Homeopatická léčba rakoviny jater

1) 70 letá pacientka z Maďarska je po operaci levého prsníku v roce 2004, operaci pravého prsníku v roce 2005 a absolvovala masivní chemoterapii. Pak se u ní objevily problémy s páteří a se zvýšenou únavou. Na posilnění funkce ledvin a, jater a páteře dostala od léčitele gemmoterapii Pinus D13 spolu s Ostropestřecem marianským 3x denně 30 kapek, doplňkem ještě užívala polykompozitum „Mnišský lék", který je osvědčeným prostředkem na rakovinu. Stav pacientky se pomalu stabilizoval a proto v říjnu 2006 dostala homeopatický lék z Rozchodníku prudkého a Pinus D13.V únoru 2007 byla pacientka na vyšetření krevního obrazu, kde byla zjištěna rakovina jater, její dceři doktoři řekli, že má už jen 3 měsíce života a ať se podle toho zařídí. Pacientce byla doporučena terapie s tabákovými listy a s lojovými svíčkami, která spočívá v zabalení pacientky do tabákových listů, na něž jsou pak nakapány lojové svíčky. Tato terapie byla opakovaná každé tři dny, dokud se nestabilizoval stav pacientky. Má za účel zabránit ascitesu organismu, aby voda nešla na plíce.
V dubnu 2007 byl pacientce podán lék, který obsahoval Šungit, Ostropestřec mariansky, Brokolici, Hlivu ústřičnou a Morušu černou, toto polykompozitum pacientka užívala 3x denně 30 kapek. Na naše překvapení se pacientka za 6 týdnu stabilizovala, krev byla negativní, začalo ji zase chutnat jídlo a nebyla už unavená. Doktoři na kontrole byli překvapeni, že ještě pacientka žije. Pacientka užívala nadale užívala předchozí léky, matka je čilá a normálně funguje, dělá na zahrádce i domácí práce.

Homeopatická léčba rakoviny jater

24. 2. 2007

2) Byl jsem požadán o homeopatickou léčbu tohoto případu, pacientka nepřijela a konzultace je vykonaná přes její dceru:
Mamince byly odebrány obě prsa, měla v nich 29 nadorů, z toho 26 bylo pozitivních, následně dostala pacientka 9x chemoterapii a 30x radioterapii. Při poslední kontrole, byla u pacientky nalezená bulka na játrech a pozitivní nález v krvi. Dg. rakovina jater s metastázami do kostí a kostní dřeně se zasažením lymfatických uzlin. Pacientka už dostala 3x chemoterapii, ještě 3x má jít - těžko ji snáší, nevolnost se zvracením a nedokáže tři dny vstát z postele. Díky terapii od léčitele se její stav stabilizoval.

Ptám se na začátek potíží? Pozdě jsme to zjistili, maminka nechodila na kontroly, možná to začalo úmrtím vnučky v roce 2003, objevily se těžké psychické stavy ze zármutku, 2 roky vypadala velmi zle, těžko to snášela, její duševní svět je doteď narušen.
V minulosti mívala pacientka problémy s páteří, 60. letech ji našli nádor na malém mozku, po operaci se vyléčila (stabilizovaný stav). Operace páteře se nedala vykonat kvůli odlupování vápníku a nebezpečí poškození nervů. Pacientce pět let po porodu vybrali dělohu kvůli nádoru, bolest paty sem tam. Její matka měla také rakovinu prs, pak kostí a na to i umřela. Je tu výrazná anamnéza rakoviny v rodině! V roce 2004 dg. rakovina prs, která se projevovala pálivými bolestmi, s pocitem horka a vyzařování, myslela si, že je to od zármutku. Pak ji byla odstraněna obě prsa, byly v nich tvrdé uzliny i podpaží. Pacientka těžko snášela chemoterapii a ozařování, 1 rok byla bez problémů, každé tři měsíce chodila na kontrolu. Teď rentgen ukázal rakovinu jater, dostává v současnosti chemoterapii, ne ozařují ji. Nález 17 x 31 mm, 3 - 4 nádory okolo jater.

