16. 3. 2011 14:27)

Dobrý den, existuje nějaký homeopatický prostředek proti radioaktivitě?

 
Re: Radiace
(vilcakul, 17. 3. 2011 20:34)

Dobrý den, nevím jestli má smysl užívat něco preventivně proti radiaci. Dá se koupit homeopatikum Iodum v potenci D6, které by snad mohlo zabránit vázaní se radioaktivního jódu ve štítné žláze. Na následky ozáření jsou dostupné homeopatika Cadmium sulphuricum, Radium bromatum, X-ray, Sol a Diospyros kaki.


těhotenství
(Danča, 17. 3. 2011 15:21)

Dobrý den,chci Vás poprosit o odpověd na mou otázku.Jsem ve 24.týdnu těhotenství a dnes se mi během dne dostavila zvýšená teplota,bolest hlavy a bolest za krkem,celková únava těla a otupělost.Vzala jsem si 2 tabletky léku PARAGRIPPE,tak jestli v tomto podání léku mám pokračovat nebo zvolit něco jiného.Mockráte Vám děkuji za odpověd a přeji hezký den Dana

 
Re: těhotenství
(vilcakul, 17. 3. 2011 20:16)

Dobrý den, záleží jenom na Vás, co si zvolíte. Můžete použít i některou alternativní metodu, buď bylinné čaje nebo tinktury. Mě se v této indikaci osvědčila Echinacea purpurea v potenci D4, 3 x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Poté je třeba lék vysadit, kůru můžete opakovat po 2 týdnech. Jestli se jedná o chřipku, tak můžete zkusit některý prostředek popisovaný v mém článku na toto téma "Homeopatie a chřipka".

 
safran
(lea, 16. 3. 2011 20:41)

Dobrý den, mám otázku aký účinok má safran (crocus) v homeopatii. Mesiac som používala saframyl -prípravok na depresiu, sklíčenú náladu, čo mi celkom pomohol. Nemohol by mať podobný účinok aj safran v homeopatii? Ďakujem

Re: safran
(vilcakul, 17. 3. 2011 20:08)

Crocus sativa (Šafrán setý)

Etiologie: Dospívání, těhotenství.

Indikace: Proměnlivé stavy mysli. Krvácení s kusovitými sraženinami (z nosu, dělohy, konečníku). Záškuby horního víčka. Bolestivý pohyb plodu. Tukové tumory (lipomy).

Charakteristiky: Rychle se měnící stav mysli, nálady, střídání fyzických a psychických příznaků. Ovlivnitelná osobnost.

Symptomy: Násilné, vzteklé chování, poté náhlé výčitky svědomí. Bušení srdce, pocit tepla v oblasti srdce. Nevolnost, nevolnost s mdlobou, přičemž má pocit, jakoby se něco živého hýbalo v jeho těle. Sexuální vzrušení. Bodavé bolesti v konečníku. Pocení dolní části těla. Úporná zácpa u miminek.

Zhoršení: Pohybem, teplem, hladověním, při úplňku.

Zlepšení: Zíváním, na čerstvém vzduchu.

 
sedalie
(Václav, 11. 3. 2011 11:10)

Prosím jestli by jste mě mohli vysvětlit a objasnit složení sedálie . Jestli je dobré tento lék podávat naprosto zdravému dítěti jen proto ,že maminka chce mít klid a čas na svého přítele a nechce se dítěti věnovat a udává že je dítě aktivní a ona jej nezvládá .
Dítěti je 19 měsíců


Re: sedalie
(vilcakul, 17. 3. 2011 20:04)

Dobrý den, nemyslím si, že by zrovna užívání tohoto léku mělo dítě otupit, aby měla maminka klid. Lék se užívá při problémech se spánkem a neklidu. Lék je složen z léků, které jsou indikované při těchto všeobecných problémech. Teorie je ta, že některý z těch léků zarezonuje se stavem dítěte a dojde ke zmírnění obtíží. Chamomilla se používá při problémem se spánkem, růstu zubu, průjmu, podrážděnosti a nevrlosti dítěte. Gelsemium je vhodné při horečkách, stavech trémy, úzkosti a vzrušení. Hyoscyamus je trošku zvláštní lék na neklid, koktání a zajímavé projevy dítěte až po manické stavy. Kalium bromatum je také uklidňujícím lékem na různé strachy, duševní slabost. Passiflora incarnata je lékem na uklidnění a spánek. Datura stramonium (Stramonium) je lékem problémového chování dětí, noční můry, koktání, agresivita. Takže dá se říct, že tytto léky jsou převážně uklidňující a podporující spavost. 
Jak dostat rtuť z těla
(Marina, 12. 3. 2011 9:53)

Dobrý den, prosím o radu jak vyčistit organism od rtuti a jiných těžkých kovů. Děkuji za odpověď.

 
Re: Jak dostat rtuť z těla
(vilcakul, 14. 3. 2011 23:01)

Dobrý den, rtuť z těla samozřejmě dostanete detoxikací rtuti potencovanou rtutí. Detoxikace je založená na izopatií, tedy na stejném předpisu i způsobu jako detoxikace očkování nebo antibiotik. Tuto detoxikaci můžete udělat v krátké nebo dlouhé sérii od potence 30C, 200C, 1M a 10M.


Re: Re: Jak dostat rtuť z těla
(Marina, 15. 3. 2011 19:25)

Můžete prosím napsat nazev potencované rtuti.
Děkuji.

 
Re: Re: Re: Jak dostat rtuť z těla
(vilcakul, 15. 3. 2011 23:23)

Dobrý den, homeopatický lék z rtutě se jmenuje Mercurius solubilis.

 
Re: Re: Re: Re: Jak dostat rtuť z těla
(Marina, 16. 3. 2011 20:17)

Dobrý večer, četla jsem že homeopatická rtuť není vhodná na eliminaci rtuti z organismu, protože odstraňuje rtuť z tkání do nervových buněk nikoliv ven z organismu. A tak mne napadlo že při detoxikaci očkování homeopatická vakcína se chová stejným způsobem, bude mít náhlý pozitivní účinek, a o několik let později se projeví jako jiné nervové onemocnění. Takhle bych nechtěla zahrávat se zdravím dítěte. Děkuji předem za odpověď.

 
Re: Re: Re: Re: Re: Jak dostat rtuť z těla
(vilcakul, 16. 3. 2011 21:12)

Dobrý den, rozhodnutí je na Vás, nikdo Vás do ničeho nenutí. A co jste četla jsou nepodložené hypotézy a detoxikace očkování se u dětí neprojevily vašim myšlenkovým pochodem ani po letech. Takovým to přístupem bych mohl tvrdit, že vše vyvolává rakovinu, co sníte, vypijete - tudiž veškeré vlivy prostředí, alopatické léky, očkování, pesticidy, hormony ve stravě hospodařských zvířat, radiace, toxiny v ovzduší, veškeré chemické prostředky, které používáte v domácnosti - prášek na praní, šampon na vlasy, mýdlo, sprchový gel, lak na vlasy, dezodoranty. Z tohoto pohledu si se svým zdravím a zdravím svého dítěte zahrávate každý den.

 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Jak dostat rtuť z těla
(Marina, 17. 3. 2011 15:05)

Samozřejmě, mate pravdu že kolem nás je spousta škodlivých věci, a nikdo nedokáže přesně odpovědět co bylo příčinou nemoci. Ale můj dotaz ohledně rtuti, zajímá mne jestli homeopatická rtuť dostane rtuť ven z těla. A můj druhý dotaz ohledně detoxikaci očkování (jestli tomu správně rozumím, při detox. musí škodliviny ven z těla) a protože očkovací látky máji v sobě taký rtuť a jiné těžké kovy, tak jestli při podání potencovaných vakcín to vychází ven, nebo zůstává v buňkách? O téhle problematice není nikde zmínka. Děkuji předem za odpověď.

 
dojčenie
(Monika, 15. 3. 2011 21:41)

Dobrý deň! Je možné počas tehotenstva dojčiť? Ďakujem!

 
Re: dojčenie
(vilcakul, 15. 3. 2011 23:31)

Dobrý den, neměl by to být problém :-)


Re: Re: dojčenie
(monika, 16. 3. 2011 13:49)

Moj gymekolog napisal toto : K dojceniu - myslim ze v I trimestri by sa nic nemalo udiat, neskor, v druhej polovoci vzhladom na vyplavovanie oxytocinu pri kojeni by som to uz asi skor nedoporucoval. ale nie su mi zname nejake jasne, vedecky podlozene odporucenia.
Co si o tom myslite? Mozem dojcit az do porodu a samozrejme, ze aj potom.

 
očkování
(Zuzana, 15. 3. 2011 20:12)

Dobrý den,
mám měsíční dcerku a po jejím narození jsem získala nějaké materiály o škodlivosti očkování. Od té doby sháním další a další informace a jsem šokovaná z toho, co se dozvídám. I když mám trošku obavu z toho, že by dcerka prodělala některou z nemocí, proti kterým se očkuje, daleko větší obavu mám z následků vakcinace. Jenomže si nejsem jistá, jestli mám vůbec nějakou možnost volby, když je očkování zákonem stanovená povinnost každého jedince? Nějak je mi totiž "proti srsti" naládovat do toho malého tělíčka všechno to svinstvo, když o tom vím, co vím, ale i pediatrička se se mnou na toto téma moc nedokáže bavit a spíše mne zastrašuje tím, že kdybych viděla někoho umírat na meningitidu, hemofila či kdybych viděla nějaké dítko s černým kašlem ( a že prý v ordinaci takové případy má), pravděpodobně bych na vakcinaci změnila názor..je nějaká cesta, jak obejít zákon, aniž by se to táhlo přes soudy? A pokud by dcerka nedej Bože onemocněla některou z nemocí, jsou možné nějaké komplikace? Moc děkuji za odpověď.


Re: očkování
(vilcakul, 15. 3. 2011 23:25)

Dobrý den, možná Vám pomohou informace, které najdete na následujícím odkazu: http://www.rozalio.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=408&Itemid=1

 
plexitída?
(mer, 13. 3. 2011 14:06)

Dobrý deň. Mám 39 r. ,už 2 r. neviem chodiť. Začalo sa to s tým,že po prechladnutí mi opuchli obidve kolená, boli červené až fialové a veľmi bolestivé. Počas 3-4 týžd. mi vychudli stehenné svaly, stratila som rovnováhu. Kolená na dotyk boli strašne citlivé, nevedela som postaviť na nohy, kolená ostali nefunkčné, ťahalo ma dozadu.
Stále neviem chodiť,mám pocit stuhnutých a stŕpnutých nôh, kolien, pri chôdzi necítim nohy,neprejdem ani s barlami, lebo nemám istotu pri chôdzi, svaly mám hypotronické, svaly visia, kolená mi nefungujú vôbec, postavím len s pomocou rúk,neviem vykopnú, nespravím ani najmenší drep, po schodoch neviem chodiť, bolia mi stále predné časti kolien,svaly sú chabé, nemám rovnováhu. Mala som aj chlamýd. pneun. -teraz už sú hodnoty dobré, mycoplasma pneu.-hraničné hodnoty, ale podľalekárov to s tým nesúvisí. Oveľa viac je postihnutá ľavá strana (som ľaváčka), obvod stehien na ľavej strane je o 1,5 cm menší. Lekári dodnes nevedeli zistiť jednoznačnú dg., Mám tam lumbosakrálnu plexitídu, paraparézu, polyneuropatiu pri iných chorobách, postinfekčný sy. neuromuscul. sústavy, demyelinizácia atd. MR chrbtice aj lumbálna punkcia sú OK. Mám otázku či by ste vedeli odporúčať nejaký homeopatický liek, ktorý by mohol zlepšiť môj stav. Ďakujem pekne.

 
Re: plexitída?
(vilcakul, 14. 3. 2011 23:16)

Dobrý den, Váš stav je vážný a proto potřebuje vyšetření u homeopata, který povede Vaši léčbu a předepíše indikovaný lék, který minimálně zmírní Vaše potíže. Je i možné, že bude potřeba i dalších terapií alternativní medicíny, aby se dosáhlo jakž takž uspokojivého stavu.

 
Průjem
(Lena, 13. 3. 2011 10:44)

Dobrý den,prosím vás,moje dvouletá holčička má už delší dobu velmi řídkou a hojnou stolici,myslím,že to souvisí s obtížným prořezáváním posledních stoliček.Poradil jste mi Chamomillu,opravdu to zabralo,ale jenpo dobu 5 dnů,co jsme to braly. Dcerka má průjem zhruba 3xdenně.Jedná se řídkou,hojnou stolici,pokaždé jiné konzistence i barvy,většinou nakysle zapáchající,někdy s nestrávenými zbytky.Předchází tomu bublavý hlasitý zvuk,dcerka celkově hlasitě říhá.Celkově je i více lekavá jak obvykle,neustále se dloube v nose.Po stolici si stěžuje,že ji bolí zadeček,ale nevím,zda to dokáže ona už určit.prosím,poraďte,je čím dál vyhublejší,bledá,ale jinak rošták a veselá. V noci se celkem převaluje na posteli.Stolice většinou následuje brzy po jídle.Děkuji za odpověď.

 
Re: Průjem
(vilcakul, 14. 3. 2011 23:09)

Dobrý den, můžete zkusit zvýšit potenci Chamomilly vulgaris na C15, 3 x denně 3 kuličky po dobu 1 týdne a pak počkat na reakci. Samozřejmě nejlepším řešením by bylo vyšetření u homeopata a předepsání indikovaného léku.

 
nedostatek železa
(jana, 11. 3. 2011 12:07)

Dobry den, moje dcera (4 roky) ma nizkou hladinu zeleza v krvi. Dostala aktiferrin od detske lekarky,ale chtela bych zkusit i nejakou homeopatickou lecbu. V poslednich 3 mesicich mela zapal plic a chripku s vysokymi horeckami, nevim jestli to muze souviset s tou nizkou hladinou zeleza. Je bleda, ma tmave kruhy pod ocima, zacala trpet nechutenstvim, ale je docela aktivni a ziva,stolici ma normalni, akorat tmavsi po tom leku. Dekuji za radu.

Re: nedostatek železa
(vilcakul, 14. 3. 2011 23:04)

Dobrý den, v této indikaci se používá homeopatikum Ferrum phosphoricum C9, 3 x denně 3 kuličky po dobu 2-4 týdnů, většinou do vyšetření. Po zmírnění symptomů můžeme dávku snížit nebo lék vysadit, kůra se může v případě potřeby kdykoliv zopakovat.


tehotenstvo a konstitučná liečba
(Kuschel, 12. 3. 2011 9:02)

Dobrý deň! Som na začiatku tehotenstva, taký 6-7 týždeň. Môžem podstúpiť homeopatickú konštitučnú liečbu? Ďakujem!

 
Re: tehotenstvo a konstitučná liečba
(vilcakul, 14. 3. 2011 22:58)

Dobrý den, na začátku těhotenství můžete ještě podstoupit homeopatickou konstituční léčbu, která by neměla být na škodu ani Vám a ani plodu.


Rizika očkování
(Hanka, 10. 3. 2011 12:42)

Dobrý den, ráda bych se zeptala zda rizika očkování u malých dětí jsou opravdu tak velká jak se píše na tomto webu zahrnují se tam i hexa vakcíny a všechna očkování pro děti do půl roku, Např. hexa vakcína je povinná, nyní řešíme jestli dítě naočkovat i nepovinně proti pneumokoku. Je nebezčná vakcína prevenar 13 a jaké následky mohou být popř. lze to zmírnit popsanými homeopatiky thujou a sulfur dle rozpisu,který byl uveden. Díky

 
Re: Rizika očkování
(vilcakul, 14. 3. 2011 22:55)

Dobrý den, mohl bych tu psát různé argumenty pro a proti, nejlepší bude, když si porovnáte názory obou táborů a posoudíte sama, jestli Vám to riziko stojí za to. Nějaké informace o postvakcinačním syndromu najdete zde nebo na následujícím odkazu: http://poradna-ariadni.webnode.cz/vakcinacni-detoxikace/

 
Vyskova choroba
(Sona Letasi, 9. 3. 2011 8:19)

Dobry den, chystame sa do Himalaji a obavam sa vyskovej choroby. Citala som, ze na tlmenie vyskovej choroby existuju nejake homeopatika. Ktore by ste mi odporucili? Dakujem.


Re: Vyskova choroba
(vilcakul, 9. 3. 2011 23:07)

Dobrý den v této indikaci se používá vícero léků, např. Calcarea carbonica, Coca erythroxylum, Convallaria majalis, Oleander nerium, Silicea terra a Spigelia anthelmia. Nejčastěji se doporučuje homeopatikum Coca, které je už vyzkoušeno vícero horolezci.

