Rakovina z pohledu Inspirující homeopatie

Kniha od dr. Ramakrishnana - homeopatický přístup k rakovině, je to dobrý nástroj, jak být při léčbě rakoviny účinnější, léčil rychleji a intenzivněji. Při léčbě rakoviny rychle opakoval léky a použil jich více než jeden. Pokud chceme rakovinu léčit účinně - nemáme se omezit jenom na jeden lék. Dr. Ramakrishnan léčí pacienty nemocné rakovinou pouze homeopatií. Tinus se domnívá, že léčba automolekulárními a orgánovými léky je ještě lepší. Nejlepší postup je v následujících bodech:


1. homeopatie
2. dobrá strava
3. automolekulární a nádorové léky
4. psychická léčba

Jedná z nejdůležitějších věcí, které ztěžují léčbu je to, když se pacient domnívá, že má nevyléčitelnou nemoc. Na klinice v Beverly Hills opustila alopatická medicína své pacienty, prošli operací, chemoterapií, ozařováním a prodělali strašně silnou chemoterapii. Pak jim doktoři řekli."Je nám líto, ale jinou léčbu už pro vás nemáme. V této fázi přicházejí pacienti s rakovinou k němu. Z jednoho pohledu je to blbý a z druhého dobré - většinou neočekávají, že je vyléčím, ale když oni věří, že jsou nevyléčitelní, tak jim není pomoci. Mysl je silnější než tělo, vyléčení se děje v hlavě. Mají hrát fotbalový zápas, kde mají proti sobě velmi silného protihráče a on je jejich trenérem, je za čarou ne v bitevním poli. Oni hrají, on jim radí - oni jsou zodpovědní sami za sebe - to je důležité - často odevzdávají svou sílu (jako u Carc. - jak tito lidé chtějí potěšit ostatní). Říká pacientům, že se mají pokusit sehrát ten zápas a vyhrát. A když budou hrát dobře a ztratí tělo, mohou dobře prohrát. U rakoviny v terminálním stádiu není nejdůležitější vyléčení, ale ten proces, můžou si uvědomit a porovnat věci před smrtí a zemřít v klidu. Má hodně pacientů, kteří říkají, že jsou připraveni - to je dobře! Pokud chceme lidi jen zachránit, tak je nemáme léčit.
Mluví s nimi o smrti, co si o ní myslí, čeho se bojí, co o čase po smrti a respektuje jejich myšlenky, zjišťuje, jak moc se bojí zemřít - důležité otevřít toto téma. Někteří se bojí, někteří ne - je to důležité vědět - mít otevřený vztah s pacientem. Mluvíte o jejich životě, jak prožili dětství, jaké traumata, manželství, vztahy atd. Potom začnete rozumět tomu, kdo jsou a proč dostali rakovinu. U většiny rozumí tomu, proč dostali rakovinu, u 98 případů ze 100 je schopen ukázat, tady je ten problém. Po pozorném prostudování Carcinosinu můžeme porozumět rakovině, proč