Zviře

Apis mellifica (včela medonosná)

Lék je připraven z včely medonosné.

 

Indikace: Opuch, otok, zánět, bodnutí hmyzem, alergie, které jsou doprovázeny vysokým stupněm otoku a všechny další symptomy, které se podobají na poštípání včelou, které jsou oteklé, bolestivé, červené (ne rudé), citlivé na dotek, zlepšují se studeným obkladem. Dobře použitelný na otok při zánětu spojivek. Užitečný lék při výpotcích (tekutině) v kloubech a pohrudnici, protože napomáhá jejich vstřebávání.

 

Charakteristiky: Rychlý a krátkodobý účinek. Častokrát opakovaný lék. Nesmí se používat v nízkých potencích.

 

Symptomy: Kromě uvedených charakteristik se může objevit horečka s rychlým nástupem, s otokem hrdla, hrtanu, kloubů, jakékoliv části těla. Se štípavou, pálivou bolestí, která se zlepšuje studenými obklady, zhoršují sebemenším dotekem.

 

Zhoršení: tlakem, dotekem, teplem.

 

Zlepšení: studeným obkladem, studeným obkladem.

Lac vaccinum defloratum: kravské mléko

Nejvíce používaný lék z kravského mléka připravený z odstředěného kravského mléka. Je i lék připravený z neodstředěného mléka, ale je známo jen několik jeho symptomů.

 Na Lac defloratum bylo vykonáno vícero provingů, první udělal dr. Samuel Swan, druhý Laura Morgan.

Lac lupinum: mléko šedé vlčice

První proving tohoto léku vykonala Melissa Assilem, druhý Nancy Herrick. Mezi nejvýraznější symptomy, které se objevily při provingu, patřily sny a bludy. 

 

 Sny: o zvířátech

Sny jsou často projekcí našich potlačených pudů a pocitů. Sny o zvířatech jsou častokrát symboly jedné silné, dominující, ovlivňující osoby. Můžeme hledat obecné pravdy, ale co pro koho znamená sněný obraz, závisí od životní historie jednotlivce.

Lac leoninum: lví mléko

Jejich nejdůležitějším pocitem je silná zlost, která se může zvrhnout až k zuřivosti. V pozadí tohoto vzteku může stát poraněná pýcha, křivé obvinění, pocit omezování a pronásledování, ale i zármutek. 

 Zlost se projeví v přehmatech, osoba je hrubá, diktátorská, sobecká, s tvrdým srdcem a náhlou zlobou. Snadno se rozčílí a praští toho, kdo jej vyvedl z míry. Často se dostává do střetu s významnými osobnostmi.

Lac humanum: lidské mléko

Homeopatický lék Lac humanum byl připraven ze vzorku mléka jedné ženy, proving uskutečnily v roce 1993 Elisabeth Hallahahn a Jacqueline Houghton. Později připravil dr. Tinus Smits homeopatický lék z mateřského mléka od devíti žen, v různém stádiu kojení a nazval ho Lac maternem. Dle jeho představ tento lék pokrývá širší oblast symptomů tohoto léku. 

Více článků...

Strana 1 z 3

Začátek
Předchozí
1
LED televízory