 
Re: Re: Vyskova choroba
(sona, 11. 3. 2011 13:31)

Dakujem za odpoved. Este by som Vas chcela poprosit o udanie "sily" homeopatika Coca proti vyskovej chorobe. V lekarni mi nevedeli poradit.

 
Re: Re: Re: Vyskova choroba
(vilcakul, 11. 3. 2011 23:57)

Dobrý den, v této indikaci se doporučuje Coca C30 1 x 3 kuličky před výstupem. Samozřejmě je vhodné dodržet všechny postupy zmenšující riziko výškové choroby. Dalšími vhodnými prostředky může být Carbo vegetabilis C30 a Bachové Rescue remedy.


Ar akutní chlamydie
(Jindra, 11. 3. 2011 21:21)

Děkuji za odpověď.Pokoušela jsem se v Remedii sehnat potencovanou vakcínu již pro sebe,ale žel tam mají jen 30 a 200D.Dokonce jsem jim psala,zda by mi nemohli vyrobit vyšší potenci,ale odpověděli,že 200D je nejvyšší možná.Můžete mi prosím poradit,zda v Nitře mají všechny potřebné potence,či zda stačí jen 30 a 200D,či to zkusit ještě jinde?Děkuji velmi.


Re: Ar akutní chlamydie
(vilcakul, 11. 3. 2011 22:52)

Dobrý den, doporučuji začít detoxikaci s dostupnými potencemi, už i to by mělo stačit ke zmírnění potíží.


Akutní chlamydie
(Jindra, 11. 3. 2011 13:58)

Dobrý den, prosím vás existuje nějaké homeopatikum,které by zlikvidovalo akutní infekci chlamydií pneumonie?Trpím chronickými plicními chlamydiemi,vždy jsem si dávala pozor ohledně hygieny,abych nenakazila své nejbližší.Teď se bohužel ale taková situace naskytla,navíc se jedná o malé dítě.Děkuji za pomoc.


Re: Akutní chlamydie
(vilcakul, 11. 3. 2011 17:39)

Dobrý den, v tomto případě byste mohli zkusit izopatii, to je detoxikaci organizmu potencovanou chlamydií pneumonie. Tuto nosodu můžete objednat přes internet na www.remedia.at nebo v Homeo Nitra ze Slovenska. Postup je stejný jako při detoxikaci boreliózy nebo vakccinace. Podrobnosti o tomto postupu najdete v mých článcích na dané téma.

http://www.remedia.at/homoeopathie/Chlamydia-pneumoniae-Nos/a5114.html

homeopatia + ine lieky
(martina, 6. 3. 2011 20:35)

Dobry den,
prosim Vas, ma vyznam zacat s homeopatickou liecbou, ak osoba uziva silne antidepresiva od psychiatra? Neoslabi sa jej ucinok? Pripadne je potrebne konzultovat to so psychiatrom?
Dakujem pekne. Prijemny vecer prajem.

 

Re: homeopatia + ine lieky

(vilcakul, 8. 3. 2011 20:02) 

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil návštěvu homeopata a konstituční homeopatickou léčbu. Homeopatická léčba má samozřejmě svůj význam při této diagnóze. Homeopatickou léčbu je třeba vykonat společně s alopatickou léčbou, při zlepšování stavu pacienta se postupně snižují dávky psychofarmatik až do úplného vysazení. V každém případě je tato léčba zdlouhavá a vyžaduje velkou trpělovost jak ze strany terapeuta, tak ze strany pacienta. Ale v každém případě stojí za to se zbavit závislosti na antidepresivách. Pro výběr indikovaného léku je však potřeba více informací o charakteristických symptomech dítěte na mentální, emocionální a fyzické úrovni. S psychiatrem můžete průběžně konzultovat svůj stav během homeopatické léčby.


Vzpurné dítě
(Zdenka, 7. 3. 2011 18:37)

Dobrý den, prosím o radu! Mám dceru 3 roky, je velmi vzpurná, neustále fňuká a docela i ráda ubližuje a to hlavně sestře a také psovi. Pokud moc zlobí, tak i dostane na zadek, ale pomůže to jen na malou chvilku a začne to na novo. Večer pokud má jít spát, tak pokaždé předvede strašnou scénu, že spát nepůjde, ale během pěti minut spí jako miminko. Jsem už z toho neustálého raplování velmi unavená! Děkuji za radu!

 
Re: Vzpurné dítě
(vilcakul, 8. 3. 2011 19:51)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil návštěvu homeopata a konstituční homeopatickou léčbu. Pro tvrdohlavé děti jsou indikované následující homeopatika: Calcarea carbonica, Calcarea phosphorica, Cina, Chamomilla vulgaris, Silicea a Tuberkulinum. Pro výběr indikovaného léku je však potřeba více informací o charakteristických symptomech dítěte na mentální, emocionální a fyzické úrovni.


rýma a kašel - školka
(Jarka, 6. 3. 2011 14:24)

Dobrý den, moje dcera začala navštěvovat školku.Do 3 lt byla naprosto zdravá, rýmu snad měla jen 2x jinak nic vážžnějšího,ale jak začala chodit do školky,tak je tam sotva 2 týdny a hned má rýmu,kašel a zánět středního ucha, 1x zánět močového ústrojí. Vhtěla bych poradit nejaké homeopatika, které by mohla užívat a nebyla by tak často nemocná.
A ještě jeden problém máme se stolicí.od 1,5 roku trpí na zácpu, jídlu moc nedá. měří 93cm a váží 11kg,jsou jí 3 roky. Teď jak začala chodit došklky,tak to je malinko lešpí,ale pořád se bojí tlačit,neboť si pořád natrhává prdelku.

Děkuji vám za vaši odpověď

 
Re: rýma a kašel - školka
(vilcakul, 8. 3. 2011 19:44)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil návštěvu homeopata a konstituční homeopatickou léčbu. Hlavními léky zácpy u dětí jsou: Alumina, Bryonia alba, Calcarea carbonica, Collinsonia canadensis, Graphites, Hepar, Hydrastis canadensis, Chamomilla vulgaris, Lycopodium clavatum, Magnesia muriatica, Natrium muriatikum, Nitric acid, Nux vomica, Opium, Paraffinum, Platina, Plumbum metallicum, Podophyllum, Psorinum, Sepie, Silicea. Pro výběr indikovaného léku je však potřeba více informací o charakteristických symptomech dítěte na mentální, emocionální a fyzické úrovni.

 
Fimóza u syna, 5 let
(Zuzana, 5. 3. 2011 23:27)

Dobry den, ráda bych Vás požádala o radu. Syn, 5,5 roku, má dle pediatra a chirurga zúženou předkožku (dirka je maličká, nelze přetáhnout, po 6 týdnech kortikoidů zvětšení na 4mm). Naštěstí jsme dostali půl roku času a další pokus. Můžete poradit homeopatický lék, nebo je nutná/možná? konstituční léčba? Syn je velmi živý, bystrý, ale celkem snadno se unaví (a pak je ještě divočejší:). Vyžaduje hodně pozornosti, žárlí na bratra (3 roky). Je zvídavý a učí se rychle spousty věcí, jen je asi trochu zaseklý v období vzdoru. Naprostá většina mých návrhů na cokoliv je bez uvažovaní NE. Nebude dělat cokoliv, co dělají ostatní (ve školce). Upřímně, některých aktivit se účastní, ale není to takovéto spontanní dětské - Jé hurá, jdeme do toho. Je váhavý, má odstup. Trvá mu, než si na něco zvykne, ať už to je nový svetr, návyk, prostředí, lidé... Pak si ale vytvoří silnou vazbu a těžko se čímkoliv loučí (věci, lidé). Dříve mu dobře zabrala Chamomilla na koliku, silné období vztekání (snadno se naštve i dnes). Dostává nepravidelně Arnicu na úrazy hlavy:) (nic vážného). Myslím, že dobře zabralo Aconitum při náhlé bolesti ouška v noci (indikace byl pobyt na chladném větru), každopádně ráno byl zcela bez obtíží. Jinak využíváme hlavně bylinky, naštěstí nikdy neměl antibiotika, je částečně očkován, vše bylo s odkladem.


Re: Fimóza u syna, 5 let
(vilcakul, 8. 3. 2011 19:06)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil návštěvu homeopata a konstituční homeopatickou léčbu. Popřípadně můžete ještě zkusit podání homeopatika Chamomilla ve vyšší potenci 30C až 200C, jednorázově 3 kuličky a poté počkat alespoň měsíc na vývoj stavu. Hlavními homeopatickými léky na fimózu jsou: Arnica montana, Calcarea carbonica, Cannabis sativa, Cantharis, Cinnabaris, Digitalis, Hamamelis, Hepar, Lycopodium clavatum, Mercurius, Nitric acid, Rhus toxicodendron a Sulphur.


Omrzlé tvářičky
(Gábina V., 5. 3. 2011 8:37)

Dobrý den, roční syn má dle pediatričky omrzlé tvářičky. Má je červeno-fialové a omrzlinky jsou staré 14 dní. Poradíte mi homeopatikum, které by mohlo problém zmírnit? Děkuji mockrát za odpověď.

 
Re: Omrzlé tvářičky
(vilcakul, 8. 3. 2011 18:57)

Dobrý den, na omrzliny můžeme použít zevně obklad roztoku Hyperica perfoliata nebo oleje. U prostých omrzlin použijeme mast AGARICUS 4% M.T. nebo mast s výtažkem měsíčku CALENDULA nebo CICADERMA, v tenké vrstvě. Ve vašem případě bych doporučil k tomu ještě zkusit homeopatikum Pulsatilla v potenci C9, 3 x denně 3 kuličky po dobu 5 dni, poté lék vysadit a počkat na reakci. Hlavními léky omrzlin jsou: Agaricus, Nitric acid, Petroleum a Pulsatilla.

 
Dotaz
(Michala, 7. 3. 2011 16:05)

Dobrý den,chtěla bych Vás poprosit o radu byl mi doporučen NATRUM MURIATICUM 30CH,ale bohužel nevím zda ho mohu užívat v těhotenství?s díky Michala

 
Re: Dotaz
(vilcakul, 8. 3. 2011 18:35)

Dobrý den, nevím na co daný lék chcete použít, ale jednorázové užití homeopatika by nemělo vyvolat nějaké nežadoucí účinky na plod. Doporučuji užít tento lék jen jednou 3 kuličky a počkat minimálně měsíc na vývoj stavu. V případě, že se nejedná o konstituční předpis, ale symptomatický na nějaký příznak, tak bych radši doporučil užívání potencí LM nebo nízké potence C5-C9.


Křik při převlékání - doplněné informace
(Isabela, 8. 3. 2011 8:40)

Hezký den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Mám 5 mesíčního syna. Při porodu šel krásně hlavičkou, řekli mi, že mám přestat tlačit, přestala jsem a hlavička se vrátila zpět. Podruhé už šel ručičkou napřed. Když jsme se vrátili z porodnice, malý hodně plakával. AsI po 14 dnech mu při převlékání křuplo v zápěstí stejné ručičky a od té doby už neplakal. Nyní cca 1 měsíc při oblékání moc plače a brání se. Vadí mu oblékání přes hlavičku a oblékání a vyslékání ručičky, kterou šel u porodu napřed. Vyslékání druhé ručičky a hlavičky snáší dobře, někdy se i směje. Muže to spolu souviset? Moc mě to trápí, prosím, poraďte nám. Moc, moc děkuji:)

Ještě jsem zapomněla dodat, že měl třikrát omotanou pupeční šnůru okolo
krku.

Děkuji, že jste tady pro nás:)))

 
Re: Křik při převlékání - doplněné informace
(vilcakul, 8. 3. 2011 18:11)

Dobrý den, souvislost mezi porodem a nynějším stavem je možná. Mohlo tam dojít k dislokaci zápěstí, které se vrátilo zpět při převlékání. Tím je daná přecitlivělost dítěte při pohybu s danou rukou při převlékání. V tomto případě byste mohli zkusit jednorázové podání homeopatika Arnica montana v potenci 30C, 3 kuličky rozpustit v trošce vody a kápnout lék děťátku do pusinky. Poté by bylo vhodné počkat minimálně měsíc na vývoj stavu. Dalším možným lék na dislokaci kloubů a natažení vazů je homeopatikum Rhus toxicodendron, které byste po měsíci v případě přetrvání potíží mohli zkusit ve stejné potenci a způsobu podání jako Arnicu montanu. Samozřejmě nejlepším řešením by byla návštěva homeopata a předpis indikovaného léku podle charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni.

 
herpes genitalis
(Karla, 4. 3. 2011 12:10)

Dobrý den, po porudu se mi objevil herpes genitalis. Dočetla jsem se o možnosti užívání Rhus toxicodendron 9CH. Můžete mi ho doporučit nebo mám hledat jiný typ? Prosím i o dávkování. Děkuji za odpověď K.


Re: herpes genitalis
(vilcakul, 8. 3. 2011 18:01)

Dobrý den, v této indikaci jsou hlavními homeopatickými léky: Dulcamara, Medorrhinum, Natrium muriatikum, Petroleum, Rhus toxicodendron, Sepie a Thuja. Z uvedených léků bylo nejvhodnější vybrat ten, který se nejvíce podobá Vašemu stavu alespoň na úrovni modalit a generálií. Daný lék pak můžete zkusit 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů, poté můžete lék vysadit a počkat na reakci. V případě, že to zabere, tak můžete kůru zopakovat, ale jestli to Váš stav neovlivní, tak je třeba jiného léku. Samozřejmě nejlepším řešením by byla návštěva homeopata a předpis indikovaného léku podle charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni.

 
Zadní rýma
(Lena, 27. 2. 2011 20:38)

Hezký večer,už jednou jsem vám kvůli tomuto problému psala,a děkuji za to,že jste mi poradil léky. Proto Vás prosím o radu znovu-homeopata si momentálně nemůžem dovolit. Moje dvouletá dcerka už delší dobu trpí zadní rýmou-v noci polyká hleny,jde "slyšet" ucpaný nos,přes den se neustále dloube v nose.Rovněž v noci skřípe zuby, přes den ji zavání z pusinky.Stolici má řídkou,někdy s nestrávenými zbytky,řekla bych každý den jinou.V očích má žluté "lojdy".Už dlouho se jí prořezávají poslední stoličky,má s tím vždy potíže(bolest uší,bronchitida,mrzutost,...).Jinak dcerka je štíhlá,dosti vysoká,blondýnka s modrýma očima.Na hlavičce má stále tzv.mléčnou krustu(žluté šupiny), vlasy jakoby mastné, řidší, každé ráno vzadu zacuchané.Špatně se jí hojí pichance všecho druhu (komáří, injekční-i rok zpět má po nich stopy).Trápí ji nadýmání,často hlasité. Měla problémy s očkováním-detoxikovali jsme antivakcínou,následná konstituční léčba. Objevovaly se křeče, vyrážka podobná oparu na genitálu. Opožděný vývoj.Vše jsme zvládly - a léčíme jen homeopatiky.Jde mi teď o tu rýmu.Dcerka je vzdorovitá,vše chce sama dělat,mazlivá,citlivá-nesnáší násilí,lékavá,bojácná.Děkuji za radu

 
Re: Zadní rýma
(vilcakul, 28. 2. 2011 23:04)

Dobrý den, v tomto případě můžete zkusit Chamomillu vulgaris v potenci C9, 3 x denně 3 kuličky po dobu 5 dní, poté lék vysadit a počkat na reakci. V případě, že to zabere, tak můžete kůru zopakovat, ale jestli to stav dcerky neovlivní, tak je třeba jiného léku.

 
Re: Zadní rýma
(Lída, 3. 3. 2011 12:43)

Dobry den, osobne si myslim, ze by bylo vhodne vyhledat homeopata. Co se tyce krusty (supinek) na hlavicce, je potreba je odstranit, jinak nenarostou poradne vlasky. Asi hodinu pred koupanim se hlavicka potira olivovym olejem, aby supinky zmekly a sly nasledne vycesat hrebinkem ve forme jemneho kartacku. Osobne mam dobrou zkusenost s samponem od Linoly, ktery je mozne zakoupit v lekarne. Ten supinky zmekci a jdou pak krasne vycesat.