vzniká - to je nejlepší způsob! Jaký problém? Nedostatek sebedůvěry je základní problém, špatná sebeobrana, malá sebedůvěra, neumí říct NE, to nechci, dost, stop, přestaň - to je moc. Nádor je to samé, nerespektuje hranice, proroste cévy, nervy, orgány, střevy, prostě kdekoliv. Rakovina nemá žádné hranice, je to symbolické pro pacienta - žádné hranice - váš obranný systém nebude fungovat. Takže, když chcete úspěšně léčit rakovinu, musíme vrátit odpovědnost za vyléčení pacientovi. On se bojí a pacient se pokusí vrátit zodpovědnost na lékaře (jste má poslední naděje, vyléčte mne, nechci umřít). Je pravděpodobné, že když v tom bude pokračovat, tak zemře. Přežijí jen ti pacienti, kteří léčení vezmou do vlastních rukou - dokážou převzít zodpovědnost sami za sebe, nepřijmu to a budu bojovat - to je dobrý přístup. Svým způsobem musíte vzdělávat ty své pacienty, že musí vzít za sebe zodpovědnost. Žádná špatná volba není, každá je dobrá. Život je o volbě od prvého kroku, neustalé musíme volit - vědomě či nevědomě, tím vytváříme realitu - nenaštve se, je to na nich. Nejlepší lék posílí pacienta natolik, aby věřil na vlastní sílu, ve své rozhodnutí, aby se osamostatnil - je to Carcinosin nebo Carcinosinum cum Cuprum. Všem svým pacientům podává tyto léky, Cuprum má silný vztah ke Carcinosinu a k rakovině. Víme, že měď má různé funkce, které posilují rakovinu - když má člověk stres, tak má v těle mnoho Cumprumu, přijímáte měď a vylučujete zinek. MT má za úkol podporovat náš imunitní systém a nyní se zkoumá vztah mezi MT a rakovinou. Ale už dávno byla nalezená u rakovinných pacientů zvýšená hladiny mědi v krvi - existuje vtah mezi rakovinou a mědi. Je proto nejlépe zlepšit obranyschopnost organismu.
Někteří potřebují jen Carcinosin, cítí se slabí, nemají sílu, vlastní vůli a cítí se ztraceni, neví co mají dělat, postoj: prosím pomozte mi doktore! Pacient Cuprum má silnější vůli, vědí co chtějí v životě, jsou ambiciózní a nikdy se nevzdají. Když uděláte anamnézu, tak někdy vyjde Carcinosinum nebo Carcinosin cum Cuprum (dává ho místo Scirrhinu), to je jedna část léčby. Dr. Ramakrishnan používá tyto léky a on používá následující schéma: Jeden týden podává Carcinosinum nebo Carcinosinum cum Cuprum a druhý týden specifický orgánový lék a to střídá, začíná 30K. Neléčte pacienty s rakovinou jako ostatní pacienty, v anamnéze vám vyjde Sepie a budete podávat Sepii 200 každé 2 měsíce - je jisté, že léčba bude neúčinná!

