Homeopatická poradna 2013

ucpaný nos kde sehnat lemna minor
Milena,26. 12. 2013 12:13

Dobrý den. Mám prosbu, kde uvedené homeopatikum seženu? Na rybníku v zimních měsících není nic, vyrobila bych si ho, principy znám.
Nos mám opakovaně vyšetřený, nic se nenašlo.Alergie to také není. Po kortikosteroidových nosních kapkách se za několik týdnů efekt dostavil, ale po čase zase přestal. Teď nedýchám nosem již opakovaně několikrát ročně, tu týden, pak měsíc, pak půl roku,nyní bez přerušení 4 měsíce. Užívala jsem mnoho lahviček Euphorbia compositum HeLL.Z počátku zabíral.Pak již ne, nebo jen hodinu. Používala jsem vše dostupné i na objednávku z lékárny,chemické i přírodní, sháněli mi vše, co jsem k problému vyčetla.Zabírá jen xylometazolin a oxymetazolin .Ničí sliznice. Doháním to prostředky na regeneraci nosní sliznice, dexpanthenol, aescin, eterické oleje, sezamový olej, měsíčkový, rakytníkový, vitamin A v kapkách apod. Opatrně, abych sliznicím ještě nepřitížila.
Někdy mám zcela ucpanou jen jednu dírku, levou,jindy obě. Někdy dýchám normálně a během vteřiny!!! se nos ucpe tak, že již nenadechnu. Připadá mi to, jako když v mozku otočím vypínačem.
Je to bez ohledu na cokoli, jedno zda velice vlhký vzduch nebo suchý, zima nebo léto.Takto to trvá již 3 roky.Někdy se stane, že nos zase jako na povel začne fungovat, když jdu svižně s nordick Walkingovými hůlkami 5 km. Efekt ale nevyydrží.
Celou dobu mám dg. polycytemie vera, s neustále stoupajícími hodnotami červených krvinek a destiček, tzv. zahušťování krve, musela jsem podstupovat venepunkce / odebrání 400 ml krve/ v týdenních intervalech.Hrozí mi chemoterapií, cystostatika k potlačení krvetvorby. odmítám. Sice mám krevní faktory genetické, ale do 58 let mého věku se neprojevilo nic. Až po plicní embolíi dvojnásobné, infarktu plíce.Tady to začalo!!!
Pak po 2 letech tromboza mozku/ všech 4 mozkových splavů / 1 odumřelé ložisko z nedokrvenosti mozku. po vysazení Warfarinu a současné infekci herpes siml. II do středouší..

Mám dojem, že právě nedostatečné dýchání postižených plic vede k abnormální tvorbě erytrocytů, aby tělo dohnalo potřebné zásobení kyslíkem.Potřebuje více krvinek. Vypouští do oběhu malé.
Léta mám diagnozu Sudeckova dystroffie po úrazu nohy, někteří to vše dávají do souvislosti. Dodávám Letrox pro autoimun. štítnou žlázu se sníženou funkcí. Užívám ještě Warfarin na ředění krve. V příbalových letácích není nikde popsáno, že by měly vyvolat tento stav suchosti.
Zároveň mám čím dál sušší oči, k večeru pálí a nakonec nemohu víčka oddálit. Kapu umělé zvlhčovadlo několikrát denně, aspoň to bez konzervantů, ale večer se stav stejně výrazně zhorší, i přes čerstvé nakapání. Možná suchost očí i suchá rýma/ v nose se mi netvoří žádný sekret/, ale někdy při stolici se najednouz nosu objeví čirý vodnatý.No jen voda bez hlenu.

Omlouvám se, že jsem do jedné otázky navršila několik diagnoz, ale cítím, že jde o problém hromadný, proto diagnozy striktně neodděluji, ztratila by se souvislost.
Snažím se žít jako zdravý člověk znající své hranice, lékařům se snažím vyhýbat. Proč, je jasné.Jsem vhodný objekt pro nekonečná vyšetření.A nechci zbytek života, který mi Bůh dal trávit v čekárnách lékařů a následným vyšetřováním diagnoz,které zase z nějakého laboratorního výsleedku či vyšetření vzešly, nebo hůře, které měl soused v čekárně a mě nasadil do hlavy.
Mám o nemoci nastudováno vše jak z oficiálních tak alternativních zdrojů. Užívala jsem mnoho preparátů informační medicíny MUDr. Jonáše, rok čínskou medicinu, různé gemmoterapetické věci,vše dle vyměřování reakcí těla na potřebnost určitých preparátů na EAV přístroji - tedy na míru.
Nedýchám.Začala bych tím.

Pokud mi prosím můžete svými znalostmi a zkušenostmi pomoci,je to pro mne další cesta- Děkuji za Váš čas.


Re: ucpaný nos kde sehnat lemna minor
vilcakul,4. 1. 2014 22:55

Dobrý den, tyto potíže samozřejmě spolu souvisí. Je těch diagnóz hodně, ale některé jsou fakt neovlivnitelné, hlavně ty genetického původu. Dále je i otázné to, jak Vám dosávadní alopatická léčba poškodila zdraví? Avšak vidím tu hodně indikací pro homeopatikum Lemna minor, s kterým mám velmi dobré zkušenosti. Je vhodné při potížích se štítnou žlázou a ucpaným nosem.Těch indikací je samozřejmě více, ale stačí, když si přečtete můj článek o tomto homeopatiku. Toto homeopatikum se dá objednat z Homeo lékárny Nitra nebo v homeopatické lékarně na www.remedia.at z Rakouska. Samozřejmě mohu kapky v potenci D3 i zaslat na dobírku, když mi napíšete na email: vilcakul(zavináč)post(tečka)cz, ale bude to pár týdnů trvat, protože si tyto kapky sám vyrábím a zájem o ně je veliký.


opakovaný zánět středního ucha
Monika,19. 12. 2013 9:32

Dobrý den, chci se zeptat jaká homeopatika a dávkování by mohli pomoct. Synovi jsou 4 roky a nástupem do školky má velmi často žlutou rýmu, která často končí zánětem středního ucha. Tento rok měl už dohromady třikrát zánět středního ucha vždy vpravo a tento měsíc dostal antibiotika právě na(zánět spojivek-levé oko, zánět středního ucha-pravé a angínu dohromady). Nástupem do školky po třech dnech opět začíná smrkat žlutou nudli.Prosím poraďte jakým homeopatikem bych mohla pomoct a dále tomu pak také předcházet. Moc děkuji Monika


Re: opakovaný zánět středního ucha
vilcakul,4. 1. 2014 22:45

Dobrý den, toto jsou typické problémy konstitučního typu Pulsatilla, můžete mu zkusit podat homeopatikum Pulsatilla v potenci C30, 1x 3 kuličky a pak počkat minimálně 1 měsíc na reakci organizmu. Jako podpůrný lék bych doporučoval koupit homeopatikum Echinacea purpurea v potenci D4 a užívat 3x denně 3 kuličky po dobu 2 týdnů a pak 2 týdny pauza. Poté můžete kůru v případě potřeby kdykoliv zopakovat. Když nastane zlepšení zdravotního stavu dítěte, tak další dávku Pulsatilly podejte až při relapsu, to je při navrátu symptomů před homeopatickou léčbou.


nervy, stres
Ivana Gombíkiová,19. 12. 2013 9:20

Dobrý den, vždy v tomto období mě začne svědit, štípat kůže po celém těle. Zároveň jsem i nervozní, nesoustředěná prostě mám "nervy". Také mám stresové bolesti krční a hrudní páteře. Můžete mi doporučit nějaký homeopatický lék ? Zabírá mi na to neurol ale to stále brát nechci. Děkuji Gombíková


Re: nervy, stres
vilcakul,4. 1. 2014 22:30

Dobrý den, uvádíte tak fádní symptomy, že na to by mohlo být vhodno vícero homeopatických léků. Doporučil bych návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu, při niž Vám bude předepsán indikovaný homeopatický lék podle vašich charakteristických symptomů z mentální, emocionální a fyzické úrovně.


unava smutek
marcela,15. 12. 2013 10:50

dobrý den chci se zeptat jaká homeopatika mi pomohou na dlouhodobá neredost aunava beru cipralex a tritico na nespavost předem děkjí marcela


Re: unava smutek
vilcakul,4. 1. 2014 22:28

Dobrý den, uvádíte tak fádní symptomy, že na to by mohlo být vhodno vícero homeopatických léků. Doporučil bych návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu, při niž Vám bude předepsán indikovaný homeopatický lék podle vašich charakteristických symptomů z mentální, emocionální a fyzické úrovně.


Lemna minor
evyk,13. 12. 2013 22:24

Dobrý den,bylo by možné objednat si u Vás Lemna minor D3, nemůžu to u nás nikde sehnat.Pokud to není možné, poradil byste prosím, kam se obrátit? Děkuji


Re: Lemna minor
vilcakul,4. 1. 2014 22:24

Dobrý den, toto homeopatikum se dá objednat z Homeo lékárny Nitra nebo v homeopatické lékarně na www.remedia.at z Rakouska. Samozřejmě mohu i zaslat na dobírku, když mi napíšete na email: vilcakul(zavináč)post(tečka)cz, ale bude to pár týdnů trvat.


Cysta na vaječníku
Jana Pelikánová,10. 12. 2013 23:49

Dobrý den,
potřebuji poradit jaké homeopatikum mám použít na 3cm cystu v levém vaječníku.Jsem 8 let po hysterektomiii dělohy a od té doby chodím do poradny s benigní dysplazií prsou...Děkuji za vaši odpověď.
Jana
Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 
Re: Cysta na vaječníku
vilcakul,4. 1. 2014 22:18

Dobrý den, v tomto případě byste měla vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu. Mohla by pomoci homeopatická konstituční léčba nebo terapie dr. Ramakrishnana. Symptomaticky by mohla být indikovaná následující homeopatika: Thuja occidentalis, Lachesis mutus, Silicea terra, Apis mellifica, Kalium bichromicum, Podophyllum peltaltum, Colocynthis, Bromatum, Iodum, Aurum iodatum a Aurum muriaticum natronatum.

 
kojení
Julinka,22. 11. 2013 22:19

Dobrý den,má 3,5 měsíční dcera začala odmítat kojení - vůbec nechce přijmout prs.Vzteká se,otáčí hlavičku jinam,propíná se.Mé mléko z flašky přijme.Dalo by se tohle chování nějak odstranit ? Už jsem z toho zoufalá.Děkuji za odpověd.


Re: kojení
Martina,27. 11. 2013 15:45

Dobrý den,
pokud přijímá dcera Vaše mléko z láhve je možné, že se je pro ní sání z prsu namáhavé, případně že máte méně mléka. Pokud by to bylo o kvalite MT, tak by ho nepila ani z láh¨ve. Zkuste nasadit osvědčené čaje (min. 3/ l denně), a to z jestřabiny, fenyklu,měsičku. A pokud máte ráda anýz, tak si ho přidejte k k výše uvedeným bylinkám. Osvědčil se i odvar z kmínu.Z homeo léků, pokud ustává tvroba MT můžete zkusit Ricinus 5CH > 7 kulí rozpustit ve vodě (nechat volně rozpustit) a popíjet před kojením.Při ústupu potíží snížit počet kulí až postupně do vysazení. HL na kojení je více. Zkoušejte a dejte vědět:) Zdraví Martina

 
Re: kojení
Martina,27. 11. 2013 15:47

Oprava: 3/4 litu čaje:)


Re: Re: kojení
vilcakul,28. 11. 2013 20:03

Dobrý den, v tomto případě je těžké rozhodnout, co je příčinou tohoto stavu. Kdyby měla odpor k mléku, tak by ho nevypila ani z láhve. Příčina bude asi psychického rázu, možná nějaké trauma při početí nebo během těhotenství. Doporučuji vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu. Na zvýšení chuti k jídlu a zvýšení množství mléka je vhodné homeopatikum Alfalfa (Vojtěška) v potenci C5, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů nebo i 1 měsíce.


šedý zákal
wanda,18. 11. 2013 11:46

Dobrý den ,moje prosba se týká ohledně šedého zákalu ale u štěńat mopsíků ,věk 9.týdnů.Čoška sv.modře zakalená,místo tm.modř průhledná jak je u zdravého jedince.Je cestou homeopatie možnost léčby či nikoliv?Nechtěla jsem je nechat uspat ,pořád doufám v zázrak.Udělám pro to cokoliv.Jsou hravé bez jiných problémů.Něco málo registrují z pohybu.Jinak do všeho skoro bourají ,když jsou rozlítané.Děkuji

 
Re: šedý zákal
vilcakul,20. 11. 2013 20:13

Dobrý den, v tomto případě by mohla být užitečná následující homeopatika: Ammonium carbonicum (4); Apis mellifica (4); Calcarea carbonica (3); Cannabis sativa (4); Causticum Hahnemanni (3) Chelidonium majus (3); Conium maculatum (4); Digitalis purpurea (3); Euphrasia officinalis (4); Hepar sulphuris (3); Hyoscyamus niger (3); Magnesium carbonicum (4); Natrium muriaticum (3); Opium (4); Phosphorus (3); Pulsatilla nigricans (4); Silicea terra(4); Stramonium datura (3); Sulphur (3). Z gemmoterapie léčí šedý zákal přípravek Vaccinium vitis idaea - Brusinka obecná.


zduřelé mandle
jitka,12. 11. 2013 5:26

Dobrý den, syn má velice nateklé krční mandle, léčil se antibiotiky, streptokoka již nemá, ale mandle zůstaly stejně velké. Hodně špatně mluví a těžko se mu polyká. Další antibiotika už rozhodně dávat nechci. Pomohou homeopatika? Děkuji za odpověď
Jitka

 
Re: zduřelé mandle
vilcakul,13. 11. 2013 22:22

Dobrý den, tato potíž je léčitelná homeopatickou konstitučné léčbou, doporučuji navštívit homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu. PO homeopatické léčbě by měly tyto potíže úplně vymizet a neměly by se objevit alespoň několik let.


problémy se synem
Miluše Zbraňková,10. 11. 2013 12:02

Dobrý den,poslední dobou narůstají problémy s mým synem, 21 let, student VŠ.Po dvou letech, co bydlel s přítelkyní se sní rozešel a vrátil se domů. Jeho otec s námi nebydlí, ale stýkáme se. Syn ignoruje jakákoliv pravidla ohledně chodu domácnosti, zajímají ho jen kamarádi a jeho kapesné. Neumím se s ním domluvit, jsem strašně lítostivá, hledám chybu u sebe a hned se rozbrečím. Zvnějšku by mi někdo řekl, že nejde o život, když si neuklízí, je na mě i sprostý,hrubě reaguje, já také zvýším hlas, atd., já tuto situaci těžko snáším, jsem kantorka, o to je to horší. Přepadají mě návaly pocitu bezradnosti, bývalý partner mi nepomůže, syn se na něho odvolává. O homeopatii něco vím, jezdila jsem dva roky do Brna, ale teď navím. Fyzické potíže se zhoršují, klouby, páteř / sportovala jsem/, praskají mi poslední týden hemeroidy, zácpa. Ale hlavně ta psychika, jsem celý život psychicky slabší, labilní, když jsem sportovala ,bylo to lepší. Teď váznou vztahy.
Děkuji za odpověď , Miluše


Re: problémy se synem
vilcakul,13. 11. 2013 22:19

Dobrý den, v tomto případě by bylo nejlepším řešením návštěva homeopata a předepsání homeopatického konstitučního léku na posílení psychiky. Syn by se měl léčit také, nebo k němu musíte úplně změnit přístup, protože takové věci by si k Vám neměl dovolovat.


dlouhotrvající kašel u dítěte
evyk,6. 11. 2013 12:34

dobrý den, syn(1,5 roku)je už měsíc nachlazený, má stále rýmu a dost úporný kašel, je bez teploty (tu měl jen jednu noc cca před 14ti dny)dávala jsem mu Echinacea (mám jen potenci D3 asi 14 dní)ˇale nezlepšilo se to moc. Nechci, aby měl syn antibiotika,ale bojím se, abych mu neuškodila a nedostal nějaká černý kašel nebo zápal plic. Syn není doočkovaný hexou (má jen 2 dávky - ve 4 a 6ti měsících - takže rok teď nemá očkování)Pediatr na nás tlačí, že se musí okamžitě očkovat(nebo snad i znova vše přeočkovat)prosím poraďte. Moc děkuji


Re: dlouhotrvající kašel u dítěte
vilcakul,13. 11. 2013 22:15

Dobrý den, na posílení imunity se používá Echinacea purpurea v potenci D4, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Pak je možné kůru kdykoliv zopakovat, po případně ji prodloužit. Doporučil bych návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu, která by měla tyto potíže odstranit. S přeočkováním to závisí na lékaři, bylo by vhodné dítě chránit buď potencovanou vakcínou nebo homeopatickou konstituční léčbou.


ucpaný nos
evyk,6. 11. 2013 12:26

dobrý den,mám neustále ucpaný noc bez výtoku, spíš nateklá sliznice (horší je to když ležím a samozřejmě když mám rýmu - na tu trpím velmi často, někdy i v kuse celé zimní období)mohl byste prosím poradit, zda by bylo vhodné Lemna Minor a pokud ano tak jak často a jaká potence, popřípadě co jiného.mnohokrát děkuji


Re: ucpaný nos
vilcakul,13. 11. 2013 22:11

Dobrý den, při těchto potížích je vhodné homeopatikum Lemna minor v potenci D3, 3x denně 5 kapek po dobu 1-2 měsíců.


Imunita
Markéta,2. 12. 2012 0:51

Mám dceru, které je 8 let, již od 4 let se léčí se sníženou slizniční imunitou, má o četné alergie, trpí na výtoky, pozitivní HLA B 27 atd. Užívá Bronchovaxom a Xyzal, se kterými se jí dařilo držet relativně zdravou - alespoň tak, aby mohla chodit do školy. Dosud byla náchylná k respiračním infektům s horečkami, byla jsem ráda, že se mi jí dařilo držet dál alespoň od antibiotik.Cca před 1,5 měs byla na radu imunoložky očkovaná proti chřipce. Před 3mi týdny dostala angínu, takže užívala penicilín a nyní má opět spál. angínu (S.pyogenes), takže má opět silnější penicilín, budou pendepony atd. Obě angíny měla nezvykle bez teplot. Prosím, poradíte mi, jaká homeopatika bych jí měla dát, aby se s ATB rychle vyrovnala a hlavně neonemocněla hned znovu?