 
Děkuji + doplnění
(Helena , 3. 3. 2011 9:57)

Děkuji vám moc za radu a chci jen dodat že dnešní noc teda stála za to, od půlnoci mladší syn kašlal po pěti minutách pořád a pořád, odsávala jsem a dala jsem mu i cibulovou šťávu s cukrem (babský recept), dala jsem i v noci asi ve dvě Pulsatillu, 5 kuliček, čekala jsem že něco prostě musí zabrat a v podstatě pak asi kolem 4 hodiny usnul a spinkal. Jinak mi dítě už od 4-5 měsíců prospí celou noc, nekojím jsme na UM, takže tohle bylo dost drsný, hlavně pro maličkého, poradíte mi nějaké opatření, aby v noci v klídku mohl spinkat? Před spaním větrám, mokrý ručník na radiátor je už samozřejmostí a odpařovač taky. Děkuji a omlouvám se za opětovný dotaz. Helena


Nekonečný kašel a rýma u 8-měsíčního kluka
(Helena, 2. 3. 2011 14:14)

Dobrý den, můj syn 8 apůl měsíce už přes měsíc trpí na dráždivý, spíš štěkavý kašel, místy něco málo vykašle a rýma rýma rýma, zkoušíme kapky, olynth pro děti, Stérimar na zvlhčování, na kašel Ambrobene, po týdnu se zlepšil, pak opět všechno zpátky, musím dodat že máme ještě 3 a půl ročního syna, který chodí do školky, takže je možné že k opětovnému se vracení kašle a rýmy také přispívá, můžete mi prosím poradit homeopatika? Teď i teplotka ale jen mírná do 38 v zadečku. Rýma je spíš bílá ale ne čirá, zhoustla před týdnem ale teď opět řídká a teče, nosík podrážděný a oči slzavé. Na radu známého jsem koupila v lékárně Sulfur Iodatum a Pulsatillu, doporučeno dávkování 3x týdně na přeskáčku oba přípravky. Zvolila jsem správně? Děkuji moc za odpověď. Helena


Re: Nekonečný kašel a rýma u 8-měsíčního kluka
(vilcakul, 2. 3. 2011 21:48)

Dobrý den, nepíšete o potenci daných léků, já bych vyzkoušel nejdřív jeden, třeba Pulsatillu C9, 3 x denně 3 kuličky rozpuštěné v trošce vody a kapnuté miminku do pusinky po dobu 5 dní, poté bych počkal minimálně den dva na reakci. Při zlepšení můžeme ještě lék podat v případě potřeby ve sníženém intervalu nebo ho úplně vysadit. Když tento lék neovlivní stav dítěte, tak poté můžete zkusit druhý lék podle stejného schématu podávání. Já bych doporučil homeopatikum Echinacea angustifolia v potenci D4, 3 x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnu na přelečení staršího syna. Kůra se může zopakovat po 2 týdnech v případě potřeby, sem tam můžete podát i malému nebo užívat i Vy, jestli ještě kojíte tak se mu dostane větší imunity přes mateřské mléko.


Dotaz
(Eva, 2. 3. 2011 12:42)

Po dvou letech se mi vrátila obstrukční chronická bronchitida, po nachlazení se nemůžu zbavit dráždivého kašle, bolí mě na průduškách. Mám zájem o homeopatickou léčbu, můžete mi prosím poradit? Děkuji, Eva průšová


Re: Dotaz
(vilcakul, 2. 3. 2011 21:40)

Dobrý den, v tomto případě raději vyhledejte homeopata v blízkosti Vašeho bydliště a požádejte ho o léčbu.


možný zánět průdušek
(Zuzana, 2. 3. 2011 8:40)

Dobrý den, roční dcera má již týden rýmu a kašel. rýma už jí celkem ustává, ale kašel jí trápí, v současné době více přes den. Dvakrát kvůli kašli i zvracela. Vždy se při něm dáví. Horečku nemá a je slyšet jak hlasitě dýchá, jakoby měla zánět průdušek. Chtěla jsem se vyhnout antibiotikům tak inhlaujeme bylinné směsi a dávám jí sirup s výtažkem ze smrků a borovic. Také jí dávám cibulový zábal na průdušky. Bohužel i mě trápí stejné problémy, ale v menší míře a manžela také. Prosím poraďte jaká homeopatika by byla vhodná nebo jestli je lepší navštívit homeopata, když už to trvá tak dlouho. Děkuji a přeji hezký den.


Re: možný zánět průdušek
(vilcakul, 2. 3. 2011 21:38)

Dobrý den, samozřejmě náštěva homeopata by nebyla na škodu, protože tyto zdlouhavé onemocnění svědčí o snížené imunitě dítě a taky o postupu choroby do hloubky organizmu. 

Dlouhodobá rýma u batolete
(Lucie, 27. 2. 2011 10:10)

Dobrý den, náš sedmnáctiměsíční syn má již 6 týdnů rýmu. Vždy trvá cca deset dní, pak je tři dny pauza a rýma je zpět. Nejdříve vodnatá, pak hustá. Trápí nás noční nespavost, protože neumí smrkat a rýmu polyká, chrčí.. Homeopatiky jsem ho ještě neléčila, stále jen kapkami na rýmu. Mohli byste mi poradit, jestli je pro něj něco vhodné? Jinak nemocný nebývá. Děkuji :-)


Re: Dlouhodobá rýma u batolete
(vilcakul, 28. 2. 2011 22:57)

Dobrý den, protože uvadíte jen minimum symptomů, tak můžete zkusit homeopatikum Pulsatillu v potenci C9, 3 x denně 3 kuličky rozpuštěné v trošce vody a podané dítěti na umělé lžičce. Doba užití alespoň 5 dní a poté lék vysadit a počkat na reakci, jestliže lék zabere, tak by se mělo dostavit zlepšení stavu. Když nezabere, tak je třeba jiného indikovaného léku.

 
zlomenina
(Dana, 28. 2. 2011 15:35)

Dobrý den,dcera si včera zlomila předloktí na pravé ruce a dočetla jsem se,že na lepší zhojení je vhodné Calcarea phosporica.Paní v lékárně se spletla a omylem mi dala calcarea carbonica 9CH.Chci se zeptat,na co je tento lék,zda jej má dcera používat a nebo mám jít zakoupit ten první lék a jaké mám dát dávkování.Děkuji Danča

 
Re: zlomenina
(vilcakul, 28. 2. 2011 22:45)

Dobrý den, homeopatikum Calcarea carbonika se používá pro pomalé, obézní a potivé děti, které mají nedostatek vápníku. Samozřejmě i tento lék je dobrý při obnově a srůstu kosti, dá se kombinovat s Calcareu phosphoricou, která je typem hubenějšího dítěte, s rychlým růstem a střídavou tohou jít ven a jít domů. Dávkování může být 3 x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Dalším vhodným lékem by mohlo být ještě Symphytum officinale, které urychlí srůst kostí a vytvoření kalusu, také v potenci C9, 3 x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Všeobecně všechny calciové soli jsou vhodné při léčbě potíží s kostmi, takže by mohlo být vhodná i Calcarea fluorica.

 
Ad zadní rýma
(Lena, 28. 2. 2011 7:43)

..ještě k celkovému obrazu dcerky:přes den kýchá,ráno se budí protivná,celkem se vzteká,když se jí v něčem nechce vyhovět,chce se chovat.Doma se chová přirozeně,někdy i panovačně,ale venku a ve společnosti je plachá a stydlivá.Má ráda zvířata.Opravdu nesnese vifět,když se někomu ubližuje..dokonce ani nemůžu říct au,když se třeba do něčeho bouchnu,protože ona se hned rozpláče.Děkuji moc za radu.

Zadní rýma
(Lena, 27. 2. 2011 20:38)

Hezký večer,už jednou jsem vám kvůli tomuto problému psala,a děkuji za to,že jste mi poradil léky. Proto Vás prosím o radu znovu-homeopata si momentálně nemůžem dovolit. Moje dvouletá dcerka už delší dobu trpí zadní rýmou-v noci polyká hleny,jde "slyšet" ucpaný nos,přes den se neustále dloube v nose.Rovněž v noci skřípe zuby, přes den ji zavání z pusinky.Stolici má řídkou,někdy s nestrávenými zbytky,řekla bych každý den jinou.V očích má žluté "lojdy".Už dlouho se jí prořezávají poslední stoličky,má s tím vždy potíže(bolest uší,bronchitida,mrzutost,...).Jinak dcerka je štíhlá,dosti vysoká,blondýnka s modrýma očima.Na hlavičce má stále tzv.mléčnou krustu(žluté šupiny), vlasy jakoby mastné, řidší, každé ráno vzadu zacuchané.Špatně se jí hojí pichance všecho druhu (komáří, injekční-i rok zpět má po nich stopy).Trápí ji nadýmání,často hlasité. Měla problémy s očkováním-detoxikovali jsme antivakcínou,následná konstituční léčba. Objevovaly se křeče, vyrážka podobná oparu na genitálu. Opožděný vývoj.Vše jsme zvládly - a léčíme jen homeopatiky.Jde mi teď o tu rýmu.Dcerka je vzdorovitá,vše chce sama dělat,mazlivá,citlivá-nesnáší násilí,lékavá,bojácná.Děkuji za radu

 

Re: Zadní rýma
(vilcakul, 28. 2. 2011 23:04)

Dobrý den, v tomto případě můžete zkusit Chamomillu vulgaris v potenci C9, 3 x denně 3 kuličky po dobu 5 dní, poté lék vysadit a počkat na reakci. V případě, že to zabere, tak můžete kůru zopakovat, ale jestli to stav dcerky neovlivní, tak je třeba jiného léku.

 
Dlouhodobá rýma u batolete
(Lucie, 27. 2. 2011 10:10)

Dobrý den, náš sedmnáctiměsíční syn má již 6 týdnů rýmu. Vždy trvá cca deset dní, pak je tři dny pauza a rýma je zpět. Nejdříve vodnatá, pak hustá. Trápí nás noční nespavost, protože neumí smrkat a rýmu polyká, chrčí.. Homeopatiky jsem ho ještě neléčila, stále jen kapkami na rýmu. Mohli byste mi poradit, jestli je pro něj něco vhodné? Jinak nemocný nebývá. Děkuji :-)

 
Re: Dlouhodobá rýma u batolete
(vilcakul, 28. 2. 2011 22:57)

Dobrý den, protože uvadíte jen minimum symptomů, tak můžete zkusit homeopatikum Pulsatillu v potenci C9, 3 x denně 3 kuličky rozpuštěné v trošce vody a podané dítěti na umělé lžičce. Doba užití alespoň 5 dní a poté lék vysadit a počkat na reakci, jestliže lék zabere, tak by se mělo dostavit zlepšení stavu. Když nezabere, tak je třeba jiného indikovaného léku.


zlomenina
(Dana, 28. 2. 2011 15:35)

Dobrý den,dcera si včera zlomila předloktí na pravé ruce a dočetla jsem se,že na lepší zhojení je vhodné Calcarea phosporica.Paní v lékárně se spletla a omylem mi dala calcarea carbonica 9CH.Chci se zeptat,na co je tento lék,zda jej má dcera používat a nebo mám jít zakoupit ten první lék a jaké mám dát dávkování.Děkuji Danča


Re: zlomenina
(vilcakul, 28. 2. 2011 22:45)

Dobrý den, homeopatikum Calcarea carbonika se používá pro pomalé, obézní a potivé děti, které mají nedostatek vápníku. Samozřejmě i tento lék je dobrý při obnově a srůstu kosti, dá se kombinovat s Calcareu phosphoricou, která je typem hubenějšího dítěte, s rychlým růstem a střídavou tohou jít ven a jít domů. Dávkování může být 3 x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Dalším vhodným lékem by mohlo být ještě Symphytum officinale, které urychlí srůst kostí a vytvoření kalusu, také v potenci C9, 3 x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Všeobecně všechny calciové soli jsou vhodné při léčbě potíží s kostmi, takže by mohlo být vhodná i Calcarea fluorica.

 
Ad zadní rýma
(Lena, 28. 2. 2011 7:43)

..ještě k celkovému obrazu dcerky:přes den kýchá,ráno se budí protivná,celkem se vzteká,když se jí v něčem nechce vyhovět,chce se chovat.Doma se chová přirozeně,někdy i panovačně,ale venku a ve společnosti je plachá a stydlivá.Má ráda zvířata.Opravdu nesnese vifět,když se někomu ubližuje..dokonce ani nemůžu říct au,když se třeba do něčeho bouchnu,protože ona se hned rozpláče.Děkuji moc za radu.

 
Silné krvácení
(Hanka, 26. 2. 2011 9:20)

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu jsem 5 měs po porodu, částečně kojím a nyní jsem dostala menstruaci, poprvé byla velmi slabá a nyní naopak velmi silná je to stálé krvácení, čistá krev.Chtěla jsem se zeptat,který preparát by byl aktuálně vhodný, jsem po císařském řezu,gyn.to bylo ok. Mám doma arnicu montanu ,pulsatilu a ricinus na podporu kojení, co bystemi nyní doporučili.Děkuji za pomoc.H


Re: Silné krvácení
(vilcakul, 26. 2. 2011 9:44)

Dobrý den, v tomto případě můžete zkusit Arnicu montanu na ten císařský řez a následné trauma, v potenci C9, 3 x denně 3 kuličky po dobu 5 dní, poté lék vysadit a počkat na reakci. Na to krvácení můžete zkusit homeopatikum Phosphorus v potenci C9, 3 x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů před menses a během menses. Na zvýšení laktace je vhodná Pulsatilla nebo Ricinus, takže můžete nejdříve zkusit Pulsatillu a kdayž to nepomůže, tak potom Ricinus. Samozřejmě nejvhodnější byla návštěva homeopata a předepsání indikovaného léku.


Herpes genitalis
(Daniela, 25. 2. 2011 9:32)

Dobrý deň, dovoľujem si Vás poprosiť o pomoc. Po dvoch rokoch ukrutných bolestí bez liečby, i keď som prosíla lekárov /viacerých odborností/ o pomoc stále mi tvrdili že mi nič nie a že si namýšľam, mi bola stanovená diagnóza podľa krvných testov Herpes genitalis - infektológom, ku ktorému som po dvoch rokoch mučivého utrpenia bola odporučená a ktorý hneď ako som popísala priebeh ochorenia vedel o aké ochorenie ide, čo sa nakonie i potvrdilo. Bolesti sú akoby ma niekto bodal a rezal na genitáliách, sú ukrutné, pri ich ukrutnosti revem ako zviera ktoré zabíjajú, najhoršie sú ráno a večer. Prejavujú sa i tým, že sa celá trasiem akoby som bola zasiahnutá elektrickým prúdom. Miesto je pálčivé a aj niekedy svrbivé. Navonok však nie je nič vidieť, keďže vírus je stiahnutý v nervových zakončeniach, prejavuje sa opuchom genitálií,nakrátko začerveňaním, akoby som mala miesto vlhké, horúce , vtedy ma neustále núti na močenie, ktoré je v malých množstvách, pretože som opuchnutá - na WC chodím aj každé 2 až 5minút, za ukrutných bolestí, vtedy chodím v predklone, bolesť mi nedovoľuje sa vyrovnať.
Trpím prekrutne, antivirotiká mi zatiaľ nepomáhajú, užívam ich už mesiac, samozrejme s ich vedľajšími účinkami, ktoré tiež musím vydržať.
Nemôžem ísť na dlhšie cesty, do obchodov, chodím iba na vzdialenosť cca 5-10 minút chodze od domu, alebo od práce /mám sedavé zamestnanie, ktoré zatiaľ
môžem vykonávať/.
Prosím Vás, ak môžete pomôžte mi.

Ďakujem.


Mám vôbec ešte neakú nádej.


Re: Herpes genitalis
(vilcakul, 25. 2. 2011 22:30)

Dobrý den, tento problém by měl být řešitelný homeopatickou konstituční léčbou. Doporučuji vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu. V každém případě bych tuhle situaci řešil co nejdříve, aby nedošlo k ještě většímu zhoršení Vašeho stavu. Když tak mi ještě napište na email, zkusím Vám někoho doporučit na Slovensku: vilcakul(zavináč)post(tečka)cz.

 
bolest kolena
(Eva, 22. 2. 2011 9:34)

mam bolest v kolene znama mi poradila heklu lavu 9ch ,rada by som vedela načo ten liek skutočne je pretože ma to koleno trochu prestalo boliet,dakujem za odpoved,prosim ak možete odpíšte mi na meil Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript


Re: bolest kolena
(vilcakul, 25. 2. 2011 22:24)

Dobrý den, Hekla lava je na problémy s kostmi, hlavní indikací jsou kostní vyrůstky tzv. exostózy, je vhodná při zánětech kostí a léčbě ostruh. Nejvíce se mi osvědčila při léčbě zánětů čelisti a zubů.

 
kašel u dětí
(Jitka, 22. 2. 2011 9:24)

Dobrý den, shanim neco malemu na takovy stekavy kasel. Ma ho 2 dny, pres den to jde, v noci hruza, nez usne. Nekdo doporucuje Droseru, ale nevim, jake redeni a jestli by opravdu mohla pomoci. K doktrorce se mi s nim zatim nechce. Davame jeste stavu z cibule, zahrivame na prsou... no je to 2 dny, takze zatim zlepseni neni moc videt.
A dale potom na patni ostruhy homeopatika Hekla - ovsem take netusim redeni.
Muzete mi prosim poradit? Dekuji

 
Re: kašel u dětí
(vilcakul, 25. 2. 2011 22:20)

Dobrý den, v této indikaci je symptomaticky vhodno vícero homeopatických léků: Aconitum napellus, Belladona, Drosera, Hepar, Nitric acid, Spongie a Stramonium. Takže ta Drosera se jeví jako vhodný lék, zkusit ji můžete v potenci C9, 3 x denně 3 kuličky, po dobu 5 dní. Poté byste měla počkat na reakci, při zlepšení můžete lék postupně vysazovat až do úplného vysazení. Když tento lék neovlivní stav dítěte, tak je třeba jiného léku. Hekla lava se používá na kostní ostruhy v potenci C5-C9, 3 x denně 3 kuličky po dobu 2 týdnů, když to zabere, tak je třeba lék vysadit a když ne, tak je třeba jiného léku. Kůra se může v případě potřeby zopakovat vícekrát, hlavně při zmírnění projevů po užívání dotýčného homeopatika a po jejich návratu zpět.