Konstituční lék u pacientů s rakovinou NEFUNGUJE!!!

Homeopatická léčba rakoviny je intenzivní léčba, léky se opakují denně, střídají se specifické nádorové léky střídavě se základními léky (Carc., Carc. cum Cupr.). Ramakrishnan používá plussingovou metodu, on to nedělá z různých důvodů. Domnívá se, že to není nutné, je to pro ně trapné, každých 15minut brát lék. On podává pilulky pod jazyk - první týden Carc, Carc cum Cupr., 2 týden - specifický nádorový lék. Záčíná potencí 30K, Ramakrishnan začíná potencí 200. Podává 4 dny (30K) Carc. cum Cuprum nebo Carcinosin, 3 dny pauza, 4 dny další lék např. Conium.
Např.: rakovina prsu: první týden každý večer Carc 30K 4 dny, pak 3 dny pauza, druhý týden 4 dny Conium 30K a to na střídačku opakuje několik měsíců.

Metoda plussing dr. Ramakrishnana:
Rozpustí 3 pilulky léku v 11 lžičkách pramenité vody a pacient bere lžičku každých 15 minut, mezi každým požitím roztok promíchá, protřepe. (1lžička 200C, 3 kuličky do 11 lžiček vody, každých 15min jedna lžička a poslední lžičku nechá na příští den, kdy dodá 10 lžiček vody, po 7-mi dnech vymění lék. Poté se změní lék a stejný postup se vykoná s novým lékem a také střídá obecný rakovinný lék se specifickým lékem na ten nádor - základ jeho léčby. Pěknou věcí, kterou sebou přináší tento postup je, že poskytuje mnoho indikací pro specifické léky na nádory. Rakovina prsou - nejlépe fungující léky
Conium při uzlinách v prsou tvrdé jako kámen, Phytolacca, Pulsatila, Sep., Phosph., Bar-i., Sang., Calc-f., Cann-s., Asterians rubens, Scrofulosa nodosa ( Hodkinuv lymfom ) apod. (popsáno dříve v časopise Homeopatie). Někdy je těžké najít specifický lék a někdy je to lehké: učitel kouřil a dostal rakovinu plic na pravé straně (Lyc.). Má úžasné výsledky, rozlišuje léčitelné a neléčitelné případy. V Indií je jiná situace, homeopatie má stejné postavení jako jiná terapie, mnoho pacientů nejde k alopatovi, ale k homeopatovi. A mnoho jeho pacientů žádný alopatický lék nebralo, více lidí chodí k homeopatovi, je v Indii přijímaná. V Evropě je jiná situace, až na velice řídké výnimky je rakovina léčená agresivní alopatickou léčbou - chemoterapii, ozařováním. Je to jiná situace, necítí se na to, aby pacientovi řekl, ať nechodí na chemoterapii. Většina jeho pacientů dokončila chemickou léčbu nebo ji užívají. To také přináší možnosti, že pomáháte při vedlejších účincích ( ARN., NUX-V., RAD-BR., X-RAY ), které chrání kůži před ozařováním. Má mnoho pacientů s chemoterapii, že jim nebylo zle, mají mírnější účinky. V těchto případech může být velice účinná psychoterapie, aby spolupracovali a necítily se obětí. Jedna úžasná věc pro pacienty s chemoterapii je dát jim hodně energie. Moji pacienti si stěžují, že jsou unaveni po léčbě. Většina nemocných v terminálním stádiu má lepší energii za 3 měsíce, dosáhnou toho dobrou stravou a obecnou dietou pro pacienty s rakovinou. (bez masa, tuku). Užívání zeleninových šťáv s vitamíny C, vše v organické kvalitě, to obsahuje mnohem více energie téměř bez toxinů. Když lidí užívají hodně šťáv neorganické kvality, tak je v nich vysoké množství pesticídů. Pak začnete podávat Selenium - důležitá složka - je důležitý antioxidant na vypořádání se s těžkými kovy, min 400 mikrogramů/d, zvýšit na 1000 mikrogramů denně, nejlépe L-Selenomethionin min 400 mikrog/d, vitaminy E 400 m.j.,C 6 mg/d, minerály. Pak udělají analýzu živé krve - pod mikroskopem s velkým zvětšením v černém poli a zjistíte, že jsou tam velké leukocyty. Vidíte jak jsou aktivní nebo vůbec nejsou a vidíte poničení volných radiálů, zatížení těžkými kovy - dává to indikace, kam zaměřit léčbu, co organizmus potřebuje pro boj s rakovinou (vitamíny, minerály). Vysvětlíte jim, co se stalo v jejich životě a proč dostali rakovinu. Většinou se během 3 týdnů dostaví zlepšení, neznamená to, že se vyléčí z rakoviny - mají více energie a cítí se dobře.
Před více než 2 lety měl případ - pacient 62 let s rakovinou prostaty s metastázami do plic, mozku, do mnoha žeber a do páteře i jater. Klasická medicína ho opustila a řekla mu, že bude žít ještě 6 týdnů. A on si pomyslel to samé, když ho uviděl - byl úplně šedý, vyhubnutý a každý den vykouřil krabičku cigaret a i teď ještě stále žije (o 2 roky později). Nádory v mozku jsou pryč, měl diplopii a necitlivou půlku obličeje, to zmizelo. Navzdory tomu kouří krabičku cigaret denně a i jeho nádory v plících jsou pryč. Jeho plicář, ke kterému chodí na kontrolu, řekl, že se s něčím podobným za 25 let praxe nesetkal. Je bez bolestí, ale není vyléčen, stále má metastázy v žebrech, v páteři i v krku - kvůli tomu chodí na ozařování, ale stále se má dobře. Pacient šel do akademické nemocnice na vyšetření, bylo to před radioterapií a on dostal z nemocnice dopis se snímkem plic pacienta a pod nim bylo napsáno - že tento muž neměl dokázané metastázy na plících - nechtějí věřit, že to vyléčil.

