Strach jménem „rakovina“

Postupem času se člověk setká s mnohými lidmi, ať už v práci nebo při jiné příležitosti. Dnes bych chtěl napsat článek o strachu jménem rakovina. Tato nemoc je dnes velmi rozšířená a několik desetiletí slibovaný lék na rakovinu je stále v nedohlednu. Důležitým faktorem tohoto onemocnění je strach z choroby, která si už získala mezi lidmi tvrdý respekt. Pacienti dobře vědí, že když se někomu od lékaře dostane visačka „rakovina“, tak se celý život změní a vše se začne točit kolem rakoviny. Strach z nemoci způsobí, že pacient odevzdaně jde na terapie jako na popravu s malou dušičkou v naději, že ho možná zachrání, že zrovna on bude patřit do toho malého procenta tzv. „vyléčených“ pacientů.

 

 Všichni víme, že se přes veškeré snahy moderní medicíny žádné markantní vyléčení nekoná, jde jen o potlačení projevu rakoviny a to veškerým arzenálem, který moderní medicína má k dispozici. Nádory se odstraňují chirurgicky, pak se ozařuje nebo se provádí do nekonečna trvající chemoterapie, kdy je už chorobou i stávajícími terapiemi organizmus ještě více otravován a oslabován. Není se co divit, že člověk většinou tento boj prohrává, vždyť mu s tímto přístupem ani nic jiného nezbývá. Vždy mě udivovala naivita alopatické medicíny, která si myslí, že když vyřežou nádor, tak je člověk vyléčen. Jako obvykle tento přístup léčí jen následky vnitřního stavu organizmu, ale v žádném případě nepídí po skutečné příčině choroby.

 

Problém je v tom, že příčina rakoviny je většinou nasnadě v mentálním a psychickém rozpoložení pacienta. Vždyť „potlačování“ lidského jedince v naší společnosti začíná už od narození. Prvními škodlivými vlivy jsou očkování, které svým složením poškozují vývoj dítěte a ještě ho mohou učinit nemocným. Dalším raportem očkování směrem k lidskému jedinci je zpráva, že jeho imunita je na nic, a že práci imunitního systému zvládnou vakcíny. Poté je dítě vystaveno nesprávné životosprávě se zbytky hormonů a antibiotik, různému druhů záření, která prostupují už snad všechno na této Zemi a nikdo ještě dnes neví, jaké budou mít nedozírné důsledky pro lidský rod. Takže k vnějším vlivům chemizace životního prostředí se přidává ještě pracovní stres, různé obavy a úzkosti o budoucnost, o zabezpečení rodiny a taky metly lidstva: alkohol, cigarety a drogy. Nakonec se ještě můžeme divit, že se dožíváme ještě nějakého vyššího věku, vždyť tato lidská sebedestrukce nemá žádné omezení. A když náhodou z toho ještě onemocníte, tak se vám dostane péče moderní medicíny, chemické léky zase toxikují váš organizmus a způsobí různé nové choroby.

 

Rakovina je tabu pro všechny nemocné, kteří touto zákeřnou nemocí onemocní. Nikomu se o ní nesvěří, většinou o tom, že má člověk rakovinu, ví jen úzký kruh rodiny. Ale každý mlčí a tváří se chápavě, o chorobě se mluví jenom za zády dotyčného. Z počátku je ještě naděje a příbuzní udělají vše pro to, aby milovanou osobu zachránili. Ale jako vše i tato činnost zevšední, takže nakonec pacient chodí od jednoho specialisty k druhému a snáší následky předepsaných terapii. Mezitím se dostaví nevolnost, zvracení, nechuť k jídlu a nespavost, což jsou všechno vedlejší účinky chemoterapie, ale nikoho to nezajímá, jen se dostavte zítra na další dávku terapie. Ještě stále je mezi lidmi bezmezná důvěra v malého boha v bílém plášti, ale co člověk za svou důvěřivost dostává. Příbuzní hromadu slz a trápení, když vidí strádat blízkou osobu, které není pomoci. Absolvované terapie dávají pocit nějaké pomoci, ale většinou všichni nemocní končí na hřbitově. Někdo dříve a někdo později, to záleží na stavu pacienta a na stádiu choroby.