Zarůstající nehet
(Jana, 22. 2. 2011 15:48)

Dobrý den, jsem 4 měsíce po porodu a začala jsem mít potíže s pravým palcem na noze, na vnitřní straně palce se objevil zánět, tvrdá kůže, červená a zarostlý nehet, velké bolesti při našlápnutí, skoro jsem nebyla schopná chodit. Pedikérka mi to ošetřila a doporučila balzám "višňák" popř. framykoin a znovu přijít na ošetření. Je to dosti bolestivé. Během těhotenství mi šíleně natékali nohy, neobula jsem žádné boty , nyní odtekly,ale zůstaly ještě silnější než obvykle.Poslední týdny pozoruji velkou chuť na sladkosti, jsem hodně unavená i z kojení, mám větší nadváhu a v těhoteství i zvýšenou glukózu,tak bych sladkosti neměla,ale je to všechono silnější mám slabou vůli a vždy zhřeším sladkostma. Vynechat sladkosti je pravděpodobně ke zhojení palce na noze taky velmi důležité. Prosím o radu zda by mi některá homeopatika pomohla vyléčit zánět v zarůstajícím nehtu popř. odtranila chut´na sladkosti a odtranění velké únavy vzhledem i ke kojení bych potřebovala i podpořit tvorbu mléka, můžu popř. užívat i riccinus,který mám doma a v jakém dávkování. Děkuji za pomoc.J S pozdravem Jana


Re: Zarůstající nehet
(vilcakul, 25. 2. 2011 22:08)

Dobrý den, v této indikaci by bylo vhodno asi vícero léků (Ammonium carbonicum, Apis meliffica, Dioscorea villosa, Flouricum acidum, Hepar sulphuris, Natria, Nitric acid, Silicea terra, Tarantula cubensis) , ale podle popisu bych symptomaticky uvažoval o homeopatickém léku Nitric acid, v potenci C9, 3 x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Během této doby by mělo dojít ke změně stavu k lepšímu, pokud tak nenastane, tak je potřeba vybrat vhodnější lék. Samozřejmě nejlepší by byla návštěva homeopata a předepsání indikovaného homeopatického léku. Na sníženi chuti na sladké a hmotnosti by byl vhodný homeopatický lék Kurdlipid, který si můžete objednat na uvedené emailové adrese: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Dotýčný pán tvrdí, že prodává originální balení Kurdlipidu z Ruska za 700Kč, takže to můžete zkusit. Na zvýšení laktace je nejvhodnější homeopatikum Pulsatilla a Urtica urens, v potenci C5-C9, 3 x denně 3 kuličky do spuštění laktace v potřebném množství. Hodně se doporučuje Ricinus communis CH 9, dávkování 4 denně 5 kuliček, který u někoho funguje a u někoho ne.
Vně bych doporučoval obklady zánětu roztokem Hyperika (třezalky) a Calenduly (měsíčku), dobrý je na tyto potíže rozklepaný list jitrocelu přiložený na zánět alespoň 2 dny, ale teď v zimě ho asi nenajdete. :-)

 
cystokéla
(Darka, 24. 2. 2011 23:15)

Dobrý den, nevím zda i toto mechanické onemocnění je možné nějak léčit homeopatii. Po velice dlouhém porodu mne trápí pokles horní stěny pochvy-nejspíš pokles močového měchýře. zatím ve formně mírného výhřezu. Může i v tomto případě pomoci homeopatie? děkuji za vaše skvělé stránky


Re: cystokéla
(vilcakul, 25. 2. 2011 21:37)

Dobrý den, tento problém je řešitelný homeopatickou konstituční léčbou, protože tuto potíž má vícero homeopatických léků ve svém obrazu. Záleží také na tom, v jakém stádiu je tato obtíž, v prvním stádiu by neměl být problém v léčbě. Při ostatních stádiích bude asi potřebné některé doplňkové terapie ke konstituční léčbě. Myslím tím např. na Kegelové cviky na posilnění pánevního dna, udržovat správnou životosprávu, nezvedat těžké břemena, nekouřit a hlavně si udržovat hmotnost. Symptomaticky je hlavním homeopatickým lékem na tuto potíž Sepie.


nedostatek železa
(Hanka, 24. 2. 2011 14:11)

Dobrý den,
od těhotenství(cca 6 let) trpím nedostatkem železa a přestože se ho snažím doplňovat stravou(červené maso,luštěniny,červená řepa apod.),stále ho mám málo. Nebýval to nikdy nijak akutní, nyní ale po rozboru krve u lékařky se nedostatek zvětšil.Projevuje se to velikou únavou, neklidným spaním,padáním vlasů a sníženou imunitou.Lékařka mi napsala lék Sorbifer, po kterém mám úmornou zácpu.
V lékárně mi nabídli nějaké volně prodejné potravinové doplňky, které nevím,jestli mám zkoušet.Napadlo mě, jestli by vše nešlo vyřešit homeopatickou cestou.
Budu vděčná za odpověď

Re: nedostatek železa
(vilcakul, 25. 2. 2011 21:26)

Dobrý den, v této indikaci mám dobrou zkušenost s užíváním homeopatika Ferrum phosphoricum C5-C9, 3 x denně 3 kuličky po dobu 1-2 měsíců, minimálně do kontroly u dr., kde by mělo dojít ke změně k lepšímu. Alopatické léky a ani potravní doplňky nemají takový účinek na tento problém, protože se hůře dostávají do krve a problém je taky v tom, že je organizmus nedokáže v patřičné míře absorbovat a tím jen organismem projdou. Samozřejmě by neuškodila ani návštěva homeopata a homeopatická konstituční léčba, která by měla upravit celkový stav organizmu k normálu.


chronická rýma
(Lenka, 22. 2. 2011 21:30)

dobrý den, chtěla bych se zeptat, co je vhodné užívat na chronickou rýmu, byla jsem se synem (18) na vyšetření na ORL, nejdříve mu lékař nasadil antibiotika, ale ani po nich se rýma zcela nevyléčila a tudiž usoudil, že se jedná o rýmu chronickou a ještě prosím jeden dotaz, léčím u stomatologa zub a v průběhu léčby se mi stalo, že mi začala brnět lévá strana dolního rtu a stala se necitlivou, brnění po čase ustoupilo (trpím tímto už měsíc), ale necitlivost přešla kromě tru i na přední zuby, zubař si s tím neví rady, když jsem se dotazovala jiných zubařu, tak mi bylo řečeno že příčinou je trojklaný nerv, bylo by v homeopatii nějaké řešení.

Moc děkuji za odpověď

 
Re: chronická rýma
(vilcakul, 23. 2. 2011 23:32)

Dobrý den, jako obvykle na všechny chronické nemoci doporučuji homeopatickou konstituční léčbu. Proto byste s ním měla navštívit homeopata a požádat o léčbu. Na problém se zubem a trnutí zkuste homeopatikum Hypericum perforatum v potenci C9, 3 x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů, při zlepšení můžete dávkování snížit nebo lék úplně vysadit. V případě, že to neovlivní Váš stav do týdne, tak je potřeba jiného léku.

 
dna
(Iva, 23. 2. 2011 8:41)

Dobrý den,
bratr (35 let) trpí dnou; je homeopatie schopna pomoci? Praktickým lékařům to podle jeho slov moc nejde...
Děkuji za odpověď.


Re: dna
(vilcakul, 23. 2. 2011 22:59)

Dobrý den, tuto potíž je možné léčit homeopatickou terapií. Pro předepsání indikovaného léku je však třeba osobní návštěva homeopata a vyšetření stavu. Proto doporučuji návštěvu homeopata v blízkosti Vašeho bydliště.

 
perimenopauza
(Monika, 23. 2. 2011 14:58)

Dobrý den, již druhým rokem zápasím s klimakterickými obtížemi (návaly horka, nespavost a především velmi silné menstruační krvácení a to ještě trvající mnoho dní). Již dvakrát bylo řešeno kyretáží, víceméně jen na určitý čas, obtíže s krvácením se vždy vrátily. Hormonální léčbu jsem musela vynechat, potíže byly mnohem horší (silné migrény). Dají se tyto stavy účinně řešit homeopatií a je možné doporučit někoho zkušenoho na tuto problematiku tady v Praze?
děkuji Monika

 
Re: perimenopauza
(vilcakul, 23. 2. 2011 22:46)

Dobrý den, je dost možné, že se tyto potíže dají řešit homeopatickou terapií. Samozřejmě musíte kvůli nim navštívit homeopata a požádat ho o léčbu. Doporučit v Praze nikoho nemohu, protože je neznám, zkuste oslovit některého ze "Seznamu homeopatů". Symptomaticky by mohlo určitou úlevu přinést homeopatikum Lachesis mutus, v potenci C30, 1 x týdně 3 kuličky. Při zlepšení a zmírnění symptomů je třeba lék vysadit, to samé při zhoršení stavu po užití léku. V případě, že tento lék neovlivní Vaše potíže, tak ho nemá smysl užívat dále.

 
Re:obrna lícního nervu
(Petra, 22. 2. 2011 18:54)

Hezký večer,děkuji za odpověď. Nemohla bych dcerce podat Causticum CH 15 či 30?Mám ho z homeopat.lékarny z Nitry,bo jsem ho kdysi potřebovala já jako konstituční lék.U nás v lékárně mi řekli,že Causticum je na lékařský předpis. Dcerka má rovněž nejistou chůzi,bradavičku nad pravým víčkem, křeče v období růstu zubů..nešla by tedy i tato vyšší potence,když v lékárně nemohu sehnat?Pokud ne,tak seženu 9:)Já jen že ji mám doma..děkuji za odpověď.

 
Re: Re:obrna lícního nervu
(vilcakul, 22. 2. 2011 19:49)

Dobrý den, v tomto případě můžet jednorazově zkusit podat Causticum 30C, 1x 3 kuličky a poté počkat minimálně týden na reakci, nejlepší by bylo čekat i měsíc. Ten týden je tak optimální a někdy se doporučuje užívat homeopatikum v potenci 30C 1x týdně.


Detoxikace
(Jana, 16. 2. 2011 19:56)

Dobrý den, prosím poradit, jestli jsem pochopila správně, při detox. očkování se podává 10 kuliček neboli globule potencované vakcíny (podle T.Smitse) najednou. Pokud očkování bylo DTP/HIB to se musí podat 10 kuliček DTP vakcíny + 10 kuliček HIB vakciny, tzn. 20 kuliček jednou davkou? Děkuji za odpověď.

 
Re: Detoxikace
(vilcakul, 16. 2. 2011 22:07)

Dobrý den, nepochopila jste to správně, detoxikujete podanou vakcínu, jinou vakcínu musíte detoxikovat jindy a ne najednou. Z potencované vakcíny stačí podat jen 3 kuličky, netřeba jich podat deset - nemá to žádný větší efekt, jen Vám dříve dojde lék. Vámi udavaná vakcína je potencovaná, netřeba ji podávat zvlášť. Jmenuje se Di Te Pert Hib Vaccine a dá se v daných potencích, v ředění C objednat na www.remedia.at.

 
Re: Re: Detoxikace
(Jana, 17. 2. 2011 9:13)

Děkuji za radu. A chtěla jsem ještě zeptat, pokud očkovaní jednotlivou vakcínou dítě prodělalo 4x, to detoxikace se musí provést ve 4 sériích, při dlouhém cyklu 4x 4týdne?

 
Re: Re: Re: Detoxikace
(vilcakul, 17. 2. 2011 21:59)

Dobrý den, jestli se jednalo o stejnou vakcínu, tak děláte detoxikaci 1 x (1. týden s potencí 30CH, 2. týden s potencí 200CH, třetí týden s potencí 1 000CH a 4 týden s potencí 10 000). V případě potřeby, kdyby se ještě něco objevilo, tak se tato detoxikace může zopakovat.

 
Re: Re: Re: Re: Detoxikace
(Jana, 18. 2. 2011 10:19)

Dobrý den, a mohla bych detoxikaci očkování, prodělaných v dětství, provést i už dospěla osoba? Děkuji za odpověď.

 
Re: Re: Re: Re: Re: Detoxikace
(vilcakul, 18. 2. 2011 17:24)

Dobrý den, dr. Smits doporučoval tuto detoxikaci vakcín každému člověku, takže i dospělým lidem. Stačí detoxikovat zpětně jen ty vakcíny, které způsobily nějaké potíže. K tomu stačí detoxikace v krátkém cyklu (4 dny - 1. den potence 30C, 2. den potence 200C, 3. den potence 1M, 4. den potence 10M). Při objevení se nějaké reakce na tuto detoxikaci, můžeme trošku pozměnit dávkování - při reakci na určitou potenci, můžeme ještě tuto potenci užít, dokud na ní bude organizmus reagovat. Když už nebude organizmus reagovat na danou potenci, tehdy můžeme přejít na následující vyšší potenci. Další možnost je ještě jednou zopakovat krátký cyklus, ve stejném dávkování a postupu.

 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Detoxikace
(Jana, 18. 2. 2011 19:40)

Tak v tom bude asi ten problém že nevím které vakcíny způsobily nějaké potíže, to už je dlouhá doba. Nemůže to nějakým způsobem uškodit, pokud detoxikuji všichni očkování? Děkuji za odpověď.

 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Detoxikace
(vilcakul, 18. 2. 2011 23:03)

Dobrý den, když to nevíte, tak na co je chcete detoxikovat. Můžete se zeptat rodičů, jestli se na něco nepamatují a nebo to jen zkusit na zkoušku. Kdybych neměl žádné zdravotní problémy, které přímo souvisí s vakcínací, tak bych se o detoxikaci moc nezajímal, protože by to asi nebyl můj problém.


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Detoxikace
(Jana, 19. 2. 2011 11:58)

Na co vzpominam tak to že jsem měla časté záněty mandlí a středního ucha, byla jsem uzavřena, dost dlouho jsem se počůrávala v noci a mam alergie na kovy.

 
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Detoxikace
(vilcakul, 21. 2. 2011 20:29)

Dobrý den, z toho nemůžu zodpovědně nic usoudit, Váš stav by potřeboval vyšetření u homeopata a podle celkového stavu by se dala stanovit zátěž očkováním a popřípadně následná léčba.

Re: Perorální dermatitida
(vilcakul, 21. 2. 2011 20:27)

Dobrý den, něco by se určitě našlo, ale jako při léčbě akné, nemá to moc smysl, řešit to symptomaticky. Nejlepší by byla homeopatická konstituční léčba, tudíž návštěva homeopata v blízkosti Vašeho bydliště.


obrna lícního nervu
(Petra, 21. 2. 2011 9:02)

Dobrý den,existuje nějaký homeopatický prostředek,který by mohl pomoci při obrně lícního nervu,kterou způsobil herpes,u malého dítěte? Myslíte,že třeba Causticum?Děkuji za odpověď.


Re: obrna lícního nervu
(vilcakul, 21. 2. 2011 20:22)

Dobrý den, v této indikaci může být vhodno vícero léků a máte pravdu v tom, že Causticum je nejvýraznějším lékem této obtíže, hlavně když se jedná o jednostrannou potíž, vyvolanou chladem, např. z jízdy ve větru nebo po promočení a většinou postihuje pravou stranu. V tomto případě byste mohli vyzkoušet podávání homeopatika Causticum v potenci C9, 3 x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. V případě, že se stav dítěte zlepší, tak můžete snížit dávkování nebo úplně lék vysadit. Ale když k tomu během týdne nedojde, tak bude potřeba některého indikovanějšího homeopatického léku: Aconitum, Agaricus, Ammonium phosphoricum, Baryta carbonica, Belladona, Cadmium sulphuricum, Cocculus, Cuprum metallicum, Curare, Dulcamara, Gelsemium, Graphites, Ignatia, Kalium chloratum, Kalium iodatum, Nux vomica, Rhus toxicodendron.

 
tupozrakost
(Jana, 21. 2. 2011 12:55)

Dobrý den,prosím vás,lze homeopaticky léčit i tupozrakost?Které jsou vhodné léky?Děkuji.

