Možnosti homeopatické léčby rakoviny 3. část

Homeopatie jako doprovodná terapie ozařování

Ozařování má účinek na celé tělo, jeho vedlejší účinky musíme léčit ještě před podáním konstitučního léku. 

Ozařování zlikviduje 95% tkáně okolo nádoru, přitom z nádoru zasáhne jen 5%.

V případě onemocnění rakovinou je nemocný celý člověk a nádor se dá vyléčit jen přes léčbu celého člověka.Nádor produkuje takové látky, které zabraňují tvorbě krevních cév, operace tuto překážku odstraní, takže už nic nebrání zásobování cévami několika primitivním buňkám.

Proto není třeba hned operovat, ale nejdříve je třeba posílit imunitní systém. Tím se zmenší možnost rozptylu.

Ozařování rozbije ochrannou hráz lymfocytů a tím dostanou metastázy volnou cestu. Ozařování poškozuje dýchací fermenty a mitochondrie, tím poškodí energetické zásobování buňky a rozhodí se stav rovnováhy buněk. Dýchání buněk se po ozařování zvýší, tím se zrychlí i rozmnožování buněk.

Ozařování blokuje i detoxikační systém, kvůli tomu se nahromadí v organizmu velké množství volných radikálů. Kromě toho náhlý rozpad buněk zaplaví tělo nemocného toxickými látkami, které oslabený detoxikační systém organizmu není schopen vyloučit.Nejčastěji používané léky: Phosphorus, Radium bromatum, X-ray, Silicea, Causticum, Fluoric acid, méně často: Cobaltum nitricum, Stroncium carbonicum, Cadmium sulphuricum, Kreosotum, Lachesis, Nux vomica, Sol

krémy: Aloe vera, Calendula officinalisMetoda dr. A. U. RamakrishnanaCharakteristiky léčby- častější užívání homeopatického léku než je obvyklé

- používáme dva léky, které (obecně) střídáme každý týdenDůvody častého podávání homeopatického léku jsou následující:

- organizmus je oslabený chorobou, proto se oslabí i jeho odpověď na lék

- když velmi často opakujeme jeden lék, tak to může způsobit zhoršení

- když léčíme nemoc na dvou různých úrovních, dosáhneme silnějšího účinkuV první fázi léčby dokud nedostaneme nádor pod kontrolu, se lék užívá formou plussingu. Později je možné lék užívat častěji jednorázovým užitím homeopatika pod jazyk.

- nemocný užije 4 x denně lék - tzv. „split“ dávka

- to opakuje 1 – 8 týdnů, podle stavu pacienta

- vždy se podávají dva léky střídavě

- jednorázové užití léku aplikujeme jenom tehdy, když se podařilo úspěšně potlačit nádor nebo ho dostat pod kontrolu.Metoda plussingu

- v 11 čajových lžičkách pramenité vody rozpustíme tři kuličky z potřebného léku

- pacient užije každou ¼ hodinu jednu čajovou lžičku léku

- mezi užitím vždy promícháme roztok léku

- pacient užije 10 čajových lžiček a zůstávající 1 čajovou lžičku roztoku si nechává na druhý den

- další den k ní přidá 10 lžiček pramenité vody, roztok dobře promíchá a zase 10 x užije po 15 minutách a poslední lžičku si zase nechá na další den

- To je třeba dělat během jednoho týdne, další týden je postup stejný s druhým předepsaným lékemRakovinné nosody

Carcinosinum

- nejčastěji používaný rakovinný lék

- rakovinné onemocnění se často objevuje v rodinné anamnézeScirrhinum

- zasahuje hlavně žlázy

- nádor je tvrdý jako kámen (prsu, plic, jater, konečníku, prostaty)

- méně často při leukémii a rakoviny dělohyKdy a jak máme podat tyto dva léky?