Re: Imunita
vilcakul,2. 12. 2012 23:12

Dobrý den, určitě bych v tomto případě uvažoval o homeopatiku Echinacea purpurea nebo Echinacea angustifolia v potenci D4, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů, poté týdenní přestávku. Kůra se může v případě potřeby zopakovat. V případě chřipky může pomoci preventivní užití homeopatika Oscilococcinum.


Re: Re: Imunita
Eva,5. 11. 2013 13:44

Dobrý den,
můžu se zeptat, jaké by jste mi doporučila dávkování Echinacea angustifolia 9ch pro dospělého člověka při neustále se opakujících oparech, anginách a zánětech horních cest dýchacích?
Děkuji za odpověď.


Re: Re: Re: Imunita
vilcakul,13. 11. 2013 22:10

Dobrý den, na posílení imunity se používá Echinacea purpurea v potenci D4, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Pak je možné kůru kdykoliv zopakovat, po případně ji natáhnout.

 

vilcakul: pro Lenku: ještě jsem zapomněl, že bych kvůli té lysině uvažoval především o Barytě carbonice v potenci C30, 1x 3 kuličky a počkat minimálně 1 měsíc na reakci organizmu. V případě zlepšení doporučuji čekat a při relapsu, homeopatikum zopakovat.


vilcakul: pro Lenku: Dobrý den, v tomto případě se jedná o vývojovou potíž, která je léčitelná homeopatií. Doporučuji vyhledat homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu. V této indikaci se osvědčily následující homeopatické léky: Calcarea carbonica, Natrium muriaticum, Silicea terra a mnoho dalších.


vilcakul: pro Veroniku: Dobrý den, jelikož se jedná o systémový problém, tak bych doporučil návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu.


vilcakul: pro Libuši: Na doléčení chlamidie je vhodná homeopatická nosoda Chlamydia pneumoniae Nos. Dá se objednat z Homeo lékárny Nitra nebo z www.remedia.at. Na léčbu boreliózy si přečtěte můj článek na toto téma.


Lenka: Už od narození mám lysinu na temeni hlavy, kožní mi nasadila kortikoidy, bez účinku. Prý mi může pomoci jen plastický chirurg. Také od narození atopický ekzém, jsem hubenější postavy, dětský vzhled. Špatně vyvinuté i zuby, dodnes mám některé zuby mléčné, je mi přes třicet let.


Veronika: Mám gyn. problémy, které začaly po porodu. Špiním až krvácím mezi menstruacemi i při antikoncepci. Hysteroskopie nic neobjevila, dle lékařky mám chronický zánět. Nyní zjištěna nižší funkce štít. žlázy, léky brát nemusím. Pomáhá mi pouze orgametril, jinak mi dosud nic cyklus neudrželo. Jedná se o naprosto nepravidelné problémy např. s dvou až čtyřdenní přestávkou celý cyklus. Je nějaké homeopatikum, které mi může pomoci?


Libuše: Dobrý den. V minulosti jsem prodělala plicní chlamidie, a byla tam zjištěna trochu i boreliosa, nyní na boreliosu je nagativní ale zůstávají protilátky na plicní chlamidie., bolí mě klouby a celé tělo, chtěla bych ještě poradit zda nejsou nějaká homeopatika na doléčení chlamidií a hlavně na pročištění aby se tělo opět vzpamatovalo po infekci?? děkuji.


vilcakul: pro Martinu: Dobrý den, hlavním lékem by mohlo být homeopatikum Silicea terra, které pokrývá všechny popisované symptomy. Doporučil bych zkusit užívat toto homeopatikum v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Při zlepšení stavu je třeba homeopatikum vysadit, při neovlivnění je třeba jiného léku.


Martina: Dobrý den, syn má strach ze tmy, zlodějů,vrahů, má děsivé sny o tom. Poraďte prosím. Děkuji.


Martina: Dobrý den, poraďte prosím homeopatika na bradavice a molusky, děkuji.


vilcakul: pro Olgu: Dobrý den, v tomto případě by mohlo pomoci homeopatikum Pulsatilla v potenci C30, v jedné dávce 3 kuličky a počkat minimálně měsíc na reakci organizmu.


vilcakul: pro Lucii: Dobrý den, tento stav by bylo třeba odebrat u homeopata a předepsat indikované homeopatikum podle Vašich charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni.


Olga: Dobrý den,má dcera má strach z opuštění je to ten typ,který se drží se drží mámky stále za ruku a ve školce brečí. Prosím o radu:děkuji


Lucie: Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jsetli neexistuje nějaké homeopatikum zmírňující štípání celého těla, není to alergická reakce, spíše problém nervů. děkuji


vilcakul: pro Zuzku: Dobrý den, při těchto problémech je vhodné užít homeopatikum Ignatia amara v potenci C30, 1x týdně 3 kuličky (1 dávku) tak 3-4x při akutním zármutku. Při dlouhotrvajícím zármutku se užívá homeopatikum Natrium muriaticum v potenci C30, 1x týdně 3 kuličky (1 dávku) tak 3-4x.


Zuzka: Dobrý den, chci se zeptat na vhodná homeopatika pro mou babičku, zemřel jí manžel - můj dědeček a zůstala v baráku sama. Provází ji nespavost, smutek,žal, strach z toho, že je sama a bojí se sama v baráku, podrážděnost, když chce člověk pomoci, lhostejnost, raději si bere prášky na spaní, aby vše zaspala. Jaká homeopatika jsou vhodná prosím, v jaké koncentraci a jak často? Děkuji

 

Polypy
Šárka,30. 10. 2013 16:19

Dobrý den,
byl mi diagnostikován a odstraněn polypek (do 1 cm)děložní sliznice. Je možné užíváním Thuja occidentalis (15 ch) výskyt dalších možných polypů potlačit? Když ano, v jakém ředění a po jakou dobu se doporučuje jako preventivní prostředek. Nebo doporučíte něco jiného?

Děkuji za radu.


Re: Polypy
vilcakul,4. 11. 2013 17:06

Dobrý den, v tomto případě by bylo nejlepší vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu. Symptomaticky jsou nejvhodnější následující homeopatické léky: Teucrium marum verum, Calcarea carbonica, Calcarea phosphorica, Phosphorus, Thuja a další. Indikovaný lék je třeba vybrat podle Vašich charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Podle metody dr. Ramakrishnana by se měl předepsat indikovaný homeopatický lék v potenci C200, v užívání 1x za 14 dní metodou dělené dávky (4x denně - ráno, před polednem, během odpoledne a před spaním).

 

Mykozy
Lucie,19. 10. 2013 8:50

Dobrý den, od začátku sexuálního života trpím střídavě se opakujícími mykózami. Většinou jen úporné svědění pysků až ke konečníku a slabý výtok (někdy žádný) Toto se více opakuje po narození dcery (teď bude rok). Nastupuje většinou po pohl.styku. Po posledním milování mi manžel řekl,že ho svědí penis,má zarudlý žalud. On k tomu poslední dobou trpí suchým kašlem. Prosíme o radu, předem děkuji. Lucie


Re: Mykozy
vilcakul,27. 10. 2013 18:10

Dobrý den, doporučil bych návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu, která by měla odstranit tyto potíže. V případě manžela by také nezaškodila homeopatická konstituční léčba, kde se předepíše indikovaný homeopatický lék podle charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni.

 
Kurdlipid
Lenka,4. 10. 2013 7:40

Dobrý den, zaujaly me vaše články o Kurdlipidu. Celý život se potýkám s velkou nadváhou, a ráda bych ho vyzkoušela. Poradíte,prosím, kde bych ho mohla zakoupit. Předem děkuji za Vaši odpověď.


Re: Kurdlipid
vilcakul,17. 10. 2013 22:11

Dobrý den, toto homeopatikum se dá sehnat jenom v Rusku, i když ho dostanete přes internet na objednávku, ale není to originální výrobek jako z Ruska.

 
Ostruha
Alena,28. 11. 2012 23:02

Trpím několik let bolestmi paty od patní ostruhy. Absolvovala jsem všechny léčby (ultrazvuk, laser, ozařování, rázová vlna). Vždy na čas bolesti ustoupily, aby se za čas objevily znovu na jiném místě. Nyní jsem četla o možných pozitivních účincích homeopatika Hekla Lava 9. Nevím však jakou dávku by bylo vhodné užívat. Lze takto poradit? Děkuji

 
Re: Ostruha
vilcakul,2. 12. 2012 23:08

Dobrý den, doporučuje se potence C9, 3x denně po dobu 1-2 týdnů. Poté je třeba lék vysadit a počkat na reakci. V případě zlepšení můžete homeopatikum vysadit dříve nebo snížit frekvenci jeho užití. V případě neúspěchu je třeba zkusit ještě vyšší potenci homeopatika Hekla lava, např. v potenci C30, 1x týdně 3 kuličky.

 

Re: Re: Ostruha
BOBČA,9. 10. 2013 10:49

Dobrý den,
mám ostruhu patní kosti, dostala jsem radu brát homeopatika HEKLA LAVA 15CH, 3x denně 5 kuliček. Vybrala jsem 3 ampulky, trochu se to zlepšilo, ale po ránu či delším sezení noha ještě bolí.
Teď jsem zde četla vaši odpověď, že se má brát Hekla Lava 9CH. poraďte mi prosím, zda mám homeopatika na nějakou dobu vysadit a po ev. měsíci pokračovat s nižším ředěním 9CH, nebo mohu brát ještě dál původní ředění 15CH do úplného odeznění bolestí.
Díky za odpověď. Bobča


Re: Re: Re: Ostruha
vilcakul,17. 10. 2013 22:06

Dobrý den, tento lék můžete zkusit užívat v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 2-4 týdnů. Při zlepšení je třeba snížit dávkování nebo homeopatikum úplně vysadit.


Užívání Arnicy
Arnica,11. 10. 2013 14:12

Dobrý den,
v doporučeních o užívání Arnicy jsou jasně dány indikace. Chtěl bych se zeptat (případy z praxe) jaké potence užívat u konkrétních stavů. Např.vykloubení s výronem (? potence) otevřená zlomenina s krvácením (potence, otevřené bércové vředy)?) Obecně Arnica snižje krvácení, čili stačí jakákoliv potence a dojede ke snížení krvácení? Děkuji za odpověď


Re: Užívání Arnicy
vilcakul,17. 10. 2013 22:03

Dobrý den, Arnica montana se většinou užívá jako akutní lék úrazů a různých traumat. Většinou se podá několik dávek v potenci C30 nebo C200. Konstitučně se samozřejmě mohou podat i vyšší potence. Vassilis Ghegas, řecký homeopat doporučuje při úrazu hlavy podat Arniku 50M, aby se snížilo krvácení do mozku.


Léčitelka
Kristýna ,14. 10. 2013 14:07

Dobrý den,byla jsem u léčitelky a dostala homeopatické přípravky Acidum acetikum a Kalium iodatum a po týdnu užívání je mi zle od žaludku,motá se mi hlava,klepou se mi ruce i nohy a vůbec se necítím dobře.Může to být díky těmto přípravkům ????Léčitelka mi na to po telefonickém dotazu odpověděla,že si mám uvařit silnou kávu :-( Děkuji za odpověd PS beru dlouhodobě Warfarin

 
Re: Léčitelka
vilcakul,17. 10. 2013 21:59

Dobrý den, tento postup je nějak mimo klasickou homeopatii. A také se mi zdá dost neprofesionální přístup léčitelky, která Vám namísto řešení potíží doporučila antidotaci kávou. Když se někdo nerozumí homeopatií, tak ať jí nepoužívá ve své praxi. Váš stav může být zhoršen kombinací těchto homeopatik, kde také záleží o jakou se jedná potenci. Doporučil bych homeopatika vysadit a vyhledat dobrého homeopata a požádat ho o léčbu.

 
kde zohnat homeopatikum?
cvirik ,16. 10. 2013 16:12

Dobry den,chcela by som sa spytat ci nemozete poradit kde by som zohnala homepatikum Carcinosinum 200 D - dcere bol naordinovany homeopatkou ale uz k nej nechcem ist kvoli jej neprofesionalnemu pristupu, cakame na termin i inej, ale dovtedy by som ho potrebovala zohnat. Dakujem!


Re: kde zohnat homeopatikum?
vilcakul,16. 10. 2013 19:21

Dobrý den, toto homeopatikum seženete v lékárně Homeo Nitra, adresu i telefon najdete v Seznamu lékáren.


Krvácení u dětí
Radka,1. 10. 2013 8:50

Dobrý den,
prosím Vás o radu. Syn, 4 roky,operován na nosní mandli tento rok v lednu, pořád má jakoby přicpaný nos, ale nejde nic smrkat, jen pokud prostříkám Vincentkou, tak pak po silném smrkání jde trochu pročistit nos.Co mne ale trápí více, je jeho krvácení z nosu povětšinou v noci,vyšetřen na hematologii bez nálezu, při odstranění nosní mandle provedena elektrokoagulace, ale krvácení přetrvává. Můžete mi, prosím poradit, jaké homeopatikum použít pro to, aby se nosní mandle opět nezvětšovala, ev. pro lepší dýchání nosem a na tu krvácivost? Děkuji mnohokrát, Radka.

 
Re: Krvácení u dětí
vilcakul,1. 10. 2013 21:57

Dobrý den, v této indikaci je vhodné homeopatikum Lemna minor v potenci D3, 3x denně 5 kapek. Je dost možné, že se tímto lékem vyřeší i krvácení z nosu, a když ne, tak je vhodné zkusit homeopatikum Phosphorus nebo Millefolium.


Re: Re: Krvácení u dětí
radka,3. 10. 2013 8:20

Prosím Vás, je možné u Vás Lemna minor zakoupit,ev.poslat na dobírku? V homeopatické lékárně toto homeopatikum neznají. Děkuji mnohokrát. Radka.


Re: Re: Re: Krvácení u dětí
vilcakul,3. 10. 2013 18:08

Dobrý den, toto homeopatikum Vám mohu poslat na dobírku, napište mi adresu na email, který najdete na mé další webstránce.


alergie u psa ? reakce?
iva,18. 9. 2013 16:59

Dobrý den, bohužel čekáme (napjatě) již 4. den na reakci - pes občas vyšiluje, v širokém dalekém okolí žádný vet-homeopat, běžný vet kničemu.
Mohly by pomoci capsicum anuum a/nebo calcarea sulfurica?
Jakýkoli tip vděčně vítán.
Děkuji

 
Re: alergie u psa ? reakce?
vilcakul,25. 9. 2013 22:27

Dobrý den, nemám zdání o jaký problém se jedná a analyzovat mohu jen něco, co má člověk, protože všechny repertoria a Materie mediky jsou šité na lidi. Proto oslovte homeopata veterináře, který alespoň ví, o co jde. Mimochodem jsem byl od 18.9. mimo domov a internet.


zvyseni laktace
Lenka Čapková,21. 9. 2013 2:59

Dobry den, potrebovala bych poradit. Mam 5 tydenni miminko a mam neustale problem s nedostatkem materskeho mleka. Existuji nejake homeopatika na zvyseni laktace? Krome vsude tradovaneho ricinus communis , ktery u me nezabira. Predem dekuji.


Re: zvyseni laktace
vilcakul,25. 9. 2013 22:22

Dobrý den, ano existují homeopatika na zvýšení laktace. Patří mezi ně Ricinus communis v potenci C5, 2x denně 3 kuličky, Lac caninum, Pulsatilla, Urtica urens, Alfalfa a další.


Zadní rýma
Eva,20. 9. 2013 20:45

Dobrý den,5měsíční dcera je zahleněná,nic moc nejde odsát spíš nic...je hodně zahuhlaná..jde slyšet zahlenění..když spí tak spí klidně v pohodě dýchá a nebudí se...nekašle...napřed měla rýmu slabou pak to přešlo do tohdle stavu...přes den je zahuhlaná bez teplot...poradíte?Díky moc


Re: Zadní rýma
vilcakul,25. 9. 2013 22:16

Dobrý den, v tomto případě je velmi těžké něco doporučit, nenapsala jste žádné charakteristické symptomy dítěte jen to, že je zahleněné. V případě posílení imunity můžete zkusit užívat homeopatikum Echinacea purpurea D4, 3x denně 3 kuličky po dobu 1 týdne a pak udělat 2 týdenní pauzu. Po ní můžete homeopatikum zase užívat podle stejného schématu. Dítě dostane homeopatikum přes mateřské mléko od Vás, v případě kojení.


Lemna minor
Lenka,15. 9. 2013 23:47

Dobrý den,
jen se chci ujistit, zda užíváme správně Lemna Minor potence D3 kapky - 3x denně 5 kapek nakapu do cca 50 ml vody k vypití. Nebo kapat přímo do pusy?
Vadí pokud se zároveň užívají i antihistaminika a kortikoidy do nosu?
A hodí se i k léčbě zbytnělé sliznice v nosohltanu jako následek ozařování a chemoterapie?
Děkuji.


Re: Lemna minor
vilcakul,25. 9. 2013 22:10

Dobrý den, schéma užívání homeopatika Lemna minor je 3x denně 5 kapek a je jedno jestli lék užijete přímo nebo si ho nakapete do trošku vody. Lemna minor se hodí na všechny zbytněliny v nosu, takže by měla nos zprůchodnit, ale v případě vedlejších účinků chemoterapie a ozařování by bylo možná vhodné použít i homeopatické léky jako je Cadmium sulphuricum, X-ray, Radium bromatum, Sol a další.

Opakované padání vlasů
Marcela,14. 9. 2013 14:19

Dobrý den, je mi 40 let a již osmým rokem mi opakovaně masivně padají vlasy po celé hlavě, nejvýraznější je prořídnutí v oblasti spánků (výrazné kouty). vlasy vždy padají ve stejném období (cca od června do prosince), pak zas nepadají vůbec. Léčím se se štítnou žlázou (operace pro karcinom, užívám Letrox, vše v pořádku. Prosím o radu. Děkuji

 
Re: Opakované padání vlasů
vilcakul,25. 9. 2013 22:04

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil návštěvu homeopata, protože je potřeba předepsat indikovaný homeopatický lék podle Vašich charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni.


nosni mandle
Jirka,12. 9. 2013 17:51

dobry den, 16 let syn, neustale problemy s mandlemi, doktor navrhuje vytrzeni, ale jeste hledam jiny zlusob lecby... lze homeopatii nebo cinskou medicinu?


Re: nosni mandle
vilcakul,12. 9. 2013 20:22

Dobrý den, v tomto případě doporučuji vyhledat homeopata a homeopatickou konstituční léčbu. Dobré výsledky se dají dosáhnout v této indikaci s homeopatikem Lemna minor, v potenci D, 3x denně 5 kapek.