Co je důležité při léčbě rakoviny?
Musíte přijmout, že lidé na rakovinu umírají, když to nedokážete, tak je neléčte. Teď jich mnoho umírá v příšerném stavu, v zoufalství - nepřispívá to ke cti školní medicíně. Téměř všichni jeho pacienti, co zemřeli na rakovinu - zemřeli v klidu. Nebyl tam, on tam nechodí, připravuje je na smrt a jsou připraveni odejít. To je důležitou součástí léčby, ne se jen snažit je vyléčit, ale také je jim třeba pomoci od bolesti a pomoci pokročit v životě do vyrovnanějšího stavu. Nemůžete slíbit, že takovým pacientům pomůžete. Neříkejte jim, že je vyléčíte, nikdy to není vaše role. Vaše role je doprovázet vašeho pacienta, jak nejlépe dovedete - to znamená, že ho musíte vidět poměrně často. Je důležité, aby se pacient cítil s vámi v pohodě, aby vám důvěřoval, že uděláte vše, co je ve vašich silách, ale nejste zodpovědní za jeho vyléčení. Co on dělá, proto aby se vyléčil? „Vy jste moje poslední naděje!" - on na to, že si není jist, dělá co může, aby poskytl tu nejlepší léčbu. Zodpovědnost vyléčit se je vaše, vy musíte věřit. Jestli o něčem pochybujete, tak to dejte najevo, nebuďte v tomto stavu. Tohle platí pro všechny pacienty, jen ti s tou rakovinou už mají nůž na krku. Podává potenci 30 K v opakovaných dávkách 2 - 3 měsíce, pak přechází na 200K. Nemusíte přecházet na vyšší potenci zároveň v základním i v specifickém léku. Dříve dojde vliv u specifického léku než u základního, ale většinou on dělá to, že mění oba zároveň na 200 K. Ale když nedochází ke zlepšení, musíte změnit specifický nádorový lék, nesmíte váhat, když se objeví určitý problém. Např.: pacient si stěžuje, že má větší hlad, dělá se mu špatně, tak podejte Nux-v 30CH, 3 dny ve vodě nebo při cystitidě Apis 30CH. Nesmíte se bát používat homeopatické léky - léčte intenzivně, je třeba je užívat podle potřeby!
Další důležitá věc - podává ty drenážní léky, všichni pacienti jsou po chemoterapii a ozařování - ti všichni by měli dostávat i drenážní léky a brát je 3 měsíce po chemoterapii a ozařování - je důležité, aby z nich odcházely ty toxiny. Každý pacient by měl dostat drenážní lék, udržovat v dobrém stavu ledviny a játra, ty jsou nejvíce zatíženy těmito terapiemi.

Drenážní léky: v potenci D6
Na játra: Cholesterinum, Chelidonium majus, Card-m. Na ledviny: Berberis, Solidago. Saccharum off. - střeva, Sac-off je dobré pro trávící soustavu a vylučování.
Je třeba podávat každý den tyto léky, nezávislé na ostatní homeopatické léčbě - podáváme to pořád půl roku až celý rok. Posílíte a ušetříte játra, vyhneme se toxikaci a metastázám - to je také jeden z důvodů, proč se cítí lépe, mají více energie. Aby jste nekomplikovali léčbu, můžeme podávat i několik léků najednou v jedné dávce.
Koenzim-Q používá také, je to silný doplňkový lék, ohraničuje nádor, používá ho, ale ne systematicky. Používá jejich přípravky ( Megagynistin, Quesytin ).

Jediné možné vyléčení se odehrává v mysli nemocného!

Cukr je potrava pro rakovinotvorné buňky, normální buňky ho netráví, ale přímo vylučují, proto nepoužíváme ovocné džusy, ale džusy zeleninové, celé ovoce jen v malé míře.
Inzulín potřebuje zinek, glykogén - zásobárna energie v játrech - při energetickém výdeji se zase změní v glykózu - zase inzulín a zinek, v tuk - zinek a inzulín, pak tuk v glukózu - zase inzulín a zinek.
U tlustých žen, které skoro nic nejí a nehubnou, musíme podávat hlavně hodně Zinku i na Wilsonovu chorobu je potřeba podávat Zn, který blokuje asimilaci Cu.

Zdroj: přednáška dr. Tinuse Smitse v Praze

 

LED televízory