 
Re: tupozrakost
(vilcakul, 21. 2. 2011 20:07)

Dobrý den, v této indikaci by možná mohla pomoci homeopatická konstituční léčba, která by mohla upravit stav orgánů. V tomto případě symptomaticky nemá moc cenu homeopaticky něco řešit. Proto bych doporučoval vyhledat homeopata a zkusit homeopatickou konstituční léčbu.

 
Kontraindikace thuji
(Marie, 17. 2. 2011 19:30)

Dobrý den, ráda bych se zeptala zda thuja podaná před očkováním ,může vyvolat nějakou nežádoucí reakci či reverzní. Může to miminku nějak ublížit?Nevím jestli to může mít souvislost sama po kontaktu s keřem thuje mívám vyrážku,, homeopatický preparát jsem neužívala, nevím zda bych na něj měla alerg.reakci. Poř. lze u miminka provézt nějaký test snášenlivosti? Máme 4 měsíčního syna,kterého čeká očkování, ráda bych vybrala takový homeop.preparát,který by pomohl očkování zvládnout bez bežádoucích účinků, syn se narodil v 36,tt, ovšem paradoxně už vážil 4,05kg, měl stenozu plicnice,která se vlivem adaptace upravila, i otvor mezi síněmi se uzavírá, vše má dobrou prognózu. Sama pozoruji, že mívá studené nohy i ruce, poslední dny si hodně dává ručičky do pusinky asi se začínají ozývat zoubky, bývá plačtivý přes den. v noci spinká i 8 hod v kuse! Bohužel musím dokrmovat(podávám kvalitní mléko ,které je vhodné i pro děti a alerg. na kravské mléko tuto alergii měl jako miminko otec dítěte), pravděpodobně z umělého mléka má zelenou stolici pro obsah železa, občas mívá nadýmání a občas se stává , že hodně pláče např. 15 min po jídle, četnost tohoto je již menší.Starší syn měl silnou virozu, 4 měs.syn neonemocněl jen měl 38 st jeden den teplotu a kolem úst se mu vyrazilo pár malý miniaturních oparů (na opary jsem trpěla v minulosti i v těhotenství i já), je to tak 10 d a občas se mu opět objeví malý puchýřek v okolí úst a zase zmizí, používám esenc. olej heřmánku římského.Nyní má syn asi 6 kg přibírá spíše méně,ale hezky roste do délky, celkově je spokojený. Který preparát byste mi doporučili použít před očkování a po očkování a v jaké potenci a dávkování, děkuji mnohokrát za pomoc.

 
Re: Kontraindikace thuji
(vilcakul, 17. 2. 2011 21:55)

Dobrý den, u tak malého dítě těžko posoudíte nějakou nežádoucí reakci Thuji, zatím jsem se s tím nesetkal. Ale pravda je i ta, že jen Thuja neochrání dítě před vedlejšími účinky očkování. V dnešní době jsou vakcíny míchány do sebe, což v tolik v módě nebylo v 19. nebo 20 století, podávala se tehdy jen jedna vakcína a tam mohla být Thuja úspěšná. Pochybuji, že by tuto ochranu dokázala poskytnout při dnešních hexavakcínách a kdoví čeho ještě ve vakcínách. Podle popisu dítěte bych možná uvažoval o podání Chamomilly vulgaris v potenci C9, 3 x denně 3 kuličky rozpuštěné v trošce vody na umělé lžičce, po dobu 5 dní. Ten heřmánek už používáte v oleji, ale je ho třeba i jako homeopatikum. Tomu se říká intuice. Před očkováním můžete zkusit postup popsaný v předchozích dotazech.

 
Re: Re: Kontraindikace thuji
(Marie, 19. 2. 2011 9:34)

Dobrý den, děkuji mnohokrát za odpověď. Chtěla bych si upřesnit zda mám chamomillu dávat 5 d před očkováním nebo dříve a poté např. využít ten dříve dop. rozpis?(2hod před očkováním Thuja occ. 9CH 5 granulí, večer po očkování Sulphur 9CH 5 granulí, 48hod po očkování Sulphur 9CH 5 granulí )
Popř. ponechat jen chamomilu a dát i po očkování.
Děkuji za pomoc

 
Re: Re: Re: Kontraindikace thuji
(vilcakul, 20. 2. 2011 0:09)

Dobrý den, Chamomillu C9 podejte na současný stav, před očkováním můžete podávat homeopatika na ochranu před vedlejšími účinky podle doporučeného schématu.

 
pomocná literatura
(renata, 17. 2. 2011 21:23)

Dobrý den, můžete poradit nějakou dobře sespsanou knihu pro domácí použití při léčení dětí homeopatickými léky? Takovou první pomoc při ruce, pro běžná dětská i dospělácká onemocnění, nachlazení, poranění....

Děkuji moc za odpověď Renata

 
Re: pomocná literatura
(vilcakul, 17. 2. 2011 22:13)

Dobrý den, pro tuto potřebu se mi zdá nejvhodnější kniha od Gabrielle Pinto a Murray Feldmana, Homeopatie pro děti, kterou vydalo nakladatelství Alternativa. V neposlední řadě je čtivá i Materie dětských typů od dr. Kateřiny Veselé, též vydaná Alternativou.


Re: Re: pomocná literatura
(renata, 18. 2. 2011 21:07)

Moc děkuji za vyčerpávající odpovědi na mé dotazy. R


liposukce
(renata, 17. 2. 2011 21:30)

Dobrý den, můžete prosím ještě poradit lék popřípadě léky před plánovanou liposukcí v celkové narkoze? pro lepší hojení, s minimalizací otoků, hematomů a jizev?

děkuji renata


Re: liposukce
(vilcakul, 17. 2. 2011 22:06)

Dobrý den, určitě Arniku montanu, kterou můžet užít tři dny před zákrokem 3 x denně 3 kuličky, poté 3 dny po zákroku 3 x denně 3 kuličky. Dalším vhodným lékem je Calendula officinalis v potenci C9, 3 x denně 3 kuličky týden až dva po zákroku. Na jizvy můžet přikládat obklad z měsíčkového čaje, který dezinfikuje, hojí a zmírňuje bolesti. Kdyby náhodou došlo k poranění nervu, tak můžete terapii doplnit homeopatikem Hypericum perforatum C9, 3 x denně 3 kuličky týden až dva po zákroku.


rotavirus
(hana, 16. 2. 2011 19:11)

Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu,který preparát by byl vhodný pro skoro 4-letého sny, prodělal rotavirus asi 3 dny byl stav kritický,ale zvládli jsme ho doma bez infuzí, nyní se doléčuje,ale má stále siné křeče v břiše sní jen pětinu z toho co normálně. Hlavně ovšem při bolestech začal mít až stavy agresivity, křičel,že nic nechce....vztekal se....je týden po akutním stavu začal kašlat i v noci , vzbudí se kolem 2 hod a začne plakat a vztekat se....Už jsem byla bezradná a dala mu jen půlku tablety sedativu,který jsem měla doma v lékárničce. tento preparát mu pomohl, chci se zeptat jestli je vhodný pro syna popř. co jiného na zklidnění psychiky by mu pomohlo, pediatrička mi sdělila, že při onemocněním rotavirem bývají silné křeče v břiše a syn je asi citlivější na bolest. Co bych mohla použít při zklidnění u záchvatů vzteku a pláče s křikem, že nikoho nechce,ale stejně ,když ho necháme o samotě v pokoji chce okamžitě pozornost, narodil se nám druhý syn, má 3 měsíce a manžel si myslí, že 4-lety syn tak na sebe upozorňuje, ovšem břicho ho vzhledem k onemocnění taky hodně ještě bol, takže asi se spojilo více faktorů. Děkuji za pomoc.H

 
Re: rotavirus
(vilcakul, 16. 2. 2011 22:30)

Dobrý den, tento stav by měl být řešitelný homeopatikem Chamomilla vulgaris v potenci C9, 3 x denně 3 kuličky po dobu 5 dní, poté lék vysadit a počkat na reakci. V případě zmírnění symptomů a zlepšení můžete ještě na doléčení podat v jedné dávce (3 kuličky) Chamomillu vulgaris v potenci C30.


2.5 rocne dieta reflux a zapchy
(Andrea, 16. 2. 2011 18:31)

Dobry vecer,
prosim Vas o inforamciu ,ake homeopatika by boli vhodne pre moju 2.5 rocnu dceru,ktorej zistili reflux . Zacina mavat zapchy, vyprazdnuje sa raz za 2-3 dni.
Lekarka na ultrazvuku konstatovala vyrazne nafuknutie - plynatost bruska.
Brala 2 mesiace gastrocynesine 2 x 1 tabl, rano a vecer. Stav nezlepseny.
Velmi Vam dakujem za pomoc.

andrea


Re: 2.5 rocne dieta reflux a zapchy
(vilcakul, 16. 2. 2011 22:26)

Dobrý den, v této indikaci bych uvažoval o léku Lycopodium clavatum, v potenci C9, 3 x denně 3 kuličky po dobu 5 dní, poté je třeba lék vysadit a počkat na reakci. V případě, že to pomůže, tak můžete kůru zopakovat a když ne, tak je potřeba jiného léku. Samozřejmě by nejlepším řešením byla návštěva homeopata a předpis indikovaného homeopatického léku podle charakteristických symptomů dítěte na mentální, emocionální a fyzické úrovni.


nočník
(Henrieta, 15. 2. 2011 12:17)

Dobrý deň, chcem sa spýtať, či sa dá pomocou homeopatie pomôcť nášmu synovi (3,5roka) naučiť na nočník(uteká z neho). Je mierne s vývojom pozadu a zatiaľ zostáva pre neho istota-plienka. Velmi by nám to pomohlo aj čo sa týka zaradenia do škôlky.Za odpoved velmi pekne dakujem. H.


Re: nočník
(vilcakul, 15. 2. 2011 21:13)

Dobrý den, homeopatie může pomoci ve vývoji dítěte, ale podle toho, že nechce sedět na nočníku se lék předepsat nedá. Na předepsání indikovaného homeopatického léku by bylo potřeba vyšetření syna u homeopata a předpis homeopatického léku podle charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni.

očkování
(Pokorná, 13. 2. 2011 13:46)

Dobrý den,
mám 19 měsíčního syna (11kg) a čeká ho několik očkování (hexa, trojkombinace). Ráda bych mu pomohla eliminovat následky po očkování. Slyšela jsem, že bych mu měla podávat 2-3dny před a po očkování sulphur 9. Nevím však kolik kuliček. Můžete mi prosím poradit?


Re: očkování
(vilcakul, 14. 2. 2011 22:38)

Dobrý den!
Nejlepším řešením by bylo podání potencované vakcíny, kterou Vaše dítě dostane. Prvotně by měla stačit potence 30K, kterou dítěti rozpustíte ve vodě a několikrát protřepete. Pak jí stačí dát do úst trošku roztoku před očkováním a pak ještě jednou podat následně po očkování. Další podávání záleží na stavu dítěte po očkování.
Ale asi nebudete mít tuto potencovanou vakcínu po ruce, takže nám zůstanou už i Vám známá homeopatika: Thuja, Sulphur, Hypericum perforatum, Ledum palustre, Silicea. V podání a v jeho četnosti se názory rozcházejí, ale určitě nic nepokazíte preventivní dávkou před očkováním a po. Není jisté, že Vaše dítě bude nějak reagovat na toto očkování, sem tam se objevují horečky, bolestivost v okolí vpichu po jehle, zápal a podrážděnost dítěte. Samozřejmě se může objevit i něco jiného, ale většinou pomáhají studené obklady a větší pozornost, kterou dítěti po očkování věnujeme.
Takže k tomu podání homeopatika jenom všeobecné informace: 1 dávka vybraného léku např. Thuja v potenci 9C nebo 15C – 3 x denně 3 kuličky alespoň 1-2 dny před očkováním. Po očkování podávat Silicea C9 nebo C15 – za týden až 14 dní nebo můžete zkusit tuto kombinaci: Thuja C9 až C15 – 1-2 dny 3 x denně 3 kuličky před očkování, po očkování Sulphur C9 až C15 – 7 – 14 dní. V každém případě záleží na reakci dítěte po očkování, když se objeví a neustoupí do 1-3 dní, pak je jí třeba řešit.

Osvědčeným receptem jedné naší čtenářky je následující schéma užití homeopatických léků při očkování:
2hod před očkováním Thuja occ. 9CH 5 granulí
večer po očkování Sulphur 9CH 5 granulí
48hod po očkování Sulphur 9CH 5 granulí


Detoxikace
(Marina, 10. 2. 2011 22:09)

Dobrý den, přečetla jsem že po detoxikaci očkování je dobre brat Saccharum officinale. Chci se zeptat jak dlouho se to má brat, s jakým intervalem a kolik globule v jedné dávce. Děkuji za odpověď.


Re: Detoxikace
(vilcakul, 12. 2. 2011 20:38)

Dobrý den, někdy je vhodné podání tohoto léku po detoxikaci, někdy během detoxikace v nízké potenci C6 na podporu funkce střev. Po detoxikaci se často dítě dostane do obrazu léku Saccharum officinale podle dr. Tinuse Smitse.

Odpovědět
Re:Re: Detoxikace
(Marina, 13. 2. 2011 10:58)

Dobrý den, Tinus Smits popisuje po detox. očkování podávaní Sac-off v potenci 30K jednou týdně. Nebo stačí to slabší C6 jak doporučujete? K tomu potenci K jsem nenašla, je to stejné jako C? A kolik kuliček se podává? Děkuji za odpověď.

 
Re: Re:Re: Detoxikace
(vilcakul, 13. 2. 2011 12:02)

Dobrý den, samozřejmě potence 30K je první krokem, K (Korsakovo ředění) můžete nahradit ředěním C, stačí podávat 1x týdně a důležité je i to, aby dítě vykazovalo i symptomy, které by indikovaly lék Saccharum officinale. Podávání léku Saccharum officinale v potenci C6, 3 x denně 3 kuličky slouží k podpoře vylučování toxických látek ze střev při detoxikaci vakcín, které jsou očkováním většinou zatíženy toxickými látkami. Indikací pro podání léku Saccharum officinale C6 mohou být jakékoliv střevní potíže, ať se už bude jednat o průjmy nebo zácpy, bolesti ve střevech, nepříjemné pocity a hlavně bolesti břiška u malých dětí.


žlučníkové kameny
(Lenka, 13. 2. 2011 9:14)

Dobrý den,moje maminka má žlučníkové kameny,hrozí jí operace.Ráda by vyzkoušela homeopatika.Nejvíce odpovídá příznákům Chelidonia.Obstarala jsem jí potenci 5CH.Prosím,v jakém dávkování to užívát,i dlouhodobě?Maminka mívá akutní záchvaty tak 4x do roka,ale v podstatě každých 14 dnů pociťuje silnější bolesti.Děkuji za odpověď.

 
Re: žlučníkové kameny
(vilcakul, 13. 2. 2011 9:26)

Dobrý den, v této potenci bych doporučil rozpustit 10 kuliček v 0,5 l flašce dobré pramenité vody, poté energicky protřepat a popíjet přes den 2-3 loky. Každý den by se měl postup zopakovat, to je na každý den si připravit nový roztok Chelidonia, doba užití 1-2 týdny, při zlepšení a zmírnění symptomů můžete lék užívat třeba obden nebo ho úplně vysadit. Léčbu můžete v případě potřeby zopakovat, to je při návratu potíží nebo zhoršení stavu. Samozřejmě by byla vhodná homeopatická konstituční léčba, tudíž i návštěva homeopata.


léky při detoxikaci
(Martina, 12. 2. 2011 16:55)

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat jestli při detoxu očkování nevadí,když syn užívá léky na ADHD(hyperaktivita],jestli není tímto omezen účinek antivakcíny.Děkuji.


Re: léky při detoxikaci
(vilcakul, 12. 2. 2011 20:42)

Dobrý den, ADHD je jednou z indikací postvakcinačního syndromu, takže po indikované detoxikaci by se měl stav Vašeho syna upravit. Léky samozřejmě nemusíte vysadit, při zlepšení stavu můžete lékaře požádat o přezkoumání stavu dítěte a snížení nebo vysazení alopatických léků.

vilcakul: pro Evu: užijte před zákrokem Arnicu montanu v potenci 30C jednu dávku, po operaci 1-3 dávky, na dohojení je dobré homeopatikum Calendula officinalis v potenci C9, 3x denně 3 kuličky 1-2 týdny po zákroku.


vilcakul: pro Petru: lék vysaďte, vypadá to, že malá má symptomy zkoušky léku (provingu). Počkejte na odeznění stavu a potom podejte indikovanější lék, ale jen maximálně po dobu 5 dní, více ne a pak počkejte na reakci.


