Vitální přístup

ANNE VERVARCKE : VITÁLNÍ PŘÍSTUP
Vydal: Avrat František - Nová dimenze, Přerov 2010, 136 stran

Anne Vervarcke velmi osobitým způsobem vysvětluje svůj "Vitální přístup" při odebírání případu. Základním rysem této metody je hledání vitálního narušení na jednotlivých úrovních prožitku.

Používá k tomu pět úrovní - což je schématické znázornění jednoty těla a mysli lidské bytosti.

Číslo 5 vyjadřuje v geometrii i numerologii symbol lidské bytosti a její schopnost neustálého obnovování života na úrovni těla a mysli. 


Tělo se skládá z hmoty a energie, mysl z myšlenek a emocí.

Anne pracuje s narušenou "vitální silou", které říká DYNAMIS, a je uložena za myslí a tělem, ale jejich prostřednictvím se vyjadřuje.

Pokud dokážeme při odebírání případu provést pacienta jednotlivými vrstvami prožitku a pomůžeme mu slovy vyjádřit jeho vitální narušení, jedině pak můžeme předepsat správný lék.

U pacientů, kteří se neumí dostatečně vyjadřovat (děti) nebo u těch, kteří se neumí dostat do hloubky, riskujeme pocit selhání.

Pokud vitální narušení potvrdíme na všech úrovních, dostaneme koherentní vzorec, který je společný pro všechny pocity, činnosti i funkce. Již Hahnemann považoval nemoc za spirituální narušení Dynamis.

Anne nás touto knihou krok za krokem vede za ručičku k dosažení spolehlivých informací od pacienta až po určení správné anamnézy a předepsání léku na narušenou vitální úroveň.

Kniha je velice čtivá, přečetla jsem ji jedním dechem.

Zároveň musím poděkovat za dokonalý překlad Ivě Valentové.

Vřele doporučuji všem zájemcům o vlastní vitální přístup.


LED televízory