 
Re: Re: nosni mandle
vilcakul,12. 9. 2013 20:23

potence D3

 
Re: Re: Re: nosni mandle
iva,14. 9. 2013 1:27

Jirko, měla jsem tyto problémy s dcerou a podle obrazu zabíraly skvěle dva léky: mercurius sollubitis (při typickém zápachu z úst a bolestivé polykání) a belladona (při náhlém rychlém zvýšení teploty). Dcera z těchto problémů postupně odrostla a nemuseli jsme vůbec použít ATB. Kamarádka u téhož zvolila odstranění mandlí, její dcera má různé problémy dodnes. Hodně štěstí!


pulsatilla
radka,12. 9. 2013 13:11

Dobrý den,
ještě bych se chtěla,prosím vás zeptat, nikde jsem nemohla pulsatilla pratensis najít, jen pulsatilla nigricis, nebo úplně bez přídomku. je to stejné homeopatikum? Bylo by možné,prosím Vás,eventuálně mi jej od Vás zaslat na dobírku? Děkuji mnohokrát.


Re: pulsatilla
vilcakul,12. 9. 2013 17:36

Dobrý den, ano jedná se o stejný lék, někdy je pod názvem Pulsatilla pratensis nebo nigricans. Jedná se o stejný lék se stejnými indikacemi, o kterých jsem psal v odpovědi na předešlý dotaz. Tento lék Pulsatilla dostanete koupit v lékárnách prodávající homeopatika firmy Boiron.

 

Zita: Dobry den. Mam dve dcery, mladsi 5-ti leta je hodne tvrdohlava. Obcas me i kope a bije rukou, kdyz si neco vezme do hlavy. Nebo si hraje s tatou a vetsinou to dapadne tak, ze ona po nem zacne silene skakat, az ji on vynada a ona s placem odejde. Nebo prijde navsteva s detmi. Ona se nejdriv dost stydi, ze se s nimi ani neprivita, ale pak najednou se tak rozdovadi, ze ji musime odvest, aby se neco nestalo. Po napomenuti je drza. Babicce dala jednou facku, moji sestre rekla, ze je odporna. Posledni dobou si s ni nevime rady. Dekuji za odpoved.

 

vilcakul: pro Zitu: Dobrý den, v tomto případě bych silně uvažoval o podání homeopatika Tuberculinum v potenci C200, 1 dávka (3 kuličky) a poté bych počkal minimálně jeden měsíc na reakci organizmu.Jarek: Dobrý den,chtěl bych se zeptat,kde se dá koupit LEMNA MINOR D3 / 10 / na nosní polypy a je možno šňupat ve formě prášku ? moc děkuji

 

vilcakul: pro Jarka: Dobrý den, toto homeopatikum je dostupné např. v Homeo lékárně Nitra nebo přes internet na remedia.at. Další možností je to, že Vám ho mohu poslat na dobírku, když mi napíšete adresu na email, který najdete na mých dalších webových stránkách.

 

Deprese a žárlivost
Radka,10. 9. 2013 8:40

Dobrý den, prosím o radu, mám malé dítě,s novým partnerem, jsem žena 45 let, v poslední době mám pocit, že mne nic nebaví, časté střídání nálad,apatie,bez plánů do budoucnosti, pracuji z domova,s dítětem mi dost pomáhá partner. Dříve jsem byla energická, hodně pracovitá. Zároveň se dostavila zvýšená žárlivost na partnera.Můžete mi, prosím Vás doporučit nějaká vhodná homeopatika?Děkuji mnohokrát za odpověď.


Re: Deprese a žárlivost
vilcakul,11. 9. 2013 20:30

Dobrý den, při těchto potížích by mohlo být vhodné homeopatikum Pulsatilla pratensis v potenci C30 nebo C200, 1 dávka (3 kuličky) a poté počkat minimálně 1 měsíc na reakci organizmu.Pulsatilla má onemocnění ze žárlivosti, má deprese a střídání nálad, potřebuje oporu partnera a často je tam hormonální nerovnováha.


Akne
Sona,3. 9. 2013 13:47

Dobry den,

uz rok a pul me trapi akne, hlavne na cele a na spancich. Nikdy jsem na to moc netrpela. Je mi 33 let. Mam tri deti. Je fakt, ze jsem mela tezke obdobi behem 4-5 poslednich let. Jen malokdy jim korenena jidla, sladke docela dost.
Dekuji za radu.
Sona

 
Re: Akne
vilcakul,3. 9. 2013 18:25

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu. Ve Vašem případě by bylo vhodné užívání křemeliny, která velmi pozitivně ovlivňuje kožní problémy. Z gemmoterapie bych doporučil na detoxikaci organizmu Břízu a následně Černý rybíz, který má kortikoidní efekt na kožní potíže. Jestliže mluvíte o těžkém období v posledních 4-5 letech, tak asi tam někde bude příčina rozladění Vašeho organizmu a objevení se akné. Dále by možná nezaškodilo omezit to sladké, které také může zhoršovat kožní problémy.


Homeopatická léčba svrabu
Pavel,3. 9. 2013 9:13

Dobrý den , poprosil bych Vás o radu homeopatického léku na zákožku svrabovou


Re: Homeopatická léčba svrabu
Pavel,3. 9. 2013 9:34

omlouvám se, zapomněl jsem poděkovat.Pavel


Re: Re: Homeopatická léčba svrabu
vilcakul,3. 9. 2013 18:19

Dobrý den, v této indikaci se mohou symptomaticky použít následující homeopatické léky: Arsenicum album, Carbo vegetabilis, Causticum, Hepar sulphur, Lycopodium clavatum, Psorinum, Sepia a Sulphur. Zkuste vybrat své charakteristické symptomy a podle nich vybrat z daných léků na tuto obtíž. Obrazy léků najdete na internetě, většinou na mých stránkách. Poté si koupíte indikovaný homeopatický lék potence C9 v lékárně a můžete ho užívat po dobu 5 dní, 3x denně a pak lék vysadíte a počkáte na reakci organizmu. Podle mě bude homeopatická léčba zdlouhavější než alopatická, která je schopná člověka zbavit svrabu za pár dní.


Očista po chemu a nadváha
Johanka,2. 9. 2013 23:05

Dobrý den, jsem 9 měsíců po chemoterapii, po jejímž dokončení jsem se psychicky zhroutila (před ní bylo obdodí 14 měsíců se silnými antibiotiky a následná operace tl. střeva). Začala jsem se doslova cpát jídlem - vlčí hlad a nyní mám 15 kg nadváhu. Vzhledem k tomu, že jsem vozíčkářka, špatně se mi pohybuje a tak prosím o radu jakou zvolit homeopatii na snížení chuti k jídlu a jakou zvolit homeopatii na vyčistění celého organismu od "léků", padají mi vlasy, vyrážka, suchá pokožka, hluboké vrásky,zácpa, chronická rýma.
V současné době užívám - jablečný ocet s vodou a tkánovou sůl č. 12 Biokomplex SF, psychika se již srovnala,
děkuji mnohokrát, Johanka


Re: Očista po chemu a nadváha
vilcakul,3. 9. 2013 18:08

Dobrý den na vedlejší účinky chemoterapie se hodí homeopatikum Cadmium sulphuricum v potenci C30, 3x denně 3 kuličky rozpustit pod jazykem nebo můžete rozpustit kuličky v 1/4 až 1/2 litrové flašce s dobrou vodou a popíjet z ní přes den. Můžete si udělat 5 denní kůru a pak lék vysadit. Jestliže netrpíte vedlejšími účinky chemoterapie, tak můžete zkusit homeopatikum Kurdlipid v potenci D6, 3x denně 3 kuličky po dobu 6 dní a 7. den je pauza. Tyto kuličky se mohou užívat 2 až 3 měsíce, k tomu bylo by vhodné vyhledat homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu. Ve Vašem případě by mohla být vhodná i křemelina, která upravuje chuť k jídlu, detoxikuje střeva, zlepšuje kondici pokožky, usnadní vyloučení stolice. Z gemmoterapie by mohla být vhodná na detoxikaci organizmu Bříza, poté některý specifický lék třeba Ribes nigrum (Černý rybíz).

 

vilcakul: pro Janu: Dobrý den, jedná se o jasný případ postvakcinačního syndromu, který je léčitelný detoxikací vakcíny, která vyvolala tento stav. Více podrobností o této terapií najdete v mých článcích na téma: Homeopatie a autismus nebo Homeopatie a postvakcinační syndrom. Doporučuji vyhledat terapeuta se zkušeností s touto terapií.


Jana: Dobrý den, chtěla bych se zeptat na možnost léčby dcery - 2 roky a 8 měsíců. Po očkování na roce a půl postupně přestávala mluvit, komunikovat, dívat se do očí, začala se více vztekat, méně chápat a i v oblastní emoční se její chování zhoršilo, přestala spolupracovat, smát se, mávat na pozdrav......ve dvou letech jí diagnostikovali autismus a hyperaitivitu. Je nějaká pomoc a možnost léčby pomocí homeopatik?Děkuji


vilcakul: pro Petru: Dobrý den, s těmito potížemi bych doporučil vyhledat homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu.


Petra: Zvýšená teplota, bolest v podbřišku, krvácení při styku, svědivost pochvy a močové trubice, svědění oka. Mám osobní podezření na chlamydie, zatím není potvrzeno lékaři. Lékař na mě nic nevidí a mě je přesto špatně. Doposud léčeno jen ascorutinem od lékaře a wobenzin vlastní volba.

 

povinné očkování
zoe,25. 8. 2013 22:56

Dobrý den, mám tří měsíční miminko a dozvěděla jsem se o alternativě homeopatiky a chci se zeptat jestli se může povinné očkování provést i homeopatickými vakcínami. Děkuji Z


Re: povinné očkování
vilcakul,1. 9. 2013 12:35

Dobrý den, jako alternativa by to možná mohlo být vhodné, ale je otázné, či Vám to někdo uzná jako podstoupení povinného očkování. Záleží na Vaši komunikaci s doktorem a na jeho přístupu k celé záležitosti. Informace o postupu v této záležitosti můžete získat na následujících odkazech, které nakopírujete do prohlížeče:
http://ferovanemocnice.cz/pravni-poradna/ockovani-27/n-prijimani-neock-3059.html

http://www.usoud.cz/fileadmin/user_upload/ustavni_soud_www/Aktualne_prilohy/2011_02_09.pdf

http://ferovanemocnice.cz/data/120118_Rozsudek_KS_HK_52A45_2011_an.pdf


Kde sehnat Echinaceu D4?
Dáša,20. 8. 2013 10:21

Dobrý den, před pár lety se mi osvědčila na Vaši radu Echinacea D4 na podporu imunity u dětí, ráda bych letos kúru zopakovala, ale v lékárně mi řekli, že preparát již nemá registraci a nedováží se do ČR, nemáte prosím tip, kde by se případně dala sehnat? Děkuji za odpověď.


Re: Kde sehnat Echinaceu D4?
vilcakul,1. 9. 2013 12:29

Dobrý den, v tomto případě můžete koupit homeopatikum Echinacea angustifolia granule, které se dají koupit přes internetový obchod. Potíž je však se sehnáním požadované potence, většinou ji prodávají až od potence 5C, která ale stojí za vyzkoušení. Já osobně mám nejlepší zkušenosti s potencí D4, kterou můžete objednat a koupit na následujícím odkazu: http://www.teloveprodukty.cz/www-teloveprodukty-cz/eshop/29-1-Tinktury/0/5/624-Echinacea-D4-50ml.
Další možnou alternativou je to, kdybyste si tuto tinkturu sami vyrobili z rostliny Třapatka nachová (Rudbeckie), kterou byste si pak zředili podle homeopatických principů na potenci D4.


nesnášenlivost cukru
Katrin,15. 8. 2013 16:05

Dobrý den,

prosím pěkně z homeopatických léků trpí na nesnášenlivost sacharidů jen arg. nitricum nebo i jiné homeopatické typy? Děkuji


Re: nesnášenlivost cukru
vilcakul,1. 9. 2013 12:20

Dobrý den, v této indikaci najdeme vícero léků: Argentum metallicum, Argentum nitricum, Arsenicum album, Calcarea carbonica, Calcarea sulphurica, Causticum Hahnemanni, Mentha piperita, Mercurius solubilis, Pulsatilla nigricans (pratensis), Saccharum album, Selenium metallicum, Sulphur a Thuja occidentalis.


ztráta přátel, konec dětství
Diana,9. 8. 2013 22:10

Dobrý den,

jsem na prahu dospělosti, ale cítím více smutku než radosti. Hodně jsem ztratila svých přátel z dětství. Před 3 roky to byl šok. Najednou ti všichni, které jsem měla ráda, jako by se rozutekli a celá banda se rozpadla. Těžce jsem to nesla a hodně vzpomínám i dneska. Vybavují se mi vzpomínky na to pěkné a nedokážu je zahnat. mám je v sobě silně zaryté. Bylo to vcelku s nimi štastně prožité období. KOlikrát se mi nechtělo vzdálit se od domova, nebo chodit do školy, protože štastná jsem se cítila jen s nimi- mezi svými. Nějak se s tím pořád nemůžu srovnat a zvyknout si na nové. Pocitová touha vráti čas zpět. To nové je taky fajn, ale není to ono. Jako bych ztratila něco vyznamného - svou hlubokou radost a dlouholeté vztahy. Nevím, jestli mě spraví nějaká homeopatika, ale věřím, že by se mi mohlo trochu ulevit a lépe si to zpracovat - abych se nad tím tak netrápila a mohla zase cítit radost z nového, tj. opustila staré - mám zvolit ignatiu, pulsatillu nebo natru muriaticum? Našla jsem se částečně v každé, abych pravdu řekla,ale má se prý volit jen jeden lék. Diana

 
Re: ztráta přátel, konec dětství
vilcakul,1. 9. 2013 12:13

Dobrý den, v této indikaci by možná mohla být nejvhodnější Pulsatilla, která také nechce dospět a potřebuje oporu a podporu okolí. Doporučil bych zkusit toto homeopatikum ve vyšší potenci alespoň C30 nebo C200, v jedné dávce (3 kuličky) a počkat minimálně měsíc na reakci organizmu. Dalším vhodným lékem by mohl být ještě Phosphorus, který má velké téma přátel a opuštěnosti bez nich.


Chemoterapie
Hana,7. 8. 2013 9:15

Dobrý den. Chtěla bych Vás požádat o radu při výběru homeopatik na snížení nežádoucích účinků chemoterapie u otce. Při léčbě trpí nechutenstvím, závratěmi, celkovou slabostí, častou nespavostí a přes den naopak únavou. Začíná i vypadávání vlasů. Děkuji. Hanka


Re: Chemoterapie
vilcakul,1. 9. 2013 12:09

Dobrý den, na vedlejší účinky chemoterapie se hodí homeopatikum Cadmium sulphuricum v potenci C30, 3x denně 3 kuličky nebo rozpustit kuličky v láhvi s dobrou vodou a popíjet z ní přes den. Homeopatikum by se mělo užívat před a po chemoterapii, při ní to bude asi těžko proveditelné.


cysta u syna
marcela,31. 7. 2013 7:58

dobrý den je možné vyléčit homeopatiky cystu u varlat u 14 syna ? děkuji

 
Re: cysta u syna
vilcakul,4. 8. 2013 12:08

Dobrý den, v tomto případě je možná léčba homeopatickou konstituční homeopatií nebo některým specifickým homeopatickým lékem na tuto obtíž. Doporučuji vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu.


Uhlířová
Diana ,26. 7. 2013 21:56

Dobrý den, na serveru svethomeopatie.cz lékařky doporučují užívání homeopatik např 3x týdně 5 granulí, vy píšete skuste jen 3 kuličky. Má to nějaký zásadní efekt, když se homeopatika berou někdy déle a ve větším množství tak jako u klasických léků či jiných přírodních produktů a nebo se berou jen ty 3 kuličky? Dojde třeba k rychlejší reakci organismus, nebo v čem je ten rozdíl? Diana


Re: Uhlířová
vilcakul,30. 7. 2013 22:42

Dobrý den, můj přístup je podle potence daného homeopatika. V nízké potenci (5 - 9Ch) doporučím častější užití homeopatika i 3x denně po dobu několika dní. Při ústupu potíží je nutno dávkování zredukovat nebo lék úplně vysadit. Při vyšších potencích (30Ch nebo 200Ch) doporučuji užít jen jednu dávku (3 kuličky) a počkat minimálně měsíc na reakci organismu. To je standartní postup. Efekt mezi 3 kuličkami a 5 granulemi není žádný, jen při 5 granulích si musíte dřív koupit novou tubičku. Je to přístup francouzské homeopatické školy, kde se dlouhodobě užívají homeopatika 3x denně jako v alopatií. Granule jsou oproti kuličkám menší, takže ani váhově tam nebude velký rozdíl. K větší a hlubší reakci organizmu na homeopatikum dochází většinou při užití vyšší potence homeopatika (od 30Ch nahoru). Tento efekt je trvanlivější, čím větší potenci užijeme.

 
Polymorfní obtíže
Luděk,17. 7. 2013 12:55

Dobrý den, prosím o radu jaké homeopatikum zkusit na dlouhá léta trvající obtíže, kterými jsou nosní polypy opakovaně operované, úplná ztráta čichu, záchvaty výtoku z nosu a slzení, zevní hemoroidy, stav po trombose žíly v podkolenní, hypertenze, svědivá vyrážka hlavně kolem kotníků, která se objeví zdánlivě bez souvislosti a postupně zmizí stejně jako bolesti vystřelující z bederní krajiny podél nervů do kolen. Na hypertenzi musím užívat jednu tabletku denně a dle vyšetření vázne návrat žilní krve z periferie. Děkuji za případnou radu.


Re: Polymorfní obtíže
vilcakul,18. 7. 2013 19:10

Dobrý den, v každém případě bych doporučil vyhledat homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu. Problémy s nosem výborně řeší homeopatikum Lemna minor v potenci D3, 3x denně 5 kapek. Na ty vystřelující bolesti podél nervů by mohlo být vhodné homeopatikum Hypericum perforatum. Ale v konstituční homeopatií je to řešitelné předpisem jednoho indikovaného homeopatického léku.

 
neustále zalahnuté v ušiach
Dáša,7. 7. 2013 9:42

Dobrý deň,prosím Vás,mám neustále zalahnuté v ušiach,odlahne mi iba niekedy ,aj to iba na malú chvílu,napr.ked idem autom popod tunel,bola som aj na vyšetrení u ušného,nič zvláštne sa nenašlo.Viete mi nejako poradiť,aké homeopatiká by mi dokázali trochu pomôcť,beriem AD seroxat a lamotrigin,môže to byť aj z nich?
Dakujem.