Eva: Dobrý deň, o 2 dni ma čaká chirurgický zákrok – blepharoplastika horných očných viečok. Chirurg mi doporučil kúpiť si nejaké očné kvapky a masť – krém na hojenie. Keďže mám najlepšie skúsenosti s homeopatiou na domáce pužitie, rada by bom použila práve tieto prostriedky. Myslím, že by mi v mojom prípade pomohla ARNICA MONTANA – len neviem v akom riedení, a STAPHYSAGRIA – možno 5 CH? Prosím o radu, či sú moje indície správne, lebo mám iba 1 deň na zakúpenie týchto homeopatík .... žiaľ nemám ešte zisteného dobrého homeopata v mojom meste, na ktorého by som sa mohla obrátiť. Veľmi pekne ďakujem za Vašu skorú radu.... Eva


petra: 3-ročná dcéra začala užívať liek Calcarea carbonica. myslím, že liek jej pomáha, avšak som si všimla zjavné zmeny v správaní smerom k väčšej nervozite, vzpurnosti a návalom k hnevu. mala by som liek vysadiť, alebo zmeniť liečbu, alebo tieto príznaky samé odozenjú. dakujem


vilcakul: pro Soňu: Váš stav by potřeboval vyšetření u homeopata a předepsání konstitučního léku. Symptomaticky by mohlo pomoci Natrum muriatikum C9, 3 x denně 3 kuličky týden před opalováním, ale nemyslím si, že by to mělo nějaký trvalý efekt porovnatelný s konstituční homeopatickou léčbou.


vilcakul: pro daru: odpověď na Vaši otázku najdete vkomentářích.


Soňa: Dobrý den, je mi 31 let a už několikátý rok mám alergii na slunce. Stačí chvilka na slunci, začne mě svědit kůže a rozškrábu ji do krve. Krémy s vysokými faktory nepomáhají. Problém mám zhruba od dubna do září. Jsem snědý typ, v mládí jsem se nikdy nemazala a pobyt na slunci byl bez problémů. Poradíte? Děkuji.


dara: Dobrý den, chystám se na liposukci stehen v celkové narkoze, koupila jsem si arnicu montanu Ch15, ale názory na dávkování se dost různí, můžete mi prosím poradit? Nebo byste poradil něco jiného popřípadě, něčím ještě doplnit pro dobré hojení jizev? děkuji dara

vilcakul: pro Janu: nezmiňujete o jaký druh nádoru se jedná, v každém případě bych doporučil vyhledat homeopata a požádat o léčbu metodou dr. Ramakrishnana, která tu už byla vícekrát popsaná.

jana: Mam nador v stitnej zlaze. Prosim viete mi poradit ci je aj tato diagnoza liecitelna homeopaticky ? Viete mi poradit na koho sa mam obratit, kto ma skusenosti i v tejto oblasti ?

lydka: jeeej, tak to je super . Dufam, ze sa o svoje zazitky podelite na tomto fore


vilcakul: pro Lydku: bohužel nikoho neznám, ale chystám se vážněji věnovat této témě. Už jsem vyrobil homeopatický lék z hlemýždě zahradního a mám několik nápadů, které bych chtěl na své zahrádce vyzkoušet. Mimochodem, se mi zdá, že se v Čechách chystá vydání knihy autora agrohomeopatie V.D.Kaviraje. :-)


lydka: Dobry den, zaujal ma vas clanok o agrohomeopatii a chcela som sa Vas opytat, ci nepoznate niekoho v Cechach a na Slovensku, kto by sa jej venoval . A este by som chela informovat, ci neexistuje nejaky homeo repelent proti komarom a ovadom? Dakujem za odpoved a zelam pekny den Lydka


Detoxikace očkování
(Marina, 8. 2. 2011 21:05)

Dobrý den, chci udělat detoxikaci všech očkování, které prodělal syn (7 let). Tady v diskuze jsem přečetla o strankach www.remedia.at, jenže neznam nazvy těch potencovaných vakcín, potence a množství které bych potřebovala koupit. Děkuji za odpověď.

 
Re: Detoxikace očkování
(vilcakul, 8. 2. 2011 21:46)

Dobrý den, přečtěte si nejdříve mé články na toto téma v sekci "Homeopatie a vakcinace", kterou najdete vlevo v Menu. Najdete tam i vysvětlení některých zkratek, k detoxikaci je vždy objednat potenci 30, 200, 1 000 (1M) a 10 000 (10M) požadované potencované vakcíny, je celkem jedno jestli půjde o ředění C, K nebo D. Detoxikace se dělá v krátkém (4 denním) nebo v dlouhém (4 týdenním) cyklu. V krátkém cyklu se podává každý den jiná potence vzestupné řadě (1x denně), v dlouhém cyklu se podává každý týden 1x-2x jiná potence vzestupné řadě.


Re: Re: Detoxikace očkování
(Marina, 9. 2. 2011 12:03)

Děkuji za odpověď. A jaký je rozdíl mezi dlouhým a krátkým cyklem a co doporučujete? Další věc nevím množství, kolik se podává kuliček. Na těch stránkách se to prodává na gramáž, tak nevím kolik toho mam objednat. Četla jsem že musí byt stejný původ a výrobce aplikovaných vakcín a potencovaných vakcín, což já bohužel asi teď nezjistím, myslíte že by to vadilo? Děkuji za odpověď.


Re: Re: Re: Detoxikace očkování
(vilcakul, 9. 2. 2011 18:31)

Dobrý den, rozdíl mezi krátkým a dlouhým cyklem je v jejich trvání, krátký cyklus je vhodný při časové tísní, dlouhý cyklus je pro dlouhodobou léčbu. Podle mě je lepší ten dlouhý cyklus, kde máte čas pozorovat nějaké změny, při krátkém cyklu to nepostřehnete. Další předností delšího cyklu je možno pročistit každou energetickou vrstvu až do té doby dokud na ni organizmus reaguje, tuto možnost u krátkého cyklu nemáme, protože hned další den se podává další (vyšší) potence. Předběžně stačí z Remedie objednat 1g balení, které stojí podle potence od 4 eur až do 20 eur, + poštovné z Rakouska, objednávku můžete zaplatit kartou i přes internet. Ředění léku také není dúležité, dají se použít homeopatika C, D i K ředění (C - centezimální, D - decimální, K - Korsakovo ředění). Většinou mají celou škálu potenci jen v ředění C tj. od potence 30 až po 10M. Jedna dávka může být podle formy homeopatika, 3 kuličky z globulí, 5 granulí, když je to v menší formě, ty nejmenší tak do deseti granulí. Nesejde na tom, kolik těch granulí bude, důležité je užití léku v jedné dávce najednou. Dotýčné potencované vakcíny najdete přes vyhledávání na stránce www.remedia.at, když zadáte slovo "impfstoff" v němčině nebo slovo "vaccine" v angličtině. Na otázku k použití stejné potencované vakcíny, která byla podaná, to asi nebude proveditelné, ale můžete použít danou potencovanou vakcínu z Remedie, protože vakcíny jsou většinou ze západu, tudíž tam nebude velký rozdíl v obsahu, hlavní indikací je aby složení potencované vakcíny odpovídalo podanému očkování.


Re: Re: Re: Re: Detoxikace očkování
(Marina, 9. 2. 2011 20:31)

Ještě jednou moc děkuji za vyčerpávajicí odpověď. A chtěla bych ještě zeptat jestli musím detoxikaci provadět pod dohledem homeopata nebo můžu sama, jde mi spiš o to že mám trochu obavy jestli potencované vakcíny nevyvolají nějaký nežádoucí reakce nebo to v žadném připadě nemůže uškodit? Můžu taky provest detoxikaci vakcíny BCG (Tuberculosis)? o tom jsem v člankach nečetla. Mohla bych také provést detoxikaci u sebe, jako u dospělé osoby nebo to už nema cenu, jestli to neuškodí? Děkuji předem za odpověď.

 
Re: Re: Re: Re: Re: Detoxikace očkování
(vilcakul, 9. 2. 2011 22:42)

Dobrý den, bylo by dobré provést detoxikaci pod dohledem homeopata nebo chapajícího lékaře. Ale můžete tu detoxikaci udělat i sama, většina maminek to tak dělá. Když dodržíte všechny zásady této terapie, tak by se neměly vyskytnout žádné komplikace. Jen je třeba počítat se vším a na vše se připravit, aby člověk nezazmatkoval. Všechny možné reakce jsou popsány v mých článcích a proto by bylo lepší svěřit terapii do rukou odborníka. Detoxikaci vakcíny BCG (Tuberculosis) můžete také provést, všechny zásady a pravidla detoxikace vakcín jsou platné pro každou vakcínu nebo infekci. Znám jednu paní, která po porodu svého dítěte sama detoxikovala všechny vakcíny, které dítě dostalo a byla mezi nimi i vakcína BCG. Já jsem jí jen doporučil potencované vakcíny, které má objednat z Remedie, potence a ředění. Už uplynula delší doba a zatím se neozvala, že by s detoxikací byly nějaké problémy, což považuji za to, že detoxikace proběhla bez problémů.
 
Zadní rýma
(Lenka, 9. 2. 2011 20:25)

Dobrý den,prosím,mohl byste mi poradit?Moje dvouletá dcerka se přes den neustále dloube v nose-nic ji z nosu neteče,ani tam nemá žádné odlitky.Když má rýmu,tak je průsvitná či mléčně bílá.Taky si stěžuje,že ji přes den bolí ouška-občas se v nich šťourá. V noci neustále polyká hleny,nic nevykašlává.Myslím si,že má tzv.zadní rýmu.Taky má velmi řídkou stolici-tmavě hnědou či měděnou, často s nestrávenými zbytky.Mám pocit,že pokaždé jinou.Už dva měsíce se jí prořezávají stoličky.Vím,že mně asi doporučíte konstituční léčbu,ale bohužel momentálně k homeopatovi nemůžeme.Dcerka je drobná blondýnka,doma vzdorovitá a tvrdohlavá,občas vzteklá,mazlivá,venku ale velmi plachá a bojácná.Děkuji za odpověď.

 
Re: Zadní rýma
(vilcakul, 9. 2. 2011 22:32)

Dobrý den, v této indikaci může být vhodno vícero léků, ale na rozlišení a výběr jednoho indikovaného léku je to malou informací. Vhodná může být Pulsatilla, Chamomilla, Kalium muriaticum a mnoho jiných léků. Dále bych možná uvažoval i o nějaké calciové soli - pro ně je charakteristická tvrdohlavost, vzdorovitost a mají problém s denticí. Mají hodně strachů a nesnáší násilí v jakékoliv formě, ani v pohádkách. Takže bych ještě uvažoval o lécích jako je Calcarea carbonica, Calcarea phosphorica nebo i Calcarea muriatica.


Problémy při menstruaci
(Klára, 7. 2. 2011 17:55)

Dobrý den, prosím o radu ohledně menstruace. Cyklus mám pravidelný, občas bolesti, které spraví dva až tři Nurofeny v celém průběhu, ale už delší dobu mě velmi omezuje nerovnoměrná intenzita. Půl dne skoro nic a pak je to během hodiny neúnosné (zvláště je to nepříjemné , když jsem na cestách a mimo domov). Chápu, že mi moje tělo důrazně naznačuje, že je něco v nepořádku, ale lékař mi tvrdí, že to je nadváhou atd. (jinak je vše v pořádku). Zrovna s ním to řešit nechci a homeopatie je mi velmi blízká a nechci problém jen potlačovat, ale přijít mu na kloub a dát vše do stavu rovnováhy. Předem moc děkuji za odpověď a Váš čas.


Re: Problémy při menstruaci
(vilcakul, 7. 2. 2011 18:32)

Dobrý den, Váš problém je řešitelný homeopatickou konstituční léčbou, která zharmonizuje všechny funkce organizmu a odstraní sklon k těmto problémům. Doporučuji proto vyhledat homeopata v blízkosti Vašeho bydliště a požádat ho o konstituční léčbu. Po předepsání indikovaného konstitučního léku se upraví i regulace tuku ve tkáních, zmírní se přehnané chutě k jídlu a problém s obezitou nebude už tolik omezující.


Re: Re: Problémy při menstruaci
(Klára, 7. 2. 2011 18:38)

Moc děkuji za bleskovou odpověď . Bylo mi celkem jasné,že musím najít nějakého dobrého homeopata, jen nevím kterého. Jste vedení v mnoha seskupeních a seznamy nejsou úplně ladící. Mohl byste mi, prosím, někoho doporučit. Jsem z České Třebové a ráda kamkoli zajedu.


Re: Re: Re: Problémy při menstruaci
(vilcakul, 7. 2. 2011 19:16)

Homeopata můžete vyhledat v Menu pod odkazem "Seznam homeopatů", některé znám možná z vidění, ale nevím nic o jejich praxi, proto se zkuste informovat na dotýčného homeopata ve svém okolí.

 
nádor v štítnej žľazy
(jana, 7. 2. 2011 11:07)

Je to špecifický typ nádoru ktorého malignita sa dá určiť len po vyoperovaní celej štítnej žľazy. A s argumentom lekárov - vyoperovať celú ŠZ pre istotu sa akosi neviem stotožniť. Okrem toho sa homeopaticky liečim od leta a stále hľadáme konštitučný liek. Bojím sa aby som niečo neprešvihla, tak som vďačná za každú radu a pomoc.
Ďakujem.

 
Re: nádor v štítnej žľazy
(vilcakul, 7. 2. 2011 18:27)

Dobrý den, povaha nádoru se stanovuje CT vyšetřením a absorpcí radioaktivního jódu nebo biopsií. Doporučuji změnu homeopata, který nebude přes půl roku hledat Váš konstituční lék a pustí se hned do léčby nádoru. Tím neříkám, že nalezení konstitučního léku není důležité, ale ve Vaší současné situaci má problém se štítnou žlázou přednost. Podle metody dr. Ramakrishnana je na tuto potíž vhodno vícero léků: Thuja, Spongia, Iodum a Lachesis. Některý z těchto léků se užívá v týdenním intervalu střídavě s miasmatickým lékem, který je většinou Carcinosin. V této indikaci dosahuje dr. Ramakrishnan až 71% úspěšnost v léčbě pacientů s touto diagnózou. Oba léky se užívají formou plussingu, který tu už byl vícekrát popsán. Samozřejmě máte pravdu i v tom, že nemáte moc času nazbyt, musíte se co nejdříve rozhodnout pro léčbu, ať už homeopatickou nebo alopatickou, ale mělo by to být co nejdříve. Po odstranění štítné žlázy budete doživotně odkázaná na užívání hormonů štítné žlázy a predispozice k nemoci se může časem objevit na jiném místě. V každém případě může být homeopatie vhodnou terapií k léčbě nádoru, který může být i beginní, popřípadně může doplnit alopatickou léčbu po zákroku a tím omezit další rozvinutí choroby. Pozitivní znaky indikované homeopatické léčby by se měly objevit během několika měsíců (po 3 až 4), ale když se tak nestane, tak nemrhejte na tuto terapii více než půl roku, poté raději přístupte k radikálnímu řešení, doporučeného lékaři.


Šarlachovy bacil
(zuzana, 4. 2. 2011 19:22)

Dobry vecer
mojmu synovi pri 11 rocnej prehliadke p. doktorka vzala ster z nosa a hrdla..zistilo sa ze ma šarlachovy bacil. Su nejake homeopatika na toto? Nerada by som mu hned nasadila antibiotika ked sa citi dobre a nic ho neboli.


Re: Šarlachovy bacil
(vilcakul, 4. 2. 2011 23:27)

Dobrý den, v této indikaci se dá použít vícero postupů: první je klinický, kdy předepisujeme lék na toto onemocnění, druhý postup je předepsání konstitučního léků a třetí postup je izopatie, to je předpis potencovaného Streptoccocuse hemolyticuse skupiny A vzestupné potenci, v krátkém nebo delším cyklu jako při detoxikaci vakcín nebo léčbě boreliózy. V klinické praxi se v této indikaci nejvíce osvědčily následující homeopatické léky: Apis mellifica, Belladonna atropa, Echinacea angustifolia, Lachesis mutus, Lycopodium clavatum, Mercurius solubilis, Nitric acid, Rhus toxicodendron a Terebinthiniae oleum. Lék můžete vybrat podle charakteristických symptomů dítěte, určitě nic nepokazíte podáváním homeopatika Echinacea angustifolia v potenci D 4, 3 x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdne, poté je třeba lék na 1-2 týdny vysadit. Kůru můžete v případě potřeby zopakovat, ale po jednom cyklu by se měl zase vyšetřit stěr. Na druhé straně nemusí Váš syn touto chorobou onemocnět nebo-li mít její projevy, když ji jeho organizmu udrží na uzdě, ale bude pak bacilonosičem. Při akutním onemocnění spálou se podávájí uvedené homeopatické léky ve vysokých potencích (30C až 1M) v několika dávkách na zvládnutí stavu. Dále se může využít i preventivní účinek těchto homeopatik před objevením se onemocnění v populaci.