- Tyto dva léky můžeme střídat i během léčby, když nejsme spokojeni s účinkem jednoho z nich

- střídavě se specifickým orgánovým a chronickým lékem

- preventivně, abychom předešli prolapsu a zhoršení

- jako paliativní lék, v případech terminálního stádia choroby střídavě se specifickým paliativním orgánovým lékem

- v prevenci v stavech před rakovinou

- v prevenci, když se v rodině často vyskytuje rakovinaMetoda dr. Luca de SchepperaKdyž se vyvine nádorové onemocnění, poukazuje to na to, že se v organizmu aktivovalo vícero miasmat najednou. Každý jiný nádor znamená přítomnost jiného miasmatu. Naším cílem není jen to, abychom vyléčili teď přítomný nádor, ale i to, abychom zabránili vytvoření recidivity. Chemoterapie a ozařování jsou potlačující terapie, neléčí příčinu a přitom oslabují i životní sílu pacienta. Následkem toho se rakovinné onemocnění objevují čím dál tím častěji a jsou čím dál tím agresivnější.

Během homeopatické léčby se musíme vždy pokusit najít tu příčinu, která aktivovala spící miasma. Důležitým faktorem je osobnost pacienta. Ostatní skutečnosti, které mohou odstartovat vytvoření rakoviny:- očkování

- traumata

- sexuální zdrženlivostTerapie blízkých (příbuzných)

V případech ponocování rodinných příslušníků je často potřebný lék Cocculus. Není se co divit, vždyť v tomto případě je tu přítomno tělesné vyčerpání spolu s obavami. Ubývá energie, stejně na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Může být potřebné i Causticum, obzvláště, když i ošetřovatele postihlo více ztrát během krátkého období. Může být přítomna zapomnětlivost, stav ochrnutí, koktání, tik.

Strach z rakoviny: často je potřebný lék Arsenicum album, ale mohou přicházet v úvahu všechny léky, které se nacházejí v rubrice: „Mysl, strach z rakoviny“.

Deprese: Aurum často pomůže po ztrátě partnera. Často má blízká osoba pocit viny, co jsem udělal špatně, že můj partner onemocněl rakovinou? I v tomto případě může být vhodné Aurum, ale často může být i zapotřebí léků: Natrum muriaticum nebo Kalium bromatum, Ignatia.

Zármutek kvůli ztrátě: Ignatia, Natrum muriaticum, Aurum metallicum, Phosphoric acid, Cocculus.

Opuštění a pocit ublížení: má pocit, že se o něj nikdo nestará, vyhýbají se mu.Emocionální reakce pacientů s rakovinou
Dozví se o své nemoci: konfrontace s nemocí v mnoha případech končící smrtí je obrovským šokem pro jednotlivce. Obzvláště rakovina, vždyť většinou nemocný hodně trpí bolestí. Každá osoba jinak reaguje na tuto zprávu. Sulphur např. se pustí do hledání a začne pátrat, všechno chce vědět o nemoci. Calcarea carbonica si lhostejně vyslechne diagnózu a léčebný plán a když bude mít volbu nejméně bolestivé terapie, tak si jí zvolí. Pulsatilla se hned dá do pláče, čeká na útěchu, a když ji dostane, tak už přesně dodrží doporučení terapie.

Podejme homeopatický lék ve vysoké potenci nemocnému jen tehdy, když máme jistotu správností zvoleného léku. Když si nejsme jistí, tak raději řešíme akutní stav: vybereme lék podle rubriky „slyšel špatnou zprávu“ – nejčastější přijdou k slovu v těchto případech Gelsemium a Ignatia.

Gelsemium reaguje hlavně nedostatkem energie na fyzické a mentální úrovni, a Ignatia na to emocionálními symptomy.

Strach ze smrti a nemoci: v tomto stádiu se pacienti často dostávají do stavu Arsenicum album, ale ke slovu mohou přicházet všechny léky, které se nacházejí v rubrice: „Mysl, strach ze smrti“.

Strach ze znovuobjevení se rakoviny (strach z recidivity): tento stav najdeme v následujících rubrikách:

- Strach z blížící se choroby

- Zoufalství z uzdravení

- Strach z katastrofy

- Strach z fyzické bolesti

Úzkost o budoucnost: v tomto stavu je nejčastěji potřeba léků Arsenicum album a Argentum nitricum.

V případě zármutku (smutku) nejčastěji pomohou léky Pulsatilla a Natrum muriaticum.

Myšlenky na sebevraždu ze zoufalství: v tomto případě musíme myslet nejvíce na Aurum metallicum.