 
Re: neustále zalahnuté v ušiach
vilcakul,14. 7. 2013 19:41

Dobrý den, to musíte zjistit u svého lékaře, jestli předepsané léky nezpůsobují danou potíž. Doporučuji vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu.


Diochi a homeopatie
Petra,6. 7. 2013 21:34

Dobrý den, je prosím možno při jednorázové užité homeopatik brát bylinné produkty zn. Diochi? Konkrétně bych chtěla skusit brát pulsatillu na žluté, nedráždivé, hojné výtoky spolu s preparátem Estrozinem, který na mýkozy. Chci skusit obojí, abych léčbu podpořila. Nevím, jestli se bylinky a informace mezi sebou nebudou bít...?
Petra


Re: Diochi a homeopatie
vilcakul,14. 7. 2013 19:38

Dobrý den, protože nemám zkušenosti s těmito prostředky, tak se nemohu vyjádřit k jejich vhodnosti při užívání homeopatik.

 

úzkost
Renáta Nováková,30. 6. 2013 18:15

Dobrý den,prosím vás o radu.Vždy po nějaké stresové situaci se u mě objevují úzkosti.Projevuje se to bušením srdce,velká únava,někdy zimnice,strach a ztráta zájmu.Chtěla bych poradit jaké homeopatikum byste mi doporučili a jaké je dávkování?


Re: úzkost
vilcakul,14. 7. 2013 19:34

Dobrý den, pro předpis indikovaného homeopatického léku je potřeba detailnější znalost Vašeho stavu na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Doporučuji proto vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu.


literatura a výběr správného léku
Iva,30. 6. 2013 14:32

Dobrý den,

mohl byste mi prosím doporučit literaturu, ve které najdu léky po mentální, emocionální a fyzické složce? Měla jsem v rukou jen knihy, kde chyběla buď nějaká ze těchto tří složek anebo byla matera medica rozepsána tak, jak léku odpovídala určitá patologie orgánů... Jak naši předci vůbec přišli na to, že zrovna daný lék léčí toto a tamto?
Když si člověk hledá vhodný lék a má vycházet ze zásady, že by měl vybírat lék dle toho, čemu je nejvíce podobný, tedy vzít potaz úrovni mentální, emocionální a fyzickou, tak v případě, že by měl na fyzické úrovni sennou rýmu a mentálně ani emocionálně neodpovídal ani pulsatille ani natriu muriaticu (které na sennou rýmu symptomaticky působí) tak si lék vzít má? Anebo má uprostřednostnit mentální a emocionální složku své osobnosti a dle toho hledat vhodný lék? Často se totiž stává, že člověk je tak individuální, že je těžké, aby se našel ve všech třech složkách, tím míním, že osoba může mít určité nemoci, které by se symptomaticky léčili něčím, ale dotyčná neodpovídá mentální podstatě medikamentu. Budu vděčná za vaše odpovědi. Obohatí mé obzory. Iva


Re: literatura a výběr správného léku
vilcakul,14. 7. 2013 19:32

Dobrý den, máte tolik otázek, že to není vůbec řešitelné v této poradně, abych Vám na vše odpověděl. Jestli máte tolik otázek a tak velký zájem, tak se dejte na studium homeopatie, kde se vše dozvíte.


zarůstající nehet
Ivana,30. 6. 2013 11:38

dobrý den ,prosím mohli byste mi poradit něco na zarůstající nehet na noze, stále se to opakuje, bolí. děkuji Iva


Re: zarůstající nehet
vilcakul,14. 7. 2013 19:29

Dobrý den, na tento problém se symptomaticky dají použít následující homeopatické léky: Causticum, Graphites naturalis, Hepar sulphuris, Magnetum australis, Magnesia phosphorica, Nitricum acid, Silicea terra, Staphysagria, Teucrium, Thuja.


bolest zad a plotynek
Lubos,30. 6. 2013 12:59

Dobry den,
prosim o radu- mam problem s bolesti zad a plotynek.Pracuji uz treti tyden v Rakousku masokombinatu a prace je docela dost fyzicky namahava a zacina se to projevovat docela citelne bolesti zad a plotynek.Rad bych se zeptal zda je mozne v lekarnach poridit take bezne homeopatika od boironu se kterymi mam uz nejake zkusenosti.Rad bych se vyhnul dopovani ibalginama coz nevidim jako vhodne vychodisko.Prosim o radu jaky pripravek by byl vhodny a jake davkovani?
Dekuji pekne.

S pozdravem
Lubos z Brna


Re: bolest zad a plotynek
vilcakul,30. 6. 2013 19:56

Dobrý den, v tomto případě bych doporučil navštívit maséra, který Vás vymasíruje a v případě potřeby napraví, to je chiropraxi. Tyto problémy se velmi často objevují po větší fyzické námaze, na kterou tělo není zvyklé. Dokud je člověk v normálním stavu a nezatěžuje se, tak většinou vyskočená ploténka nebolí, ale v případě dlouhodobé zátěže se hned ozve. Z homeopatik by mohlo být vhodné Hypericum perforatum v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Po reponaci je vhodné užít homeopatikum Rhus toxicodendron v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 3 dní.


alergická rýma, ucpaný nos
Hana,20. 6. 2013 10:30

Dobrý den, nějak se mi zde neobjevil text, který jsem zde psala a tak píšu znovu. Poprosím o radu - mám alergickou rýmu - ráno ucpaný nos, lehce opuchlé oči. Dopoledne mám spíše pravou dírku trošičku ucpanější, alespoň se mě to tak zdá. Když je teplé počasí, tak mi rýma neteče, ale při vlhku se mi už lehce spouští. Také reaguju při změně teplot - přijdu z vlha do sucha a sotva si stačím vytáhnout věci z tašky už mi teče z nosu. Jsem alergik na prach, peří, srst zvířat. Reaguji snad i na pyl, ale ne sennou rýmou, ale jako by to pro mne byl další prach - alergen a bolí mne z toho hlava přes den, jako by se mi to ucpávalo a bolelo mě na čele a na spáncích. Rýma je nedráždivá, většinou jen vodnatá a ráno když se vysmrkávám tak mám žluzelenkavé malé snoplové strupky. Brala jsem allium cepa 10 dní, nezabrala. Neberu anthistaminika. Nechci se zatěžovat chemií, ale je pravda že alternativa mi taky nijak nezbrala - nevím jestli z toho důvodu, že jsem to brala krátce - třeba jen měsíc, nebo to nebyl odpovídající léčba. Také se chci zeptat, zda-li se homeopaticky dá léčit mylšení, které je velmi těkavé. neumím se soustředit na jednu věc, pořád má mysl na něco myslí a vymýšlí kraviny- dramata, nebo pořád něco řeší, místo abych byla ukotvená sama v sobě a řídila se pocity, tak jsem pod vládou myšlení. U ničeho moc dlouho nevydržím, protože mě to rychle přestává bavit, u práce neustále nad něčím přemýšlím, ani se na ni nesoustředím. Velmi rychle zapomínám. Jen emocionální - především citové zážitky ne. Na ty myslím pořád. Budu ráda za odpověd. Děkuju, Hanka


Re: alergická rýma, ucpaný nos
vilcakul,25. 6. 2013 20:24

Dobrý den, v tomto případě můžete vyzkoušet homeopatikum Pulsatilla v potenci 30C, 1 dávku (3 kuličky) a pak počkat minimálně měsíc na reakci organizmu. Když bude reakce dobrá a Váš stav se zlepší, tak je třeba čekat až do relapsu, to je do návratu zdravotních potíží jako před užitím homeopatika. Potom můžete homeopatikum zase zopakovat a zase čekat na reakci organizmu. V případě, že se Váš stav nezlepší, tak bych doporučil navščtívit homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu.


Re: Re: alergická rýma, ucpaný nos
Hana,29. 6. 2013 8:59

Sháněla jsem pulsatilu v potenci 30C ale přes internetový obchod nabízejí jen potenci CH. Nevím, jak moc velký rozdíl v tom je, prý je to jiný způsob ředění, takže mohu skusit i potenci CH? Nebo mi prosím poraďte, kde koupím potenci C. Děkuji.


Jak se registrovat
Marika,28. 6. 2013 14:33

Vážení, jak se mohu registrovat na stránkách :
http://vilcakul.extra.hu

Odkaz "zde" nefunguje.

Děkuji


Re: Jak se registrovat
vilcakul,28. 6. 2013 14:39

Je tam email, kde je třeba poslat svou požadavku a poté budete zaregistrovaná. Odkaz "zde" byl vypnut kvůli spamu, protože komentáře byly plné spamu na porno.


homeopatie
Irena,19. 6. 2013 8:25

Dobrý den, chodím k homeopatovi, který mě léčí více léky. Ptala jsem se ho, jestli léčí i jedním lékem, konstitučně, říkal že ano, ale že mám tak rozdílnou diagnozu a mnoho nemocí, tak mě léčí čtyřmi léky dohromady. Nejsou to kuličky, jsou to tablety nestandartních potencí, které se mohou brát klidně hned po jídle, jejich účinek se neruší. Četla jsem studii na internetu, že by se mělo léčit jen jedním lékem. Uvažuji, jestli homeopata změnit, nebo ještě počkat - za cca měsíc a půl jsem neměla žádné kladné výsledky, ani nevím, jestli pomůže léčba i byť jedním jediným lékem. Homeopatie funguje na principu toho, že pacientu pomáhá něco změnit v hlavě, aby se uzdravil?? Musím homeopatii také navíc věřit, aby zabrala? Díky, Irena

 
Re: homeopatie
vilcakul,25. 6. 2013 20:02

Dobrý den, také jsem názoru, že by se mělo najednou léčit jen jedním homeopatickým lékem. To, že máte více chorob a na každou je třeba jiného léku je jen výmluva, která spočívá v tom, že Vám daný homeopat nenašel indikovaný homeopatický lék. Předpis vícero homeopatických léků najednou může mít vícero efektů. Prvním je samozřejmě potlačování symptomů jako v alopatické medicíně. Druhým problém může být to, že se dané homeopatické léky mohou mezi sebou antidotovat, to je rušit navzájem svůj účinek. Dále se homeopatické léky nemohou užívat hned po jídle a ani se nemohou užívat najednou. Homeopatie funguje na zákoně podobnosti a ne na víře. Samozřejmě placebo efekt hraje určitou roli, ale ta je po několika týdnech bezpředmětná, když lék nezabere na daný stav. Doporučuji změnit homeopata a předepsat homeopatický konstituční lék, který bude léčit všechny Vaše zdravotní potíže. Výběr indikovaného homeopatického léku je třeba založit na charakteristických symptomech pacienta na mentální, emocionální a fyzické úrovni.

 
Re: Re: homeopatie
Irena,25. 6. 2013 22:15

Děkuji za odepsání. Pulsatillu si objednám. Beru ještě nějaká homeopatika, takže je doberu, ať mi doma netrčí. Pak nasadím už jen pulsatilu. Mám mezi dobráním léků a pulsatilu nechat týdenní pauzu, ať se mé tělo tzv. "odinformuje" a pak už jen pulsatilou doladí?
Studuji nyní od pana Čechovského alopatii, který říká, že jsou lidé, kteří jsou velmi individuální a ani nejvíce podobný lék jim předepsaný, nezabral zcela, takže byl nucena nasadit alopatii - léčbu slinami. Máte s tím nějaké dobré zkušenosti? Děkuji a příjemný den přeji


Re: Re: Re: homeopatie
Irena,26. 6. 2013 14:02

ještě mám doatz, v případě, že bych chtěla skusit užít 3 kuličky pulsatily, je možno ji v lékárně objednat ještě v menším balení než je cca 60ks balení v tubě? případně jak objednat u vás? děkuji


zarudnutí kuže
Silvie,25. 6. 2013 15:54

Dobrý den, maminka je po rakovině a začala mít problémy se zarudnutím kůže na obličeji.

 
Re: zarudnutí kuže
vilcakul,25. 6. 2013 20:37

Dobrý den, v tomto případě může jít o vedlejší účinek chemoterapie. Homeopaticky jsou vhodné následující homeopatika: Cadmium sulphuricum, Rhopalurus junceus, Okoubaka aubrevillei, Diospyros kaki a další.

 
Dotaz na účinnost a uchovávání homeopatik
Alena Vávrová,24. 6. 2013 12:50

Přeji Vám pěkný den

a dovoluji se tímto zeptat: trpím na migrény a nejsem moc stresu odolná, už jsem se zkoušela léčit u jednoho homeopata, ale bez úspěchu.
A tak se chci zeptat jestli má smysl koupit si komplexní preparáty od firmy Pharma Liebermann Gmbh, v mém případě konkrétně Cranio-cyl, Iris-Cyl, Neuri-cyl.
A ještě jeden dotaz: dočetla jsem se, že se léky nemají dostat poblíž telefonu, jak daleko od něho tedy mohou být? Nosím je v kabelce, stejně jako telefon. A dostanou-li se poblíž mikrovlnné trouby, jsou prý v mžiku znehodnoceny. Je to pravda?

Děkuji za odpovědi.


Děkuji předem za odpověď.

 

Re: Dotaz na účinnost a uchovávání homeopatik
vilcakul,25. 6. 2013 20:28

Dobrý den, s danými léky nemám žádnou zkušenost, takže s k jejím účinkům nemohu vyjádřit. Homeopatické léky by měly být skladované v temnu a suchu, mimo elektromagnetického záření, platí to pro mobily, televizi i mikrovlnku. Jedno zrentgenování na letišti většinou účinek homeopatika nezlikviduje.


vstrebávanie štichov
Dáša Homolová,19. 6. 2013 12:45

Dobrý deň,pán doktor,dakujem Vám za predchádzajúce rady,zabudla som sa ešte opýtať,som po operácii prsníkov ,mám samovstrebatelné štichy,existuje homeopatikum na rýchlejšie a bezproblémové vstrebávanie štichov a ako dlho ho treba užívať?
A prosím Vás ,aká je to potencia D6,aké to je CH.
Dakujem velmi pekne.


Re: vstrebávanie štichov
vilcakul,25. 6. 2013 20:20

Dobrý den, doporučované homeopatikum Calendula officinalis bude hojit vnitřně a urychlí i celkovou rekonvalescenci. Ředění D je 1:10 a ředění C je 1:100, takže D6 je C3.


pulsatilla
Dana,19. 6. 2013 9:55

Dobrý den,

emočně velmi odpovídám typu pulsatila - smutek, když necítím lásku, když se mi někdo nevěnuje, když jsem sama. Zdrtí mě každý rozchod, a enchápu, že jsou chlapi tak samostatní a vyrovnaní,že vždycky chybí oni více mě než já jim. Alespon si to myslím. Když jsem v práci či ve škole, tak mi partner často chybí a chci aby byl se mnou a bylo veselo. Hodně jsem na jeho pozornost. Chybí mi děství a dětské hry - nyní se mí přátele už odstěhoali, tato situace je asi 3 roky co s tak stalo, ale pořád je vzpomínám. Chybí mi ta radost s nima. Vzpomenu si i na bývalé partnery- jako by mě nebavilo prožívat věci nové. K novým věcem nemám moc vztah. Uvědomuji si vnitřní přání, že za mnou bývalý partneři přijdou a budou mě obdivovat, něčím je zaujmu. Je mi smutno, když si uvědomím, že ten druhý po mě tolik nemusí vždy tolik toužit. Pláču tehdy, když mě chce partner opustit a jsem nakrknutá, když by se mi rodina nevěnovala. Cítila bych se strašně zdeprimovaně.
Vše mi vychází na pulsatilu, mám i šílený strach ze zkoušek a mám pocit, že všechno rychle zapomenu. Ale nejsem teplokrevný typ, ale velmi zimořivý. Ostatní věci se v celku shodují. Bude pulsatila vhodná? A jakou potenci mám zvolit? Mám i alegii na prach. Četla jsem váš článek o alergii, kde pomohla konstituční léčba pulsatilou, pokud tomu odpovídal pacient. Ráda bych se alergie zbavila úplně - ucpaný nos po ránu, ráno dopoledne trošičku více pravá strana ucpanější, též bolest hlavy - čelo, spánky. Rýma při změn teploty. Moc děkuju, Dana


Re: pulsatilla
vilcakul,25. 6. 2013 20:16

Dobrý den, v tomto případě můžete homeopatikum Pulsatilla klidně vyzkoušet v potenci 30C, 1 dávku (3 kuličky) a pak počkat minimálně měsíc na reakci organizmu. Když bude reakce dobrá a Váš stav se zlepší, tak je třeba čekat až do relapsu, to je do návratu zdravotních potíží jako před užitím homeopatika. Potom můžete homeopatikum zase zopakovat a zase čekat na reakci organizmu. V případě, že homeopatikum neovlivní Váš stav, tak je třeba jiného indikovanějšího homeopatického léku. Ještě k obrazu léku Pulsatilla, může být klidně zimomřivá. Hlavními charkteristikami je pláčtivost, prudká změna nálad, zhoršení horkem, pravostranost, touha po čerstvém vzduchu, vodnaté výtoky a malá žízeň.


Porucha vstrebávania železa
Dáša Homolová,15. 6. 2013 11:36

Pán doktor,prosím Vás ,ešte mám 1 otázku,týkajúcu sa mojej sestry,má poruchu vstrebávania železa,je neustále z toho vyčerpaná,celé dni by iba prespala,existujú vôbec nejaké homeopatiká na vstrebávanie železa? Chodí aj na hematologickú ambulanciu,ale stav sa jej nezlepšuje,trvá to roky. Dakujem.


Re: Porucha vstrebávania železa
vilcakul,16. 6. 2013 21:19

Dobrý den, v této indikaci je třeba zjistit příčinu anémie a tu odstranit, teda léčit. Dobrou zkušenost mám v těchto případech s homeopatikem Ferrum phosphoricum v potenci D6, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 měsíce. Ale užití tohoto homeopatika upraví jenom stav vaší sestry, ale k vyléčení by měla vyhledat homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu.


Hematom po operácii prsníkov
Dáša Homolová,15. 6. 2013 11:25

Dobrý deň,som 2 týždne po operácii prsníkov,konkrétne po zmenšení prsníkov,pred operáciou som brala Vami doporučené homeopatiká Arnicu a po operácii 3 dni Arnicu a potom Calendulu,momentálne mám bolesť v lavom prsníku,vraj hematom ,chcem Vás poprosiť,aké homeopatiká sú dobré na rýchlejšie vstrebávanie hematomu,ostali mi ešte aj Arnika,aj calendula,alebo sú vhodnejšie ešte nejaké iné a aké ,poprosím aj dávkovanie a potenciu.Dakujem Vám velmi pekne.