Výtok po porodu
(Liv, 3. 2. 2011 22:20)

Prosím o radu, již 9.měsíc od porodu mám vaginální zánět léčený několikrát macmirorem, ale ani jednou úspěšně. Silný výtok, suchost, pálení. Snížená imunita, málo spánku.hluboký nástřih ovšem dle dr. zahojený akorát po porodu možný zůstatek blan či kousku placenty v děloze. zatím bez komplikací.Děkuji za čas a radu


Re: Výtok po porodu
(vilcakul, 3. 2. 2011 23:44)

Dobrý den, popisované potíže by potřebovaly vyšetření a předepsání indikovaného homeopatického léku. Symptomy, které popisujete, si určitě zaslouží pozornost a jsou také známkou toho, že hojení není u konce a nějaký problém tam ještě přetrvává. V každém případě by jste měla vyhledat homeopata a požádat o léčbu. Přemýšlel bych o homeopatické konstituční léčbě nebo symptomatické, vše záleží na tom, v jakém jste psychickém rozpoložení a který problém je intenzivnější. Mezi léky, které by mohly přijít vhod určitě patří Arnica montana, Calendula officinalis, Hypericum perforatum, Staphysagria a možná Silicea, která napomáhá vyloučení cizích předmětů z organizmu. To vše musí posoudit zkušený homeopat a předepsat indikovaný lék.


Prvni menstruace
(Vaiki, 2. 2. 2011 21:59)

Je nejaky podpurny lek, ktery je vhodny podat divkam pri prvni menstruaci, zejmena pokud se dostavi brzy (10 let)? Diky, tez za predchozi rady. Delate uzasnou praci!

 
Re: Prvni menstruace
(vilcakul, 2. 2. 2011 22:22)

Dobrý den, v tomto případě nic nepokazíte podáním homeopatika Pulsatilla pratensis, tento lék reguluje funkci hormonální soustavy a je vhodný hlavně pro dívenky, které začnou brzo menstruovat. Samozřejmě nejlepším řešením by byla konstituční léčba, ale nejde o nemoc, v dnešní době je to už pomalu normální, že dívky dříve dospívají. Užívání homeopatika by mohlo být v potenci C9, 3 x denně 3 kuličky týden před menses, další užití bych přizpůsobil okolnostem, např. při bezproblémové menstruaci bez léku, při problémech bych podával homeopatikum i během menses. V každém případě bych při zlepšení stavu, to je zmírnění potíží lék vysadil a počkal minimálně 3 dny na vývoj stavu. V případě, že toto homeopatikum nebude účinkovat, tak je třeba zkusit jiný lék, který lépe odpovídá symptomům dívky např. v této indikaci by to mohlo být Antimonium crudum, Calcarea carbonica, Calcarea phosphorica, Causticum, Chamomilla vulgaris, Phosphorus, Sabina, Silicea terra.

 

akné
(Petra, 2. 2. 2011 17:54)

Prosím o radu. je mi 33 let a mám ještě pořád akné. Hlavně na bradě se mi dělají velké hluboké pupeny, které se špatně hojí. Objevují se hlavně při měsíčkách, ale jinak nějaký ten pupen na bradě mám neustále. U kožní lékařky dostanu většinou antibiotika (azitromicin) ale jde pouze o krátkodobé řešení. Jsem citlivá povaha a trápím se tím čím dál víc. Ráda bych zkusila homeopatika... moc děkuji

 
Re: akné
(vilcakul, 2. 2. 2011 22:04)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil homeopatickou konstituční léčbu, která by měla odstranit sklon k těmto potížím. A proto byste měla vyhledat homeopata a požádat ho léčbu. Symptomaticky se léčí akné těžko, při konstituční léčbě je větší efekt.

 
Píštěla
(Lucie Stará, 1. 2. 2011 22:02)

Dobrý den, dotaz ohledně píštěly, dvakrát již byla odoperována, ale +- po pul roce opět začala sekretovat. Na internetu jsem našla, že by měla zabrat Silicea nebo Sulfur, nejsem si ale jistá, zda již ve stavu sekrece využit ten či onen přípravek, jaké jeho ředění a dávkování. Děkuji

 
Re: Píštěla
(vilcakul, 1. 2. 2011 22:09)

Dobrý den, tento stav by potřeboval bližší vyšetření u homeopata a předepsání homeopatického konstitučního léku. Nic nepokazíte tím, když tu Siliceu vyzkoušíte v potenci C9, 3 x denně kuličky po dobu 1-2 týdnů. Pokud během této doby nedojde ke změně k lepšímu, tak lék vysaďte a zkuste v stejném dávkování Sulphur. Samozřejmě návštěva homeopata by byla nejlepším řešením.


Re: Re: Píštěla
(Lucie Stará, 1. 2. 2011 22:16)

Chystát se i na návštěvu homeopata, ale neudělala jsem si čas a problém se z ničeho nic objevil teď znovu. Můžu se ještě zeptat kolik těch kuliček 3x denně? Děkuji


Re: Re: Re: Píštěla
(vilcakul, 1. 2. 2011 22:22)

Dobrý večer, vždy doporučuji 3 x denně 3 kuličky.


Vynechání HA, myomy, problémy s menstruací
(Veronika Nová , 1. 2. 2011 12:52)

Dobrý den, je mi 32 let. Vloni mi byly diagnostikovány 3 myomy (submukózní odstraněn hysteroskopií, další dva suberózní a intramurální sledovány). Po opakovaných problémech během menstruace (velké bolesti) i při HA (Jeanine) a vracejících se mykózách jsem se dohodla s gyn. na vynechání HA (po 16 letech.. ) k 12. 11. První menstruace se dostavila 20. 12 (téměř bezbolestná, krvácení 5 dní). Nyní už 43. den nic, břicho už 5. den bolestivé. V případě, že se menstruace nedostaví, mám jít 8.2. na vyvolání Agulotinem, což se mi moc nechce. Prosím o tip na homeopatickou léčbu na srovnání. Děkuji.


Re: Vynechání HA, myomy, problémy s menstruací
(vilcakul, 1. 2. 2011 21:45)

Dobrý den, v každém případě by byla vhodná homeopatická konstituční léčba, proto byste měla vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu. V každém případě bych doporučoval terapii dr. Ramakrishnana, která spočívá v užívání orgánového a miasmatického léku, střídavě v týdenních intervalech. Ve Vašem případě bych uvažoval o užívání homeopatika Carcinosinum 200CH, formou plussingu jeden týden a další týden Aurum muriaticum natronatum v potenci 200CH formou plussingu. Samozřejmě indikované léky musí v tomto případě stanovit homeopat, uvedený předpis je všeobecný pro tyto případy a dotýčný homeopat by měl znát tento postup.

 
výduť na mozku
(Vaiki, 1. 2. 2011 16:34)

Soused (55) leží v nemocnici po příhodě s výdutí v mozku. Podle lékařů byly prognózy dobré, údajně žádná vážná poškození mozku. Původně hýbal pravou nohou a rukou, levou nohou jen minimálně, reagoval očima, emočně. Nyní (2 měsíce)se všechny funkce upozadily. V nemocnici, kde leží je navíc chřipková epidemie. Je nějaký lék, který by podpořil rekonvalescenci či jinak pomohl obnovení funkcí?


Re: výduť na mozku
(vilcakul, 1. 2. 2011 21:26)

Dobrý den, lékem první pomoci by mohlo být homeopatikum Arnica montana, která odstraňuje hematom vzniknutý v těchto případech. Postupné zhoršení stavu poukazuje na to, že došlo k poškození některých částí mozku, které může být trvalé, ale je možné časem i obnovení omezených funkcí. Vše závisí na rekonvalescenci a na následném stavu, samozřejmě chřipkové onemocnění může ještě zhoršit tento stav. Na rekonvalescenci může být vhodné homeopatikum Arnica montana nebo Calendula officinalis v potenci C9, 3 x denně 3 kuličky, po dobu 1-2 týdnů, nejúčinnější formou je kuličky ředit ve vodě, třeba v malé flašce "dobré vody" a nechat pacienta popíjet z láhve přes den.

 
Chlupy v krku
(vaiki, 28. 1. 2011 14:09)

DOBRÝ DEN, při chřipkových infekcích mi infekce "spadne" ihned na průdušky. Zajímavý symptom je, že mám v krku a hrdle silný pocit, jako bych tam měla chlupy nebo malá háďátka, Jakému hom. léku tento příznak odpovídá? Díky


Re: Chlupy v krku
(vilcakul, 28. 1. 2011 22:31)

Dobrý den, nejblíže se mi zdá k tomuto pocitu rubrika Repertoria: Hrdlo, vlas, pocit v - která obsahuje 27 léků. Nejvýraznější je tento pocit u léků: Kali bichromicum, Sabadilla, Silicea a Sulphur.

 
Re: Re: Chlupy v krku
(vilcakul, 28. 1. 2011 22:43)

Další zdroj Homeopatické repertorium pocitů a vjemů "Jako kdyby" od dr. Herberta Robertse obsahuje rubriku v kapitole "Hrdlo" - červ v hrdle s léky Bryonie alba, Calcarea carbonica, Hypericum perforatum, Mercurius sul., Pulsatilla pratensis a Zincum metallicum. Pocit hada v hrdle má Lachesis mutus, který má i pocit vlasu uvíznutého v hrdle. Pocit chlupů vzadu v hrdle má Rhus viride.


Re: Chlupy v krku
(Vaiki, 1. 2. 2011 16:02)

Díky za odpověď, ještě dvě navazující otázky: který z uvedených léků je nejvhodnější též pro léčbu chlamydie pneu (konstitučně odpovídá nejvíce silicea, lachesis mezi uvedenými "chlupovými" léky není uvedena)? Druhá důležitá otázka: máte zkušenost, že chlam. lze vyléčit výhradně homeopaticky?? Předem moc díky.


Re: Re: Chlupy v krku
(vilcakul, 1. 2. 2011 21:12)

Dobrý den, konstitučně asi ta Silicea, protože je to lék tuberkulózního miasmatu. Další možností je izopatie, což je podání potencované chlamydie pneu v vzestupné potenci v krátkém nebo delším cyklu, viz postup při detoxikaci vakcín. Samozřejmě každý případ je individuální, takže je vhodné léčbu provést pod dohledem zkušeného homeopata, popřípadně konzultovat s lékařem.


nižší hranice bílých krvinek
(Honza, 30. 1. 2011 22:31)

dobrý den, již několikátým rokem nemohu darovat krev pro nizskou hranici bílých krvinek-leukocitů (2,8) diagnostika zní chronická leukopénie,neutropńie. Lze ĺéčit zapomocí homeopatie? děkuji za vaši odpověď


Re: nižší hranice bílých krvinek
(vilcakul, 31. 1. 2011 20:00)

Dobrý den, v tom to případě bych určitě doporučil homeopatickou konstituční léčbu, která by měla odstranit sklon organizmu k tomuto problému. Popřípadně můžete upravit a doplnit stravu nebo použít léčivé prostředky podle doporučení na odkazu: http://www.maserka-danka.estranky.cz/clanky/nemoci/nedostatek-bilych-krvinek.html


strach z operacie
(Andrea, 26. 1. 2011 21:18)

Prosim Vas o radu, ake homeopatikum mozem podat 65rocnemu muzovi,ktory sa extremne boji operacie oka, obzvlast odberu krvi, zavadzania kanily....strach z ihiel.
Velmi Vam dakujem !

 
Re: strach z operacie
(vilcakul, 26. 1. 2011 22:42)

Dobrý den, jedním z hlavních léků na strach z operace je Calcarea carbonica, můžete ji jednorázově podat před operací v jedné dávce (3 kuličky) v potenci C30 nebo C200. V případě nějakých vážnějších zdravotních problémů raději použijte potenci LM 1, 1 x denně 5 kapek denně, týden před operací. Pro dobré hojení a předejítí komplikací jsou vhodné homeopatika Arnica montana a Calendula officinalis v potenci C9, 3 x denně 3 kuličky.

 
Hnisavé oko
(Mon, 22. 1. 2011 20:15)

Dobrý deň! Prosím o radu. Mojej 10 mesačnej dcére hnisá ľavé očko. Často sa zobudí s úplne zalepeným očkom. Zhoršuje sa to chladom a vetrom. Dnes ho má aj okolo, na koži celé červené. Pred 3 týždňami prekonala nádchu s kašľom, ktoré trvali 18 dní. A od vtedy jej hnisá ľavé oko. Je stále kojená. Očkovaná nebola. Prekonala novoredeneckú žltačku. V pôrodnici ju "liečili" alopati a nesúhlasila som z ich liečbou.

 

Re: Hnisavé oko
(Mon, 23. 1. 2011 21:02)

Ešte dopisujem, včera mala horúčku 39. Dnes ráno už len zvýšenú 37,6. Teraz je bez horúčky. A od utorka riedku lepkavá stolicu 1x denne. Včera a dnes nekakala. Poprdkáva, smradľavo.


Re: Re: Hnisavé oko
(vilcakul, 25. 1. 2011 21:04)

Dobrý den, pro předpis léku by bylo vhodné napsat i něco o její povaze, jak reaguje na nemoc, chutě k jídlu, žízeň, spánek, co jí zlepšuje nebo zhoršuje obtíže. Takto je velmi těžké od sebe odlišit vícero indikovaných léků: Hepar sulphuris, Nux vomica, Arsenicum album, Pulsatilla pratensis, Chamomilla vulgaris, možná Euphrasia officinalis atd.

 
Re: Re: Re: Hnisavé oko
(Mon, 25. 1. 2011 21:17)

Ok. Dnes od rána má kašel a začal sopel, ktorý jej zateká, preto kašle. Keď je chorá, nechce jesť "pevnú stravu" ale bola by stále prisatá na prse. Takže pije viacej. Stále sa plazí za mnou, je nepokojná, keď nie je pri mne. Ak si ju vezmem na ruky, je všetko ok. Spánok? To neviem dobre posúdiť. Včera cez deň spala do obeda 40 min, poobede 90 min. Dnes spala doobeda 105 min a poobede 120 min. V noci sa budieva najskôr na cikanie okolo 23:00-24:00, nerada ciká do plienky. Potom okolo 2:00-3:00 na mieko. Niekedy aj neskôr. Do rána potom pije asi 3x, spinká cca do 8:00, keď je pri mne.Očko jej dnes takmer nehnisalo, objavil sa ten sopel a kašel. No dnes jej večer nejde zaspať. Je nepokojná. Začala som jej dávať kalium bichronikum 15ch, 3 guličky 3xdenne....

 
Re: Re: Re: Re: Hnisavé oko
(vilcakul, 25. 1. 2011 22:36)

Dobrý večer, zkuste Chamomillu C9 nebo C15, 3 kuličky 3 x denně rozpuštěné v trošce vody na umělé lžičce - dítě je rozmarné, podrážděné, citlivé na bolest, zánět očí, zlepšuje se v naručí, chce se nosit, často mohou být zdravotní problémy spojeny s denticí, špenátovitá páchnoucí stolice atd.

 
homeopatika na zvýšení laktace
(petra, 23. 1. 2011 21:40)

Dobrý den, zkoušela jsem na zvýšení laktace homeopatika Ricinus communis 2x 5 kuliček. Počáteční výsledek nic moc, po čase už vůbec. Nyní kombinuji s lac caninum, a to obden. Ale ani to nepomáhá. Četla jsem, že by mohla pomoct ještě Urtica urens, alfaalfa nebo pulsatilla pratensis. Chtěla bych o nich vědět víc - např. zda jsou volně dostupná a jak dlouho a v jakých dávkách je brát.


Re: homeopatika na zvýšení laktace
(vilcakul, 25. 1. 2011 20:47)

Dobrý den, na zvýšení laktace jsou dobré následující léky: agar., agn., arn., asar., aur., aur-s., bry., calc., camph., caust., cham., chel., chin., chion., coff., DULC., hecla, ign., lac-c., lac-d., lec., lyc., merc., mill., nat-m., ph-ac., phel., phos., phyt., plan., plb., puls., rhus-t., sec., sep., stict., sulph., tub., URT-U., ust., verat-v., zinc. Takže z toho jasně vyplývá, že nejvhodnější je lék Pulsatilla pratensis nebo Urtica urens v potenci C9, 3 x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů, než se objeví normální a dostačující laktace. Tyto léky jsou dostupné v lékárnách, které prodávají homeopatika firmy Boiron. Lac caninum se někdy používá v této indikaci, ale spíše je vhodné k potlačení laktace. Alfaalfa je spíše na posílení oslabené konstituce, vyvolává zvýšenou chuť k jídlu.


bolerioza
(jindra, 23. 1. 2011 11:45)

je prenosna bolerioza a jak se to projevuje.


