Alternativní medicína

Která terapie patří do alternativní medicíny?

Patří sem snad vše, co není v klasické školní medicíně a nedělají to doktoři, i když v poslední době se někteří začali zaobírat s některou z těchto terapii. Mezi hlavní patří lidové léčitelství - bylinky, masáže, chiropraxe, reiky, léčba bioenergií, akupunktura. akupresura,aromaterapie, naturopatie, Bachovy esence, homeopatie, reflexní terapie, ajurvéda, čínská medicína, auraterapie, irisdiagnostika, colorterapie, jóga, hydroterapie, šia-cu, relaxace, psychoterapie, osteopatie, vitaminy a mnoho dalších.

Co je to alternativní medicína?

Tento pojem zamená jiná medicína, jiný přístup k léčbě než má školní klasická medicína. Je to léčba, která má blíž k člověku a snaží se o celostní (holistickou) léčbu.

Co je smyslem alternativní medicíny?

Smyslem těchto terapii je návrat pacienta do stavu zdraví bez vedlejších účinků a poškození organizmu. Mohou sloužit i jako doplňující terapie ke klasické medicíně, ale někdy jsou jedinou záchranou pacienta, když mu už doktoři nemohou pomoci. Dalším pozitivním aspektem je návrat zdraví rychleji a efektivněji bez zátěže organizmu chemickými prostředky, které by mohly narušit řádné fungování organizmu.

LED televízory