Re: Hematom po operácii prsníkov
vilcakul,16. 6. 2013 21:12

Dobrý den, na vstřebání hematomu je nejlepší homeopatikum Arnica montana, v případě potřeby užitá i ve vyšší potenci 30C nebo 200C, 1x 3 kuličky. Akutně se může použít i 3x po sobě s hodinovým odstupem, potom je třeba počkat na reakci organizmu. Na bolestivost a urychlení hojení je vhodné homeopatikum Calendula officinalis, i tu ve vyšší potenci s podobným dávkováním jako u Arniky.


poradna přes skype
Terka,6. 6. 2013 9:36

Někteří homeopaté využívají namísto osobní homeo. konzultace přes skype. Je to tak v pořádku, nebo může terapeutovi uniknout nějaké důležité prvky? Webkameru nemá každý a stejně je v tomto případě skoro k ničemu - nevidíte, jestli je člověk nervozni, má tiky v očích, nevíte jestli se potí, či jak je doopravdy stavěný ...Jaký je váš názor na toto?


Re: poradna přes skype
vilcakul,6. 6. 2013 21:24

Dobrý den, zatím s touto alternativou nemám zkušenost, ale myslím si, že je to lepší a výhodnější přístup než komunikace přes emaily. Kdybych to dělal, tak jedině s kamerou, kterou si v dnešní době už koupíte za babku. Při vyšetření úplně stačí, když vidíte tvář pacienta a jeho oči, to vám řekne i to, co pacient říct nechce. Výhodu v tomto přístupu vidím v okamžité zpětné vazbě, není tam žádná prodleva a může to být bezprostřední i kvůli bezpečnému prostředí domova, ve kterém se pacient nachází. Při odberu případu je nejdůležitější problém, s kterým vás pacient vyhledá. Dále je důležité to, jak tento problém na pacienta působí, jak ho prožívá a nakonec zpracovává. Tělesné rysy o postavě nejsou tak důležité, nejdůležitější pro stanovení léku je mentální naladění pacienta a jeho charakteristické rysy na emocionální a fyzické úrovni. Pocení v dnešní době nepostřehnete ani normálně v reálu, každý už dnes používá dezodor a vše se potlačuje.


TCM Herbs
Lenka,5. 6. 2013 20:45

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda je podle Vás možné při konstituční homeopatické léčbě užívat i čínské bylinné preparáty TCM Herbs, jestli se účinky obou metod nějak neruší nebo dokonce "neškodí".
Děkuji, Lenka


Re: TCM Herbs
vilcakul,5. 6. 2013 22:14

Dobrý den, v případě homeopatické konstituční léčby a užití vyšší potence homeopatického léku (200C, 1M a 10M) by nemělo docházet k neutralizaci homeopatické léčby těmito prostředky. Samozřejmě by tyto prostředky neměly být užívány intenzivně a dlouhodobě, vyhýbat bychom se měli silně aromatickým a příliš stimulujícím bylinným preparátům. Většinou mám tu zkušenost, že se naopak některé terapie dobře doplňují s homeopatií, např. s gemoterapií, reiki, bionergií, masážemi atd.


Kojení
Ali,3. 6. 2013 16:03

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu ohledně homeopatie a kojení. Jedná se o prvorodičku, 1měsíční chlapeček špatně prospívá (malý váhový přírůstek,často pláče, má zřejmě bolestivé bříško,při kojení pláč ustane a většinou se mu uleví,odejdou plyny,pokaká se=dnes zkusíme Magnesium Phos.6D) a dětská lékařka trvá na dokrmování umělou výživou. Děkuji za radu a přeji krásný den.

 
Re: Kojení
vilcakul,5. 6. 2013 20:09

Dobrý den, v těchto případech jsem měl úspěch s podáváním homeopatika Lycopodium clavatum v potenci C9, 3x denně 3 kuličky rozpustit v trošce vody a miminu podané na umělé lžičce, stačí vkápnout dítěti do pusinky. Doba užívání léku 1 týden, potom je třeba lék vysadit a počkat na reakci organizmu. V případě zlepšení lék neužíváme a čekáme, po návratu potíží můžeme týdenní kůru zopakovat. Na zlepšení váhové přírůstku a chuti k jídlu bych doporučil homeopatikum Alfalfa v potenci D5-6, 3x denně 3 kuličky pro maminku, toto homeopatikum zvyšuje množství mléka a u dítěte zvýší chuť k jídlu a váhový přírůstek.


Dotaz
Jana,31. 5. 2013 13:38

Dobrý den,
mám za sebou první neúspěšný pokus ivf (příčina neplodnosti je u mě - cykly jsou bez ovulace). Dají se další pokusy podpořit homeopatickou léčbou?
Děkuji Vám za odpověď.


Re: Dotaz
vilcakul,5. 6. 2013 20:01

Dobrý den, homeopatie je vhodnou alternativou na léčbu neplodnosti. Doporučuji vyhledat homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu, která by měla nastartovat fungování celého organizmu k normálu, tudíž i hormonální systém.

 

imunitní trombocytopenie
Marie,29. 5. 2013 21:41

Dobrý den, u mého vnuka došlo po očkování k imunitní trombocytopénii. Už tři měsíce jsou mu podávána Ceanothus americanus a pulsaltilla po doporučení homeopata,ale žádné zlepšení zatím nejsou vidět,trombocyty klesají dál.Po jaké době by mohlo dojít k zlepšení?Je to dvouleté dítě a už rok užívá kortikoidy a možnost vyléčení je v nedohlednu. Moc děkuji za odpověď


Re: imunitní trombocytopenie
vilcakul,29. 5. 2013 21:53

 Dobrý den, jelikož tento stav je způsoben postvakcinačním syndromem, tak je léčitelný izopatií, to je podáním potencované vakcíny, která byla příčinou vzniku trombocytopenie. Symptomatická léčba nebude mít vliv na toto onemocnění, jedině konstituční homeopatická léčba, kde bude předepsán indikovaný homeopatický lék podle charakteristických symptomů dítěte na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Doporučuji vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu. Další možnou alternativou by mohla být gemmoterapie, kde se nejdříve užívá přípravek z Břízy na detoxikaci organizmu a poté se užívá specifický prostředek na danou potíž, v tomto případě Černý rybíz (Ribes nigrum) nebo Tamarix gallica (Tamaryšek galský).

 

Dobrý den 
Nela,27. 5. 2013 12:23

Dobrý den, mám 6 měsíční holčičku má na prsíčku shluk céciček přesněji asi (hamigiom)asi tak nějak.Nikdo mi k tomu nebyl schopen nic říci,chodíme k jedné paní homeopatičce a ta nám dala 4 tyto léky najednou jsou to Calcarea florica 15ch, Arnica montana 15ch, Fluoricum acidum 9ch, Thuya occidentali 9ch. Malou kojím a od paní doktorky v Plzni mi bylo řečeno že se to přes mléko dostane k ní a pomůže jí to, ale teď jsem bohužel slyšela že to tak prý vůbec není :( nějak nevím čemu mám věřit a sama se do takové riskantní léčby opravdu pouštět nechci. ještě jednou děkuji za odpověd

 
Re: Dobrý den
Dáša Homolová,28. 5. 2013 20:39

Dobrý deň,velmi Vás prosím o radu,v pondelok idem na operáciu - zmenšenie prsníkov a modelácia prsníkov a bradaviek ,aké homeopatiká mám brať pred operáciou,kolko dní pred operáciou a po operácii,na zmiernenie bolesti,rýchle hojenie a na odbúranie následkou narkozy po anestéze,tiež nevolnosti,zvracaniu po anestéze.
Dopátrala som sa k nejakým homeopatikám v knihách homeopatie a čítaním diskusií na internete ,ale som z toho akurát zmätená,lebo nachádzam rozporuplné doporučenia rôznych homeopatík,rôzne riedenia,rôzne dávkovania...mätú ma najmä tie riedenia,niekde sa píše o riedení 9 CH a potom zas o riedení 15,alebo 30CH toho istého lieku,napr.Arnica ,pred a po operácii,niekto doporučuje riedenie 9 CH a iný zas riedenie 30CH,ktoré riedenie je teda pre mňa správne.
Dočítala som sa teda o Arnice,Staphysagrii a Opium /po narkoze?/a Phosporus.
Prosím poradte mi aké mám teda vlastne brať homeopatiká,presné dávkovanie ,dni pred operáciou a po operácii a hlavne riedenia.Velmi Vám dakujem, s pozdravom Homolová Dáša.


Re: Re: Dobrý den
vilcakul,29. 5. 2013 21:40

pro Dášu Homolovou: V těchto případech se užívá homeopatikum Arnica montana C9, 3x denně před operací 2-3 dny, po operaci 2-3 dny. Na dohojení a rekonvalescenci je nejlepší homeopatikum Calendula officinalis v potenci C9, 3x denně 3 kuličky, 1-2 týdny po operaci. S ředěním to máte pomýlené, to je jen poměr výchozí látky a ředidla. Chaos máte v potencích, ale pro zjednodušení platí následující zásada: Nízké potence C5-C9 se mohou užívat denně, C15 - každý druhý až třetí den, C30 - 1x týdně, C200 - 1x za 2 týdny, 1M - 1x za 3 týdny, 10M - 1x za měsíc. I když při konstituční léčbě mohou být intervaly delší a při akutní léčbě zase výrazně kratší, ale to je už jiné téma.

 
Re: Dobrý den
vilcakul,29. 5. 2013 21:23

Dobrý den, s tímto problémem bych vyhledal homeopata a púožádal bych o homeopatickou léčbu.

 
Urgence
Andrea,29. 5. 2013 10:48

Dobrý den, je mi 35 let, již několik let trpím častým močením a poslední 3 roky často náhlou potřebou močit - často dojde i k lehkému úniku moči, nestihnu doběhnout na WC. Při cvičení, kašli apod. žádné potíže nemám. V noci jsem taky úplně bez potíží. Vadí mi chlad (hlavně na nohy), pití většího množství tekutin. Urologická i gynek. vyšeření jsou bez nálezu. Když beru Uroxal (anticholinergikum), je to lepší, po vysazení se však potíže vrací. Jinak jsem zdravá, žádné nemoci nemám. Hodně pracuji (10hod denně, fyzická práce - rehabilitace), ale stres nemám. Prosím o radu, jestli je toto možné léčit homeopatií. Předem velice děkuji. Andrea


Re: Urgence
vilcakul,29. 5. 2013 21:32

Dobrý den, v tomto případě je samozřejmě možná pomoc homeopatie, doporučuji vyhledat homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu. Indikovaný homeopatický lék musí být předepsán podle Vašich charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Symptomaticky by mohly být vhodné následující homeopatika (některé z nich): Sepia, Causticum, Pulsatilla, Rhus toxicodendron, Sulphur, Cantharis, Nitric acid, Kreosotum a další.


borelioza a noční děsy u dítěte
Monika Janáková,20. 5. 2013 21:46

dobrý den,předem se omlouvám za delší dotaz.Jedná se vlastně o dva problémy u jednoho dítěte. má 3 letá dcerka měla před necelým měsícem klíště, pak se objevil kašel,rýma, zánět spojivek na 3 dny, na 1 den kopřivka, skvrna v místě přisátí. Necelé 3 týdny po nakažení dostala antibiotika (penicilin). Lze souběžně s tím pro jistou dělat i homeop.léčbu (ač jsem fanoušek homeopatie, v případě malé jsem si netroufla nedat antibiot.). Nebo mě napadlo zda nepoužít gemoterapii či Citrovital jako přírodní ATB.
Také jsem se prosím chtěla zeptat zda máte zkušenosti s léčbou noč.děsů? Malé začaly ve 4 měsících po prv.očkování Hexavakcínou. Dále jsme až za rok doočk.tetanus, jinak už raději nic. Noč.děsy byly hrozného kaliru,celí noci prořvala, ještě 2 roky po očk.je měla v noční mi denním spánku dost drsné.Bylo hrozné své mrně takto vidět. Pořád je má každou noc i v poled.spánku,ale už ,,jen"brekne,nebo se zmateně vrtí a zvedá. Spánek pořád ale velmi mělký,často se budí,...Zkoušeli jsme kyneziologii,biofeedback i homeo-vše nám okamžitě zabralo,ale jen na chvíli.Z nejhoršího stavu nám pomohlo před rokem homeo,zlepšilo vše tak o 60%,trvale. Dál už ale stagnace. Velice děkuji za Váš čas jež věnujete odpovědi na tento email.Janáková

 
Re: borelioza a noční děsy u dítěte
vilcakul,29. 5. 2013 21:21

Dobrý den, v tomto případě doporučuji vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu. Nejdříve by bylo vhodné léčit boreliózu, což můžete učinit potencovanou nosodou Boreliózy nebo některým homeopatikem z čeledi Ericaceae. Poté bych léčil vedlejší účinky očkování, to je detoxikace Hexavakcíny, která bude hlouběji než novější borelióza. Postupy léčby boreliózy a vedlejších účinků vakcínace najdete v článcích na této webové stránce.


praskající žilky
Jana G.,20. 5. 2013 7:30

Dobrý den,
opakovaně se u mě objevuje praskání žilek v obličeji. V oblasti nosu a tváří (více na levé straně). Opakovaně jsem podstoupila laserový zákrok, ale žilky nezmizely. Používám krém a tobolky určený na zpevnění žilek, ale objevují se stále nové praskliny.
Děkuji za odpověď a radu.

 
Re: praskající žilky
vilcakul,29. 5. 2013 21:16

Dobrý den, v tomto případě by bylo vhodné vyhledat homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu, která by měla sklon ktěmto problémům odstranit nebo minimálně zmírnit její projevy. Dále by možná nebylo na škodu užívat křemelinu, která je vhodná na kosmetické vady,


vztek a napětí u předškolního dítěte
Alžběta,14. 5. 2013 11:53

Dobrý den.
Chtěla bych se s Vámi poradit. Moje 5tiletá dcera těžko zvládá svůj vztek a téměř se nedokáže uvolnit. Už od miminka mívala občas svalový tonus a je stále hodně napjatá. Dávám jí občas masáže nebo se ji snažím pochovat, ale ani v tomto případě se nedokáže uvolnit. Zhoršilo se to ještě poté, co přestala odpoledne spát. Asi do dvou let spala po obědě třeba i tři hodiny a potom najednou ze dne na den spát přestala, ale je unavená a přetažená. Myslím, že by jí spánek pomohl, ale ona spát nechce. Tyto stavy přetaženosti má cca od 11 hodin dopoledne až do pozdního odpoledne téměř denně. Je také hodně svéhlavá, nedokáže slevit ze svých přání, i když jsou třeba nereálná. Nefunguje ani to, když se snažím převést její pozornost na něco jiného, obvykle se nenechá obalamutit:-). V poslední době to vygradovalo, že začíná být i dost drzá. Před čtyřmi měsíci se mi narodila druhá dcera, tak si říkám, jestli také nežárlí na sestřičku. Nechci, aby jen slepě poslouchala příkazy, ale za rok jde k zápisu do školy a je třeba, aby se dokázala trochu přizpůsobovat. Nemohla bych nějak homeopaticky nebo i jiným způsobem podpořit např. aby se dokázala trochu uvolnit a dalo se s ní lépe pracovat.
Moc děkuji.


Re: vztek a napětí u předškolního dítěte
vilcakul,19. 5. 2013 21:39

Dobrý den, v tomto případě by bylo vhodné dítě vyšetřit a předepsat indikované homeopatikum podle jeho charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Symptomaticky by mohly být vhodné homeopatika z čeledi Compositae (Cina, Chamomilla) nebo Nux vomica. V případě žárlivosti na mladší sestru může být vhodné homeopatikum Saccharum officinale nebo některý ze zvířecích léků.

 

vilcakul: pro Martinu: Dobrý den, homeopatikum seženete v lékárnách prodávající homepatika firmy Boiron nebo na internetu.


Martina: Dobrý den,děkuji za odpověď.Jen bych ještě potřebovala poradit kde bych ten přípravek Alfalfa v potenci D5 mohla sehnat.předem děkuji za odpověď. Martina


vilcakul: pro Martinu: Dobrý den, zrovna dnes jsem odpovídal na stejnou otázku, zkuste homeopatikum Alfalfa v potenci D5, 3x denně 3 kuličky rozpustit v trošce vody a tak dítěti podat na lžičce.


Martina: Dobrý večer,moje dcerka mi nechce moc jíst,tak jsem se chtěla optat zda bych jí mohla začít podávát LYCOPODIUM CLATUM 9CH o kterém jsem četla že je na podporu chuti k jídlu a v jakých dávkách.Dcerce je šest měsíců,má 7.420kg a 69cm.Je na umělém mléku kterého vypije stěží 130ml a příkrmy odmítá.Předem děkuji za odpověď.

 

vilcakul: pro Michaelu: Dobrý den, doporučuji návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu. Koloidní stříbro je dobrá věc, ale u malých dětí bych ho nepoužil.


vilcakul: pro Zdenku: Dobrý den, mohu Vám poslat toto homeopatikum na dobírku, když mi napíšete email, který najdete na mých webových stránkách.


Michaela: Dobry den, moja 4,5 mesacna dcerka ma v nosteku zlateho stafylokoka a mne ho tiez zistili v nose a v krku homeofilusa. Mohli by ste mi poradit nejake homeopatika pre dcerku aj pre mna. Aky mate nazor na koloidne striebro?


Zdenka: Dobrý den, nemohu nikde sehnat lék Lemna minor v nízké nebo střední potenci. Poradíte mi? Děkuji


vilcakul: Pro Evu: Dobrý den, v každém případě byste měli navštívit homeopata a požádat o léčbu dítěte. Jedná se o fyzický blok, který homeopatie snadno vyřeší. V této indikaci se doporučuje většinou homeopatikum Nux vomica a Opium.


Eva: zabudla som napisat ze berieme aj probiotika, aj dufalac infants, papa slivky, a podporne veci na kakanie a nic..trapime sa kvoli tomu..vdaka


Eva: Dobry vecer, maly ma psychicky blok z kakania, drzi v sebe stoli aj 4dni a potom len place, krici, chodi po byte a nema miesto na sedenie, lebo uz to nanho ide..Poradili mi liek Natrum muriatikum c30, je vhodny aj pre 2oj rocne deticky, je to bezpecna liecba? dakujem

 

Očkování
Markéta,13. 5. 2013 14:09

Dobrý den,
jaké jsou zkušenosti s homeopatickou vakcinací co se týká povinného očkování u nás? Je v nějaké zemi toto bráno jako náhrada očkování co nám nabízejí u pediatrů? U syna jsme očkování po dohodě s lékařem odložili, teď se musíme rozhodnout, jak budeme s očkováním pokračovat. Děkuji.