Ptám se na prvotní potíž? Byla to bolest zad dole, vyzařování doprava do jater.

Mentalita a povaha pacientky?
Je tvrdohlavá, často přehání, z maličkosti udělá velkou věc, aby se o ni starali, chce být středem pozornosti. Doktor říkal, že jí dá něco na posilení, ale nic nedostala. Nežije dobře s druhým manželem, dcera má obchod blízko hřbitova, tak k nim jezdí a chodí na hřbitov. Vždy chce dávat, peče, vaří, rozdává - je velmi společenská, má přítelkyně, chodí na srázy, drží spolu. Stále spolu někde jezdí, hodně cestovala do zahraničí, stále je v pohybu - nervózní z toho, že nejde nikam, tak sedne do auta a uklidní se, chce řídit. Je schopná ujet stovky kilometrů za svou přítelkyní, někdy 2x do týdne i když má rakovinu jater.

Po chemoterapii pacientka týden leží a zvrací, teď má díky kapkám jen trošku nevolnost a leží jen 3 dny, 3 týdny bere kapky od léčitele.

Rodinná anamnéza: rakoviny, neví na co zemřel dědeček.

Shrnutí symptomů: 1) rakovina prs; 2) rakovina jater; 3) rakovina kostí; 4) metastázy v lymfatickém systému.

Doporučená terapie:
Chelidonium majus C 200 denně - první týden; Carcinosinum C 200 denně - druhý týden a tyto léky střídat ob týden, užití metodou stupňované dávky.
Na vedlejší účinky chemoterapie doporučen lék Cadmium sulphuricum C 30, užívat před, během a po chemoterapi rozpuštěné ve vodě, nejlepé v lahví, kterou si vezme pacientka sebou na chemoterapii.

Vysvětlení postupu: Chelidonium majus je orgánovým lékem rakoviny jater, Carcinosinum bylo předepsáno kvůli rodinné zátěži rakovinou, Cadmium sulphuricum na úlevu od vedlejších účinků chemoterapie.

Pacientka se po homeopatické léčbě o hodně zlepšila, což se projevilo její větší aktivitou a vitalitou. Chemoterapie už u ní nevyvolává nevolnost a bez problému absolvovala poslední kůry. Došlo i obnovení chuti k jídlu a k posilení pacientky. Doktoři dg. krev bez nálezu a vymizení rakoviny jater a s podivem kroutili hlavu nad tím, že ještě pacientka žije.

Pacientka stále užívá předepsané léky a bude je muset užívat ještě roky, aby organizmus byl schopen bojovat s touto nelítostnou nemocí.

Co nakonec dodat? Tento případ je názornou ukázkou spolupráce léčitele a homeopata v zájmu pomoci pacientovi při tak nepříznivé diagnóze. Pacientka je v stabilizovaném stavu, při práci na zahrádce spadla a zlomila si páteř, 3 obratle. Díky léčiteli a kostivalu lékařskému byl i tento stav stabilizován, pacientka užívá všechny uvedené léky léčitelé i homeopata. K dalšímu posouzení vývoje tohoto případu je třeba delšího časového odstupu, takže budu referovat o dalším vývoji.

3. 10. 2007
Dcera pacientky byla u léčitele a referuje o dobrém stavu své matky, krevní obraz je v pořádku a doktoři chtějí vědět, co pacientka užívala, že je ještě stále naživu. Na to jim odpověděla krátce a vystižně: "Všechno". Pacientka má dobrou náladu a je aktivní, chodí každý den do lesa sbírat houby. Nadále užívá všechny už dříve vzpomínané léky a užívá si života.19. 12. 2007

Dcera pacientky oznamuje léčiteli telefonicky, že její matka dnes umřela. Tak to je konec tohoto případu, kde se díky alternativní medicíně podařilo prodloužit život pacientky bezmála o půl roku. Toto období bylo pro pacientku aktivní, při plném vědomí a bez omezení bolestí terminálního stádia rakoviny.

Zdroj:
1) Štefan Ondriš
2) Vilcakul

LED televízory