Rakovina prsu a alternativní léčba

70leté pacientce diagnostikovali při preventivním vyšetření uzlinu v dolním kvadrantu levého prsa. Biopsie potvrdila maligní nádor a doktorka na onkologii doporučila pacientce operaci. Pacientka byla šokovaná tímto nálezem a počítala s nejhorším. Na mé doporučení před operací začala užívat homeopatikum Annona muricata v potenci D3, 3x denně 15 kapek před jídlem. Během užívání tohoto homeopatika se snížila míra stresu pacientky a její psychický stav se stabilizoval.


Hned po velikonocích šla pacientka na operaci, při níž ji byla maligní uzlina vyoperována, a preventivně jí odstranily i lymfatické uzliny v podpaží. Všechny tyto uzliny byly poté odeslány na další rozbor. Pacientka velmi těžce snášela anestezii, protože jí plyn šel až do ústí žaludku. Během hospitalizace užívala pacientka své alopatické léky na srdce a ostatní zdravotní potíže.

Po operaci pacientka užila homeopatikum Arnica montana v potenci C30, 2 - 3x 3 kuličky. Toto homeopatikum bylo doporučeno užít i před operací, ale přitom shonu ho pacientka ráno neužila. Homeopatická léčba poté pokračovala homeopatikem Calendula officinalis C30, 1x denně 3 kuličky. Pacientka po operaci dostala infuzi a analgetika. Po dvou dnech začala dostávat k večeru horečky, imunitní systém bojoval se zápalem, který vznikl důsledkem operace. Pacientce byl podán Paralen a přestože každý den dostávala horečky, byla po pěti dnech propuštěna do domácí léčby.

Pacientka byla přitom v dost bídném stavu, celou dobu hospitalizace neměla chuť k jídlu, takže nic moc nejedla. Proto pacientka dost zeslábla a necítila se dobře. V nemocnici při propuštění doporučily návštěvu ošetřujícího lékaře a popíjení čaje z řepíku nebo heřmánku kvůli zápalu. V domácí léčbě pacientka užívala ještě pár dní homeopatikum Calendula officinalis C30, 1x denně 3 kuličky a pila čaj z měsíčku lékařského. Homeopatikum Calendula officinalis bylo pak vysazeno, protože stav se neměnil a večerní horečky vystouply až k 39 °C. Kvůli horečkám a zarudnutí levého prsu předepsal lékař na první kontrole po operaci antibiotika. Ke zlepšení chuti k jídlu a k posílení pacienta bylo doporučeno homeopatikum Alfalfa v potenci D6, 3x denně 3 kuličky, Na celkové posílení a rekonvalescenci byl doporučen přípravek Wobenzym, 3x denně 5 tablet půl hodiny před jídlem, po dobu 14 dní.

Stav pacientky se pomalu zlepšoval, ale stále byla velmi slabá, při jednom návalu nevolnosti se věděla trošku vyzvracet a tím ze sebe dostat zbytky rajského plynu. Poté se jí vrátila chuť k jídlu, v podpaží se jí udělala píštěl a vyšlo hodně krvavé tekutiny, pravděpodobně lymfy. Po týdnu se však objevila krize v podobě paralýzy levé ruky a přetrvávalo výrazné zarudnutí levého prsu. Na pohotovosti s tímto stavem nic moc dělat nevěděly, tak pacientku odkázaly na svého ošetřujícího lékaře. Ten samozřejmě na druhý den předepsal pacientce k antibiotiku ještě antirevmatikum.

Po této krizi a zhoršení stavu byl pacientce podán přípravek Rescue remedy z Bachové terapie. Následná masáž ruky s masážním krémem obsahující konopný olej přinesla velké zlepšení pohyblivosti levé ruky pacientky. Pak se pacientka začala viditelně zlepšovat a její stav se už nezhoršoval. Po třech dnech pacientka opětovně užila Rescue remedy, čímž se ještě více posílila psychika pacientky. Tento přípravek užila pacientka celkem 3x a její stav se celkem stabilizoval.

Více než měsíc po operaci je pacientka v stabilizovaném stavu a užívá homeopatikum Annona muricata v potenci D3, 3x denně 15 kapek a přípravek Wobenzym, 3x denně 4 tablety půl hodiny před jídlem. Doktorka na onkologii doporučila pacientce radioterapii, ale při konzultaci vysvitlo, že pacientka nemá takový nález z lymfatických uzlin, který by indikoval radioterapii. Chemoterapie nebyla pacientce doporučena kvůli problémům se srdcem, ale ani pro ni podle doktorky na radioterapii nebyla žádná indikace.

Dalším postupem v léčbě pacientky by mohla být homeopatická léčba podle dr. Ramakrishnana, který také nejdříve upřednostňuje chirurgické odstranění nádoru a poté homeopatickou léčbu specifickým a miasmatickým lékem ob týden. Dále bylo doporučeno snížit příjem masa a bílkovin, čímž také podle „čínské studie“ můžeme pozastavit rakovinný proces v těle. Dále bylo doporučeno pití ovocných a zeleninových šťáv, hlavně šťávy z červené řepy. Na slazení doporučen javorový sirup se sodou podle receptury doktora Murphyho. Dále lněný olej s tvarohem podle receptury dr. Budwigové. Pacientce bylo doporučeno i užívání vyšších dávek vitamínu C, od 3000 až do 6000 miligramů denně.

Školní medicína chce pacientce pomoci hormonální terapií, kterou měla pacientka podstoupit po radioterapii. Touto terapií chtějí pozastavit produkci estrogenu v organizmu, ale já mám obavy, že tím pacientce dopomohou jen k silnější osteoporóze.

Závěr:

V tomto případě homeopatická terapie podpořila následné hojení po operaci a tím pozitivně ovlivnila stav pacientky. Pití měsíčkového čaje přispělo k menší bolestivosti a rychlejšímu hojení pooperační rány, která se velmi dobře zahojila. Díky tomu mohly být po 17 dnech vybrány stehy, Díky přípravku Wobenzym se stabilizoval stav pacientky, ale největší mírou k jejímu zlepšení přispělo Rescue remedy z Bachovy květové terapie, po němž se pacientka dostala do dnešního dne přetrvávajícího stabilizovaného stavu. Vypadá to, že v těchto případech by mohlo být Rescue remedy dobrou volbou před i po operaci k urychlení rekonvalescence na psychické úrovni. Dalším aspektem je vhodné a efektivní podpoření hojení a stabilizace stavu pacienta při alopatické léčbě. Těmito postupy se podařilo přejít i pooperačnímu lymfoedému, který je častou komplikací po chirurgickém odstranění lymfatických uzlin v podpaží.

LED televízory