Vztek kvůli chorobě: v tomto případě je nejvíce uklidňujícím lékem Nux vomica, ale když je vztek doprovázen pocitem nespravedlnosti, tak raději mysleme na Causticum.

Neklid: může být fyzický nebo emocionální. Symptomy nejčastěji pokrývá Arsenicum album, ale když je neklid spojený s nesnesitelnou bolestí kostí, tak je více potřebný lék Aurum.Fyzické symptomy, které způsobuje nádor nebo alopatická terapie:Nedostatek vzduchu: může přijít ke slovu Arsenicum album nebo Carbo vegetabilis. Když jsou už břišní metastázy a pocit nedostatku vzduchu je spojený s pocitem svírání břicha obručí, tak je potřebné Anacardium occidentale.

Pálivá bolest způsobená metastázemi páteře:

- při vyzařování do pravé lopatky Bryonia nebo Chelidonium

- mezi lopatky Phosphorus

- do levé lopatky pomůže Ranunculus bulbosus

- ke slovu mohou přijít ještě Rhus toxicodendron, Sulphur, Arsenicum album

V případech nesnesitelných bolestí mohou přicházet v úvahu Hypericum, Kalmia, Aurum, Belladonna, Plumbum.

Na neutralizaci vedlejších následků ozařování: nejčastěji předepisujeme Radium bromatum, Cadmium sulphuricum a X-ray.

- Radium bromatum vybereme tehdy, když ozařování způsobuje pálivou bolest, vřed, který může být spojený se svědivostí. Slabost, únava a kovová příchuť v ústech je charakteristická pro tento lék.

- X-ray zlepšuje nízkou vitalitu, pocit slabosti a nemoci po chemoterapii a ozařování. Přecitlivělost sliznice úst, zápaly kůže způsobené anémií a ozařováním, a taky může přijít ke slovu v případech nevolnosti. Při popálenině způsobené rentgenem mysleme na tento lék jako první.

- Cadmium sulphuricum ulevuje nevolnosti a nucení na zvracení po chemoterapii nebo po ozařování hrudi a břicha. Nemocný pociťuje pálivou nebo ostrou bolest v žaludku, se zvracením, úplnou slabostí a vyčerpaností. Jsou velmi zimomřivý. Během chemoterapie a ozařování snižuje vypadávání vlasů, hubnutí, poškození jater a anémii.Léky preventivního stádia rakovinyNádor musíme léčit ještě před tím, než způsobí symptomy. Na to je vhodné podání konstitučního nebo miasmatického léku. U lidí léčených tímto způsobem se o moc řidčeji objevuje rakovina než u průměrného obyvatelstva. Často se vyvine rakovinné onemocnění následkem citového stresu. Např. když někdo ztratí partnera, v tom případě je velmi důležitá odpovídající terapie zármutku.

Nemocného můžeme léčit přes léčbu miasmatu ještě předtím, než by se u něj vytvořila rakovina. Je důležité to, aby si děti prošly banální infekční onemocnění a i mandle by jim měly být odstraněny jen v indikovaných případech. Nezabraňujme a neoslabujme činnost imunitního systému.Thuja

- hlavní lék sykotického miasmatu

- hodně zánětlivých onemocnění následuje po sobě

- polypy, cysty, adenomy se vytvářejí v organizmuLachesis

- důležitý lék preventivního stádia rakoviny

- hlavně v období menopauzy je ho často potřeba

- v období menopauzy se objevují závratě, návaly horka, palpitace a vysoký krevní tlakLycopodium

- antipsorický lék

Hlavní účinek na játra, slezinu, střevaSulphur

- hlavní antipsorický lék

- užitečný hlavně v preventivním stádiu nebo v počátečním stádiu vývoje nádoru

- zabraňuje vývoji nádorů v trávicím systémuSepia

- užitečný lék v stádiu vývoje

- mysleme na něj hlavně při postižení pánevních orgánůV úvahu mohou ještě přijít tyto léky