 

Proč se nedá těmto pacientům pomoci i jinak, proč není možný jiný přístup? Vždyť jsou i jiné terapie alternativní medicíny, které jsou schopné některé případy vyléčit nebo je podstatně zlepšit, ať už paliací či léčbou nádoru. Proč se nedá využít veškerých dostupných prostředků na výrazné zlepšení stavu pacienta, proč se musí nasadit ty nejtvrdší terapie, které už sami o sobě zabíjejí. Doktor se snaží zabít rakovinu, ale přitom zemře i pacient, protože ta rakovina je už jeho součástí.

 

Snad by v tomto případě mohl pomoci jiný přístup, který by byl šetrnější k nosiči této choroby a neměl by takový devastující efekt na organismus. Samozřejmě jako každé onemocnění i rakovina má duchovní aspekty, kdy při spontánní remisi může dojít k transformaci osobnosti pacienta. Nejideálnější by byla spolupráce lékaře s léčitelem při léčbě pacienta, hlavně při brzkém stanovení diagnózy v stavech prekancerózy, kdy by byly ještě změny v organismu obratitelné. Já sám znám několik pacientů s rakovinou, kde se podařilo dosáhnout zlepšení a stabilizace zdravotního stavu pomocí homeopatických léků. Tady nejde o to, v co člověk věří, jestli to funguje nebo ne. Máme na výběr to zkusit, vždyť musíme léčit rakovinu, to je hlavní problém, který ovládá celý organizmus pacienta a to na všech úrovních.

 

V poslední době se dostává větší popularity homeopatickým metodám léčby rakoviny, ať už je to přístup dr. Ramakrishnana z Indie nebo dr. Banerji, který používá Rutu graveolens s Calcareou phosphoricou při léčbě nádorů mozku. Pacient s rakovinou nemá moc na výběr, musí se jako tonoucí chytající se stébla, chytnout toho, co má a co mu může pomoci. Samozřejmě tyto terapie je dobré podstoupit pod dohledem zkušeného terapeuta, ale mám dobrou zkušenost s několika případy, kde jsem jen podle typu rakoviny doporučil homeopatické léky.

 

HOMEOPATICKÁ LÉČBA RAKOVINY

 

Specifické léky na rakovinu:

 

Rakovinné nozody: Carcinosinum, Scirrhinum.

 

Léky se širokospektrým účinkem: Conium, Thuja, Arsenicum album.

 

Specifické orgánové léky:

 

Mozek - Baryta carbonica, Baryta iodata, Plumbum iodatum, Plumbum metallicum, Aethusa cynapium, Zincum sulphuricum, Ruta graveolens, Calcium phosphoricum.

 

Ústní dutina a jazyk – Aurum muriaticum, Nitric acid, Phosphorus, Hydrastis canadensis, Sempervivum tectorum, Mercurius corrosivus.

 

Hrtan a hlasivky – Lachesis mutus, Thuja, Phosphorus, Argentum nitricum, Kali bichromicum, Cistus canadensis.

 

Štítná žláza - Thuja, Spongia, Lachesis, Iodum, Lapis albus, Ferrum iodatum.

 

Přiušní žláza - Phytolacca americana.

 

Jícen – Causticum, Thuja, Argentum nitricum, Silicea, Arsenicum album.

 

Mediastinum (klíční kost) – Thuja, Spongia, Scrophularia nodosa.

 

Prsa – Phytolacca americana, Pulsatilla nigricans, Sepia, Conium maculatum, Phosphorus, Cistus canadensis, Lapis albus, Ferrum iodatum, Hydrastis canadensis, Carbo animalis, Calcium fluoratum, Asterians rubens.

 

Plíce – Lycopodium clavatum, Kali bichromicum, Argentum nitricum, Lachesis, Lapis albus.

 

Žaludek – Cadmium sulfuratum, Hydrastis canadensis, Ornithogalum umbellatum, Arsenicum album, Kali bichromicum, Cundurango, Carbo animalis, Cadmium matallicum.

 

Slinivka – Cadmium sulfuratum, Ceanothus americanus, Hydrastis canadensis, Arsenicum album, Baryta iodata, Phosphorus.

 

Slezina - Ceanothus americanus, Ferrum iodatum.

 

Játra – Ceanothus americanus, Chelidonium majus, Lycopodium clavatum, Hydrastis canadensis, Natrum sulphuricum, Ferrum iodatum, Cholesterinum, Phosphorus.

 

Žlučník - Chelidonium majus.