Re: bolerioza
(vilcakul, 25. 1. 2011 20:28)

Dobrý den, všechny informace o této nemoci se dozvíte na následující adrese: http://www.borelioza.cz/

 
poruchy spánku
(Štuplová Ivana, 21. 1. 2011 17:25)

Dobrý den, prosím o radu, jaká homeopatika jsou vhodná pokud člověk večer rychle usne, ale budí se kolem čtvrté ranní se spoustou námětů k řešení. Stav trvá 4 měsíce, začíná mít problémy s koncentraci. Upravil si režim dne, sportuje atd. Jedná se o podnikatele, kterému je 35 let. Ví, že musí vyřešit příčinu,ale to je k řešení na dlouhou dobu. Prosím poraďte. Děkuji.

 
Re: poruchy spánku
(vilcakul, 25. 1. 2011 20:19)

Dobrý den, k určení indikovaného homeopatického léku je to dost málo informací. Nejlepší by bylo vyhledat homeopata a požádat o homeopatickou konstituční léčbu. Symptomatický by možná mohlo být vhodné Lycopodium clavatum, Magnesia carbonica, Nux vomika a Phosphor, ale bez detailního vyšetření to nemohu přesně určit.


Šok
(Martina, 21. 1. 2011 9:04)

Hezký den,
mám 4měsíčního syna a před několika dny jsme měli úraz. Při přenášení z přebalovacího pultu jsem jej uhodila o zárubeň do hlavičky. Plakal hodně asi minutu a pak se uklidnil. Na hlavičce nebylo nic znát. Měl jít zrovna spinkat, usnul a spal normálně. Když se probudil, zdál se být v pohodě. Manžel chtěl mít jistotu, tak jsme s ním později zajeli do nemocnice, kde ho vyšetřili - ultrazvuk a rtg. Hodně u vyšetření plakal, byl unavený a chtěl spíše spinkat. Od té doby má neustálé silné záchvaty pláče, nechce vůbec ležet, musím jej nosit, přestal zcela mluvit a broukat si, vyžaduje moji neustálou pozornost, je lekavý (reaguje podrážděně na zvuky a pohyby - mrká očičkama, pláče) a má tik. Přes den téměř nespinká (ale unavený je) večer ho uspávám v náručí několik hodin, než únavou usne. V noci sebou často škube. Před tím byl úplně v pohodě, byl spíše vyzrálejší a ve 4 měsících zvládal to, co jiní běžně až v 6 měsících. Od 3 měsíce si broukal a zkoušel jazýčkem vyslovovat různé zvuky. Teď je apatický a jakoby nedůvěřivý. Zatím jsme jej vůbec neočkovali. Chci se Vás také zeptat jestli je možné napravit následky po rtg záření? Prosím poraďte nám, abychom si to spolu mohli užívat zase jako dříve. Doporučil byste prosím i něco pro mě. Mám obrovské výčitky, že jsem to všechno zavilinla a synovi tak moc ublížila a že jsem špatná matka. (Máme svého homeopata, ale je na 3 měsíce mimo republiku a nemůžu se s ním spojit.) Děkuji za Vaši odpověď:)


Re: Šok
(vilcakul, 21. 1. 2011 15:08)

Dobrý den, v tomto případě by se nejdříve měla podat Arnica montana v potenci 30C, obzvláště jestli došlo k hematomu hlavičky po úderu. Lékem na šok je Aconitum 30C, oba léky můžete podat s odstupem 1_2 dní, v jedné dávce 3 kuličky rozpuštěné v trošce vody na umělé lžičce, stačí miminku jenom kápnout lék do pusinky. Takže Arnica na poúrazový stav a Aconitum na šok. Ozáření rentgenem se dá neutralizovat homeopatikem X-ray, Radiem bromatem nebo Sol. Lék pro Vás se nedá tak lehce určit, bylo by potřeba více informací, ale můžete si dát také Aconitum 30C, 3 kuličky 1x na šok.


Nesestouple varle
(katka T, 20. 1. 2011 19:59)

Dobry den, existuje nejaka pomoc pri jednostranne nesestouplem varleti - to zustalo v triselnem kanalku - pro chlapecka, ktery bude mit 9 mesicu?

 
Re: Nesestouple varle
(vilcakul, 21. 1. 2011 15:00)

Dobrý den, určitá možnost pomoci tu je, ale je třeba důsledně chlapečka vyšetřit, důležité jsou i informace o těhotenství a porodu, reakce na očkování, reakce na vnější vlivy, chutě k jídlu a povaha dítěte. Doporučoval bych vyhledat homeopata v blízkosti bydliště, nejlépe lékaře pediatra praktizujícího homeopatií.


fleky na jazyku
(Alena, 20. 1. 2011 15:56)

dobry den, uz pul roku se mi na jazyku tvori flek, zpocatku je maly bily, pak roste do velikosti koruny vevnitr je belejsi okraje cervene, ktere pri rozdrazdeni necim kyselym pali, mohla by ste mi poradit cim to je? drive se to projevovalo v periodach asi 3 tydny nic a pak asi 1O dni flek a porad dokola. Ted to mam ale stale casteji.Doktori si nevi rady. Dekuji


Re: fleky na jazyku
(vilcakul, 21. 1. 2011 14:56)

Dobrý den, je možné, že se jedná o nedostatek vitamínů a stopových prvků v organizmu. Zkuste užívat nějaký přípravek, který pokrývá alespoň zčásti denní potřebu organizmu. Poté může samozřejmě zkusit i homeopatickou konstituční léčbu, která by tyto potíže měla odstranit.

 
Nepřestávající kašel
(Martin, 18. 1. 2011 18:29)

Dobrý den, naše dcera 5,5 roků stará, má delší dobu, asi 2 měsíce kašel. Obvodní lékařka nás poslala na ORL, kde nám lékařka řekla, že problém je zvětšená nosní mandle a doporučila nám ji v dubnu vytrhnout. Obvodní lékařka poslala na vyšetření vzorek hlenu a na základě výsledků předepsala antibiotika Zinnat. Zatím to nevypadá, že by nějak pomohla. Po dobrání chceme zkusit homeopatika. Lze na základě těchto informací nějaká doporučit?


Re: Nepřestávající kašel
(vilcakul, 21. 1. 2011 14:53)

Dobrý den, z tohoto povrchního popisu symptomů se nedá určit indikovaný lék, nejlepší bude když vyhledáte homeopata v blízkosti Vašeho bydliště.

 
nazor
(kuschel, 17. 1. 2011 21:24)

Mam na Vas jednu otazocky. Co si myslite o ockovani? Je to nebezbecne nedat ockovat? Dost sa mi nepaci tolko negativ, co ockovania prinasaju. Mam male babo, obavam sa ho dat. Ochrani vlastne ockovanie pred chorobami? Alopati vravia, ze ano... Ak sa stretne s nejakou "hroznou, nevyliecitelnou" chorobou, da sa to liecit homeopatikami?
Poprosila by som len Vas nazor,co si o tom myslite a ake mate skusenosti.
Dakujem a drzim palce v dalsiej praci! Ste ozaj super!!!!


Re: nazor
(vilcakul, 17. 1. 2011 22:21)

Dobrý den, můj názor je ten, že všechna očkování nejsou nutná a už vůbec ne před 1 rokem dítěte. V státech západní Evropy už není očkování povinné, jen doporučené. Potvrzení škodlivosti očkování je jejich možná léčba homeopatickými vakcínami, po nichž vymizí autismus, což je léčba příčiny. Kdyby se to nedělo, tak bychom mohli myslet na nějakou jinou příčinu těchto stavů, ale jejich rozšíření dává jen důvod k opatrnosti a k osvětě jiné cesty na zvýšení imunity dítěte.

vilcakul: pro Janču: v této indikaci se osvědčilo podání homeopatika Chamomilla vulgaris v potenci C9, 3 x denně 3 kuličky rozpustit v trošce vody na umělé lžičce, po dobu 5 dní.


Janča: Dobrý večer, moc prosím o radu... Naší dceři rostou zoubky (už se prořezávají) a hodně jí to bolí - cpe si pěstičku do pusinky, zuřivě tahá dudlík. Když se jí dásně "nalívaly", tak jsme dávaly Aconitum napellus, ale zdá se mi, že při skutečném prořezávání už jí tyto homeopatika nepomáhají:-( Můžete mi prosím poradit, která homeopatika by jí mohla pomoci? Ještě podotýkám, že nemá průjem, ani horečku...

Kasel
(Monika, 11. 1. 2011 20:38)

Dobrý deň! Moja 5 rocna dcera ma uz mesiac kasel. Drazdi ju hlavne vecer, ked si lahne a rano. Mala nadchu, tu uz nema 2-3tyzdne. Dnes zacala viac kaslat, ma ho drazdivejsi aj pocas dna. Bola jej zima, nebola rozhorucena,nepotila sa.Odmerala som teplotu a ma 38,2.Riesila som to komplexnou homeoptiou, po porade s homeopatom.Neviem, co dalej, nie som za atb, rada by som to vyriesila homeopatikami.Poradite?

 
Re: Kasel
(vilcakul, 11. 1. 2011 21:54)

Dobrý den, v každém případě bych s ní vyhledal homeopata v blízkosti bydliště. Tento stav poukazuje na sníženou imunitu dítěte, která je daná konstitučně nebo zaviněná očkováním, které by bylo možná potřeba detoxikovat. Popřípadně můžete vyzkoušet na posilení imunity homeopatikum Echinacea v potenci D4, 3 x denně 3 kuličky po dobu 1 týdne, pak 2 týdny pauza. Kůru můžete v případě potřeby opakovat. Nějak jsem nepřišel na to, co myslíte tou komplexní homeopatií, ale asi to bude nějaký polykompozitní homeopatický lék doporučený lékařem.


Re: Re: Kasel
(Monika, 12. 1. 2011 14:59)

Dakujem za odpoved, echinaceu uz skusam. Vcera dostala aj vysoke horucky. Homeoptaku zhanam, len je to problem v nasom neste. Mam v Bratislave(dost daleko od nas) a ten dava homeopaticke komlexy. Je to vo forme tekutiny. Napr Bronchis. Neviem, ako to zaraba. Nepytala som sa. Vzdy tam ma vela ludi, tak necjcem zdrzovat.Kde mam najst nieco o detoxikacii po ockovani? Poradite? Nemala som tolko info a nevedela som sa branit , aby som ju nedala ockovat. Tak je ockovana a vzdy to poriadne rozhadzalo jej telicko, aj ked som davala thuju. Mam dalsiu 9 mes. dceru, ta zatial nie je ockovana, len ma do toho pediater dost tlaci, ake je to nevyhnutne...atd...


Re: Re: Re: Kasel
(vilcakul, 12. 1. 2011 18:07)

Dobrý den, zkuste hledat homeopata mimo Bratislavy, třeba máte někoho blízko Vás a ani o něm nevíte, když tak Vám poradím, kde máte hledat. Doporučuji se podívat do "Seznamu homeopatů" na Slovensku. Informace o detoxikaci očkování najdete zde vlevo v Menu v sekci "Homeopatie a vakcinace", tam je popsán postup i způsob detoxikace vakcinace. O to více je pro Vás toto téma důležitější, protože jste sama potvrdila vedlejší účinky vakcinace na její organizmus. To, že dostala vysokou horečku je dobré znamení, imunita se posílila a zvýšenou teplotou spaluje nemoc. Horečku zmírňujte jen v případě potřeby, ale jinak ji nechte "vyrazit". U druhé dcery se snažte očkování odložit minimálně do věku 1 roku, protože u miminek nepostřehnete žádnou vývojovou vadu zaviněnou očkováním, protože ještě nevíte, jak je miminko mentálně vyvinuté. Většina lékařů, kteří se zaobírají tímto tématem, nedoporučuje očkovat dítě před uplynutí 1 roku věku. Pediatr Vás samozřejmě do očkování tláčí, protože z toho má peníze, ale i já znám vícero maminek i z Bratislavy, které své děti nenechali naočkovat. A hlavně své děti neočkují lékaři, protože vědí o vedlejších účincích očkování, které jsou samozřejmě i uvedeny, ale následky na mentální, duševní a fyzický vývoj může mít vakcinace nedozírné. :-(

 
autismus
(Míša, 11. 1. 2011 11:37)

Dobrý den,
můžete mi prosím doporučit nějakého homeopata, který má pozitivní výsledky při léčbě autismu?
Mockrát děkuji
Míša

 
Re: autismus
(vilcakul, 12. 1. 2011 17:49)

Dobrý den, nemůžu Vám nikoho poradit, protože nebydlím v ČR a nejlepší bude, když si homeopata vyhledáte sama. V této indikaci se osvědčila detoxikace vakcinace + konstituční homeopatická léčba. Ale jelikož se těmito vyléčenými případy autismu nikdo neprezentuje veřejně kromě několika lidí, tak to bude dost obtížné. Záleží také na tom, jak který homeopat pracuje, jestli má zkušenosti a hlavně znalosti s detoxikací vakcinace, která je vlastně izopatií a ne homeopatií. Samozřejmě i dobrá konstituční léčba může přinést své ovoce, ale vždy je tam většinou "vakcinační blok", který nedovolí působit konstitučnímu homeopatickému léku v plné síle. Volba homeopata a hlavně dodržení všech zásad léčby závisí plně na Vás, takže se musíte rozhodnout sama, či tuto terapii podstoupíte nebo ne.


hluboká řezná rána
(marcela, 11. 1. 2011 23:05)

dobrý večer, mám hlubokou řeznou ránu na palci ruky. co byste mi mohli doporučit na zhojení? děkuji za odpověď


Re: hluboká řezná rána
(vilcakul, 12. 1. 2011 17:38)

Dobrý den, v každém případě zašít, vnitřně homeopatikum Arniku montanu 30CH, 3 kuličky v jedné dávce, tak 2 -3x v 4 hodinových odstupech, vně obklad z měsíčkového čaje po dobu několika dní, který urychlí hojení rány. V případě hnisání bych doporučil jitrocelový list, ale teď asi nebude k mání. :-)

 
uzliny po BCG vakcine u babatka
(martina p., 9. 1. 2011 9:05)

Zdravim,

poprosila by som o radu. Mame cca 2 a 3/4 mesacnu dceru, vaha 4,5 kila a ked mala 10 dni ju zaockovali proti TBC vakcinou BCG. cca pred 2 tyzdnami, mozno skor, sa jej nie v mieste vpichu ale v oblasi klucnej kosti vytvorila vyvysenia, vypada to akoby mala po kozou gulicku o priemere 1 cm. pediatricka nas poslala na USG, boli sme a vysetrujuca lekarka na USG nam tam nasla velku uzlinu, pod ktorou je este mala uzlina. Jej vyjadrenie bolo, ze je to reakcia na BCG vakcinu, vraj je to normalne...ale u tak maleho dietatka????? nieco, co jej malo pomoct? ....no, vraj ked jej to neprejde, tak treba ist na plucne a tam to bude primarka riesit liecbou...nikto nam nevie povedat, ako sa ta bulka/uzlina bude spravat, dokedy odide a podobne...takze teraz nevieme, co mame robit, ako jej pomoct aby to odislo....vypada to strasne, nie je to farebne ine ako koza ale ta hrcka na tak malom pliecku vyzera desivo...prosim o nejaku liecbu prirodnu, od ktorej by nam to odislo..dakujem....


Re: uzliny po BCG vakcine u babatka
(vilcakul, 10. 1. 2011 21:13)

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil izopatií, protože se jedná o postvakcinační syndrom, tj, vedlejší účinek vakcinace. Postup detoxikace najdete v článcích sekce "Homeopatie a vakcinace" vlevo v Menu. Samozřejmě můžete i těch "několik" dní počkat, jestli tato reakce nepomine a uzlina nevymizí.

re: Gelsemium sempervirens

5.1.2011  22:34

vilcakul
Žlutý jasmín.

Etiologie: Špatná zpráva, úzkost, vzrušení, teplým vítrem, mírnou zimou.

Indikace: Chřipkové symptomy, písařská křeč (grafospazmus), tréma, bolest hlavy.

Charakteristiky: Velký stupeň slabosti jakoby byl opilý, třes.

Symptomy: Bolest končetin, bolest kostí a svalstva, bolavé, stěhující se bolesti, zimnice, třes. Při polykání bolest vyzařující do ucha, řídká, vodnatá rýma. Závrať, ospalost, poruchy zraku. Těžkost víček, touží po klidu. Většinou není žíznivý. Snadno se rozčilí.

Zhoršení: Vlhkým počasí, traumaty, vzrušením, bouřlivým počasím, pohybem.

Zlepšení: Pocením, močením, alkoholem, vleže na vysokém polštáři.

 

Gelsemium sempervirens

5. 1. 2011 13:34
Ludmila
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat na generálie a emocionální a mentální symptomy léku gelsemium sempervirens. Děkuji za odpověď.


LED televízory