Tonika dr. Murhy

Rhopalurus junceus (Štír jantarový)

 

Je to lék z Kuby, kde během 15 let provedli výzkum s 10 000 pacienty s rakovinou, proto se tento jed používá pro pacienty s rakovinou. Dá se dostat i v Dominikánské republice, kde se také vyskytuje. Je to jed z modrého štíra, domácí kubánský lék, někteří domorodci se nechají uštknout štírem, aby se vyléčili z rakoviny. Na Kubě je 36 druhů různých štírů, v kubánských nemocnicích vyrobili z tohoto jedu homeopatický lék (VIDATOX), který se dá objednat na internetu. Výzkumy potvrdily, že brání tvorbě metastáz z tumoru, pomáhá zmenšit tumory, ulevuje rakovinným bolestem, které jsou podobné jako po uštknutí štírem (pálivé, bodavé bolesti). Pacienti létají na Kubu, bylo tam 3500 cizinců, nejvíce jich bylo z Itálie. Stojí v dlouhých frontách, aby dostali tu dávku homeopatického léku, Kubánci to spojí se spoustou testu a vyšetření. Výzkum tohoto přípravku proběhl v roce 2010.

Křemelina - zkušenosti a postřehy

Když jsem poprvé slyšel o křemelině na semináři dr. Robina Murphyho, tak mi to připadalo jako sen. Ale znám už dr. Robina Murphyho několik let, tak jsem mu všechny ty fakta o působení křemeliny uvěřil. Přijel jsem domů ze semináře a začal jsem na internetu hledat, kde bych si ji objednal. Nakonec se mi to podařilo z Anglie a za pět dní jsem měl balíček s křemelinou doma. Začal jsem křemelinu užívat a také jsem o ní vyprávěl svým známým, kteří si ji objednali taky. Po několika týdnech užívání jsem shromáždil následující poznatky a zkušenosti s užíváním křemeliny a účinku na lidský organizmus.

Křemelina - Diatomaceous Earth (DE)

Křemelina je nezpevněná (sypká) hornina, která je tvořena většinou opálovými schránkami rozsivek (jednobuněčné řasy), podle nichž se označuje též jako rozsivková zemina. Dalším používaným názvem je diatomit, zahrnující horniny složené z diatom (schránek rozsivek) různého stupně zpevnění. Sypké se označují křemelina (diatomová zemina), zpevněné diatomové břidlice, někdy však pojem diatomit je používán pouze pro tyto zpevněné horniny břidličnatého charakteru. Kromě schránek rozsivek a jejich úlomků jsou v křemelinách zastoupeny jílové minerály, nejčastěji kaolinit a illit.

Salvia hispanica - Chia seeds

Šalvěj španělská

Tonikum používané ve stravě Indiánů, divoká rostlina, nemodifikovala se, nic ji nenapadá, semínka jsou bílá, černá, většinou šedá. Aztékové a Májové ji používali místo peněz. Je to velmi starý lék, prodlužuje život, energii a výdrž, čistí střevo. Je to hlavní jídlo pro atlety, běžce a cyklisty, indiánští běžci uběhnou 70 – 90 km a usmívají se přitom. Vezmou si sebou půl kila semínek chia a mohou žít týdny v lesích, + voda. Píše o tom kniha „Narozen k běhu“ (Born to run). Indiánští poslové, kteří nosili zprávy z jednoho města do druhého. Zvyšovala se jim dechová schopnost, podpora střev a plic. Další pozitivum je to, že neobsahuje lepek. Můžeme s ní nahradit všechny druhy obilovin.

Bacopa monnieri - Bakopa drobnolistá

 

Je to bylinka používaná v ajurvédě, existují stovky studii o jejím účinku na regeneraci mozku. Je užívaná samostatně nebo v čajových směsích doporučována pro své velmi příznivé účinky na lidský organismus, na který působí očisťujícím účinkem. Dále zvyšuje koncentraci, takže je vhodná pro osoby, které mají zhoršenou schopnost se učit a zpomalené reakce. Pomáhá při nervovém vypětí, nespavosti a poruchách paměti, astmatu. V tradiční čínské medicíně je používána jako Yang-tonikum při impotenci a revmatismu. Má antioxidační účinky, čímž podporuje kardiovaskulární systém. Používá se v léčbě epilepsii a astma, kde zlepšuje funkce respiračního systému a zvyšuje také hladinu hormonu štítné žlázy. Dále při vředech, tumorech, ascites, zvětšené slezině, poruchách trávení, zánětech, lepře, anémii a rozmrzelosti. Má účinky proti úzkosti. Zvyšuje kapacitu paměti, motoriku člověka, duševní činnost. Pomáhá při Alzheimerově chorobě.

 

LED televízory