 
Re: Očkování
vilcakul,13. 5. 2013 20:50

Dobrý den, v tomto případě záleží na tom, jak se rozhodnete. Můžete využít nabídky pediatrů a dítě podrobit homeopatické vakcinaci, kde je asi menší riziko vedlejších účinků vakcinace než při klasickém očkování. Je však otázné nakolik bude tato vakcinace považovaná za plnění povinného očkování ze zákona. Když tak se obraťte na paní dr. Elekovou, která se podrobněji zaobírá touto tématikou a má i své webové stránky o očkování.


ŠTÍTNÁ ŽLÁZA
Dagmar,13. 5. 2013 12:06

Dobrý den.Prosím o radu jaké léky homeopatické by měla brát moje dcera.Od mala neměla žádné problémy se štítnou žlázou.Až ted jeto cca dva roky co jí má zvětšenou.A došlo i ke stloustnutí.Brala před těmi dvěma roky antikoncepci prášky.A potom se jí objevila zvětšená štítná žlaza.Myslím si si že jeto po těch prášcích a si jí to rozhodilo hormony.Tak prosím moc o radu jaké homeopatika jí doporučujete užívat.Děkuji Dagmar.


Re: ŠTÍTNÁ ŽLÁZA
vilcakul,13. 5. 2013 20:44

Dobrý den, tento případ je klasickým případem vedlejších účinků hormonální léčby. Doporučuji hormonální antikoncepci vysadit a vyhledat homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu. Další možnou alternativou by mohla být izopatie, což je výroba homeopatického léku z dané antikoncepce, která způsobila tyto potíže se štítnou žlázou. Symptomaticky jsou vhodná homeopatika ze solí jódu: Calcarea iodata, Baryta iodata, Kalium iodatum nebo z rostlin obsahující jód: Spongia tosta, Lemna minor, Feijoa sellowiana, Diospyros kaki, Xanthium strumarium, Nasturtium officinale, Allium sativum, Allium victorialis, Allium ursinum. Dále by se pacienti s potížemi se štítnou žlázou měli vyhýbat konzumaci zelí.

 
Kurdlipid
Lenka,12. 5. 2013 23:47

Dobrý den,
chci se zeptat, proč by měl být účinný pouze Kurdlipid C6 od firmy OLLO?
Mám doma Kurdlipid C6 od firmy FitaSyntex Pharmaceuticals, koupený přímo v Moskvě v homeopatické lékárně. Kuličky jsou trochu větší než třeba od Boironu a všechny ne úplně stejně velké.Jiný Kurdlipid v potenci C6 neměli.
A také, jestli může užívání nějak ublížit, pokud není součástí konstituční léčby, ale bude se užívat jen tak na hubnutí.
Díky, Lenka

 
Re: Kurdlipid
vilcakul,13. 5. 2013 20:33

Dobrý den, nikdo nikdy netvrdil, že Kurdlipid od jiné firmy než OLLO by neměl být účinný. Jestli je to originální lék z Moskvy, tak není co řešit a můžete ho užívat na podporu snížení chuti k jídlu a hubnutí. Užívat by se měl podle návodu v přibaleném letáčku.


Deprese??
Terina,11. 5. 2013 19:44

Dobrý den,

existuje lék na psychicky stav, kdy mám pocit, že mi chybí pocit radosti sama ze sebe? Necítím se dokonalá jako většina žen, ale podstatné je, že se nedokážu uvolnit, jen tak se radovat. Být štastná ze svého bytí. Uměla čerpat energii ze svého nitra a nebála se odvázat. Čaato bývám neštastná i z toho, že na mě přítel nemá tolik času a cítím se sama, ale i s přátely se cítím tak nějak nic moc. Snažím se naplňovat si život svými koníčky, ale pořád v sobě cítím samotu, určitou nenaplněnost - jakobych byla daleko od sebe. Je to jen problém sebevědomí a citové fixace, nebo je to něco hlubšího? Předem moc děkuji


Re: Deprese??
vilcakul,13. 5. 2013 20:30

Dobrý den, Váš stav by vyžadoval vyšetření a předpis indikovaného homeopatického léku dle Vašich charakteristických symptomů ma mentální, emocionální a fyzické úrovni. Bylo by dobré tento stav nezanedbat a řešit ho co nejdříve. Symptomaticky by mohlo pomoci homeopatikum Pulsatilla nigricans (pratensis) v potenci C30 nebo C200, 1x 3 kuličky a počkat minimálně měsíc na reakci organizmu. Popis "obrazu" tohoto léku najdete na internetu a když budete cítit, že z toho na Vás dost sedí, tak ho můžete vyzkoušet.

 
těhotenství
Martina,10. 5. 2013 17:26

Dobrý den,
prosím o radu, zda mohu užívat lék AURUM METALLICUM v těhotenství
děkuji.


Re: těhotenství
vilcakul,13. 5. 2013 20:24

Dobrý den, lék Aurum metallicum můžete užívat i v těhotenství, ale mělo by to být indikované. Což znamená to, že by to měl vyžadovat Váš stav. Jestliže se jedná o konstituční léčbu, tak bych doporučoval užití jen jednou v potenci C30 a počkat na vývoj stavu. V každém případě bych doporučil vedení homeopatické léčby zkušenému homeopatovi, který má zkušenost s těhotenstvím a hlavně porodem.


nechuť k jídlu
jana,10. 5. 2013 14:18

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na nějaké homeopatika na podporu chuti k jídlu. Mám dceru 22měsíců. Od narození bojujeme s jídlem, nikdy moc nechtěla papat. Nyní ale odmítá jídlo úplně (pojí ještě venku, při hře - když nemyslí na jídlo) Doma u stolu sní dvě, tři lžičky a konec...

 
Re: nechuť k jídlu
vilcakul,13. 5. 2013 20:18

Dobrý den, v tomto případě by nezaškodilo vzít dceru k homeopatovi a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu. Symptomaticky se mi v této indikaci velmi osvědčilo podávání homeopatika Alfalfa v potenci D5, 3x denně 3 kuličky po dobu 2-4 týdnů. Další možnou alternativou je homeopatikum Saccharum officinale, které také odmítá jídlo a je vybíravé, ale je to určitý způsob manipulace dítěte, aby bylo po jeho a mělo pozornost rodiče.


Silicea, Argentum nitricum
Dana,20. 4. 2013 10:00

Dobrý den,

četla jsem si články na vašich stránkách a zaujala mne typlogie žen. Odkaz zde: http://vilcakul.extra.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=452 Ženu typu Silicea jsem však nenašla. Existuje na ni nějaký popis?

A také mi nešel do hlavy fakt, že žena typu Argentum nitricum je veselou společnicí, co se ráda baví, ale přitom trpí sociální fobii. To nějak nějde dohromady. Lidé se soc. fobií mají problém mezi lidi chodit, natož s nimi komunikovat a užívat si to.

Prosím o vysvětlenou :-)
Díky, Dana


Re: Silicea, Argentum nitricum
vilcakul,6. 5. 2013 21:43

Dobrý den, typologie ženy Silicea samozřejmě existuje v homeopatické literatuře. Každý homeopatický lék má svůj stav kompenzace ve zdraví a dekompenzace v nemoci. Proto může být žena typu "Argentum nitricum" třeba veselou společnicí, co se ráda baví. Při nemoci a v dekompenzovaném stavu bude trpět sociálními fobiemi, bude mít strach z vysokých budov, ze zkoušek a výšky. V každém homeopatickém léku můžeme najít tyto protiklady, které jsou vlastně polaritami daného stavu.


Re: Re: Silicea, Argentum nitricum
Dana,6. 5. 2013 22:28

Moc děkuji za zodpovězenou. Můžete mi prosím ještě sdělit konkrétní literaturu, knihu, kde bych typologii ženy Silicea našla? Moc díky, Dana


Re: Re: Re: Silicea, Argentum nitricum
vilcakul,13. 5. 2013 20:14

Dobrý den, celkem pěkný popis typu "Silicea" najdete v knize "Homeopatie a její typy", kteou napsali Miloš Rýc a Francois Cousset. Další popis by měl být být v knize Jana Scholtena " Homeopatie a minerály" nebo v knize "Homeopatie a prvky". Dále by měl být popsán tento obraz léku v knize od Rajana Sankarana "Duše homeopatických léků". Samozřejmě popis tohoto léku by měl být teké ve všech homeopatických Materiích medikách, které vyšly v češtině.

 
nesnášenlivost cukrů, pšenice, mléka
Daniel,4. 5. 2013 20:43

Dobrý den, je nějaká homoepatický přípravek na nesnášenlivost cukrů, mléka a pšenice? Díky, Dan


Re: nesnášenlivost cukrů, pšenice, mléka
vilcakul,6. 5. 2013 21:56

Dobrý den, o takovém homeopatickém léku nevím, ale možná by se našlo homeopatikum, které by mohlo zmírnit nebo vyléčit tyto symptomy. Předpis indikovaného homeopatického léku je jako "kábat šitý na míru". Potřebujete znát pacienta a předpis léku udělat podle charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Mám zkušenost, že když léčíte pacienta s nějakým banálním fyzickým problémem a přitom mu vyléčíte alergie, strachy atd.

 
opakované rýmy
Lada,29. 4. 2013 18:05

Dobrý den,
syn(2 roky) má často rýmu. Jde převážně o ucpaný nos, rýma je vodnatá (často jen z jedné dírky) a bez teplot. Bylo by vhodné homeopatikum?
Děkuj za odpověď

 
Re: opakované rýmy
vilcakul,6. 5. 2013 21:51

Dobrý den, i v tomto případě by mohlo být vhodné homeopatikum Pulsatilla pratensis (nigricans) v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Imunitu bych dále podpořil homeopatikem Echinacea purpurea D4, 3x denně 3 kuličky po dobu 2 týdnů, po týdenní pauze, zase 2 týdny užívání.

 

rýma a školka
Monika,29. 4. 2013 13:06

Dobrý den,
Chci se zeptat jaký homeopatický lék by jste doporučili buď právě na rýmu či imunitu. Můj 3,5 roku starý syn nástupem do školky má velmi často nažloutlou rýmu občas i lepivou někdy i s vyšší teplotou 39.Na pár dní se rýmy vždy zbaví, ale nástupem do školky do týdne je zpátky bohužel i někdy s teplotami (2-3 dny než se rýma spustí)Prodělal i zánět pravého ucha.Byli jsme i na vyšetření nosní mandle, ale nijak zvlášť zvětšenou jí prý nemá.Teď právě má bílý hustý hlen a večer pofrkává, ale mnoho už nevysmrká.Pořídila jsem pulstaillu 5Ch. Prosím poraďte zda toto homeopatikum nebo mám pořídit jiné. Mnohokrát děkuji za radu Monika


Re: rýma a školka
vilcakul,6. 5. 2013 21:48

Dobrý den, v tomto případě se zdá homeopatikum Pulsatilla dobrou volbou. Já bych ji podal ve vyšší potenci C30, 1x týdně 3 kuličky, po dobu 1 měsíce. Imunitu bych dále podpořil homeopatikem Echinacea purpurea D4, 3x denně 3 kuličky po dobu 2 týdnů, po týdenní pauze, zase 2 týdny užívání. V případě potřeby by symptomaticky mohlo být vhodné i Kalium sulphuricum, které je blízké k Pulsatille.

 

stresy, rýma, alergie
Teri,19. 4. 2013 18:36

Dobrý den,

chtěla bych se poradit kterému léku mám dát přednost, když váhám mezi Siliceou, Allium cepou a Argentum Nitricum, přípdně, zda-li mám kombinovat. Jsem hubený, křehký typ bohužel s choulostivým zdravotním stavem a s psychikou.
Alergie na prach, rýma při změně teplot a za chladného počasí, trávicí potíže - jen měkká stolice až průjmy, často z nervů, nízký tlak, pms - neodbytná chuť na sladké a pořád bych před menzes jedla, mykozy. Bolesti hlavy a především neklid a silná nervozita když mám chodit do školy, někam na schůzky a stýkat se s lidmi. Strach že řeknu hloupost. V hodinách nevydržím sedět, hodně mi to způsobuje úzkost, nejradši bych utekla a přitom se v té třídě nic neděje, jako by mi vadili lidi a že je tam málo místa, zavřené dveře a pod. Prosím moc o radu. Děkuji, Nora

 
Re: stresy, rýma, alergie
vilcakul,19. 4. 2013 19:34

Dobrý den, z uvedených léků bych se rozhodl pro Argentum nitricum - touha po sladkém, chce sladkosti před menstruací, onemocnění z očekávání, konstituce - štíhlí, hubení lidé, průjmy z nervozity, klaustrofóbie, neklid, psychický stav - strach z výšek, blud, že se hroutí budovy, záchvaty paniky, typické jsou bolesti jako od třísky.
 Dalším favoritem by mohl být Sulphur, který pokrývá také hodně vašich symptomů, jen je tam jiný stav mysli. A má také silnou touhu na sladké před menstruací, nejintenzivnější touhu má na sladké před menstruací Saccharum album. Doporučuji užít homeopatikum Argentum nitricum v potenci C30 nebo C200, užít jednu dávku (3 kuličky) a poté počkat minimálně měsíc na reakci organizmu. Více o "obrazu" léku Argentum nitricum se dočtete na internetu, něco i na mé webové stránce: http://vilcakul.extra.hu/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=25

 

bolesti
heda,16. 4. 2013 11:34

Dobrý den chtěla bych poradit při výběru léků na silné bolesti zad.Posunutá plotýnka cca3-4mm s progresí do dolních končetin.V současné době ještě zabírá pouze Aulin(užívám víc jak 2 roky denně).


Re: bolesti
vilcakul,16. 4. 2013 22:05

Dobrý den, v tomto případě by byla vhodná nějaká terapie na vrácení ploténky na místo. Nevím na kolik je Váš stav vážný, ale možná by mohla pomoci chiropraxe. Homeopatická léčba by mohla být zahájená homeopatikem Rhus toxicodendron v potenci C30, 3x 3 kuličky užité po hodině. Dále by nezaškodily obklady s kostivalovým mazáním na postižené místo a zábal. Jestliže se jedná o skřípnutý nerv a vyzařování do končetin, tak by mohlo pomoci homeopatikum Hypericum perforatum v potenci C30, 3x 3 kuličky užité s hodinovým odstupem. V každém případě by se mělo odstranit šetrným způsobem vysunutí ploténky a pak adekvátně léčit.


vaginalne mykozy
Kristina,14. 4. 2013 21:55

Dobry den. Trpim opakovanymi vaginalnymi mykozami. Ake homeopatika zaberaju na mykozu? Dakujem za odpoved.

 
Re: vaginalne mykozy
vilcakul,16. 4. 2013 21:58

Dobrý den, tento problém by měl být řešitelný homeopatickou konstituční léčbou. Doporučuji návštěvu homeopata a adekvátní homeopatickou léčbu. Symptomaticky by možná měla tento stav ovlivnit homeopatická Candida albicans v potenci C30, užívaná 1x týdně 3 kuličky, po dobu 1 měsíce (4 dávky). Pak by se měl objevit nějaký pozitivní efekt s touto potíží, když ne, tak je třeba jiného homeopatického léku.

 
Nespavost
Sona,11. 4. 2013 16:30

Dobry den,
predem Vam dekuju za odpoved nize. Je pravda, ze jsem si jiz koupila Ignatiu Amaru a pomohla mi. Chtela bych se zeptat ohledne me 10tileté dcery. Nemuze vecer usnout. Nekdy ji trva i dve az tri hodiny, nez usne. Neni to kazdy den. Ma to uz velmi dlouho, skoro od malicka. A ja jsem tim trpela take v detstvi a mladi. Ted uz mene.
Dekuju za radu.
Sona


Re: Nespavost
vilcakul,16. 4. 2013 21:53

Dobrý den, pro předpis indikovaného homeopatického léku informace o nespavosti nestačí. Pro efektivní léčbu jakékoliv zdravotní potíže je nutno odebrat celkový stav dítěte na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Nejdůležitější jsou charakteristické symptomy z těchto úrovní, chutě a odpor k jídlu, reakce na vnější vlivy, zlepšení a zhoršení atd.

 

HEKLA LAVA 9 UŽITÍ
VĚRA ONDROVA ,9. 4. 2013 12:50

Prosím, mám na obou nohách ,po dvou ostruhách ,koupila jsem si hekla lava 9 ,ale nevim jak užívat.Mám velké bolesti.Prosím napište mi užití Dekuji Věra

 
Re: HEKLA LAVA 9 UŽITÍ
vilcakul,9. 4. 2013 22:49

 Dobrý den, toto homeopatikum můžete zkusit užívat 3x denně 3 kuličky po dobu 1 až 2 týdnů. Během této doby by mělo dojít ke zmírnění symtomů, když se to nestane, tak je třeba jiného přenějšího homeopatického léku. Doporučuji návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu.


 
Růžovka
Jana,8. 4. 2013 16:52

Dobry den, mam v obliceji ruzovku. Chci se zeptat, zda pomuze homeopatie a jake jsou moznosti. Dekuji. Jana


Re: Růžovka
vilcakul,9. 4. 2013 22:46

Dobrý den, v první řadě bych vám doporučil návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu. Je dost možné, že je tento problém řešitelný homeopatií, ale na předpis indikovaného homeopatického léku je potřeba znát vaše charakteristické symptomy z mentální, emocionální a fyzické úrovně.

 
pomoc při výběru homeopatika
Dita ,6. 4. 2013 0:23

Dobrý den,
manžel psal cca před týdnem k vám do poradny ohledně pomoci při výběru vhodných homeopatik pro synovu rýmu. CCa druhý den syn homeopatika užívá a jde na něm vidět, že zabírají, cítí se lépe a proto mě to motivovalo k napsání pomoci i pro mě.
Celý život bojuji s nadváhou-obezitou. V březnu minulého roku jsem flirtovala s myšlenkou zhubnout. Běžnou cestou to bohužel nešlo, spíše jsem přibírala a tak jsem v září nasadila ADIPEX RETARD po kterém jsem zhubla ze 125kg na 90 do ledna tohoto roku. Na začátku února jsem podstoupila operaci bederní plotýnky, při pobytu v nemocnici, nemocniční stravou jsem zhubla na 84kg. Cítila jsem se skvěle a vůbec mi nechyběl adipex. Jenže jak jsem přišla domů, tak jsem znovu začala dojídat po dětech jídlo, hlavně mlsat sladkosti a večer jsem s manželem u TV bužírovala hody ve formě pomazánek, pizza atd. Dopadlo to tak, že jsem ani ne za měsíc přibrala zpět na 92kg. Potřebovala bych se znovu zastavit v jídle, mlsání. Prosím poradíte mi co můžu brát za vhodné léky? Potřebovala bych zhodit nutně 10kg kvůli zádům protože se opět začínají ozývat z důvodu rychlého přibrání na váze po operaci a nechtěla bych znovu skončit v nemocnici. Děkuji moc Dita Š.