- Petroleum

- Calcarea carbonica

- Kalium carbonicum

- Kalium bichromicum

- Nitric acid

- Arsenicum album je nejdůležitějším lékem jak v preventivním, tak v stádiu po objevení se nádoru.Principy léčby rakovinyStádium nádoru ovlivňuje výběr léku a potence. V počátečním stádiu vyberme lék podle miasmatického zařazení a mentálně-emocionálních symptomů. V rozvinutějším stádiu podejme odpovídající lék podle lokalizace nádoru. Mentálně-emocionální symptomy jsou už v té době často důsledkem nádoru a ne příčinou. V tomto stádiu se pokusme „metodou cikcak“ pokrýt symptomy pacienta. Maligní nádory jsou někdy lépe ovlivnitelné homeopatií než pomalu rostoucí. Tehdy je třeba velmi dávat pozor na potenci léku, nesmí se podávat náhle vysoká potence léku nebo podávat lék moc často. Musíme nechat čas na to, aby organizmus dokázal odstranit jedovaté látky rozpadajícího se nádoru. Když se krev přeplní jedem, intoxikace zaviní smrt pacienta.

Musíme bezpodmínečně ctít rozhodnutí pacienta při volbě ve výběru terapie. Operaci musíme v každém případě podpořit odpovídajícími homeopatickými léky.

Když se pacient dozví diagnózu, tak je vhodné ho léčit konstitučním lékem, nebo podat Gelsemium nebo Ignatii, abychom ještě před začátkem terapie podpořili vitální sílu.

Musíme dávat pozor na to, abychom se zeptali na jakékoliv dřívější trauma nebo na potlačující léčbu ve vztahu se zasáhnutým orgánem.Jak můžeme změřit účinnost léčby?

Při pomalu rostoucím tumoru jen pomalu můžeme očekávat výsledky léčby, ale v případě rychle rostoucího o to rychleji. Když poprvé zaznamenáme, že bolestivost způsobená tumorem se začne zmenšovat, pak se na kůži v oblasti tumoru může objevit svědění, rozměr tumoru a jeho stav ještě dlouho zůstane nezměněný. Pak se pomalu začne uvolňovat struktura tumoru, oslabí se jeho připoutání k okolí, změní se barva pokožky nad tumorem, dostane zdravší barvu. Jakmile se nádor rozpadne, můžeme postřehnout hnisání, a taky zánětu lymfatických uzlin v okolí a jejich bezbolestivé zvětšení. To je velmi dobrým znamením. Homeopat musí znát tuto cestu, aby dokázal nemocného posílit v tom, že průběh léčby se ubírá dobrým směrem a i on může klidně pokračovat v léčbě daným lékem.

Objevení se silné rýmy nebo hlenu z dolních cest dýchacích znamená nastartování činnosti sebeléčivého mechanizmu organizmu. Někdy si můžeme všimnout rychlejšího růstu nádoru na začátku užívání odpovídajícího léku. Nesmíme to bezpodmínečně považovat za špatnou známku, když přitom ostatní signály, jako např. snížení bolestivosti nám signalizuje, že je lék správný pro nemocného. Může se objevit i to, že se nádor objeví i na jiném místě, po začátku terapie, ale když je přitom nálada pacienta jednoznačně lepší, nebo se objeví už předtím popsané pozitivní rysy, tak musíme vydržet u předepsaného léku.

Když bolest hned po užití léku začne ustupovat, je to známkou toho, že pacient dostal similimum.

Nakolik je nádor léčitelný, není dané rozměrem nádoru, ale rozhodují o tom následující skutečnosti:

- Pomalu nebo rychleji roste tumor?

- Je bolestivý nebo bezbolestný?

- Je tvrdý nebo měkký?

- Je pohyblivý nebo přirostlý ke tkáním?

- Jestli je vředovitý?

Rychleji rostoucí nádor (z homeopatického hlediska) má obecně horší prognózu než pomalu rostoucí. Bolestivý, tvrdý, přirostlý a vředovitý tumor je známkou většího nebezpečí.

Obecně rychlost růstu nám pomůže stanovit aktivní miasma. Psorické nádory rostou pomalu, sykotické rychleji, v případě přítomnosti panujícího syfilitického miasmatu tumor zvředovatí.Zdroj: Dr. Jónás Eszter: Možnosti homeopatické léčby rakovinných chorob

překlad © 2009 vilcakul.extra.hu

 

LED televízory