 

Tlusté střevo – Aloe, Lycopodium clavatum, Thuja, Arsenicum album.

 

Konečník – Aloe, Nitric acid, Thuja, Lachesis mutus, Sulphur, Cundurango, Sempervivum tectorum.

 

Močový měchýř – Terebinthina, Thuja, Conium maculatum.

 

Prostata - Lycopodium clavatum, Sabal serrulata, Thuja, Conium maculatum.

 

Vaječníky – Phosphorus, Viburnum prunifolium, Aurum muriaticum natronatum, Thuja, Sepia, Lilium tigrinum, Lachesis mutus, Pulsatilla nigricans, Ferrum iodatum.

 

Děloha – Aurum muriaticum natronatum, Lachesis mutus, Lilium tigrinum, Pulsatilla nigricans, Sepia, Thuja, Viburnum prunifolium, Phosphorus, Lapis albus, Calcium fluoratum.

 

Děložní hrdlo - Lachesis mutus, Lilium tigrinum, Nitric acid, Pulsatilla nigricans, Sepia, Aurum muriaticum natronatum, Kreosotum.

 

Kosti – Hekla lava, Symphytum officinale, Aurum metallicum, Calcarea carbonica, Conium maculatum, Mercurius corrosivus.

 

Leukemie - Ceanothus americanus, Hekla lava, Symphytum officinale, Strontia.

 

Hodkinův lymfom – Aurum metallicum, Iodum, Spongia tosta, Scrophularia nodosa, Thuja, Conium maculatum, Aurum iodatum.

 

Melanom – Arsenicum album, Arsenicum bromatum, Causticum, Calcarea arsenicosa.

 

Kůže – Arsenicum bromatum, Arsenicum iodatum, Arsenicum album, Sulphur, Euphorbium, Petroleum.

 

Krvácení nádorů – Phosphorus, Sanguinaria, Lachesis mutus.

 

Lymfatické uzliny – Baryta carbonica, Baryta iodata, Conium maculatum, Aurum iodatum, Plumbum metallicum, Selenium metallicum, Scrophularia nodosa, Spongia tosta, Ferrum iodatum, Carbo animalis, Cadmium iodatum.

 

Střeva – Hydrastis canadensis (horní trakt), Nitric acid (slepé střevo), Ornithogalum umbellatum (tenké střevo, pylorus, slepé střevo).

 

Ledviny – Ferrum iodatum.

 

Paliativní léky (zmírňující bolesti a vedlejší účinky alopatické léčby) – Aconitum nappelus, Arsenicum album, Aurum metallicum, Chelidonium majus, Euphorbium, Cadmium sulphuratum, Hydrastis canadensis, Magnesium phosphoricum, Nux vomica, Opium, Plumbum iodatum, Carbo vegetabilis, Carbo animalis, Sedum acre, Sedum repens, Viscum album, Phosphorus, Cadmium oxadatum, Tarentula cubensis, Graphites, Anthracinum, Phosphoric acid, Apis mellifica, Arnica montana, Bryonia alba, Cadmium aceticum, Calcium arsenicosum, Ova tosta, Ruta graveolens, Hypericum perforatum, Aloe vera.

Chemoterapie - Arsenicum album, Cadmium sulphuratum, Nux vomica, Okoubaka, Phosphorus, Sulphur, Tabacum, Ipecacuanha, Chininum sulphuricum, vitamíny (Q 10, L-karnitin, B, C).

Ozařování - Radium bromide, X-ray, Silicea, Causticum, Fluorid acid, Cobaltum nitricum, Stroncium carbonicum, Cadmium sulphuratum, Kreosotum, Lachesis mutus, Nux vomica, Sol, Phosphorus.

Zevně: Aloe vera, Calendula officinalis, Cinnamomum, Echinacea.

 

Zdroje:

Dr. A.U. Ramakrishnan, Catherine R. Coulterová: Homeopatický přístup k léčbě rakoviny

Dr. Jónás Eszter: Možnosti homeopatické léčby rakovinných chorob

Dr. Jónás Eszter: Co můžu jíst nebo udělat pro své zdraví (doporučený jídelníček pro prevenci a léčbu rakoviny)

Eli Erich Lasch: Rakovina a morfogenetická pole

 

překlad © vilcakul 2012

 

na památku všem pacientům a kolegům, kteří touto nemocí onemocněli a změnila jim nebo ukončila jejich život...

LED televízory