Re: pomoc při výběru homeopatika
vilcakul,9. 4. 2013 22:43

Dobrý den, v první řadě bych vám doporučil návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu. Ta by měla zlepšit váš mentální stav a posílit vaši vůli. Dále by mohl být vhodný homeopatický přípravek Kurdlipid, v potenci C6, 3x denně 3 kuličky. Dále by nezaškodila detoxikace tlustého střeva, na co by se mohla hodit křemelina. Další podpornou terapií by mohlo být posilnění jater semeny z ostropestřce mariánského, jejichž oslabení může být i důvodem nadváhy.


očkování mimina
Pavla ,2. 4. 2013 16:27

Dobrý den, jaký je váš názor na očkování a zmírnění případných problémů homeopatiky? Zůzní se názory lékařů i homeopatiků. Dcera 4,5 měsíce je po dvou očkováních Hexa vakcínou. Už po prvním jí vyrazil ekzem na bříšku, nyní po druhém je ho trochu víc ( suchý ), nic dramatického, ale....
Co byste prosím poradil na ekzem a co k dalšímu očkování. Teplotu či jiné reakce neměla. U prvního očkování jsme použili Thuya a Apis Melifica, u druhého jsem dostala odsypáno potenc. Hexavakcínu.
Děkuji
Pavla K

 
Re: očkování mimina
vilcakul,9. 4. 2013 22:36

Dobrý den, pokud se vám osvědčil určitý postup a vedlejší účinky očkování se neprojevily, tak v tom můžete pokráčovat. Doporučený postup je před vakcínací podat potencovanou vakcínu v potenci C200 a v případě potřeby po očkování. Po měsíci můžeme posoudit stav v dítěte a v případě potřeby udělat detoxikaci očkování v krátkém nebo dlouhém cyklu s potencemi C30, C200, 1M a 10M.


Kurdlipid a obezita u dětí
Lenka,1. 4. 2013 23:37

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, zda je Kurdlipid vhodný i na snížení váhy u šestiletého chlapce, který užívá rok léky na epilepsii, a jejichž vedlejším účinkem je v jeho případě zvýšená "žravost". Během roku se dostal z pásma nadváhy do pásma obezity, a to mu působí i další zdrav. problémy. Děkuji.
Pokud by mohl Kurdlipid užívat, v jaké potenci a dávkování vzhledem k jeho věku?

 
Re: Kurdlipid a obezita u dětí
vilcakul,9. 4. 2013 22:31

Dobrý den, v první řadě bych doporučil návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu. Ta by měla odstranit dané zdravotní potíže a tím upravit i hmotnost dítěte. Při homeopatické konstituční léčbě může být v případě potřeby podávan i Kurdlipid na snížení hmotnosti. Kurdlipid se většinou užívá v potenci C6, 3x denně 3 kuličky. Dalším možným řešením může být antidotace epileptik jejich napotencováním a udělat očistnou kůru v potenci C30, C200, 1M a 10M jako při detoxikaci vedlejších účinků očkování.


Deprese ?
Sona,29. 3. 2013 17:55

Dobry den,
predem me omluvte, bude to bez prizvuku, protoze je na me klavesnici nemam (jsem v zahranici).
Poslednich nekolik mesicu jsem prosla tezkym obdobim (rozchod s manzelem, zmena pece o deti...) a stava se mi, ze najednou se rozbrecim, je mi vseho lito, nekdy zase nemuzu spat nebo usnout. Jsem moc unavena, a rano se mi nechce vubec vstat (predtim jsem vyletela z postele brzy rano...). Snazim se akceptovat vse, co se stalo, ale je to nekdy tak tezke. Jaka homeopatika by mi mohla pomoct ? Dekuju


Re: Deprese ?
vilcakul,9. 4. 2013 22:25

Dobrý den, v tomto případě bych doporučoval návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu. Symptomaticky by mohla být vhodná Ignatia amara v potenci C30, 1 dávka 3 kuličky. V případě, že psychický stav nebude zmírněn, tak je možné užít po týdnu zase jednu dávku Ignatia C30, nebo C200.


Nehet
Milan,18. 3. 2013 17:28

Pěkný den.Na levé i pravé noze,mam na palci a malíčku plísen v nehtu .Nejdříve byl zasažen kraj nehtu a postupně se plísen rozšiřuje.Prosím o radu,jak problém řešit homeopaticky.Děkuji


Re: Nehet
vilcakul,28. 3. 2013 0:15

Doporučil bych návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu.

 
opakující se bolest hlavy
Michaela,20. 3. 2013 10:06

Dobrý den,
potřebovala bych od vás radu, jaká homeopatika použít. Moje maminka trpí náhlými silnými bolestmi hlavy, které se opakují v prvidelných intervalech několikrát za den. Byla na všech vyšetřeních na neurologii a nebyl nalezen žádný nález. Bolesti se opakují jednou za půl roku a trvají asi měsíc. Bolest je lokalizována nad okem v pravé části hlavy a je velmi silná, až urputná. Maminka má psychicky náročné zaměstnání a do toho studuje. Jinak je zcela zdravá. Myslím, že by jí homeopatika mohla pomoci. Děkuji Vám za odpověď.


Re: opakující se bolest hlavy
vilcakul,28. 3. 2013 0:14

Dobrý den, na předpis indikovaného homeopatického léku je potřeba více informací o charakteristických symptomech na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Symptomaticky by možná mohlo pomoci homeopatikum Natrium muriatikum v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů. Jestli se jedná o náhlý problém, tak by mohlo být vhodné homeopatikum Aconitum v potenci C30, v jedné dávce 3 kuličky, tři dávky s hodinovým odstupem a potom počkat na vývoj stavu.


nosna mandla
maria,21. 3. 2013 20:52

dobry vecer chcela by som sa opytat niake homeopatikum po opracii nosna mandla pro dite 4roky dekuji


Re: nosna mandla
vilcakul,28. 3. 2013 0:09

Dobrý den, můžete zkusit homeopatikum Lemna minor v potenci D3, 3x denně 3 kuličky po dobu 2-4 týdnů. Jestli myslíte na hojení a rekonvalescenci, tak bych uvažoval o Calendule officinalis v potenci C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1-2 týdnů.

 
Tinnitus
Beata,5. 3. 2013 7:19

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať na možnosť liečenia tinnutu homeopatikami.
Ďakujem


Re: Tinnitus
vilcakul,10. 3. 2013 18:17

Dobrý den, léčba tohoto problému je možná homeopatickou konstituční léčbou, kdy se dá do pořádku celý organizmus na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Následně by měl vymizet i tento problém. Takže by bylo potřeba vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu.

Re: Tinnitus
Milan ,18. 3. 2013 17:34

Na Váš problém působi dobře jinan dvoulaločný.


pavla: trpím latentní tetanii a byla mi stanovena diagnoza neuropatie,s velkýma bolestma páteře,hrudníku.vše mám řádně léčeno už rok a půl,přesto bolesti,stavy unavy,potíže s trávením stále jsou.chodím na rehabilitace,vlastní aktivita,bazén,joga,dostatek pohybu atd...chci se zeptat existuje homeopatický prostředek na neuropatii?

 

 pro Pavlu: Dobrý den, v první řadě bych vám doporučil návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu. Symptomaticky by možná mohly pomoci homeopatika solí Calcia nebo Magnezia.


Alena: Dobrý den, dcera kolem 1,5 začala bouchat hlavou o zem, to jí naštěstí po nějaké době přešlo, nenapadla mně souvislost s očkováním, dnes je dceři 5 je trochu hyperaktivní, existuje nějaká vhodná pomoc, na koho se obrátit, jsme z Prahy, děkuji.

 

pro Alenu: Dobrý den, bouchání hlavy i hyperaktivita mohou být vedlejšími účinky vakcinace. V Praze se můžete obrátit na dr. Pudila, kterého najdete v Seznamu homeopatů.

 

Iva: Dobrý den.Můj syn 4 roky.Trpi na časté rýmyMá zůžené oční kanalky a z toho mu slzý oči i hnisají.Můžete mi prosím poradit nějaký lék.Díky Iva.

 

vilcakul: pro Ivu: Dobrý den, doporučuji návštěvu homeopata a homeopatickou konstituční léčbu. Symptomaticky na posílení imunity Echinacea purpure D4, 3x denně 3 kuličky. Na zúžené kanálky je vhodné Natrium muriaticum C9, 3x denně 3 kuličky po dobu 1 týdne, při zlepšení můžete homeopatikum vysadit dřív.

 

vilcakul: pro Alenu: Dobrý den, v tomto případě jsou šetrnější přístupy alternativní medicíny, hlavně homeopatie a gemmoterapie. Bylo by vhodné vyhledat homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu. Z gemmoterapie je v této indikaci velmi spolehlivý přípravek Rubus idaeus.


Alena: Třiadvacetiletá dcera trpí nepravidelnou a velmi bolestivou menstruací. Gynekolog se jí pokusil už dvakrát srovnat hladinu hormonů pomocí antikoncepce, ale dcera ji velmi špatně snášela. Je to pro ni brutální " chemoterapie " se zvracením a výkyvy nálad. Je možné nějak šetrněji srovnat hormony pomocí homeopatické léčby ?

vilcakul: pro Zuzanu: Dobrý den, v tomto případě jste nebyla u klasické homeopatky a nebyla jste léčena konstitučně. Doporučuji vyhledat jiného homeopata a požádat o homeopatickou konstituční léčbu. Symptomatická léčba nemá vždy kýžený účinek při léčbě tělesných symptomů, proto je třeba předepsat homeopatikum podle charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni.


zuzana: dobrý den je mi 30 let a od nějakých 16ti let rpím zácpou na kterou mi nic nezabírá. byla jsem u homeopatičky a ta mi předepsala opium 30ch 5granulí denně pak ´10 granulí denně pak 20 granulí denně a nic z toho po dobu 3 měsíců nezabralo, k tomu jsem brala kapky guna bowel také 3 měsíce a nic.obávám se že pes není zakopaný v mých střevech ale v mé psychice, ale nevím si rady. pročítala jsem homeopatika a hodně na mě co se týká psychiky sedělo lycopodium clavatum, silicea. nemohl byste mi něco poradit. děkuji moc

 

vilcakul: pro v.s,: Dobrý den, Váš stav potřebuje vyšetření, protože indikovaný homeopatický lék se dá předepsat jen podle vašich charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni.

 


V.S.: Dobrý den, je mi 33 let..Cca před 8 lety jsem prodělala dlouhé psychicky náročné období, které vyústilo panickou poruchou, silným stavy úzkosti, které jsem nejprve řešila nadužíváním alkoholu, poté léčbou antidepresivy. Nyní již 4 roky žiji spořádaný život, úzkosti do značné míry ustoupily, dodržuji životosprávu, ale stále se necítím úplně v pořádku. Nadále trpím stavy velké únavy a vyčerpanosti. Večer padám ve 21:30 totálně vyčerpaná, okamžitě usínám, ráno nejsem po 8-9 hod. spánku schopna vůbec vstát a cítím se velmi neodpočatě. Dokázala bych spát v kuse každý den 15 hodin. Pokud mám nedostatek spánku, což pro mě představuje méně než 7 hodin prožívám pak celý den silné stavy úzkosti... jsem úplně mimo, vystresovaná, nedokážu se soustředit, nemůžu mezi lidi. Dále mám tyto stavy pokud mám vystupovat na veřejnosti, což mi dříve nedělalo sebemenší problém. A paradoxně mi teď dělají velice zle všechny stimulační látky –jako kofein, guarana, atd...okamžitě spustí úzkostný stav.... Hodně mě to v mém životě omezuje, zkoušela jsem spousty alternativních metod, bylinek, ale nic nepomáhá. Můžete mi poradit vhodný homeopatický přípravek a jeho dávkování?

 

Ulcerozní kolitida
Iveta ,8. 3. 2013 6:13


Dobrý den, před třemi roky mi byla diagnostikována ulcerozní kolitida. Během roku beru čípky Asacol, ale poslední dobou mi moc nezabírají. Přetrvává tenká stolice s krví, hlenem a křečemi. Chtěla bych vyzkoušet homeopatika, předem děkuji za radu. Iveta


Re: Ulcerozní kolitida
vilcakul,10. 3. 2013 18:36

Dobrý den, tento případ by potřeboval vyšetření u homeopata a předpis indikovaného homeopatického léku podle vašich charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Určitou alternativou může být být i gemmoterapie např. mám dobrou zkušenost při kolitidě s přípravkem Vitis vinifera (vinná réva).


Homeopatické očkování - žloutenka A
Veronika,5. 3. 2013 10:35

Dobrý den,

existuje homeopatická varianta očkování proti žloutence typu A pro dospělé? Chystám se do jižní Ameriky, do zemí, kde není žádné očkování povinné, jen doporučované, ale chtěla bych si preventivně naočkovat alespoň tu žloutenku A a to co nejšetrnější formou. Děkuji za odpověď.


Re: Homeopatické očkování - žloutenka A
vilcakul,10. 3. 2013 18:33

Dobrý den, pro prevenci můžete 14 dní před odjezdem užít homeopatikum Hepatitis A 200C, 1x 3 kuličky. V rizikové destinaci můžete užívat homeopatikum Chelidonium majus v potenci D3, 3x denně 3 kuličky nebo homeopatikum Carduus marianus v potenci D3, 3x denně 3 kuličky. Dále je důležité dodržovat všechny hygienická opatření, pít jen nezávadnou a převařenou vodu, jíst jen důkladně tepelně upravené jídlo, dbát na dostatečný odpočinek, nezaškodí ani držet lehčí dietu. Při onemocnění mohou pomoci následující homeopatika vybrané podle největší podobnosti se stavem nemocného: Natrium sulphuricum, Phosphorus, Lycopodium clavatum, Chelidonium majus, Nux vomica, Carduus marianus a Magnesium muriatikum.


Tinnitus
Beata,5. 3. 2013 7:19

Dobrý deň,
chcela by som sa spýtať na možnosť liečenia tinnutu homeopatikami.
Ďakujem


Re: Tinnitus
vilcakul,10. 3. 2013 18:17

Dobrý den, léčba tohoto problému je možná homeopatickou konstituční léčbou, kdy se dá do pořádku celý organizmus na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Následně by měl vymizet i tento problém. Takže by bylo potřeba vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu.


soustavně ucpaný nos
Hana,28. 2. 2013 1:04

Dobrý den,chtěla bych poprosit o pomoc .Manžel měl asi před čtyřmi roky pásový opar,nevím jestli to byl následek nedoléčení,ale od té doby trpí na ucpaný nos a našli mu náznak nealergického astma,měl párkrát problém s dýcháním.Hlavně ,ale ho trápí ucpaný nos,zkoušela jsem Pyrogenium 9CH,Hepar sulfuris 9CH nemělo to žádný účinek, tak jsem mu koupila Lymphomyosot 3x denně 20kapek.Nějakou dobu to začalo být lepší a pak se to zase zhoršilo.Vysmrkává pokud to vůbec jde žlutozelené hleny.Kdyby jste mi mohl poradit děkuji předem


Re: soustavně ucpaný nos
vilcakul,28. 2. 2013 8:43

Dobrý den, v této indikaci se osvědčilo užití homeopatika Lemna minor v potenci D3, 3x denně 5 kapek. Jestli nebude vědět toto homeopatikum sehnat, tak Vám ho mohu na dobírku poslat. V případě zájmu mu napište svůj email.


Orchiepidydimitída
Matúš,23. 2. 2013 22:49

Dobrý deň! Vidím, že Vás každý deň niekto žiada o radu :-) Verím, že si nájdete čas poradiť mi v mojom trápení. Už 5 týždeň ma urológ lieči pre vyššie uvedenú diagnózu. Postupne som užíval antibiotiká Biseptol, Augmentin, teraz beriem Ciphin, k tomu mnoho liekov od bolestí - Voltaren, Novalgin, Algifen atď atď a napriek tomu moje ťažkosti trvajú. Celé dni musím tráviť v posteli, ináč mám bolesti a občas aj nauzeu. Teplotu už nemám viac týždňov, ináč sú ťažkosti skoro bez zmeny. Môj lekár mi poradil aj Belladonu 15 CH, tú som užíval aj viackrát denne, ale žiadny efekt som nepozoroval :-(


Re: Orchiepidydimitída
vilcakul,24. 2. 2013 21:07

Dobrý den, tento problém by samozřejmě potřeboval vyšetření a předpis indikovaného homeopatického léku podle charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Symptomaticky je hlavním lékem Pulsatilla pratensis (nigricans), dále Spongia tosta, Rhododendron chrysanthum a Hamamelis virginiana. Obrazy těchto léků můžete prostudovat na internetu a podle toho vybrat homeopatikum podobné, co nejvíce vašemu stavu. Akutní léky jako Aconitum a Belladona už asi nemá smysl užívat, protože se už nejedná o akutní případ zánětu a tyto léky jsou užitečné na začátku zánětu. Z gemmoterapie by mohl být vhodný přípravek Vaccinium vitis idaea (Brusinka obecná). Takže můžete zkusit některé z doporučených homeopatik v potenci C9, 3x denně po dobu 5 dní. Podle vývoje stavu: při zlepšení snížit dávkování a po 1-2 týdnech vysadit. Při neúspěchu je třeba jiného homeopatického léku. Při gemmoterapií musíte nejdříve detoxikovat organizmus přípravkem z břízy nejméně 3 dny a až poté užívat specifický přípravek na tento problém.


Re: Re: Orchiepidydimitída
Matúš,25. 2. 2013 23:05

Ďakujem veľmi pekne za Vaše rýchlu a erudovanú radu. Veľmi si to vážim. Vo svojom zúfalstve som našiel zahraničnú homeopatickú stránku (www.abchomeopathy.com), kde som si spravil ich test a dospel som vlastne k rovnakým liekom ako mi radíte Vy :-) Jedine Hammamelis medzi nimi nebol.Vidím z tejto poradne, že robíte pre ľudí veľmi záslužnú a obetavú prácu.Patrí Vám za to veľká vďaka! Vyskúšam Pulsatilu a Spongiu, najmä Pulsatila mi veľmi sedí... Pochopil som správne z tejto stránky, že je možné sa u Vás aj objednať na vyšetrenie?


polyp
Hanka,26. 2. 2013 19:08

Dobrý den, chci se zeptat jestli se dá pomocí homeopatik léčit polyp na děloze. Před osmi lety jsem byla na operaci cysty na vaječníku. Odstranili i vaječník. Ráda bych situaci řešila jinak, než operací. Navíc začínám mít problém s inkotinencí. Děkuji za odpovědi.


Re: polyp
vilcakul,26. 2. 2013 21:42

Dobrý den, tento problém je řešitelný homeopatickou konstituční léčbou a proto byste měla vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu. Symptomaticky jsou hlavními léky: Calcarea carbonica, Pulsatilla nigricans, Teucrium marum a Thuja occidentalis. V případě nutnosti můžete zkusit některý z daných léků v potenci C9, 3x denně po dobu 5 dní. Podle vývoje stavu: při zlepšení snížit dávkování a po 1-2 týdnech vysadit. Při neúspěchu je třeba jiného homeopatického léku, ale prvním lékem by měla být asi Thuja occidentalis.


Ovčie kiahne
Andrea,22. 2. 2013 16:41

Moja 7 ročná dcéra má asi mesiac problémy s hlienovitým kašľom a výtokom z nosa. Lekárka konštatovala, že je to spôsobené dutinami s predpísala jej Sinupret a Zinat. Po liečbe sa síce problémy zmiernili, ale pretrvávajú. Do toho dostala ešte aj ovčie kiahne. Preto Vás prosím o radu aké homeopatiká mám použiť pri jej liečbe. Ďakujem.


Re: Ovčie kiahne
vilcakul,24. 2. 2013 20:50

Dobrý den, v této indikaci je vhodné homeopatikum Rhus toxicodendron v potenci C9, 3x denně 3 kuličky do zmírnění symptomů. Další léky a postupy najdete v mém článku na toto téma: Homeopatická léčba dětských infekčních chorob.


Tkáňové soli
PetraP,22. 2. 2013 12:38

Dobrý den, zaujaly mě tkáňové soli a ráda bych pomocí nich dala své tělo dohromady. Jsem dlouholetá diabetička I.st. s klasickými přiznaky, především neuropatie. Kde se dají soli koupit? V lékárně na mě koukají divně, že nic takového neznají. A které byste mi prosím doporučil? Ráda bych si tělo i očistila, odkyselila. Děkuji moc za radu. Petra


Re: Tkáňové soli
vilcakul,24. 2. 2013 20:45

Dobrý den, tkáňové soli se dají koupit v homeopatických lékárnách v Německu a Rakousku přes internet. Další možností je jejich objednání ze Slovenska z Homeo lékárny v Nitře, kde Vám požádované tkáňové soli rádi pošlou na dobírku. U cukrovky můžete zkusit užívat homeopatikum Syzygium jambolanum v potenci D4-D5, 3x denně 3 kuličky. Při zlepšení stavu a ustálení hladiny cukru v krvi můžete dávkování snížit nebo homeopatikum úplně vysadit. Z gemmoterapie by mohl být vhodný přípravek Morus nigra (moruše).


Alergie
Renata,18. 2. 2013 13:33

Dobry den,znamy hledal homeopatika pro sve deti a mi ofotil mi stranku s informaci,ze Kalium Muriaticum 9CH se pouziva pri alergicke ryme po navsteve bazenu(chlor).Nikde na internetu jsem tuto informaci nevidela,chtela jsem se podivat,zda bych toto mohla podavat sve 13-ti lete dceri.Je alergicka na travni plisne,pyl,roztoce a kocku,zavodne plave-je denne cca 1-2 hod v chlorovanem bazenu a casto trpi na rymu,obcas (1x za rok)zanety dutin.Na ORL i alergologii nam plavani nedoporucuji,ale protoze tim dcera zije, zkousime vsechny mozne varianty,jak tuto moznost vyloucit.Prubezne si strika do nosu nasonex a vincentku na splasknuti sliznice,ale dobry na chvilku..Pred 3roky byla na vyndani nosnich mandli. Na podzim se na dutiny lecila antibiotiky vč.Pamykoinu.Po mesici klidu ma opet cca mesic rymu..porad nesmrka,ale je zahlanena,mela i kasel,ale ten jiz prestal. Chteli bychom zkusit i lecbu homeopatiky,doporucite nam neco? Mockrat dekuji za odpoved.


Re: Alergie
vilcakul,24. 2. 2013 20:38

Dobrý den, v této indikaci by bylo vhodné vaší dceru vyšetřit a předepsat indikovaný homeopatický lék podle charakteristických symptomů na mentální, emocionální a fyzické úrovni. Z tohoto důvodu by bylo vhodné vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu. Kdyby alergie byla přímo vyvolaná chlórem z bazénu, tak by mohlo pomoci potencované Chlorum. Symptomaticky se těžko dá něco doporučit, v některých případech pomůže homeopatikum Lemna minor v potenci D3, 3x denně 5 kapek. Z gemmaterapie by byl určitě vhodný přípravek Ribes nigrum (černý rybíz), dále Betula pubescens, Rosmarinus officinalis, Juniperus communis, Rosa canina, Viburnum lantana a Fagus sylvatica.

 
Antibiotika/ Echinacea purp
evyk,14. 2. 2013 14:36

Dobry den,syn(10 měsíců)dostal antibiotika (Klacid) prý měl nález na plicích při poslechu a doktorka se bojí, aby se mu tam nedostal bakteriální zánět. Jí už ty ATB 8. den, byli jsme na kontrole a má je jíst prý dál asi 3 týdny. Jinak je bez teploty, jen v něm hrozně chrčí. Poradil byste prosm, zda by nebyla nějaká homeopatická alternativana ochranu plic před zánětem a proti zahlenění plic(nechce se mi dávat mu antibiotika donekonečna) Objednala jsem už echinaceu purp (D4 bohužel nikde nejde sehnat, mám jen D3 a D6)mám mu to dávat ještě během podání ATB? nebo až po skončení? Ještě se chci zeptat, ty granule jsou mnohem menší, než běžné od Boironu, mám dávat také 3, nebo víc najednou?)moc předem děkuji

 

Re: Antibiotika/ Echinacea purp
vilcakul,15. 2. 2013 9:39

Dobrý den, terapii můžete hned začít i během užívání antibiotik, nejdříve zkuste potenci D3, 3x denně 3 kuličky a na doléčení ještě dávejte z potence D6, 3x denně 3 kuličky 1-2 týdny po ukončení léčby antibiotiky, Déle by bylo vhodné zakoupit probiotikum, aby se dala co nejdříve do pořádku střevní mikroflóra dítěte.


Re: Re: Antibiotika/ Echinacea purp
vilcakul,15. 2. 2013 13:12

Dobrý den, těch kuliček může být samozřejmě více, jedná-li se o granule, tak jedna dávka může být i 10 granulí. Nedělal bych si s tím těžkou hlavu, jednu dávku dejte tolik, kolik se vám podaří odsypat. Lék by se po doteku už neměl vracet do tubičky.


počet dávek hexa vakcíny
evyk,14. 2. 2013 16:44

omlouvám se, ještě jeden dotaz: syn dostal 1. Hexu ve 4 měs, druhou dávku v 6 měs (doktorka tvrdí, že je nutná ještě 3. dávka a pak teprve závěrečná booster dávka) slyšela jsem ale, že prý stačí 2 dávky a pak booster. Nevěděl byste? (raději bych syna nadbytečného očkování ušetřila)pokud s tím máte zkušenost, prosím poraďte. děkuji moc


Re: počet dávek hexa vakcíny
vilcakul,15. 2. 2013 9:43

Dobrý den, toto rozhodnutí je samozřejmě jen v moci lékaře, jelikož je pro něj finančně vyhodnější dítěti tu vakcínu podat, tak se ji určitě nevyhnete. Možným vedlejším účinkům očkování můžete předejít užíváním potencované vakcíny Hexa v potenci C200, která je dostupná na www.remedia.at nebo v Anglií v Heliosu.

 

Očkování
Simona,12. 2. 2013 14:57

Dobrý den,
prosím o radu, kde je možné koupit potencovanou vakcínu Infanrix Hexa (výrobce GlaxoSmithKline) - v Remedii ji dělají z jiné vakcíny od jiného výrobce...
Děkuji


Re: Očkování
vilcakul,15. 2. 2013 9:35

Dobrý den, nemám informaci o tomto léku, můžete zkusit oslovit jinou homeopatickou lékárnu, buď v Německu nebo v Anglií. Popřípadně si nechat ampulku očkovací vakcíny a nechat si z ní homeopatikum vyrobit v homeopatické lékárně nebo znalým homeopatem.


Artritida
Jana,11. 2. 2013 15:43

Dobrý den,
prosím o radu pro mojí mamku- artritida malých kloubu na rukou dostávajících se jednou za čas do silného zánětu. Velká bolestivost, v té době nemožnost držet cokoliv v ruce. Kliuby i když nejsou v zánětu jsou naběhlé a prsty zkřivené.
Předem děkuji moc


Re: Artritida
vilcakul,15. 2. 2013 9:32

Dobrý den, v tomto případě by bylo nejlepší vyhledat homeopata a požádat ho o homeopatickou konstituční léčbu. Symptomaticky mohou být vhodná následující homeopatika: Při akutních stavech bych uvažoval o Aconitum napellus, Apis mellifica, Belladona atropa, Bryonia alba (klíčový symptom je zhoršení sebemenším pohybem), Kali carbonicum, Ledum palustre (klíčový symptom je zlepšení ledovými, studeným, zhoršení teplem), Ruta graveolens (zhoršení manuální prací, zhoršení vlhkem a chladem, zlepšení rozchozením), Rhus toxicodendron (zhoršení vlhkem, chladem, zlepšení teplem, zlepšení rozchozením), Silicea terra. Na osteoartritidu malých kloubů ruky nebo nohy je vhodné Caulophyllum thalictroides v potenci 6CH, hlavně v menopauze, může se kombinovat s konstitučním lékem! Dále bych uvažoval o prostředcích z gemmoterapie: Actinidia chinensis - Kiwi čínské, Ampelopsis weitchii - Loubinec trojlaločný (psí víno), Betula alba (pubescens) - Bříza bílá, Carpinus betulus - Habr obecný, Cercis siliquastrum – Zmarlika jidášova, Ficus carica - Fíkovník smokvoň, Juglans regia - Ořech královský, Juniperus communis - Jalovec obecný, Pinus montana - Borovice kleč, Ribes nigrum, Rosa canina, Rubus fructicosus, Salix alba, Sequoia gigantea - Sekvojovec obrovský, Spirea ulmaria, Vaccinium vitis idea - Borůvka brusinka, Viscum album - Jmelí bílé, Vitis vinifera. Velkým přínosem a úlevou pro pacienta mohou být i obklady z kostivalových listů nebo mazání a následný obklad postižené části těla kostivalovou tinkturou (Symphytum officinale).


laryngitida
Jana,11. 2. 2013 12:59

Dobrý den, vnučka 2,5 let trpí častými laryngitidami (1x za měsíc). Mohli by jste nám poradit jakým léky předcházet těmto zánětům. Jaké hemeopatické léky užívat i na podporu imunity? Děkuji


Re: laryngitida
vilcakul,15. 2. 2013 9:00

Dobrý den, jako obvykle na tuto otázku doporučuji homeopatikum Echinacea purpurea nebo Echinacea angustifolia v potenci D4, 3x denně 3 kuličky. Toto homeopatikum posilní imunitní systém dítěte a zabrání dalším onemocněním a zápalům dýchacích cest. Homeopatikum se může užívat 1-2 týdny v kritickém období, potom se může udělat 1-2 týdenní pauza. Kůru je možné v případě potřeby kdykoliv zopakovat.


hemeroidy v tehotenstvi
bara,4. 2. 2013 16:48

Dobry den, moc prosim o radu.Jsem ve 37 tydnu tehotenstvi a uporne mne trapi varixy a hemeroidy ( z kt. jsem zacala i krvacet)radeji bych s ohledem na plod sahla po homeopaticich nez po bezne dostup lecich.Dekuji!


Re: hemeroidy v tehotenstvi
vilcakul,6. 2. 2013 22:00

Dobrý den, s touto potíží by bylo nejlepší navštívit homeopata, který doporučí indikovaný homeopatický lék, podle vašich charakteristických symptomů. Symptomaticky by mohly být vhodné následující homeopatika: Aesculus hippocastanum, Ammonium muriaticum, Capsicum anuum, Collinsonia canadensis, Lachesis mutus, Lycopodium clavatum, Natrum muriaticum, Nux vomica, Sepie a další. Homeopatikum můžete zkusit 3x denně 3 kuličky po dobu 5 dní, poté ho vysadit a počkat na reakci organizmu. V případě zlepšení a následném relapsu můžete kůru zopakovat.


chčipka a současné podání několika preparátů
evyk,2. 2. 2013 17:26

Dobrý den, můžete mi prosím napsat, zda se může podat najednou několik homeopatik (v rubrice chřipka mým příznakům odpovídá několik léků (Nux vomica, stodal, pyrogenium, phosphorus) Popřípadě jaké musí být mezi jednotlivými homeopatiky pauzy. A ještě od kolika let se smějí podávat (mám dva syny 10 měs a 3,5 roku. Děkuji


Re: chčipka a současné podání několika preparátů
vilcakul,6. 2. 2013 21:49

Dobrý den, na chřipku existuje několik homeopatických léků, které je třeba předepsat podle charakteristických symptomů dítěte. Nejlepší by bylo mít děti v péči homeopata pod homeopatickou konstituční léčbou. Při chřipce se všeobecně podává nejdříve Oscillociccinum, které zábrání onemocnění a rozvinutí nemoci v počátečním stádiu. Jestliže je už nemoc rozvinutá, tak už Oscillociccinum většinou nezabere. Potom je třeba specifických homeopatických léků na chřipku, ale ty je nutné předepsat podle charakteristických symptomů pacienta. Dalšími možnými léky může být: Vincetoxinum hirudinaria, Eupatorium perfoliatum, Rhus toxicodendron, Gelsemium sempevirens, Influenzinum a další.


opakované podávání chamomily
evyk,24. 1. 2013 13:51

Dobrý den,je možné podávat chamomilu kojenci opakovaně (dávala jsem 10 dní 3x denně 9c)teď 14 dní nedávám a zdá semi, že se stav zhoršil, syn(10 měs) se neustále v noci budí pláče a drápe se do obličeje, ukonejší ho jen kojení. příkrmy moc nechce,pití krom mateřského mléka nechce žádné,zuby mu ještě nerostou.Můžete prosím poradit, co by bylo vhodné? ještě se mi zdá, že je zahleněný, chrčí to v něm, ale odsát nic nejde.doporučujute na imunitu echinaceu, ale v decimální potenci se u nás nedá sehnat, působila by i v c potenci? děkuji předem za odpověď


Re: opakované podávání chamomily
vilcakul,6. 2. 2013 21:40

Dobrý den, homeopatikum samozřejmě můžete zopakovat, ale mělo by po možném počátečním zhoršení viditelně zlepšit stav dítěte. Jestli se to neděje, tak je třeba jiného homeopatika. Echinacea učinkuje nejlépe na imunitu v potenci D4, já sám si ji pěstuji na zahradě a tuto potenci si dělám. Jednou dobu byla k dostání online na internetu, teď nevím jaká je situace. Malé děti, které užívaly Echinaceu purpureu nemusely pár let k doktorovi, i když tam předtím chodily každý druhý měsíc. Mám s tímto homeopatikem velmi dobrou zkušenost, takže mohu jen doporučit.


bolest kyčlí
Marie Śípová,24. 1. 2013 11:52

Prosím o radu,mám bolení kyčlí,především v noci.Mám renální selhání ledvin ,ale od toho to není.Předem děkuji.


Re: bolest kyčlí
vilcakul,6. 2. 2013 21:35

Dobrý den, v této indikaci mám dobrou zkušenost s homeopatikem Aesculus hippocastanum v potenci C5-C9, 3x denně 3 kuličky do odeznění obtíží. Poté je třeba dávkování homeopatika snížit nebo ho úplně vysadit. Dále by nezaškodila návštěva homeopata a homeopatická konstituční léčba, která by měla odstranit predispozice k těmto potížím.


trombocytopenie
Marie,20. 1. 2013 22:38

Dobrý den, dá se homeopatiky zvýšit počet krevních destiček? Jde o 1,5 roků staré dítě, kterému po očkování klesly destičky na velmi nízké hodnoty.Kostní dřeň má v pořádku.Předem děkuji za odpověďRe: trombocytopenie
vilcakul,20. 1. 2013 22:41

Dobrý den, samozřejmě je to možné, jen je třeba navštívit homeopata a požádat ho o léčbu. Homeopatická konstituční léčba by měla tento problém úplně odstranit. Vhodná může být i fytoterapie a gemmoterapie. Další možnou alternativou je detoxikace vedlejších účinků očkování, metodu a způsob najdete popsán v článcích v sekci "Homeopatie a vakcinace" a v sekci "Homeopatie a autismus".

 

Artritida
Martina,16. 1. 2013 9:12

Dobrý den, je možnost léčby psoriatické artritidy homeopatiky? Pokud ano, jaká může být úspěšnost?
děkuji za odpověď


Re: Artritida
vilcakul,20. 1. 2013 22:35

Dobrý den, léčba této potíže je možná, jen je třeba vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu. Homeopatická konstituční léčby by měla tento problém zmírnit a možná i úplně vyléčit. Další možností je gemmoterapie, která má také několik přípravku vhodné v této indikaci.


alergie na salicyláty
Ludmila,14. 1. 2013 19:50

Dobrý den, dá se prosím Vás ovlivnit homeopatiky alergie na salicyláty / projevy-chronická rýma ,zduřelá nosní sliznice, polypy/Děkuji za odpověď.


Re: alergie na salicyláty
vilcakul,20. 1. 2013 22:32

Dobrý den, tato potíž by se měla zmírnit homeopatickou konstituční léčbou, po případně izopatií. K léčbě je však nutné vyhledat homeopata a požádat ho o léčbu.

LED televízory